Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Naučno Tehnološki park

Naučno Tehnološki park 15 mar 2016 12:06 #81

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Billy me preduhitrio al ajd da dodam i celu vest.
Potpisan ugovor o izvođenju radova na izgradnji „Naučno – tehnološkog parka“ u Novom Sadu

Ugovor o izvođenju radova na izgradnji druge faze Naučno–tehnološkog parka u Novom Sadu potpisali su direktor Jedinice za upravljanje projektom „Istraživanje i razvoj“ d.o.o. Beograd prof. dr Goran Kvrgić i predstavnik grupe ponuđača „Zlatibor gradnja“ Beograd, Jelenko Jeremić i dekan FTN prof. dr Rade Doroslovački.  Vrednost ugovora je 12.177.214,46 evra.

Izgradnja druge faze Naučno–tehnološkog parka se finansira iz kredita Evropske investicione banke. Osnovni cilj je poslovna, infrastrukturna podrška malim novoosnovanim inkubator preduzećima, čije su delatnosti inovacije u oblasti naučnih istraživanja, kao i investicije visoko – tehnoloških kompanija u istraživanje i razvoj.

Inkubator preduzeća moći će da koriste usluge Naučno-tehnološkog parka po povoljnijim uslovima tokom prve tri godine od njihovog osnivanja.

Inače, predmet Glavnog projekta objekta Naučno-tehnološkog parka Univerziteta u Novom Sadu, je izgradnja dela objekta na Fakultetu tehničkih nauka, ukupne neto površine 29.134,50m2.

Glavnim projektom je predviđena etapna izgradnja, opremanje i stavljanje objekta u eksploataciju. Sva rešenja oblikovanja i opremanja enterijera uključena su u arhitektonski projekat, kao i u projekte konstrukcije i instalacija, i obuhvaćeni su odgovarajućim predmerima i predračunima.

U odnosu na predviđene organizacione celine Naučno-tehnološkog parka, definisane su sledeće prostorne celine objekta: ulazni blok, amfiteatar i sale za predavanja sa pratećim prostorom, laboratorije za tešku opremu, laboratorije za računarsku i lakšu električnu opremu, kancelarije zaposlenih na Fakultetu, blok uprave Naučno-tehnološkog parka, poslovni blok (fleksibilni kancelarijski prostor, arhive, fotokopir sobe, čajne kuhinje...), blok „Inkubatora“, blok javnih i komercijalnih prostora (kafeterija, izložbeni prostor, kantina…), komunikacije (studenata, zaposlenih u poslovnom parku, posetilaca, zaposlenih na Fakultetu, kolske, ekonomske....), blok energetskih i ostalih inženjersko-tehničkih prostora (trafostanica, podstanica grejanja, klima podstanica, dizel agregat…), podzemna garaža sa pripadajućim sadržajima, dvonamensko sklonište.

www.ftn.uns.ac.rs/102838514
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Novajlija, Blavak, Posmatrac

Naučno Tehnološki park 15 mar 2016 14:06 #82

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9092
"izgradnja druge faze"
Sta je prva?
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 15 mar 2016 14:15 #83

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Ona piksla između osnovne škole i doma.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 26 mar 2016 14:59 #84

  • Posmatrac
  • Posmatrac's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 310
  • Primljenih Zahvalnica: 3472
Pocelo je ogradjivanje gradilista



Poslednja izmena: 26 mar 2016 15:03 od Posmatrac. Razlog: dodavanje slike
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, Yokai, mrnjavi, Sasa, sandman, TurboMaximus, das ivon, Novajlija, Oniks, Blavak, Bogdus, Billy, Light, Djordje Cvarkov, valjan, autoputevi kao hobi

Naučno Tehnološki park 26 mar 2016 15:20 #85

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Opa bato, lepe vesti.
Samo se Žeželjevom mostu radujem više od ovog objekta.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sasa, Dunavski, Light

Naučno Tehnološki park 27 mar 2016 19:53 #86

  • Oniks
  • Oniks's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 195
  • Primljenih Zahvalnica: 909
Na ogradi piše Kej.rs i Zlatibor gradnja Beograd a.d.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, Yokai, Novajlija, Blavak, Bogdus, Light

Naučno Tehnološki park 29 mar 2016 16:02 #87

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Kosi se trava, spremaju zastavice, beru ruzine latice za posipanje puta...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Naučno Tehnološki park 30 mar 2016 09:28 #88

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Stavljena je i tabla:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, kasko, Novajlija, Oniks, Blavak, Posmatrac, Billy, Mikins, Light

Naučno Tehnološki park 30 mar 2016 11:59 #89

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Lud sam za fazama.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Naučno Tehnološki park 02 apr 2016 17:06 #90

  • Posmatrac
  • Posmatrac's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 310
  • Primljenih Zahvalnica: 3472
Gradilište je ograđeno, sad očekujemo bagere :)










Površina koju su "rezervisali" izgleda otprilike ovako na Google Earth-u :)

Poslednja izmena: 02 apr 2016 17:11 od Posmatrac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, Trpovski, Light, valjan, Nepopravljivi optimista

Naučno Tehnološki park 02 apr 2016 17:24 #91

  • Posmatrac
  • Posmatrac's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 310
  • Primljenih Zahvalnica: 3472
Idemooooo, još jedna tabla :)






Poslednja izmena: 02 apr 2016 17:27 od Posmatrac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, kasko, sandman, Pinki, TurboMaximus, Dunavski, Novajlija, romanempire, Trpovski, Blavak, Bogdus, Billy, Mikins, Light, Nepopravljivi optimista

Naučno Tehnološki park 02 apr 2016 18:57 #92

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Usao si u ogradjeni prostor? Kolko sam video tamo nema jos ni cuvara niti radnika. Moja pretpostavka je da ce sledece nedelje "neko" doci da otvori radove.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Trpovski

Naučno Tehnološki park 02 apr 2016 20:42 #93

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Bogdus, sve je spremno, ceka se "otvarac". Trebalo je biti vec otvoreno ranije ove nedelje u sredu ili cetvrtak po mojim informacijama. Ne moze "otvarac" sve da postigne ovih dana
Proradila je fontana na trgu, ofarbani su drzaci za bicikle, okrpljene ulice, osisana trava...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, sandman, Novajlija, Trpovski, Blavak, Bogdus, Posmatrac, Light, valjan

Naučno Tehnološki park 03 apr 2016 10:03 #94

  • Posmatrac
  • Posmatrac's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 310
  • Primljenih Zahvalnica: 3472
@Bogdus Nisam, zumirao sam sa kapije.

Radnika nema osim par geometara koje sam video u četvrtak ili tako nešto.

A bio je juče jedan čuvar u onoj njegovoj kućici koju su stavili na ulaz pored kapije :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Bogdus

Naučno Tehnološki park 03 apr 2016 11:57 #95

  • Light
  • Light's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 162
  • Primljenih Zahvalnica: 307
Da li neko zna kada će se i da li će se uopšte ovaj objekat rušiti. Bilo bi lepo da kada završe NTP da se napravi neki projekat i za ovaj deo(mašinski institut ili tako nešto). Mislim da kada bi njega sredili da bi imali kompletno sređenu kampus celinu!
"Politicians, ugly buildings, and whores all get respectable if they last long enough!" - Noah Cross, Chinatown (1974)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 03 apr 2016 12:01 #96

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Light napisao/la:
Da li neko zna kada će se i da li će se uopšte ovaj objekat rušiti. Bilo bi lepo da kada završe NTP da se napravi neki projekat i za ovaj deo(mašinski institut ili tako nešto). Mislim da kada bi njega sredili da bi imali kompletno sređenu kampus celinu!
Nece ni za 10 godina sigurno!I postojece zgrade fakulteta su u ocajnom stanju.Sad su nedavno na FTN i PMF menjali stolariju,malo su osvezavali onu plavu,izbledelu fasadu ns PMF-u i to je pohvalno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light

Naučno Tehnološki park 03 apr 2016 12:16 #97

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Nema informacija da ce se masinski institut rusiti. Licno radim tamo, i bar u delu gde drzim vezbe uslovi su da kazem zadovoljavajuci jer je novi blok u pitanju. Jedino su WC-i ocajni. Svakako je u mnogo boljem stanju nego sto je TMD bio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light

Naučno Tehnološki park 03 apr 2016 12:49 #98

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Za mašinski insitut je stvarno postojala ideja da se ruši, ne znam da li se stiglo do idejnog projekta.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 03 apr 2016 12:49 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light

Naučno Tehnološki park 03 apr 2016 21:15 #99

  • Posmatrac
  • Posmatrac's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 310
  • Primljenih Zahvalnica: 3472
I ja mogu da potvrdim da sam čuo da će se mašinski institut rušiti (pričao mi jedan drug koji studira saobraćaj, a on je to od nekog čuo) e sada sa obzirom da je stanje u državi takvo kakvo jeste i para neeema, sumnjam da će išta od toga biti u narednih 20-tak godina...(pogotovo jer je svima poznato koliko im je trebalo da krenu sa novom zgradom na mestu TMD-a)

Inače on mi je rekao da bi trebala ispod celog mašinskog instituta da bude podzemna garaža, a nova zgrada bi imala 4 sprata. Gde se sve ovo nalazi između ideje u nečijoj glavi i projekta na papiru - nemam pojma :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 06 apr 2016 08:57 #100

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Zeznuo nas Kim
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru