Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Poslovni objekti - praćenje gradilišta

Re:Poslovni objekti - praćenje gradilišta 03 jan 2018 14:24 #301

  • Dunavac
  • Dunavac's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 71
Nina media u Futoškoj,dvorišna strana, zeleni krov...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Poslovni objekti - praćenje gradilišta 03 jan 2018 14:41 #302

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
Moraćemo ti verovati na reč :)

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Poslovni objekti - praćenje gradilišta 13 jan 2018 15:13 #303

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Euro petrol pumpa u Partizanskoj.







Gradilište lepo napreduje, ali imaju nezgodnu osobu kao obezbeđenje. Lice koje se predstavlja kao obezbeđenje, a kasnije u razgovoru i kao policajac ( u civilu, bez ikakvih identifikacionih podataka i na zahtev da ih pruži to odbija, te time možda i čini krivično delo), na javnoj površini pokušava da, na svakako protivzakonit način, legitimiše građanina, člana ovog foruma koji je fotografisao ovo što vidite u ovom postu i to sa javne površine ( trotoara) pri čemu nisam ulazio na gradilište. Prethodno napisano je s ciljem da se u budućnosti ovakve situacije izbegnu ( da upozorim ostale forumaše da ne dođu u opisanu situaciju). Mislim da ću, a ako želite i vi ostali, da na dalje bojkotujemo ovo gradilište.

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: 13 jan 2018 15:58 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, kasko, mrnjavi, TurboMaximus, das ivon, Novajlija, romanempire, Light, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, AeroDron

Poslovni objekti - praćenje gradilišta 13 jan 2018 15:25 #304

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Obilazio bih sad tek namerno svaki dan, pa nek se zapita... Ne bih mu dao da me legitmiše ako on bar značku ne pokaže. Trebao si šefa gradilišta da tražiš, na bezobrazluk ne ostajem nem. :gaah: nikad mi taj komunistički stav neće biti jasan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, Eldarion

Poslovni objekti - praćenje gradilišta 13 jan 2018 15:28 #305

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ukoliko se predstavio kao policajac i pokusao da te legitimise izvrsio je krivicno delo laznog predstavljanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslovni objekti - praćenje gradilišta 13 jan 2018 15:40 #306

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
SSJ5 napisao/la:
Ukoliko se predstavio kao policajac i pokusao da te legitimise izvrsio je krivicno delo laznog predstavljanja.

Ja to znam, ali on očigledno ne. To je član 329 stav 1 KZ. Ono na šta sam želeo da upozorim je to da ja ne znam da li to lice može u nekom trenutku da postane agresivno i da fizičkom silom napadne na lice i telo (time čini još malko krivičnih dela), a smatram da nama kao licima koji pre svega svojom dobrom voljom doprinosimo ovom forumu, nisu potrebne takve komplikacije u životu. Radije zažmurimo na to gradilište i ne stvarajmo sebi probleme.

EDIT:
Novajlija napisao/la:
Obilazio bih sad tek namerno svaki dan, pa nek se zapita... Ne bih mu dao da me legitmiše ako on bar značku ne pokaže. Trebao si šefa gradilišta da tražiš, na bezobrazluk ne ostajem nem. :gaah: nikad mi taj komunistički stav neće biti jasan.
Za prvi deo tvog komentara, pogledaj ovaj moj. Za drugi deo nije to komunistički stav, to je stav neobrazovanog, intelektualno ne baš nadarenog lica. Dragi moj prijatelju, nisi valjda mislio da na takvim radnim mestima sede diplomirani pravnici, umetnici, istoričari, lekari,... Ne bih da iznosim neproverene činjenice, niti da vređam, al ako to lice ima i završenu osnovnu, biće dobro.
Poslednja izmena: 13 jan 2018 16:38 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon

Poslovni objekti - praćenje gradilišta 13 jan 2018 17:43 #307

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Čuva objekat, samo što nije vezan, a kapija je otvorena.
Poslednja izmena: 13 jan 2018 17:45 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Poslovni objekti - praćenje gradilišta 13 jan 2018 18:31 #308

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
Ja se pridružujem bojkotu ovog gradilišta a kasnije i pumpe. I svih Euro Petrol pumpi bilo gde.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Poslovni objekti - praćenje gradilišta 13 jan 2018 18:36 #309

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Zar nisi dobio nsbuild legitimaciju? Meni bi to bio dzoker u ovakvim slucajevima. Imao ssm par bliskih susreta ove vrste ali sam diplomatski izbegavao frku.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Poslovni objekti - praćenje gradilišta 13 jan 2018 18:37 #310

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Kakve veze ima blentavi cuvar gradilista sa samim poslovanjem Euro petrola? Obicno za cuvare uzimaju dokone penzionere, e sad druga je stvar ako taj cuvar je dobio zadatak od rukovodstva da se tako ponasa, onda se slazem sa vama.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslovni objekti - praćenje gradilišta 13 jan 2018 19:01 #311

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
NSBuild legitimacija je pokazana već pomenutom licu, nakon što sam mu usmenim putem objašnjavao razloge zašto fotografišem gradilište. Licu to nije bilo dovoljno, već je insistiralo da zapiše moje podatke. Kako nisam bio siguran šta to lice predstavlja, a sa druge strane još jednom ću napomenuti da sam sa javne površine (trotoara) fotografisao gradilište i ne da nisam na ilegalan način stupio na gradilište, već nisam ni pokazivao nameru da to uradim (nakon treće fotke sam počeo da se udaljavam u pravcu odakle je fotkana prva fotka-tu sam zaustavio auto mimo kolovoza), a lice koje se nalazilo unutar objekta koji se vidi je izašlo i povišenim tonom mi se obraćalo, na šta sam se zaustavio i počeo da mu objašnjavam razloge fotkanja (početak ovog pisanija). Kao što napisah pošto nisam mogao da utvrdim šta to lice predstavlja (lica koja obavljaju službu zaštite objekata i lica moraju imati legitimaciju/akreditaciju sa fotkom vidno istaknutu) obzirom da nije imalo nikakvu vrstu legitimacije/akreditacije, a nije bilo ni u uniformi neke od službi FTO, a sve se ovo događalo na javnoj gradskoj površini - trotoaru udaljenoj par metara od dela ogradde gradilišta koja je pala, te time nisam ni mogao biti siguran čak i da je to lice iz neke FTO da je upoznato sa zakonom o zaštiti podataka o ličnosti kao i još nekim zakonima (pre svega Krivični) naravno da sam odbio da mu pokažem bilo koji drugi dokument osim NSBuild legitimacije, a nisam morao ni taj. No da više ne davim, slažem se sa Mrnjavijem, to je poenta.
Još jedna sitnica, znam da ima odgovornih lica investitora i sa gradilišta koji prate forum, imam molbu za njih - vodite računa koga zapošljavate na radnim mestima obezbeđenja objekata u izgradnji, i taj deo je očigledno bitan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Eldarion

Poslovni objekti - praćenje gradilišta 15 jan 2018 22:38 #312

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 783
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Imao sam sličnu neprijatnu situaciju u Karlovačkim Vinogradima kada sam fotografisao voz. Tamo je naftni terminal i obezbeđenje je došlo do mene, a bio sam kod pružnog prelaza, pitaao me je šta radim i tražio mi je podatke. Odbio sam da mu dam moje podatke na šta je on pretio policijom. Uredno sam mu pokazao fotografije na fotoaparatu na kojima se be vidi terminal nego samo železnica. I pored toga je insistirao da mu dam moje podatke i da obrišem fotografije. Odbio sam to da uradim iako je i dalje pretio sa policijom. Rekao sam da zove policiju ali da mu neću dati moje podatke a još manje da ću obrisati fotografije. On je otišao u svoju kancelariju a ja dalje svojim putem. Posle nekih pola do 40 minuta sam video policiju da je otišla ka K. Vinogradima. E sada, da li ih je zaista čuvar zvao ili ne, to ne znam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Poslovni objekti - praćenje gradilišta 27 jan 2018 09:35 #313

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
Novo gradsko zelenilo, juče.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, kasko, Yokai, TurboMaximus, das ivon, Zex021, Novajlija, Blavak, Mikins, Light, valjan

Re:Poslovni objekti - praćenje gradilišta 30 jan 2018 11:52 #314

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Ne znam ni da li ovo da napišem jer ko zna da li sam dobro razumeo gde će to biti, ali koliko sam shvatio, imaćemo novi tržni centar umesto odavno iseljenih kuća u Cara Dušana između Bulevara Evrope i Aranj Janjoša, a Braće Krkljuš bi onda bila produžena ka Bulevaru Evrope (ne znam da li bi izlazila na bulevar ili bi bila slepa).
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Re:Poslovni objekti - praćenje gradilišta 30 jan 2018 12:14 #315

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Planiran je opste gradski centar. Sta god to u praksi znacilo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Poslovni objekti - praćenje gradilišta 30 jan 2018 12:53 #316

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Taj prostor sa kućama je Aleksandrov, zar će tržni centar da pravi? Zvuči neverovatno, ako uopšte mislimo na istu lokaciju. @Đorđe Čvarkov, jel može pozicija na mapi?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslovni objekti - praćenje gradilišta 30 jan 2018 12:56 #317

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Aleksandar tu gradi stambeno-poslovni kompleks
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslovni objekti - praćenje gradilišta 30 jan 2018 13:07 #318

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Novajlija napisao/la:
Taj prostor sa kućama je Aleksandrov, zar će tržni centar da pravi? Zvuči neverovatno, ako uopšte mislimo na istu lokaciju. @Đorđe Čvarkov, jel može pozicija na mapi?
Tu negde sam ja razumeo da će biti. Ponavljam, bitno je naglasiti da sam tako razumeo :lol: To je neko objašnjenje iz druge ruke, tako da može biti i negde preko... Spominjane su i neke kuće pa računam da je to ovo s obzirom da ih tu i ima.
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, valjan

Poslovni objekti - praćenje gradilišta 31 jan 2018 00:00 #319

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Trzni centar je planiran dijagonalno... na mestu radnickih baraka, odnosno sa desne strane buduceg bul. Evrope, ako se nista nije menjalo.
A brace Krkljus se produzava i trebalo bi da sluzi maltene kao servisna saobracajnica ulici C. Dusana... i ne izlazi ni na futosku ni na C. Lazara.
Poslednja izmena: 31 jan 2018 00:04 od Pripadnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, das ivon, Novajlija, Mikins, Djordje Cvarkov

Poslovni objekti - praćenje gradilišta 31 jan 2018 00:13 #320

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Misliš na tržni centar na mestu naselja Depresija? Na one najave od pre dve, tri godine ili nešto novo u planu? Mislim da će ipak Galens tu da gradi, sumnjam da će biti šopingovanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru