Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Obnova Gradića i Beogradske kapije

Obnova Gradića i Beogradske kapije 28 okt 2019 22:33 #241

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Da li je neko razumeo ovo sta je izjavio? :
On je podsetio i da je nađeno veliko i dragoceno arheološko nalazište malo usporilo radove.

"Taj deo koji smo ostavili pod zemljom želimo da učinimo transparentnim kako bi i građani i turisti mogli da vide kako je nekada Tvrđava izgledala", rekao je Vučević i zavalio Kneževiću na podršci uz najavu da je lokalna samouprava spremna da konkuriše za nove projekte kod Ministarstva.

Koji deo su ostavili pod zemljom? Da nece mozda konacno uraditi staklene podove na nekim mestima?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 06:18 #242

  • drazesnaSkorpija
  • drazesnaSkorpija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • bilo jednom...
  • Poruka: 135
  • Primljenih Zahvalnica: 30
iskreno, pozdravljam ideju beogradske ulice kao setaliste sa sve kaldrmom, da se otvaraju male pekarice, ateljei zanatskih radova (tkanje, vez, zlatare), slikarske galerije, jednostavno okruzenje ambijentalno vapi za takvim sadrzajima. a mislim da i nase duse vape za lepim ugodjajima u nasem gradu. kopka me samo jedno pitanje... kuda bi isla autobuska trasa gradskog prevoza u tom slucaju ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 09:16 #243

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Verovatno kuda i dok traje exit, levo prema novom mostu pa Reljkovićevom i dalje na Preradovićevu, ne vidim kuda bi drugo mogao ići.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija

Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 10:40 #244

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
drazesnaSkorpija napisao/la:
iskreno, pozdravljam ideju beogradske ulice kao setaliste sa sve kaldrmom, da se otvaraju male pekarice, ateljei zanatskih radova (tkanje, vez, zlatare), slikarske galerije, jednostavno okruzenje ambijentalno vapi za takvim sadrzajima. a mislim da i nase duse vape za lepim ugodjajima u nasem gradu. kopka me samo jedno pitanje... kuda bi isla autobuska trasa gradskog prevoza u tom slucaju ?
Skretala bi levo, duz Petrovaradinskog keja (Kej Skojevaca) pa kroz Reljkovicevu ulicu.

Prva stanica bi pokrila goste hotelskih smestaja u Gradicu i uopste svakog ko dolazi u Gradic, bolnicu, itd.

Druga oznacena stanica bi pokrila stanovnike koji zive na Starom Majuru. Dalje se ulica spaja sa Preradovicevom i nastavlja staru trasu.

Poslednja izmena: 29 okt 2019 10:42 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 12:22 #245

  • Gari
  • Gari's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 114
  • Primljenih Zahvalnica: 190
U ovom slučaju je bolje da trojka ili devetka idu ovuda, o ostale linije (uključujući trojku ili devetku) na Žeželjev most pa kejom do Bul. Mihajla Pupina. Bar bi se most malo rasteretio. I dalje mislim da bi trebalo ostaviti prolaz autobusima dok se ne obnovi tunel ispod tvrđave.
Hoću da se napijem, al' nemam s kim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 12:30 #246

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Gari napisao/la:
U ovom slučaju je bolje da trojka ili devetka idu ovuda, o ostale linije (uključujući trojku ili devetku) na Žeželjev most pa kejom do Bul. Mihajla Pupina. Bar bi se most malo rasteretio. I dalje mislim da bi trebalo ostaviti prolaz autobusima dok se ne obnovi tunel ispod tvrđave.

Tunel ispod tvrdjave nece biti namenjen za automobile
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 12:38 #247

  • Gari
  • Gari's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 114
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Trebalo bi.
Hoću da se napijem, al' nemam s kim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 12:50 #248

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Daj mi jedan dobar razlog zasto bi trebalo?

Tunel je sirok samo za jednu traku i prosirivanje tunela moze biti opasno sozbirom da se delovi temelja bedema tvrdjave ne naslanjaju na stene nego na zemlju

Eventualno bih dozvolio elektricne mini buseve koji organizovano odlaze na turisticke ture.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 12:55 #249

  • Nana
  • Nana's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 38
Mislim da ovo ne bi baš bilo moguće iz 2 razloga:
1. OŠ Jovan Dučić pohađaju deca iz Petrovaradin i Novog Sada, a stajalište kod škole jednostavno ne bi moglo da se ukine.
2. Ljudi bi morali nekako da dolaze do tvrđave iz Petrovaradina, a da to ne znači da moraju da idu preko Keja Skojevaca ili pored Balkan Ekspresa, jer bi se gužve znatno povećale.

Ono što ja vidim kao potencijalna rešenja:

- Probiti izlaz sa Reljkovićeve u Pavla Jurišića Šturma, sa stajalištima kao na slici. Time bi posetioci tvrđave mogli da uđu na ulaz iz Gradića silaskom posle mosta ili da se provozaju i siđu kod Molinarijevog parka, te odatle se popunu peške.
Ukoliko bi se kamo sreće skroz zatvorio saobraćaj i na tvrđavi, eventualno bi mogle da se izgrade jedna ili dve podzemne garaže u blizini Beogradske kapije npr. Postoje 2 sportska terena koju kao koristi vojska, a koji su već u rupi donekle.
Time bi ljudi mogli da ostave automobile tu pre kapije, a sam gradić bi potpuno bio bez saobraćaja. Svakako bi ove garaže koristili samo posetioci tvrđave, pošto u blizini nema objekata gde ljudi radi (osim vojske koja ima svoj parking), tako da pretpostavljam da ni te garaže ne bi morale da budu ogromne.

- Ili uraditi slično kroz Patrijarha Rajačića i Čajkovskog. P. Rajačića već ima mogućnost proširenja, a Čajkovskog je jednosmerna, mada ipak uska ulica.
Naravno naplatili ulaz na tvrđavu kako bi se mogla održavati kako i dolikuje.


Poslednja izmena: 29 okt 2019 13:08 od Nana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, valjan

Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 12:59 #250

  • Gari
  • Gari's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 114
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Nisam znao da je tako uzan. Možda da bude jednosmeran? Ne znam čemu bi inače služio ako se ne bi koristio za saobraćaj!? Inače se time zaobilazi gradić, a ne mora skroz okolo kroz Reljkovićevu. U svakom slučaju, ako autobusi ne idu kroz Gradić (mada sam oduvek zamišljao San Francisco tramvaj), onda treba menjati organizaciju nekog broja linija GSP-a.
Hoću da se napijem, al' nemam s kim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 17:17 #251

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ma Gari, pisi propalo. Ti hoces da se saobracaj odvija kroz tvrdjavu jednosmerno i da se sa druge strane formiraju cepovi zbog semafora?

A tek ako zamislim sta ce sa svim izduvnim gasovima koji nastanu u tunelu

Nego, evo sta su radnici otkrili o nasoj tvrdjavi kada su je cistili pre 11 godina

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 19:10 #252

  • Gari
  • Gari's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 114
  • Primljenih Zahvalnica: 190
U tom slucaju ne treba ni obnavljati tunel. Mislim, cemu ce sluziti? Onda nam ne treba ni most na starim stubovima (doduse, ja sam za to da Duga bude pesacka, a ne taj, ali, avaj). U svakom slucaju, mislim da bi ipak trebalo pustiti makar jednu liniju kroz gradic (trojku). Neka ide lagano, nema tu ni 300 metara.
Hoću da se napijem, al' nemam s kim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 29 okt 2019 20:47 #253

  • AeroDron
  • AeroDron's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 491
  • Primljenih Zahvalnica: 9477
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, kabacum, Dukelander, Cookie, limanac, sergio-m, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, das ivon, romanempire, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, Otis.Driftwood.Ressurected

Obnova Gradića i Beogradske kapije 31 okt 2019 09:06 #254

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1236
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
kad procitam u naslovu teme ovo "gradic" setim se kampanje gradic rodic ....zar se ovaj deo grada ne zove podrgadje tvrdjave? fino okreceeno al ima tu jos dosta posla ...steta da nije resen problem klima....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 31 okt 2019 12:05 #255

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
sergio-m napisao/la:
kad procitam u naslovu teme ovo "gradic" setim se kampanje gradic rodic ....zar se ovaj deo grada ne zove podrgadje tvrdjave? fino okreceeno al ima tu jos dosta posla ...steta da nije resen problem klima....

Neko ga zove Gradic, neko Podgradje. Mlade Petrovaradinske lokal patriote ga zovu Gradic (mada ja nisam ni jedno ni drugo). Kao sto nije Visarionova nego Episkova Visariona, Pasiceva nego Nikole Pasica, Pa Pavla nego Pavla Papa :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 31 okt 2019 22:26 #256

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Po pisanju 021, uskoro krece dalja obnova fasada u Podgradju i to Beogradskoj 6:



Beogradskoj 19 (ali ona je vec sredjena?)



Prote Mihaldzica 6



10



12



I Lisinskog 3

(Nisam uspeo naci adresu, pogubio sam se.)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, Yokai, sergio-m, Duja, TurboMaximus, das ivon, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, AeroDron, Montana90

Obnova Gradića i Beogradske kapije 01 nov 2019 01:09 #257

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Posto ne mogu da editujem verovatno su mislili na 21.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 01 nov 2019 18:59 #258

  • AeroDron
  • AeroDron's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 491
  • Primljenih Zahvalnica: 9477
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, kabacum, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, sergio-m, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, das ivon, romanempire, sasar, Blavak, valjan, Eldarion, zlaja

Obnova Gradića i Beogradske kapije 11 nov 2019 12:49 #259

  • koneven
  • koneven's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Treba da zabrane klima uredjaje u gradicu i fale sadrzaji....a kad fale sadrzaju fale i ljudi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obnova Gradića i Beogradske kapije 11 nov 2019 13:08 #260

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Šta fali? Apoteke, menjačnice, frizerski saloni, Mikromarketi?

Lepše je sve to bez sadržaja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru