Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rehabilitacija industrijskog nasledja

Rehabilitacija industrijskog nasledja 09 avg 2019 16:05 #21

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Iza te kuce ima jos jedna, lepa kuca, skrivena od ociju javnosti.

Jel ova?

Poslednja izmena: 09 avg 2019 16:10 od Ljube.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rehabilitacija industrijskog nasledja 23 avg 2019 13:11 #22

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
f4bles napisao/la:
Taj čitav ćošak je planiran Galens kompleks, poznato forumašima od ranije.

Pojavio se tender za rušenje bivše centrale Radikala.
Izgleda da će dosta brzo da se očisti teren.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, mrnjavi, Blavak, valjan

Rehabilitacija industrijskog nasledja 23 avg 2019 15:21 #23

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ljube napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Iza te kuce ima jos jedna, lepa kuca, skrivena od ociju javnosti.

Jel ova?


To je ta
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rehabilitacija industrijskog nasledja 21 sep 2019 19:14 #24

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
DannyT napisao/la:
Evo prilike da zavirimo u prostor ranžirne stanice! :woohoo: :clapping: :yes: :rock:

Danas (subota, 21. septembar) Kreativni pogon organizuje posetu 16 - 19 h.

Pristup: ulica Železničke kolonije 17 (ulaz sa Bulevara Evrope).

''Vrata ( rampa ) Ranžirne stanice biće otvorena za javnost i predstaviti naznake mogućnosti koje bi predstavlja kao Muzej redovnog koloseka i kao kulturni centar ovog dela grada. Ranžirna stanica je predstavnik industrijskog nasleđa s početka 20 veka i teško odoleva zubu vremena zbog nezainteresovanosti nadležnih institucija sjedne i nedostatka novca i pitanja vlasništva s druge strane.

Ova subota biće prilika da prošetate prostorom Ranžirne stanice uz stručno vođstvo Katarine Maksimov iz Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada novog Sada. Nakon šetnje predvideli smo kreativnu radionicu i radionicu cirkuskih veština za sve uzraste, kao ilustraciju aktinosti koje bi se na tom mestu mogle svakodnevno održavati. U slučaju lošeg vremena dogaj će biti održan u prostorijama stare kantine na istoj lokaciji.

Progres na Ranžirnoj stanici VOL 2 pomogla je Gradska uprava za kulturu.''

Bejah danas na ranžirnoj. Idu samo fotke, bez priče.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Poslednja izmena: 21 sep 2019 19:17 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, mrnjavi, Brane, sasar, valjan, Eldarion

Re:Rehabilitacija industrijskog nasledja 21 sep 2019 19:16 #25

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
2.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, Brane, RM77, sasar, valjan, Eldarion, Otis.Driftwood.Ressurected, zlaja

Rehabilitacija industrijskog nasledja 21 sep 2019 19:20 #26

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
Video koji dokazuje da je ranžirna još uvek u funkciji.

photos.google.com/photo/AF1QipO_FjQHoOwi...Vdn1-QdXZLbdAe02EPC6

photos.google.com/photo/AF1QipN6skztywAn...l9LSXLlQEJAgo3epRCpn

photos.google.com/photo/AF1QipNPPB-QadHM...mZtVT4mhJCTqvTqLYjMK

Zbog ove kružne skretnice, koja nedostaje na novoj ranžirnoj, ova je još uvek u funkciji. Ovde se još uvek popravljaju lokomotive i vagoni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Re:Rehabilitacija industrijskog nasledja 21 sep 2019 19:45 #27

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
3.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Duja, Brane, sasar, valjan, Eldarion

Re:Rehabilitacija industrijskog nasledja 21 sep 2019 19:47 #28

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
4.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, Duja, Brane, sasar, valjan, Eldarion, Otis.Driftwood.Ressurected

Re:Rehabilitacija industrijskog nasledja 21 sep 2019 19:51 #29

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
Poslednji deo. Konstatovali da ovde postoji ogroman potencijal za lep, veliki muzejski kompleks, što na otvorenom što pod krovom. Smatram da jednom velegradu takav kompkeks itekako treba. Na političarima je sad.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, Brane, das ivon, sasar, valjan, Eldarion, zlaja

Rehabilitacija industrijskog nasledja 21 sep 2019 20:01 #30

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Hvala za ovaj izvestaj. Da li se moglo ulaziti u polukruzni objekat ili ne sme zbog propadanja krova?

P.S. za video 404. That’s an error.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rehabilitacija industrijskog nasledja 21 sep 2019 20:18 #31

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
^^ Nema na čemu, mene je takođe zanimalo. Nije moglo da se ulazi u polukružni objekat. Na svu sreću pa je obezbeđenje kasno reagovalo. Fotke unutrašnjosti i lokomotiva su iz tog objekta (dok čiča nije skontao šta radimo :evil: ). Za video, jbg. Pokušaćemo nešto drugo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rehabilitacija industrijskog nasledja 22 sep 2019 01:31 #32

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Fotkao sam ja tu ranžirnu stanicu pre dvadesetak godina dok je još garaža, okretnica, bila čitava a ne tako polu urušena kao danas.

Da bih mogao slobodno da fotkam, morao sam otići u ŽTO u Vase Stajića da izvadim dozvolu za fotografisanje.
Kod portira tražite da vas odvede u Sektor za odbrambene pripreme i zaštitu. Tamo će vas primiti bezbednjak.
Njemu objasnite da želite da fotografšete ranžirnu stanicu. Morate mu tačno navesti koje objekte želite da fotografišete.
Izdaće vam dozvolu za fotografisanje koja važi na nekoliko sati. To je odštampani obrazac koji tamo imaju, na njemu je već odštampano "Odobrenje za snimanje" što znači da su ljudi već ranije, više puta išli tamo da snimaju čim postoji takav obrazac.
U njemu će biti upisano vaše ime i prezime, broj lične karte. Ako vas ide više osoba, jedna će biti upisana kao vođa ekipe dok će ostali biti upisani kao članovi ekipe.
Sve ono što ste u razgovoru sa bezbednjakom naveli da želite da fotkate moći ćete samo to fotkati, ništa van tog spiska.

Jedan primerak dozvole ostaje kod njih u Vase Stajića a vi dobijate vaš primerak + primerak za radnika ranžirne stanice koji će vas sačekati na kapiji. Njemu će telefonim u vašem prisustvu biti javljeno da dolazite. On će vam biti vodič a ujedno i kontrolisati da li fotkate nešto mimo navedenog spiska.

Moja dozvola za fotkanje je važila dva sata. Za to vreme su me vodili po stanici, objašnjavali čemu šta služi pa čak i puštali u rad okretnicu da vidim kako radi.

Referent koji mi je izdao dozvolu i na nju se potpisao, zove se Sima Živanov. Ne znam da li još uvek radi u ŽTO, ali bio je ok i izdao dozvolu bez ikakvih problema. Cela procedura nije uzela više od dvadesetak minuta.

Eto, ako neko od vas ima želju da fotka ranžirnu stanicu ovo vam je procedura.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rehabilitacija industrijskog nasledja 22 sep 2019 16:53 #33

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Emanon napisao/la:
Fotkao sam ja tu ranžirnu stanicu pre dvadesetak godina dok je još garaža, okretnica, bila čitava a ne tako polu urušena kao danas.

Da bih mogao slobodno da fotkam, morao sam otići u ŽTO u Vase Stajića da izvadim dozvolu za fotografisanje.
Kod portira tražite da vas odvede u Sektor za odbrambene pripreme i zaštitu. Tamo će vas primiti bezbednjak.
Njemu objasnite da želite da fotografšete ranžirnu stanicu. Morate mu tačno navesti koje objekte želite da fotografišete.
Izdaće vam dozvolu za fotografisanje koja važi na nekoliko sati. To je odštampani obrazac koji tamo imaju, na njemu je već odštampano "Odobrenje za snimanje" što znači da su ljudi već ranije, više puta išli tamo da snimaju čim postoji takav obrazac.
U njemu će biti upisano vaše ime i prezime, broj lične karte. Ako vas ide više osoba, jedna će biti upisana kao vođa ekipe dok će ostali biti upisani kao članovi ekipe.
Sve ono što ste u razgovoru sa bezbednjakom naveli da želite da fotkate moći ćete samo to fotkati, ništa van tog spiska.

Jedan primerak dozvole ostaje kod njih u Vase Stajića a vi dobijate vaš primerak + primerak za radnika ranžirne stanice koji će vas sačekati na kapiji. Njemu će telefonim u vašem prisustvu biti javljeno da dolazite. On će vam biti vodič a ujedno i kontrolisati da li fotkate nešto mimo navedenog spiska.

Moja dozvola za fotkanje je važila dva sata. Za to vreme su me vodili po stanici, objašnjavali čemu šta služi pa čak i puštali u rad okretnicu da vidim kako radi.

Referent koji mi je izdao dozvolu i na nju se potpisao, zove se Sima Živanov. Ne znam da li još uvek radi u ŽTO, ali bio je ok i izdao dozvolu bez ikakvih problema. Cela procedura nije uzela više od dvadesetak minuta.

Eto, ako neko od vas ima želju da fotka ranžirnu stanicu ovo vam je procedura.

Lakše uslikati vojni objekat u Pjong Jangu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rehabilitacija industrijskog nasledja 22 sep 2019 19:08 #34

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Sve zaostalo iz doba Tile
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rehabilitacija industrijskog nasledja 22 sep 2019 19:23 #35

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Evo jedan video prilog iz 2011. godine......

klasicno mlacenje slame u prazno

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak

Rehabilitacija industrijskog nasledja 22 sep 2019 19:51 #36

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
kako su pocetkom 90 zamisljali taj potez oko ranzirne.....

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, TurboMaximus, das ivon, Blavak, valjan, Eldarion

Rehabilitacija industrijskog nasledja 22 sep 2019 20:06 #37

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ne mogu da shvatim kako vlast i zelezinca nemaju nikakav smisao urgentnosti po ovom pitanju. Ne kosta bog zna koliko da se izgradi taj deo sto je preostao, a ovako se bukvalno dovode zivoti zaposlenih u opasnost i dozvoljava se da kulturno nasledje propada. Uzas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Duja, Eldarion

Rehabilitacija industrijskog nasledja 22 sep 2019 20:35 #38

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Sektor za odbrambene pripreme i zaštitu brine o životima zaposlenih. Nema brige :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Rehabilitacija industrijskog nasledja 26 sep 2019 09:16 #39

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Blavak napisao/la:

Zbog ove kružne skretnice, koja nedostaje na novoj ranžirnoj, ova je još uvek u funkciji. Ovde se još uvek popravljaju lokomotive i vagoni.

Samo mala ispravka, nije skretnica nego okretnica. ;)
I nedostaje samo ona na novoj ranžirnoj nego sve iz tog kompleksa a to su hale za održavanje lokomotiva i vagona, pumpa za namirenje dizel lokomotiva gorivom, koloseci za smeštaj vagona i lokomotiva. Jednom rečju, nedostaje ceo lokomotivski depo i kolska radionica u ranžirnoj stanici.
Neki od tih objekata su i izgrađeni u novoj ranžirnoj stanici ali nikada nisu završeni i dovedeni nameni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Rehabilitacija industrijskog nasledja 26 sep 2019 09:19 #40

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Emanon napisao/la:
Fotkao sam ja tu ranžirnu stanicu pre dvadesetak godina dok je još garaža, okretnica, bila čitava a ne tako polu urušena kao danas.

Da bih mogao slobodno da fotkam, morao sam otići u ŽTO u Vase Stajića da izvadim dozvolu za fotografisanje.
Kod portira tražite da vas odvede u Sektor za odbrambene pripreme i zaštitu. Tamo će vas primiti bezbednjak.
Njemu objasnite da želite da fotografšete ranžirnu stanicu. Morate mu tačno navesti koje objekte želite da fotografišete.
Izdaće vam dozvolu za fotografisanje koja važi na nekoliko sati. To je odštampani obrazac koji tamo imaju, na njemu je već odštampano "Odobrenje za snimanje" što znači da su ljudi već ranije, više puta išli tamo da snimaju čim postoji takav obrazac.
U njemu će biti upisano vaše ime i prezime, broj lične karte. Ako vas ide više osoba, jedna će biti upisana kao vođa ekipe dok će ostali biti upisani kao članovi ekipe.
Sve ono što ste u razgovoru sa bezbednjakom naveli da želite da fotkate moći ćete samo to fotkati, ništa van tog spiska.

Jedan primerak dozvole ostaje kod njih u Vase Stajića a vi dobijate vaš primerak + primerak za radnika ranžirne stanice koji će vas sačekati na kapiji. Njemu će telefonim u vašem prisustvu biti javljeno da dolazite. On će vam biti vodič a ujedno i kontrolisati da li fotkate nešto mimo navedenog spiska.

Moja dozvola za fotkanje je važila dva sata. Za to vreme su me vodili po stanici, objašnjavali čemu šta služi pa čak i puštali u rad okretnicu da vidim kako radi.

Referent koji mi je izdao dozvolu i na nju se potpisao, zove se Sima Živanov. Ne znam da li još uvek radi u ŽTO, ali bio je ok i izdao dozvolu bez ikakvih problema. Cela procedura nije uzela više od dvadesetak minuta.

Eto, ako neko od vas ima želju da fotka ranžirnu stanicu ovo vam je procedura.

Tako je bilo nekada a danas zaboravite na dozvolu za fotografisanje. Gotovo je nemoguće dobiti je! Deo železničara će je tražiti kada vas vidi da fotografišete a deo neće. Zavisi na kakvu osobu naiđete i kako se predstavite.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: SZPDNEVEN
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru