Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Klinički centar Vojvodine

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 15:51 #1

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Danas am bio kod dede u poseti pa sam zabelezio par kadrova, zao mi je sto nisam mogao unutra da slikam hol i sve ostalo















Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, ranko su ns, Pinki, Blavak

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 15:58 #2

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nixi, ne gradi se to, niti ce skoro, zavrsena je samo ona prva lamela A. Prebacicu temu u zavrsene projekte i staviti nesto mojih slika posle...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 15:58 #3

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
au super slike. Jako je težko bilo šta tamo slikati. Strogo je zabranjeno.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 16:06 #4

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Meni nije jasan idiotski um koji je napravio ovoliku bolnicu, ovo je preveliko i za celu Ex Yu, a kamoli za Vojvodinu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 16:14 #5

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Imam par iz vremena kad još nije bilo korova... oktobar 2009.
Pa, nije se bogzna koliko promenilo...





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nixivoje

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 16:24 #6

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Nixivoje NSB napisao/la:
Meni nije jasan idiotski um koji je napravio ovoliku bolnicu, ovo je preveliko i za celu Ex Yu, a kamoli za Vojvodinu

nije to uopšte preveliko. Manji gradovi imaju veće bolničke komplekse od ovog zajedno sa starim delom i sa Kamenicom.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 16:27 #7

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nixivoje NSB napisao/la:
Meni nije jasan idiotski um koji je napravio ovoliku bolnicu, ovo je preveliko i za celu Ex Yu, a kamoli za Vojvodinu

Nemoj tako, Urgentni centar je odlican primer komunisticke megalomanije :rock: Ja verujem da su znali sta rade, a evo ga originalni plan, sa dispozicijom planiranih lamela, garaza, heliodromom (necete nikom reci da je bio kod mene :whistle:).



Ovo je ono sto je napravljeno do '92., dakle samo noseca konstrukcija lamela A, B i C, da bi od 2008. zavrsili samo lamelu A, ulazni hol i komunikacioni mostic.




Inace bio sam nedavno na nekoj intervenciji, i vrlo to svetski izgleda unutra :cheers:
Poslednja izmena: 21 dec 2011 16:30 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 16:28 #8

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ma da jako je svetski odradjeno, ja sam bas pozitivno iznenadjen
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 16:32 #9

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Moje slike su s kraja 2008.









Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 16:42 #10

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 16:50 #11

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 16:54 #12

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
I za kraj, malo nezavrsenih lamela:











S obzirom koliko godina je izlozena atmosferilijama, konstrukcija je u solidnom stanju, a sami betonski radovi su izvedeni prakticno perfektno, sve je pod konac, nezamislivo za danasnje uslove…
Poslednja izmena: 21 dec 2011 16:56 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Klinički centar Vojvodine 21 dec 2011 21:28 #13

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Hm. Ono na čemu su uštedeli na materijalu i izolaciji će dovesti dotle da npr. operacione sale za koju godinu (a možda i pre) više neće biti aseptične, a to znamo šta znači. Jednom će biti postavljeno pitanje ko je kriv za to. :suicide:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Klinički centar Vojvodine 26 dec 2011 14:11 #14

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Evo je jedna od danas, jedva sam uslikao da me neko ne vidi

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, TurboMaximus

Klinički centar Vojvodine 03 sep 2016 23:30 #15

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Војводина ће добити нови Клинички центар


Република Србија је 2006. на име пројекта реконструкције клиничких центара добила од Европске банке за обнову и развој зелено светло за зајам, из којег је 35 милиона евра намењено Б и Ц ламели Клиничког центра Војводине.

Нажалост, због неразумевања, несугласица, проблема везаних за сам пројекат... кредит на крају није реализован и последњих неколико година изградња објеката у којима би били комплетна хирургија КЦВ, све дијагностичке процедуре, како лабораторијске тако и радиографске, те собе за пацијенте са укупно 300 нових кревета, стављена је ад акта.

– Туга је да, иако су потребна средства практично обезбеђена, све ове године нисмо били у стању да започнемо изградњу Б и Ц ламеле Клиничког центра Војводине. И зато је нова Покрајинска влада, уз пуну кооперативност Града Новог Сада и републичког Министарства здравља, одмах по ступању на дужност предузела мере чији је циљ завршетак пројектне документације и стварање техничких услова да међународни тендер за извођење радова буде расписан што пре – каже за „Дневник” покрајински секретар за задравство доцент др Зоран Гојковић.

Град је најавио да ће у доградњи Клиничког центра, између осталог, учествовати и ослобађањем од комуналних и других такси које су у надлежности локалне самоуправе. Завод за изградњу града је у протекла два месеца припремио елаборат у том правцу, а коначну одлуку би на једној од наредних седница требало да донесе Скупштина Новог Сада. То ће представљати веома значајну помоћ реализацији пројекта, поготово јер не треба сметнути с ума да у следећем кораку ваља обезбедити не мали новац и за потпуно опремање новог крила КЦВ.

– Дошли смо у ситуацију да се Клинички центар, који би требало да се бави најозбиљнијим здравственим проблемима грађана Војводине, највећим делом своје ресурсе троши на секундарни ниво здравствене заштите. И стога постоје озбиљни разговори на темељу којих ћемо сигурно у најскоријем периоду заједно са управом Новог Сада наступити с иницијативом да се уђе у пројекат изградње Градске болнице. Тиме бисмо значајно унапредили здравствену заштиту грађана Новог Сада, а растеретили Клинички центар и омогућили му да заиста буде терцијална установа.

Када је реч о самом месту Градске болнице, до сада су се најчешће помињали Војна болница или неке зграде у којима је сада Клинички центар, а које би након изградњи ламела Б и Ц биле пренамењене. Није, међутим, искључено и да, поготово уколико се око тог пројекта синергијски окупе локална самоуправа, Покрајина и Република, Нови Сад добије потпуно нову болницу на некој трећој локацији.

– Покрајински секретаријат за здравство ће помоћи Граду Новом Саду и да Хитна помоћ у што скорије време добије своју зграду, која нам је неопходна. Тиме би се значајно растеретио Ургентни центар, где се сада свакодневно обави више од 300 прегледа, при чему су пацијенти и заиста озбиљно, тешко повређени, али и они чије, рецимо, посекотине или уганућа, могу бити збринути у било којој амбуланти. Огромне гужве у Ургентном центру кривац су и за често кварење дијагностичких апарата. Секретаријат је стога значајне своје ресурсе усмерио управо ка њиховој поправци, тако да су поново у функцији сви ЦТ апарати, у току је и поправка свих рентген апарата, а имамо у плану за следећу годину да се куповином нових уређаја знатно унапреде дијагностика и лечење у Ургентном центру.

www.dnevnik.rs/drustvo/zoran-gojkovic-vo...novi-klinicki-centar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak, Bogdus, valjan

Re:Klinički centar Vojvodine 04 sep 2016 02:14 #16

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Dakle 5 godina nije bilo vesti na ovoj temi. Daj Bože da se nešto zaista pokrene...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Klinički centar Vojvodine 04 sep 2016 02:41 #17

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2656
  • Primljenih Zahvalnica: 3030
Sad sve može, kad je uspostavljen komandni lanac.
Poslednja izmena: 04 sep 2016 02:44 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Mikins

Klinički centar Vojvodine 04 sep 2016 03:51 #18

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Ne sećam se odakle sam skinuo ovu sliku, čuvam je u kompu za trenutak kad se tema ponovo aktivira. U projekti ima mnogo više osim te nove lamele B i C.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, TurboMaximus, Brane, Blavak, Bogdus

Klinički centar Vojvodine 04 sep 2016 13:02 #19

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Moja fotka od pre Hrista, kad sam dobio projekat i iskoristio :D Hvala sto si nas podsetio, to su sve planirane faze, za sad je samo A objekat zavrsen, a izgradjeno je do C lamele. Voza me onaj H heliodrom iza :naughty:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Klinički centar Vojvodine 04 sep 2016 13:10 #20

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Šta se planira sa ovim starim zgradicama osim dovršetka KCV? Jel bi se onda nešto selilo odatle u novu zgradu (kao 2010. urgentni)? I jel bi se te stare zgradice onda rušile (i npr. napravio konačno ljudski parking) ili u nekoj perspektivi renovirale i koristile za nešto drugo?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru