Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rasveta

Rasveta 23 apr 2015 23:30 #121

  • Oniks
  • Oniks's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 195
  • Primljenih Zahvalnica: 909
^^ Kao da su me čuli :)
Svaka im čast :clapping:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rasveta 04 maj 2015 15:46 #122

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
Nova rasveta u Vojvođanskih brigada

Prilog IMG20150504_001.jpg ne postoji



Prilog IMG20150504_002.jpg ne postoji

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Bogdus, valjan

Rasveta 04 maj 2015 16:31 #123

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Tooooo :-D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rasveta 05 maj 2015 08:46 #124

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Menja se rasveta u Milete Jakšića (menja se izgleda ceo blok oko Vase Stajića):





Poslednja izmena: 05 maj 2015 22:25 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Yokai, Novajlija, Blavak

Naličje grada 05 maj 2015 13:03 #125

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/FOTO-Uklanja-s...klisticke-staze.html

Jeste da smo iz gradskog dzepa platili i postavljanje i pomeranje, i da niko nece biti odgovoran, al aj ... svetla tacka je da je neko upro prstom a njih bi malo sramota ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

Rasveta 05 maj 2015 16:46 #126

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Šafarikova od Pap Pavla do Jevrejske je dobila novu rasvetu:



Izmeštena bandera iz vesti radija 021:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, limanac, Blavak

Rasveta 05 maj 2015 19:55 #127

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
"
NOVI SAD > VESTI
FOTO: Uklanja se bandera sa biciklističke staze
05. maj 2015 • 11:25 > 11:38 | 021.rs/foto: Goran Bačić
Na uglu Kisačke i Bulevara Jaše Tomića danas je počelo pomeranje bandere koja je stajala na sred biciklističke staze, o čemu je 021.rs pisao pre nekoliko dana.

bandera_600

Prilikom nedavne rekonstrukcije ulične rasvete, nova bandera je postavljena na istom mestu na kojem se nalazila i stara, na samoj biciklističkoj stazi. Nalazila se na samoj raskrsnici, kod prelaza, što je činilo još opasnijom za bicikliste.

Kako je za 021.rs objasnio Marko Trifković iz Novosadske biciklističke inicijative, na ovaj problem ukazivalo se pre tri godine, ali bezuspešno.



"Još od 2012. godine u mapiranjima problema ukazujemo na ovo, očekujući da se stub javne rasvete ukloni sa biciklističke staze, gde mu nije mesto. Sigurno nismo očekivali da će na njegovo mesto biti postavljen novi i da će takav propust promaći stručnom nadzoru. Zamislite da imate stub javne rasvete na kolovozu", naveo je on za naš portal.

Nadležne službe sada su odlučile da isprave grešku."
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Rasveta 07 maj 2015 16:54 #128

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Nastavlja se zamena rasvete u Mike Antića od Stražilovske do Maksima Gorkog:



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, Blavak

Rasveta 07 maj 2015 22:03 #129

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
M. Jakšića i Voj. brigada noću.

Prilog IMG20150507_006_2015-05-07.jpg ne postoji



Prilog IMG20150507_008_2015-05-07.jpg ne postoji

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, valjan

Rasveta 11 maj 2015 18:04 #130

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Iako su usporili (ili ja ne mogu da ih navatam) u zadnje nedelju - dve nastavlja se instalacija nove rasvete u pojedinim kvartovima. Nova rasveta na Trgu Galerija:

Poslednja izmena: 11 maj 2015 18:05 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, ranko su ns, Blavak, valjan

Rasveta 11 maj 2015 22:52 #131

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1791
Blavak napisao/la:
M. Jakšića i Voj. brigada noću.

Svaka ti čast na energiji, ali stvarno ti nedostaje jedan ljudski fotoaparat... i kraći kurs fotografije. :blush:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rasveta 12 maj 2015 06:58 #132

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
Duja napisao/la:
Blavak napisao/la:
M. Jakšića i Voj. brigada noću.

Svaka ti čast na energiji, ali stvarno ti nedostaje jedan ljudski fotoaparat... i kraći kurs fotografije. :blush:
Zahvaljujem Vam se zbog isticanja moje energije, koje percepiram kao pozitivno. Drugi deo rečenice nisam uspeo u potpunosti da razumem. Molio bih Vas da mi pojasnite kakav je to ljudski foto-aparat, obzirom da uz sav svoj trud i energiju nisam uspeo da shvatim. Prilažem fotografiju, koja je izvod iz naslova "Rečnik srpskog jezika", izdavača Matica srpska, koji se odnosi na termin ljudski, možda će Vam pomoći u bližem određivanju, odnosno pojašnjenju ljudskog foto-aparata. Ja nisam uspeo da shvatim iz tih odrednica kakav bi to foto-aparat bio.

Prilog IMG20150512_002.jpg ne postoji


Pokušao sam i da pronađem biljni, nakon njega i životinjski foto-aparat, kako bih makar uspeo da dođem do neke linije vodilje za tim šta bi bio ljudski foto-aparat ali ni to nisam uspeo da pronađem.
Za kraći kurs fotografije se slažem, trebalo je odavno da ga pohađam, ali nisam. Srećna okolnost je da nikada nije kasno.
Poslednja izmena: 12 maj 2015 07:46 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rasveta 12 maj 2015 09:01 #133

  • naopako
  • naopako's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 11
Blavak napisao/la:
Duja napisao/la:
Blavak napisao/la:
M. Jakšića i Voj. brigada noću.

Svaka ti čast na energiji, ali stvarno ti nedostaje jedan ljudski fotoaparat... i kraći kurs fotografije. :blush:
Zahvaljujem Vam se zbog isticanja moje energije, koje percepiram kao pozitivno. Drugi deo rečenice nisam uspeo u potpunosti da razumem. Molio bih Vas da mi pojasnite kakav je to ljudski foto-aparat, obzirom da uz sav svoj trud i energiju nisam uspeo da shvatim. Prilažem fotografiju, koja je izvod iz naslova "Rečnik srpskog jezika", izdavača Matica srpska, koji se odnosi na termin ljudski, možda će Vam pomoći u bližem određivanju, odnosno pojašnjenju ljudskog foto-aparata. Ja nisam uspeo da shvatim iz tih odrednica kakav bi to foto-aparat bio.

Pokušao sam i da pronađem biljni, nakon njega i životinjski foto-aparat, kako bih makar uspeo da dođem do neke linije vodilje za tim šta bi bio ljudski foto-aparat ali ni to nisam uspeo da pronađem.
Za kraći kurs fotografije se slažem, trebalo je odavno da ga pohađam, ali nisam. Srećna okolnost je da nikada nije kasno.

možda ovako nešto
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Rasveta 12 maj 2015 12:13 #134

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1791
Blavak napisao/la:
Zahvaljujem Vam se zbog isticanja moje energije, koje percepiram kao pozitivno. Drugi deo rečenice nisam uspeo u potpunosti da razumem. Molio bih Vas da mi pojasnite kakav je to ljudski foto-aparat, obzirom da uz sav svoj trud i energiju nisam uspeo da shvatim. Prilažem fotografiju, koja je izvod iz naslova "Rečnik srpskog jezika", izdavača Matica srpska, koji se odnosi na termin ljudski, možda će Vam pomoći u bližem određivanju, odnosno pojašnjenju ljudskog foto-aparata. Ja nisam uspeo da shvatim iz tih odrednica kakav bi to foto-aparat bio.

Pokušao sam i da pronađem biljni, nakon njega i životinjski foto-aparat, kako bih makar uspeo da dođem do neke linije vodilje za tim šta bi bio ljudski foto-aparat ali ni to nisam uspeo da pronađem.
Za kraći kurs fotografije se slažem, trebalo je odavno da ga pohađam, ali nisam. Srećna okolnost je da nikada nije kasno.

Blavak, nema potrebe za sarkazmom, a ni za persiranjem. Izvini ako te moja poruka uvredila, samo pokušavam da ti uputim dobronamernu kritiku da je tvoj izuzetan doprinos ovom forumu donekle umanjen lošim kvalitetom fotografija.

Pod "ljudski" sam, očito, mislio na pridevsko značenje 3) "koji je bez nedostataka, onakav kakav treba da bude po svojoj nameni". "Ljudski fotoaparat" je onaj koji je u stanju da i u uslovima smanjenog osvetljenja da iole razaznatljivu sliku, a ne ovakvu:


ili ovakvu:


Naravno, nemamo pravo da omalovažavamo tvoj rad, niti da očekujemo nekakav profesionalni kvalitet, samo skrećem pažnju da pokušaš da podesiš osetljivost i staviš fotoaparat na čvrstu podlogu, ako si se već potrudio da dođeš na lice mesta da bi nam preneo dešavanja. Hvala na razumevanju.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rasveta 12 maj 2015 13:28 #135

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
Dobronamernom kritikom bih smatrao onu koja bi mi bila poslata preko lične poruke, ne u javnosti. Poruku takve vrste mogu jedino da percepiram kao omalovažavanje ili podsmeh.
Ne koristim foto-aparat kao poseban uređaj, već onaj koji mi je instaliran na telefonu. Fotografišem iz ruke, često i u nekoj vrsti kretanja (takvi su uslovi). Nemam vremena, za sada ni znanja / veštine, da obrađujem fotografije kako bi delovale lepše, kvalitetnije,... Od sada ću voditi računa da se uzdržavam od postavljanja fotografija koje napravim foto-aparatom koji je instaliran na telefonu koji koristim. Svoj doprinos forumu ću davati na neki drugi način.
Ovo je nas je sada odvelo već daleko od teme koja je rasveta.
Hvala na razumevanju. Svako dobro.
Poslednja izmena: 12 maj 2015 13:29 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rasveta 12 maj 2015 13:31 #136

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Nastavlja se zamena medjublokovske rasvete u bloku izmedju Bulevara Oslobodjenja - Jase Tomica i Kisacke. Po prvi put vidim ovakve svetiljke u NS :-)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Yokai, Novajlija, Blavak

Rasveta 12 maj 2015 16:03 #137

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1791
Blavak napisao/la:
Dobronamernom kritikom bih smatrao onu koja bi mi bila poslata preko lične poruke, ne u javnosti. Poruku takve vrste mogu jedino da percepiram kao omalovažavanje ili podsmeh.
Ne koristim foto-aparat kao poseban uređaj, već onaj koji mi je instaliran na telefonu. Fotografišem iz ruke, često i u nekoj vrsti kretanja (takvi su uslovi). Nemam vremena, za sada ni znanja / veštine, da obrađujem fotografije kako bi delovale lepše, kvalitetnije,... Od sada ću voditi računa da se uzdržavam od postavljanja fotografija koje napravim foto-aparatom koji je instaliran na telefonu koji koristim. Svoj doprinos forumu ću davati na neki drugi način.
Ovo je nas je sada odvelo već daleko od teme koja je rasveta.
Hvala na razumevanju. Svako dobro.

OK, izvini. Mogao sam da ti uputim PP, ali nisam očekivao da ćeš to razumeti kao podsmeh, što mi zaista nije bila namera. Što se mene tiče, nastavi kao i pre.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Rasveta 13 maj 2015 16:19 #138

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Nova rasveta na Trgu Ferenca Fehera:



i u Polita Desančića:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Blavak

Rasveta 13 maj 2015 21:47 #139

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
I par noćnih LED-ovki:

Polita Desančića:



Trg Ferenca Fehera:





Mike Antića:





Trg Galerija:





Milete Jakšića:



Vojvođanskih brigada:

Poslednja izmena: 13 maj 2015 22:10 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, limanac, mrnjavi, Novajlija, Blavak

Rasveta 14 maj 2015 17:00 #140

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Vladike Platona:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru