Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Vodovod i kanalizacija

Odg: Vodovod i kanalizacija 22 maj 2012 12:00 #61

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4854
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Nisam znao da još uvek postoji ulica Ognjena Price.
To je praktično Bulevar Oslobođenja, ne?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 07 jun 2012 18:28 #62

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Реконструише се канализација у Петроварадину

Реконструкција и изградња дела канализације у Улици Рачког у Петроварадину, вредна око 25 милиона динара, започела је, рок за завршетак радова је 70 календарских дана, а извођач је "Пројектомонтажа" из Београда.




Директор "Водовода и канализације" Бранко Бјелајац казао је да је проблем Петроварадина тај што је канализација у његовом великом делу рађена давно, без неког доброг плана, као и да је мрежа изузетно стара. Поред тога један део Петроварадина, као што су Садови, нема уопште инфраструктуру. По његовим речима, то све треба систематски средити у неколико година и то ће бити урађено. Посао у улици Рачког је пример како он треба да се ради, плански и систематски.

- Иако су ови радови били најављени да ће почети још прошле године, нажалост, то није било могуће због разних техничких проблема - истакао је на јучерашњој конференцији за новинаре председник Скупштине града Александар Јовановић. - Међутим, важно је да ће оно што смо обећали, а што се тиче надлежности "Водовода и канализације", бити урађено. На овај начин желимо да поручимо да ми мислимо на све грађане Новог Сада, а протеклих годину и по дана смо се потрудили да многе послове које смо зацртали из области елементарне комуналне инфраструктуре, доведемо у ред.

Средином следеће недеље почеће зонирање водоводне мреже чији је циљ стабилизација притисака воде у Петроварадину. Радове вредне више од 14 милиона динара обавиће фирма "Градитељ НС". Након што Завод за заштиту споменика културе да сагласност, почеће и посао вредан пет милиона динара који се тиче реконструкције канализације у Штросмајеровој улици у делу подграђа Петроварадинске тврђаве.

Овогодишњим планом инвестиција предвиђена је и градња канализације у делу Транџаментске улице, вредна око три милиона динара, а реализација ове инвестиције очекује се током јесени. За пројекат одвођења отпадних вода дела насеља Садови недостаје још седам сагласности за парцеле. Нови моменат у реализацији овог посла јесте да "Железнице Србије" у делу Садова треба да праве подвожњак и највероватније да се до завршетка тог посла неће улазити у градњу канализације на том подручју.

Ове године ће тамо бити уложено између 20 и 40 милиона динара, а посао ће најпре почети у оним улицама где су имовинско - правни односи чисти. Очекује се да че поменути радови почети у септембру. Б. М.
www.dnevnik.rs/novi-sad/rekonstruise-se-...cija-u-petrovaradinu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 08 jun 2012 12:35 #63

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
ma 100%
Kao sto su na adicama izgradili kanalizaciju...
Do pola svake ulice su postavili cevi i to jako uzurbano ... spremali se za izbore...
Posle 6-tog ni traga ni glasa, ni od radnika, niti od masina...
Sada svaka ulica do pola raskopana
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 27 jun 2012 21:53 #64

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Završetak kaćke kanalizacije 2014. godine

www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/novi-sad/zavr....-godine_327907.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 09 avg 2012 09:02 #65

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Реконструкција вреловода на Детелинари и Насељу

По завршетку грејне сезоне, отпочео је период ремонта и ревитализације техничког система ЈКП "Новосадска топлана". Завршено је испитивање вреловодне мреже, топлотних извора и подстаница како би се детектовали и санирали евентуални недостаци. У складу са Планом инвестиција за 2012. годину, ових дана се реконструише дотрајао вреловод у делу Детелинаре и Новог насеља, односно у улицама Тодора Јовановића Тозе и Илије Бирчанина, а средином месеца почињу радови на замени критичне вреловодне мреже у Улици Ђорђа Никшића Јохана.



Важно је напоменути да ће завршетком ових радова испорука топлотне енергије за грејање и припрему топле воде бити значајно сигурнија и квалитетнија корисницима услуга из ових делова града.

Завршена је и изградња 300 метара двоцевног вреловодног система у Улици Ласла Гала и делу Улице Алексе Шантића. Такође завршен је посао на изградњи вреловодних прикључака у улицама Ђурђа Бранковића и Војводе Шупљикца, као и у Улици Цара Душана. Радници Топлане урадили су и етажирање вреловода и вреловодних прикључака у делу Улице Војводе Шупљикца, од Улице Архимандрита Јована Рајића до Булевара краља Петра првог.

Недавно је завршена и изградња 100 метара вреловода у Улици Бранислава Нушића, чиме је решен дугогодишњи проблем са протоцима и притиском у систему, а тиме обезбеђено квалитетније грејање за житеље овог дела града. Изграђен је и прикључак за објекат у универзитетском кампусу за Грађевински факултет у Улици Др Илије Ђурића, као и прикључци за објекте у Улици Веселина Маслеше од броја 60 до броја 64. У Улици Богдана Гарабантина завршени су радови на реконструкцији дела вреловода, а у склопу планираних радова Завода за изградњу града.

Реконструисани су и главни делови постројења за топлу потрошну воду на Топлани "Југ" чиме је обезбеђена стабилност у испоруци топле воде. Б. М.
www.dnevnik.rs/novi-sad/rekonstrukcija-v...detelinari-i-naselju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 11 sep 2012 13:35 #66

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Извориште Штранд враћа се у живот


Почели су радови на градњи новог лиманског колектора канализације дуж Фрушкогорске улице од Булевара цара Лазара до улице Народног фронта, рекао је за наш лист портпарол у “Водоводу” Давор Сантрач.



Према његовим речима, радови су вредни 80 милиона динара и планирано је да буду завршени за 90 дана.

- Изградња новог канализационог колектора јесте један од предуслова за враћање изворишта Штранд на систем, до чега може доћи уколико се испостави да су опсежни радови предузети прошле и ове године дали резултата и да у залеђу изворишта више не цури канализација - каже саговорник.

До тих података долази се сталним надгледањем тла у залеђу помоћу мреже пијозометара и анализом воде из бунара. Када та два параметра буду потпуно исправна, може доћи до враћања свих бунара овог изворишта на систем.

Подсетимо, у Водоводу је у јулу прошле године речено да ће извориште „Штранд” бити враћено у функцију када крене изградња лиманског канализационог колектора.

На Лиманима1 и 2 канализациона мрежа грађена 50-тих година прошлог века веома је дотрајала. Такође, да би се решио проблем с мешањем фекалних вода, потребна је потпуна сепарација канализације на Лиману 1 и 2, што значи да би требало одвојити фекалну и атмосферску канализацију.

Суштина целе приче је што је извориште Штранд затворено још 2008. године због микробиолошког загађења. Од тада до данас истраживали су зашто долази до загађења а у том послу учествовали су и рониоци.

Прегледана је канализациона траса од „Карингтонке” до изворишта Штранд и закључено је да постоји оштећење секундарних мрежа, где долази до промене профила. Након испирања канализације откривено је да су се на једном делу мреже на Лиману 1 појавиле отпадне воде, које крећу ка Дунаву и могу у изворишту “Штранд” да изазову велико фекално загађење.

- Канализација је застарела и због тога је на једном месту био велики испуст фекалних вода (као у септичкој јами). Чим је проблем лоциран осмислили смо како да га решимо. А једини начин је реконструкција колекторске и секундарне мреже - истакао је Бјелајац и додао да се већ три године Новосађани снабдевају водом с два изворишта, те да упркос томе није било несташице воде.
www.dnevnik.rs/novi-sad/izvoriste-strand-vraca-se-u-zivot
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 29 okt 2012 10:48 #67

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Лепо време убрзало радове

Чини се да се лето не предаје, па лепо време и високе температуре за ово доба године користе и радници у „Водоводу и канализацији”, како би позавршавали што више започетог посла у грађевинској сезони која је на измаку.



Према речима портпарола у овом предузећу Давора Сантрача, тренутно су извођачи радова ангажовани на градилиштима вредним преко 140 милиона динара.

- У завршној фази је изградња лиманског колектора канализације од Булевара цара Лазара до Улице Народног фронта вредна 80 милиона динара, као и изградња гравитационог дела колектора канализације од Каћа до Будисаве, вредна нешто мање од 15 милиона динара - истиче Сантрач.

Како каже у току су и додатни радови на системски врло важном послу реконструкције хидромашинске опреме и базена црпне станице канализације у Ветернику чија је вредност нешто преко 43 милиона динара.

- Ускоро ће бити завршена и изградња водоводне мреже вредна седам милиона динара у Фрушкогорској улици у Новим Лединцима чиме ће значајно бити побољшано водоснабдевање тог дела система - закључио је Сантрач.
www.dnevnik.rs/novi-sad/lepo-vreme-ubrzalo-radove
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 29 okt 2012 12:05 #68

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
sto se fruskogorske tice mislim da ne bi bilo lose da nakon zavrsetka ovih radova prosire ulicu na 2+2 umesto 1+1... onaj parking sa strane mi je uvek izgledao kao da je pregradjena ulica koja nikada nije zavrsena, a i raskrsnica sa cara lazara je napravljena kao da je za 2+2
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 29 okt 2012 12:07 #69

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
mukyz napisao/la:
sto se fruskogorske tice mislim da ne bi bilo lose da nakon zavrsetka ovih radova prosire ulicu na 2+2 umesto 1+1... onaj parking sa strane mi je uvek izgledao kao da je pregradjena ulica koja nikada nije zavrsena, a i raskrsnica sa cara lazara je napravljena kao da je za 2+2
Bilo bi lepo. Parking svejedno mora da se preuredjuje, tako da bi to bila idealna prilika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 29 okt 2012 12:34 #70

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
mislim da bi to bila greška.
Ta ulica nije tranzitna i nema tu frekvenciju saobraćaja. Proširenjem bi se samo uništilo zelenilo zbog kojeg je ta ulica meni jedna od najlepših u gradu. Svaki projekat kojim se zelenilo zamenjuje asfaltom ili betonom bez preke potrebe je za mene neprihvatljiv
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane

Odg: Vodovod i kanalizacija 29 okt 2012 13:04 #71

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
+1
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 29 okt 2012 13:39 #72

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
ranko su ns napisao/la:
mislim da bi to bila greška.
Ta ulica nije tranzitna i nema tu frekvenciju saobraćaja. Proširenjem bi se samo uništilo zelenilo zbog kojeg je ta ulica meni jedna od najlepših u gradu. Svaki projekat kojim se zelenilo zamenjuje asfaltom ili betonom bez preke potrebe je za mene neprihvatljiv
Istina. Ali i dalje mislim da mora da se nekako rekonstruise parking. Onaj je skoro neupotrebljiv.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 03 nov 2012 19:59 #73

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 09 nov 2012 14:54 #74

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
jedna slika iz fruskogorske
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac

Odg: Vodovod i kanalizacija 18 dec 2012 09:02 #75

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Подмлађују и проширују вреловод

Планови ЈКП „Новосадска топлана„ за следећу годину су врло амбициозни. Како кажу у овом предузећу, у складу са инвестиционим планом, као и финансијском ситуацијом, у 2013. години планира се замена најкритичнијих делова вреловодне мреже, посебно на локацијама где је раније забележен највећи број хаварија.



Очекује се подмлађивање око седам километара мреже у Улици Васе Стајића, од Железничке до Милета Јакшића и од Павла Симића до згарде суда, потом у Подгоричкој улици, у блоку Пушкинове и Булевара цара Лазара, у Улици Алексе Шантића, део вреловода у Улици Јована Ђорђевића, огранака за Бански пролаз, дела вреловода у Улици Стевана Брановачког, као и Булевару Јаше Томића, од раскрснице са Булеваром Јаше Томића до огранка за аутобуску станицу.

У плану је прикључење око десет нових објеката на даљински систем грејања, као и проширење вреловодне мреже. Само у претходних годину дана број корисника је увећан за две хиљаде. Наставиће се, како кажу у Топлани, аутоматизација топлотних подстаница како би се омогућио даљински надзор и управљање, али и смањење губитка топлотне енергије.

У наредном периоду „Новосадску топлану” очекује и примена новог система обрачуна и наплате према потрошњи. По усвајању пратеће документације, формално – правно ће се ускладити активности унутар надлежних сектора предузећа. Новосађани тако могу да очекују низ акција и кампања кроз које ће бити информисани о новом систему обрачуна и наплате, као и значају изолације објеката, јер прелазак на нови начин обрачуна грејања захтева озбиљне припреме за његову примену, како Града, тако и Топлане и суграђана.

www.dnevnik.rs/novi-sad/podmladjuju-i-prosiruju-vrelovod
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 19 dec 2012 22:55 #76

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4854
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Ljudi da li vam se čini da su smanjili grejanje?
Već nedelju dana gde god odem nije toplo. Ja sam još dodatno izolovao prozore onim samolepljivim trakama i opet mi je hladnjikavo.
Desi mi se u nekim delovima dana da bude 18 stepeni u pojedinim sobama.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 19 dec 2012 22:56 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 19 dec 2012 23:01 #77

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Dukelander napisao/la:
Ljudi da li vam se čini da su smanjili grejanje?
Već nedelju dana gde god odem nije toplo. Ja sam još dodatno izolovao prozore onim samolepljivim trakama i opet mi je hladnjikavo.
Desi mi se u nekim delovima dana da bude 18 stepeni u pojedinim sobama.

Ne čini mi se, siguran sam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 19 dec 2012 23:56 #78

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Isto. Kod mene je grejanje dobro samo kad je maximalan spič. Čim je ovakvo vreme odmah krenu sa slabijim grejanjem i ranijim isključivanjem.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 20 dec 2012 11:53 #79

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4854
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
mrnjavi napisao/la:
Isto. Kod mene je grejanje dobro samo kad je maximalan spič. Čim je ovakvo vreme odmah krenu sa slabijim grejanjem i ranijim isključivanjem.

Hoćeš da kažeš da ti je tako oduvek (npr. poslednjih 10 godina)?
Meni je bilo dobro grejanje sve do ove godine (isključujući prve dve kad se nisu skontali sa podstanicama).
Hoću da mi bude ugrejano ako plaćam, a ne da sedim u duplim čarapama i dogrevam se.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 20 dec 2012 11:54 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Vodovod i kanalizacija 20 dec 2012 19:44 #80

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Ne, do pre par godina je bilo preterano.Zadnje 3-4 godine je sve losije.
Pre 2 godine sam promenio kompletnu stolariju, ali mi nije ni priblizno toplo kao ranije.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru