Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Vodovod i kanalizacija

Vodovod i kanalizacija 18 jun 2014 17:28 #141

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4873
  • Primljenih Zahvalnica: 8020
Ja sam se tako nadao kompletnoj rekonstrukciji kolovoza i trotoara u ulici Vase Stajića, ali po svoj prilici ćemo gledati krpljevinu. Iskreno se nadam da si u pravu i da će Železničku uraditi kako treba.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vodovod i kanalizacija 25 jun 2014 14:49 #142

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Današnje stanje radova u Železničkoj ulici


Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak

Vodovod i kanalizacija 25 jun 2014 14:50 #143

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, das ivon, SkullRules, Blavak

Vodovod i kanalizacija 25 jun 2014 16:02 #144

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
Obzirom kako i gde radovi teku, sumnjam da će biti urađena kompletna rekonstrukcija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vodovod i kanalizacija 07 avg 2014 20:47 #145

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Grande kolektore,grande rupa u Kisačkoj ulici.


Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak

Vodovod i kanalizacija 12 avg 2014 23:35 #146

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
www.dnevnik.rs/novi-sad/kolektor-u-kisac...2%80%9Ekade%E2%80%9D

Da li ovo znači da će neke od ovih ulica biti i sređene komplet nakon ovog? Partizanska, Vojvode Bojovića... Daj Bože...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vodovod i kanalizacija 22 avg 2014 10:06 #147

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
У Новом Саду хаварија гасовода евакуисала станаре

Део улице Беле њиве после подне је био евакуисан и полиција није дозвољавала прилаз градилишту на оближњој раскрсници због хаварије магистралног гасовода на градилишту канализационог колектора, који се поставља од Детелинаре кроз ту улицу до Кеја.

Много људи смо затекли испред кућа, на удаљености коју су полицајци оценили као безбедну. Једна жена из Улице Беле њиве је испричала да јој је око 15 сати ушао у кућу полицајац и казао да се десила хаварија гасовода испред броја 35 и да што пре напусти дом. Она га је послушала и одмах истрачала, у папучама и кућној хаљини.

– Ја сам звао полицију око 14.30 часова, а они су вероватно јавили даље ватрогасцима, који су дошли први на лице места, па су потом стигли и полицајци и екипа Хитне помоћи – рекао је за „Дневник” Милан Пауновић из Улице Ђорђа Рајковића 30, чија је кућа на углу с Улицом Беле њиве. – Прво сам осетио јак мирис гаса, деца су почела да плачу, цела кућа је смрдела, није се могло издржати, звао сам 192, неке куће из комшилука су евакуисане, односно људи су бар упозорени на догађај. Ево, два сата касније, још увек се осећа тај мирис у ваздуху на улици. Врти ми се у глави. Морао сам да отворим све прозоре да ми се кућа проветри. Када сам изашао, није се толико осетио плин, али у кући је било потуно другачије. Сат и по од мог позива дошли су радници из ДП „Гас” и заврнули цев.

Он је, како каже, своју породицу, једногодишње и седмогодишње дете и суупругу, одмах изместио код пријатеља који је довољно удаљен.

– Могуће је да је мали багер фирме подизвођача радова закачио нешто, не знам шта је узрок хаварије. Ови радови „Водовода и канлизације” баш дуго трају, не можемо да живимо нормално. На раскрсници код моје куће већ су закопали па опет откопали на истом месту, не могу да схватим шта раде. Свака два дана нам искључују воду, с најавом или без ње. Иначе, присећам се да је двадесетак метара од моје куће у Улици Ђорђа Рајковића пре неколико година такође била узбуна због истицања гаса, када су грађевинци исто закачили инсталацију великог промера – додаје огорчено Пауновић.

Према незваничним информацијама са лица места, полиција и ватрогасци су ову узбуну дигли на највиши ниво јер је оштећен магистрални гасовод кроз који протичу велике количине гаса под притиском и који није једноставно искључити.

Обзиром на цурење и количину гаса који је исцурео, овом делу града је у једном тренутку претила евентуална експлозија и пожар, али истовремено и тровање обзиром да се гас осетио у ваздуху у овом делу града чак и пар сати након хаварије. На срећи надлежне службе су брзо одреаговале, изоловале пробијену цев и отклониле опасност.

Све време бројна полиција је обезбеђивала место догађаја и није дозвољавала приступ на ширем подручју овог дела града.

Jako malo pišemo o ovom kolektoru a to je veoma velika i važna investicija. Mislim da se njime rešava i izbacivanje kanalizacije u Dunav. Taj kolektor vodi do prečistača tamo negde nizvodno od Grada.
Ako neko više zna nek da detalje. Ta ulica Bele njive je godinu dana raskopana a vidim da je rasturen i Bulevar Jaše Tomića oko Kisačke
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vodovod i kanalizacija 22 avg 2014 13:45 #148

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
ranko su ns napisao/la:
Jako malo pišemo o ovom kolektoru a to je veoma velika i važna investicija. Mislim da se njime rešava i izbacivanje kanalizacije u Dunav. Taj kolektor vodi do prečistača tamo negde nizvodno od Grada.
Ako neko više zna nek da detalje. Ta ulica Bele njive je godinu dana raskopana a vidim da je rasturen i Bulevar Jaše Tomića oko Kisačke

Novi Sad nema prečistač jer njegova izgradnja košta 70 milona €, pa se u vezi toga Pavličić pre par godina zalagao za javno - privatno partnerstvo, kako bi ga izgradio.

Inače, hvala JKP Vodovod & kanalizacija što su konačno očistili slivnik u 9 Jugovića.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Vodovod i kanalizacija 22 avg 2014 13:56 #149

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Mislio sam da nema gorih od Pavličića ali prevario sam se. Ovaj današnji gradonačelnik ne priča ni o jednom bitnom gradskom problemu i ne pokušava da ga reši. Kao ni da ga nema.

Odustalo se od većine bitnih velikih projekata: mosta Franca Jozefa, prečistača... Žeželj stoji i ko zna dokle će. JKP Put ne prima plate... Veliki javašluk nažalost.
Poslednja izmena: 22 avg 2014 14:05 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vodovod i kanalizacija 22 avg 2014 14:18 #150

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
timek28 napisao/la:
Mislio sam da nema gorih od Pavličića ali prevario sam se. Ovaj današnji gradonačelnik ne priča ni o jednom bitnom gradskom problemu i ne pokušava da ga reši. Kao ni da ga nema.

Odustalo se od većine bitnih velikih projekata: mosta Franca Jozefa, prečistača... Žeželj stoji i ko zna dokle će. JKP Put ne prima plate... Veliki javašluk nažalost.
Nažalost mislim da je ovo samo početak nečinjenja, tj ne radim ono što mi je posao. Mislim da će situacija sa ulaganjem u grad, za bolje sutra svih nas, biti još lošija nego što je sad. Jedino što mi ostaje je neki tračak nade, da se debelo varam i da će doći, čak i bolji dani, za NS nego što su bili u vreme Jove Dejanovića.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vodovod i kanalizacija 22 avg 2014 14:24 #151

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
^^

U kakvom stanju je zemlja u takvom je i grad. Možda malko boljem. Na nama je da se radujem svakoj novoj investiciji ma koliko mala bude bila. Navikli smo na nemaštinu pa treba gledati pozitivno na svaku investiciju ma koliko mala bila.

Prečistač jeste ogromna investicija ali mislim da je ipak treba postaviti kao prioritet, a ako se tako postavi onda će se naćin nači da se izgradi na ovaj ili onaj način. Samo ne treba zabijati glavu u pesak već raditi svoj posao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vodovod i kanalizacija 22 avg 2014 14:39 #152

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
U pravu si timek28. Ova zemlja deluje kao SK posle Mečiara. Taj tračak nade je da će se pojaviti ( ako već nije ) naš Dzurinda. Odnosno, svi u poslednjih 15-tak godina pričaju o putu u EU, mada niko nije bio spreman da napravi korake koje zaista treba. Pri tom ne mislim uopšte na političku stranu, već na ekonomsku. Privatizujmo već jednom JP i JKP ili ih pošaljimo na tržište. Dozvolimo privatnom sektoru da uđe u tu sferu. Ja bar mislim da bi smo u NS imali i prečistač i tramvaj i ko zna šta sve ne, naravno mislim da ne bi bilo skuplje nego što je sad, već i jeftinije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Vodovod i kanalizacija 22 avg 2014 16:38 #153

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
nisam siguran jer ne znam projekat, ali sama ova velika gradnja kolektora duž Rotkvarije Salajke i Podbare je rad na sistemu čiji je deo i prečistač. Mislim da je to i obaveza Grada.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon, Bogdus

Vodovod i kanalizacija 22 avg 2014 16:43 #154

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
ranko su ns napisao/la:
nisam siguran jer ne znam projekat, ali sama ova velika gradnja kolektora duž Rotkvarije Salajke i Podbare je rad na sistemu čiji je deo i prečistač. Mislim da je to i obaveza Grada.

Precistac je izlazni deo celog sistema, jedino sto jos uvek nije izgradjen, pa fekalije u slobodnom padu djubre Dunav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vodovod i kanalizacija 26 sep 2014 18:42 #155

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Malo veća reportaža o radovima u Rotkvariji i na Salajci.

Osim kanalizacije sam slikao i toplovod na Žitnom Trgu kao 2 zanimljive zgrade uz put. Nadam se da nećete zameriti što sve stavljam u jedan topic. :unsure:

Braće Jovandić - Žitni Trg:





Povađeni stari šahtovi i na drugim mestima postavljeni novi:











Lepo rekonstruisana škola Ivo Lola Ribar. Ovo je inače ako se ne varam druga rekonstrukcija u zadnjih 15 godina :facepalm:





Vrelovod na Žitnom Trgu. Ulica Vojvode Bojovića je prohodna svojim većim delom. Ipak smatram da je ta ulica jedna od najlošijih u NS, tako da se nadam njenoj skoroj rekonstrukciji:







Prelazimo na Temerinsku. Gužva se stvara već od Kisačke:





Gužva je i u Dositejevoj:



Kao i u Jovana Cvijića:



Zatvorena je Ulica Bele Njive:



Temerinska:





Zatvorena je i ulica Branka Radičevića:



Gužva je i u Venizeloslovoj:



Za divno čudo u Partizanskoj nije gužva, valjda zato što su svi počeli da je izbegavaju:





Ko bi hteo da živi u Partizanskoj? :silly:



Nove cevi čekaju ugradnju:



Novi kosturi za šahtove. Deluju dosta izdržljivo, valjda će izdržati kamione u Partizanskoj:







Gužva u Kisačkoj:



Snalažljivi idu svojim putem dok Arčibald Rajs ne veruje :facepalm:



Raskrsnica Jaše Tomića i Kisačka. Ovako stoji sigurno već par meseci:



Branka Radičevića sa druge strane:



Na kraju da istaknem da sam impresioniran količinom radova koje izvodi Vodovod. Po ovome deluje kao da su najprofitabilnije preduzeće u NS. Mada verujem više da su u pitanju neki krediti. Bilo bi jako dobro da se nakon rekonstrukcije kanalizacije u par ulica sredi i asfalt - Partizanska i Vojvode Bojovića npr.

Sa druge strane smatram da je sinhronizacija ovih radova jako loša. Ovo se moralo raditi leti a ne sada i trebalo je sačekati završetak Bulevara Evrope pa uraditi sve o jednom trošku (i put i kanalizaciju) 2015. Takođe početak rekonstrukcije vrelovoda 20 dana pred grejnu sezonu je po meni potpuno diletantski :ohno:

Inače Temerinska je rekonstruisana 2009., Jaše Tomića 2005. a Partizanska 2001. godine. Da li su možda mogli tada da srede kanalizaciju il sve mora ovako? :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, mrnjavi, TurboMaximus, Dunavski, RM77, das ivon, Novajlija, romanempire, SkullRules, Oniks, Blavak

Vodovod i kanalizacija 27 sep 2014 14:48 #156

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Pretpostavljam kad se spoji bulevar Evrope sa autoputem da ce Partizanska ulica dobiti jednu drugu dimenziju jer nece biti teskog saobracaja, videcemo.

Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javi Djuri da blokira aerodrom 30 sep 2014 08:29 #157

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Prelazem da se momentalno pocne sa rekonstrukcijom vodovoda i kanalizacije na Bulevaru Oslobodjenja i Evrope i to je to.
Izmena režima saobraćaja na Bulevaru kneza Miloša

Saobraćaj na Bulevaru kneza Miloša biće privremeno izmenjen od utorka, 30. septembra zbog rekonstrukcije vrelovoda vrelovodnih priključaka u Ulici Seljačkih buna od šahta 3-45 do Bulevara kneza Miloša.
bulevar_kneza_milosa
Saobraćaj će privremeno biti izmenjen na Bulevaru kneza Miloša, od kućnog broja 26 do Ulice Seljačkih buna. Saobraćaj se preusmerava na suprotnu kolovoznu traku uz naizmenično preusmeravanje vozila i ograničenja brzine kretanja na 30km/h.

Izmena važi do 20. oktobra.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Vodovod i kanalizacija 06 okt 2014 08:26 #158

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vodovod i kanalizacija 07 okt 2014 15:03 #159

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
Vojvođanskih brigada sinoć i danas.


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vodovod i kanalizacija 07 okt 2014 15:06 #160

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
Radovi iz Vojvođanskih brigada se šire i na Maksima Gorkog ( očekujte još ograničenja u saobraćaju :gaah: )
Poslednja izmena: 07 okt 2014 15:07 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: romanempire, SkullRules, Bogdus
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru