Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Shopping centers/malls

Odg: Shopping centers/malls 26 apr 2012 14:15 #421

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
sandman napisao/la:
u madjarskoj su jeftiniji od new yorkera koji ima slicne cene kao i u srbiji a neke stvari su im dosta kvalitetnije od ny. pa bi samim tim ako neko ne uzme da uvozi i preprodaje hm kao miskovic zaru, trebalo da ispadne povoljnije od drugih robnih marki. pogotovo sto su kod njih akcije i popusti stvarno popusti a ne kao kod nas, pise popust a onda na ceni pise bilo 20000 sad je 10000 :D

Jedno je to da se snizenje lazira, tj. prethodna visa cena lazno digne u nebesa, kako bi snizenje izgledalo vece.
Drugi je, veci, problem ovde, kad su u pitanju snizenja. Mi smo relativno malo i slabo platezno drustvo. Malo se robe narucuje ovde tj. narucuje se taman onoliko koliko ce se prodati i retko kad sta i ostane za "rasprodaju". Koliko puta odete u Aldo, pise nova kolekcija cipela, a kad trazis 45broj, kaze nema, dosao 1 par. E, jedan par??? Tako je sa jaknama, tako je sa gacama. Ne usudjuje se niko ni da naruci vise. Em treba dosta uloziti, em je taj Aldo recimo u Dunavskoj cenim peta ruka od fabrike; ugradio se tu i Miskovic i Beko i Tadic i kurta i murta, pa je "nabavna" cena njima mozda 3-5% manja od one koju mi placamo. I aj sad ti doteraj 100 pari cipela po 60tak eura i onda ih daj za 20€ na rasprodaji... Jebes ga, mozda gresim, ja to tako kontam!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Re: Odg: Shopping centers/malls 26 apr 2012 20:26 #422

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
zato i kazem da je popust realan a ne laziran ukoliko firma/neka marka dodje direktno na trziste a ne preko nekog domaceg uvoznika miskovica npr. springfield je ove zime stvarno imao popuste, slicno je bilo i sa tomom krojacem :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 07:41 #423

  • Zagi
  • Zagi's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, TurboMaximus

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 12:16 #424

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Zagi napisao/la:
Pitam se kada će u Novom Sadu prestati da grade tržne centre i početi da grade fabrike???
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 12:20 #425

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Da su bar trzni centri, a ne retail parkovi :dry:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 14:41 #426

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Treba i fabrika ali i TCa.
Nego posto sam ja ljakse..nek mi neko kaze sta ustv znaci retail park?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 14:58 #427

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
To je neki anglo-saksonski fazon shoping centara, uglavnom van centralnih gradskih zona i blizu vecih saobracajnica, sa parkingom izmedju. Ne izgleda lepo, ali rade posao, samo se malo treba iscimati i doci do njih :) Nisam ni ja cuo dok nije dosao BigCee ;)

en.wikipedia.org/wiki/Retail_park
en.wikipedia.org/wiki/Power_center_%28retail%29
Poslednja izmena: 17 maj 2012 15:03 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 15:15 #428

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Brane napisao/la:

Pitam se kada će u Novom Sadu prestati da grade tržne centre i početi da grade fabrike???

A, ja se pitam kada će početi da grade tržne centre... :whistle:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 19:08 #429

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
A ja se pitam zasto se neko uvek napravi pametan i spomene fabrike kad se spomenu trzni centri. Jel to treba da pokaze da je neko kao drustveno osvescen,da vise ceni proizvodnju od usluga ili da vidi dalje od copora oslepljenog svetlecim rekmalama?



To me uvek podseca na onaj momenat psihologije mase kad na nekom pismenom, kontrolnom, ispitu, testu.... profesor kaze ucenicima da imaju 10 pitanja i onda se uvek javi neki pacijent da pita da li moraju da se pitanja rade po redu i onda profesor uz duboki uzdah, prevrtanje ocima i proklinjanje svoje kurate sudbine kaze: "Ne, ne moraju, naravno..."
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 20:12 #430

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
To me uvek podseca na onaj momenat psihologije mase kad na nekom pismenom, kontrolnom, ispitu, testu.... profesor kaze ucenicima da imaju 10 pitanja i onda se uvek javi neki pacijent da pita da li moraju da se pitanja rade po redu i onda profesor uz duboki uzdah, prevrtanje ocima i proklinjanje svoje kurate sudbine kaze: "Ne, ne moraju, naravno..."

hahaha kralju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 21:35 #431

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
:lol:

Nego šta ima novo kod izraelaca?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 21:44 #432

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Nema nista....i verovatno nece ni biti... :(
Ja sam se nad'o ali nit se iko javlja, nit razglednice salju. Izgleda da ce im propasti projekat... Bedak
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 21:48 #433

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4877
  • Primljenih Zahvalnica: 8048
Steve McQueen napisao/la:
Nema nista....i verovatno nece ni biti... :(
Ja sam se nad'o ali nit se iko javlja, nit razglednice salju. Izgleda da ce im propasti projekat... Bedak

Možda mislite na različite Izraelce :P
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 21:49 #434

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Mozda :)
Ja mislim na nesudjeni Mosaic a ovaj Big Cee, sasvim lepo napreduje i izgleda da ce nas bas iznenaditi kad bude gotov. Osim ovde, nema ni jednog medija koji izvestava o gradnji
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 17 maj 2012 21:52 #435

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4877
  • Primljenih Zahvalnica: 8048
Steve McQueen napisao/la:
Mozda :)
Ja mislim na nesudjeni Mosaic a ovaj Big Cee, sasvim lepo napreduje i izgleda da ce nas bas iznenaditi kad bude gotov. Osim ovde, nema ni jednog medija koji izvestava o gradnji

Pa mi smo ekskluziva :silly:
Možda nikog ne zanima sad dok se gradi. Ne sumnjam da će se na otvaranju pojaviti svi, i političari i novinari.
Žao mi je zbog tvojih Izraelaca, moglo je to biti lepo mesto.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 18 maj 2012 18:53 #436

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Steve McQueen napisao/la:
A ja se pitam zasto se neko uvek napravi pametan i spomene fabrike kad se spomenu trzni centri. Jel to treba da pokaze da je neko kao drustveno osvescen,da vise ceni proizvodnju od usluga ili da vidi dalje od copora oslepljenog svetlecim rekmalama?



To me uvek podseca na onaj momenat psihologije mase kad na nekom pismenom, kontrolnom, ispitu, testu.... profesor kaze ucenicima da imaju 10 pitanja i onda se uvek javi neki pacijent da pita da li moraju da se pitanja rade po redu i onda profesor uz duboki uzdah, prevrtanje ocima i proklinjanje svoje kurate sudbine kaze: "Ne, ne moraju, naravno..."

Da više cenim proizvodnju od uslužne delatnosti. Ne bih imao ništa protiv da u Novom Sadu ima duplo više produktivnij fabrika od tržnih centara. Ali kako nema, nije mi jasno kako može neka ekonomija to da izdrži a da nije neka turistička destinacija ili Las Vegas?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 18 maj 2012 19:20 #437

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
sad to je tema za ekonomiste a ja to sigurno nisam, ali meni se čini da su mnogo stabilnije tercijalne delatnosti.
Industrija je u ovo turbulentno vreme mnogo nestabilna.

Primer: KG je bio na samrti, ljudi koji su radili u Zastavi ostali bez posla i bez leba. Sad im došo FIAT pa su se trgli malo, ali samo dok ide prodaja.

Detroit u USA bio centar svetske auto industrije. Stade prodaja propade Detroit.

A tercijalne delatnosti ili uslužne su mnogo stabilnije. Što više trgovaca, pravnika, lekara, ugostitelja, manikira, frizera, taksista, profesora, informatičara, glumaca i malih privrednih preduzeća i malih firmica i onda nema brige za privredu jednog grada.
Hranu mi pravimo a ostalo uvoz iz Kine i to je to. Sad se sve pravi u Kini pa i Gorenje svoje proizvode ne pravi u Sloveniji nego u Kini i Valjevu, i to je nezaustavljiv proces i to ne samo u NS već i u Ljubljani, Zagrebu, Beogradu bilo gde.
Tako da se ja ne bunim protiv molova.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 19 maj 2012 00:21 #438

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Licno, bio bi najsrecniji kada bi se u Vojvodini ulagalo u prehrambenu industriju svakog oblika. Tu lezi neverovatan kes i to je jedina idustrijska grana u kojoj ne mozemo biti ugrozeni od Kineza a koja je stabilna bez obzira na ekonomsku klimu i geopolitiku i u kojoj imamo veliki potencijal i prednost. Futoski kupus se ne moze praviti u Kini i niko nece piti bermet iz Sangaja


Mallovi su primer u kom pravcu se ekonomija krece. Industrijska revolucija je zavrsena u Evropi odavno i to je trend koji utice i na nas. Potpuno je nerealno i skoro autisticno prizeljkivati veliku klasicnu fabriku, tipa Pobede ili nekog drugog masinsko-industrijsko-proizvodnog komplexa jer su to stvari koje su pravljene i koje su imale smisla 50-70tih godina i koje su posle toga bile samo ne rentabilni dinosaurusi izumrli u tranziciji
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 19 maj 2012 13:53 #439

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
I ja bih bio srećan kada bi se više ulagalo u prehrambenu industriju jer cela država ima potencijala za to. Naročito bi trebalo ulagati u prerađivačku industriju da možemo da preradimo voće i povrće i gotove proizvode prodamo po većoj ceni nego sirovine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 19 maj 2012 14:14 #440

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Ali nemoj misliti da prehrambena industrija zaposljava isti ili priblizan broj ljudi kao neka klasicna industrija. Naprotiv, u prehrambenoj industriji radi jako malo ljudi prema kolicini proizvoda koji naprave. Recimo, uz pomoc moderne tehnologije, 2 coveka mogu da pomuzu 1000 krava za jedan dan. Slican odnos je i prilikom prerade jer niko nece svaku jabuku pregledati rucno nego ce to raditi masine kojim ce upravljati 1-2-3 coveka.


U svakom slucaju, sukob fabrika vs mall u stvari ne postoji, pitanje je samo ko koliko dobro kapira ekonomiju.
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru