Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada

Re:RE: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 26 jan 2021 13:55 #441

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
IZVOR
Autor je stručnjak za komunikacije i odnose s javnošću
:lol:
Mislim da je autor bio u prvim redovima na krovovima Galensovih zgrada za vreme zabrane kretanja sa ozvucenjem, kako ce biti neprijatno kad bude morao da prelece kod drugih u jednom trenutku
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns, Чиле

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 26 jan 2021 14:39 #442

  • donkey
  • donkey's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Pozdrav, gledao sam plan PDR Sirine II u Petrovaradinu (1713), i jedan detalj mi je zapao za oko. U pitanju je put koji bi trebalo da spaja petlju na Miseluku sa Karlovackim putem.
Koliko sam razumeo, gradio bi se nadvoznjak preko Bukovackog puta, koji bi isao dalje kao Karlovackom putu, ali me buni detalj kako misle da "preskoce" postojeci put ka Vezircu: cloudup.com/cHzoSNahXXR
(siva traka je predvidjeni put a postojeci put ka Vezircu je vertikalna linija na sredini slike). Treba da napomenem i da je velika visinska razlika izmedju Bukovackog i puta ka Vezircu, nadvoznjak iznad Bukovackog bi kompenzovao deo. Nisam mogao nigde da nadjem vise detalja, niti najavu kada ce se to realizovati, zna li iko?

Ovde je tekstualna verzija plana: www.nsurbanizam.rs/sites/default/files/1...Tekst-Sl-2011-21.pdf a dwf je ovde www.nsurbanizam.rs/sites/default/files/1...namene-zemljista.dwf
Poslednja izmena: 26 jan 2021 15:06 od donkey.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 26 jan 2021 16:11 #443

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 905
  • Primljenih Zahvalnica: 1801
^^ Umesto odgovora, da citiram uvaženog kolegu sa druge teme:
Blavak napisao/la:
Paori se bunili, pa da ne bi uletali na moto put, rešeno je da se napravi natputnjak na Miljkutskom putu, a sve to na obilaznici Subotice (tzv. Ykrak). Kažu da će do kraja godine završiti.

www.subotica.info/2020/12/11/do-kraja-go...punjak-preko-y-kraka
Dakle, o tome će se misliti kad vlasnici imanja na Vezircu počnu da se bune.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da se popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 26 jan 2021 17:26 #444

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8437
  • Primljenih Zahvalnica: 36064
Prva reč u nazivu grada je svakako Novi, pa...

Novo ruho za Kisačku i Temerinsku: Planiraju se višespratnice, garaža, park, kuća Mileve Marić ostaje sačuvana
Plan detaljne regualcije bloka ulica Kisačke, Temerinske i Dositejeve, u kojem se predviđa izgradnja višespratnica, nalazi se na ranom javnom uvidu do 4. februara.

NOVI SAD 26.01.2021. | 14:00 > 14:36
Novo ruho za Kisačku i Temerinsku: Planiraju se višespratnice, garaža, park, kuća Mileve Marić ostaje sačuvanaFoto: 021.rs
U ovom delu grada se nalaze i dva objekta, kuća Mileve Marić Ajnštajn u Kisačkoj, te zgrada Lazara Dunđerskog u Temerinskoj, koji su pod zaštitom i oni će biti sačuvani, ali će biti okruženi višespratnicama.

Frekventne ulice, u kojem i dalje dominiraju kuće, mogle bi u budućnosti da dobiju nešto drugačije ruho, odnosno da odu u visinu. Na ovom prostoru biće omogućena izgradnja zgrada od dva do pet spratova sa potkrovljem.

"Stanje građevinskog fonda je u većini slučajeva izuzetno loše, te je započela rekonstrukcija uz Kisačku i na produžetku Karađorđeve ulice, kao i na planiranoj regulaciji Dositejeve, koja se proširuje na jugu", navodi se u planskom dokumentu, u kojem se ističe to da ovo područje karakteriše "izuzetan položaj u odnosu na saobraćajnu mrežu grada i neposredna blizina gradskog jezgra".

Na ovom prostoru su već nikle neke višespratnice. Porodični stambeni objekti biće namenjeni višeporodičnim stambenim, stambeno-poslovnim ili poslovnim objektima.

"Područje koje će biti obuhvaćeno planom je jednim delom namenjeno stanovanju, koje podrazumeva višeporodično stanovanje srednjih gustina naseljenosti, od dvospratnica sa potkrovljen do četvorospratnica sa potkrovljem... U okviru zone centra predviđa se izgradnja višeporodičnih stambenih objekata, stambeno-poslovnih ili poslovnih objekata, od tri do pet spratova, sa potkrovljem, uz mogućnost planiranja i jednog objekta veće spratnosti koji bi imao ulogu prostornog repera", stoji u dokumentu koji se nalazi na ranom javnom uvidu.

Urbanisti su ukazali i na nedostatak zelenih površina u ovom delu, zbog čega će se formirati manji park u središnjem delu područja obuhvaćenog planom. Međutim, u samom parku neće biti mnogo prostora za mnoštvo sadržaja, ali će u posebnim delovima biti obezbeđen prostor za dečije igralište.

Registrovan je i problem nedostatka parkinga, pa se iz dokumenta saznaje da na 465 stanova ima tek oko 170 parkinga mesta. Taj problem bi trebalo da bude ublažen izgradnjom parkinga, ali i garaže koja se se planira u Temerinskoj ulici.

Šta će biti sačuvano?

Planom je predviđeno da dva objekta koja su nepokretna kulturna dobra budu sačuvana. U pitanju je porodična kuća Mileve Marić Ajnštajna u Kisačkoj 20, te kuća na uglu Kisačke i Temerinske koju je izgradio Lazar Dunđerski.

"Deo parcela koje se odvajaju za parkovsku površinu, a predstavljaju lokacije na kojima su živeli Mileva Marić Ajnštajn i slikar Pavle Simić, biće uređene u znak sećanja na njihove živote i dela", navodi se u planu.

Porodična kuća Mileve Marić Ajnštajn trebalo bi da postane muzej posvećen liku i delu ove naučnice. Kuću je 1907. godine igradio Milevin otac, Miloš, po projektu arhitekte Mihajla Petljanskog.

Kuća u Temerinskoj 1, odnosno na uglu Temerinske i Kisačke, u kojoj je sada smeštena prodavnica jeftine robe, izgradio je 1902. godine čuveni veleposednik Lazar Dunđerski, po projektu Imre Kvarcvegera. U ovom objektu se nekada nalazila kafana "Tri krune"

"Iako je enterijer nekada poznate novosadske kafane preuređen, spoljni izgled objekta nije menjan i danas svedoči o orginalnom arhitektonskom rešenju sprovedenom za potrebe kafane s kraja XIX veka", navodi se na sajtu Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada.
Autor: Zoran Strika - Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.


izvor: www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/264543/N...ostaje-sacuvana.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, valjan, Чиле

Re:GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 26 jan 2021 18:18 #445

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Naravno, kuća Mileve Marić-Ajnštajn je već išarana grafitom.
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 26 jan 2021 20:54 #446

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 369
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Imamo problem sa zelenim povrsinama - nema problema, napravicemo MANJI park.
Imamo problem sa parkingom - nema problema, na jedan stan bice 0.3 parking mesta i napravicemo MANJU garazu i MANJI parking, pa to mozda ublazi.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, sergio-m

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 29 jan 2021 15:07 #447

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3841
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Javljaju da je u pisarnici Urbanizma fizicki podneto preko 200 primedbi za izmenu GUP Novog Naselja, a da se ne zna koliko je primedbi stiglo elektronskom postom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 29 jan 2021 15:10 #448

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Meni je dobar deo plana ok, samo mi je garaza na mestu parkinga sa zelenom povrsinom (tj sa posadjenim drvima, vec odraslim) preko puta stadiona Mladostu u najmanju ruku maloumna, Pa ima livada bukvalno preko puta jbt.
Poslednja izmena: 29 jan 2021 15:12 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Jungle_Mania

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 29 jan 2021 16:24 #449

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3841
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Pa jel si poslao/la primedbu?

Meni se takodje nije dopala ta ideja sa garazom,iako ne zivim blizu. Takodje mi se ne dopada ideja zidanja zgrada do p+20.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 29 jan 2021 16:50 #450

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Pa jel si poslao/la primedbu?

Meni se takodje nije dopala ta ideja sa garazom,iako ne zivim blizu. Takodje mi se ne dopada ideja zidanja zgrada do p+20.
Nisam nista poslao, nisam upoznat bio sa procedurom, a iskreno me u trenutku kad sam citao mrzelo da se pokrenem. Meni su zgrade p+20 skroz ok na Bulevaru Evrope, tu im je i mesto po meni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 29 jan 2021 21:15 #451

  • 1992NSNN
  • 1992NSNN's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 49
  • Primljenih Zahvalnica: 378
Kratko me ne bude na forumu, i odmah se namnože exds sendvičari :rofl:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2021 09:25 #452

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Otise vidim da si se preselio ĐNJohana. Pošto si živeo u skroz drugačijem kraju može neki opis, paralele iskustva. Ne mora ovde ima negde tema
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2021 11:03 #453

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3841
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Napisacu ovde pa da neka admini premeste gde misle da treba jer sada sam gledao po temama u kojima bih mogao da stavim ali ne vidim adekvatnu temu.
Imaj u vidu da sam pesak-biciklista ali cu pokusati da napisem i ono sto se tice tebe kao porodicnog coveka sa automobilom kao prevoznim sredstvom.
Iskreno, tesko je da mogu da poredim ta 2 kraja. Na keju, tj Beogradskom keju tj izmedju 4 kula u lamelama sam ziveo 32 godine i taj deo izmedju kula je jedna velika pesacka zona za puno zelenila (kao da si u sumici nekoj) gde si uglavnom mogao neometano da setas od tacke A do tacke B. Tu mi je Dunav odmah preko puta, do centra sam peske za 10 minuta, Riblja i Kvantaska pijaca na 5 minuta od mene. Problem sa parkingom je nastao krajem 90ih koji traje i dan danas ali moram dodati da postoje dve velike "podzemne" garaze koje se nalaze izmedju kula i lamela ali da su slabo koriscene jer ljude verovatno mrzi da otvaraju i zatvaraju kapije. Umesto da skupe pare i da kupe automatizovana vrata i srede rasvetu te garaze stoje poluprazne. Problem parkinga dodatno povecava cinjenica da je parking besplatan i da zbog toga cak i zakupci tezgi za Riblje Pijace dolaze tu.
U sustini, te kule sa lamelama su sopstveno mikro naselje i ne mogu porediti sa ostatkom Podbare.
Zbog puno zelenila, trotoara, igralista, blizine svemu da li bi preporucio za porodicno stanovanje? : Apsolutno da. Najveci problem? Parking
Hm, Novo Naselje.....sad kad poredim kej tj tu celinu kao mikro naselje i citavo Novo Naselje za porodican zivot naravno da bih rekao Novo Naselje. Puno parking mesta pa i zelenila su odlike koje mozes videti na citavom naselju, a ne samo na tom malom prostoru gde sam ziveo. Kada si biciklista, pesak, cudno je ziveti na Novom Naselju. Iako sam na pocetku Novog Naselja moram da kazem da mi je odlazak do centra postala ekskurzija i da se osecam kao turista kada sam tamo. Sve mi je jednostavno daleko. Ne idem na Satelitsku pijacu jer mi se ne dopada pa neretko biciklom odem do Limanske pijace. Plusevi su sto u blizini imam Maxi, Univer i Idea supermarket, Lidl ali i Uradi Sam, Brico, Jysk, Ikea isporuku. Novom Naselju fali atletska staza, neki sportski centar, vise teretana na otvorenom, vise kosarkaskih terena, kulturni centar, Novom Naselju fali park, koji vec godinama ne mogu da urade....
Lepo je Novo Naselje, kada imas automobil je druga prica, ali me kej privlaci nazad, i to je ono cemu tezim u buducnosti :)
Nadam se da ti je ovo dalo neki odgovor
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, ranko su ns, Duja, Brane, Mikins, valjan, gremlinka, Hamilton, Toni021, nsns, Чиле

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 06 feb 2021 12:57 #454

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Izvor: www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/265399/S...setospratnicama.html
Skupština usvaja plan kako bi se uz Bulevar Evrope zidali stanovi za bezbednjake, ali i kompleks sa dvadesetospratnicama

Gradska skupština će u ponedeljak razmatrati predlog odluke o izradi urbanističkog plana kojim će se omogućiti nastavak projekta gradnje stanova za bezbednjake, ali istovremeno i omogućiti da nikne poslovno-stambeni kompleks sa dvadesetospratnicama uz Bulevar Evrope, neposredno uz novi park koji se sada uređuje na toj lokaciji.

Ovo ubrzanje u donošenju planova za ovaj deo Novog Sada, posebno kada se zna da plan Novog naselja čeka na donošenje od 2017. godine, moglo bi da znači da u lokalnoj vlasti imaju informacija o zainteresovanosti investitora za gradnju stambenih zgrada i poslovnih objekata duž Bulevara Evrope.

U predlogu odluke, uz informaciju da je zemljište od 21,5 hektara uglavnom u vlasništvu Srbije i da je korisnik Infrastruktura železnice Srbije, navodi se da se javila potreba za realizacijom kompleksa stanovanja čiji je investitor država, što je zapravo nastavak izgradnje stanova za pripadnike službi bezbednosti, koji se trenutno grade nekoliko stotina metara dalje, na prostoru kasarne Jugovićevo, kod Bulevara vojvode Stepe.

Navodi se i da se tu planiraju osnovna škola i vrtić, dok se južnije, u delu između Bulevara vojvode Stepe i Radomira Raše Radujkova, odnosno uz novi park koji se uređuje, predviđa stambeno-poslovni kompleks sa pratećim sadržajima - od kulture do tržnih centara, uz mogućnost gradnje zgrada sa 20 spratova.

Osim ovog plana, pred Skupštinom je niz odluka koji se uglavnom odnose na tekuće poslove. Tako će odbornici odobriti prodaju stanova za socijalno stanovanje u Kisačkoj 55, izdvajanje sedam i po miliona dinara za projektnu dokumentaciju za gradnju prihvatilišta za beskućnike u Futogu, izglasaće davanje prostorija mesnim zajednicama Južni Telep i Detelinara, ali će i odobriti izmene urbanističkog plana kojim će se omogućiti dogradnja studentskih domova u Danila Kiša 21.

Skupština takođe treba da omogući i manje izmene Programa uređenja građevinskog zemljišta kojim se preraspoređuju sredstva nakon nekoliko javnih nabavki kojima je ušteđeno više desetina miliona dinara i novac sad ide za druge projekte, kao što je uređenje biciklističkih i pešačkih staza u Futoškoj ulici i Futoškom putu koji treba da se finansira zajedno sa Ministarstvom trgovine u visini od 141,1 milion dinara u prvoj fazi.

Zanimljivo je i to da jedna od retkih stvari koja se briše iz programa, praktično na početko godine, jeste urbanističko-arhitektonski konkurs za idejno rešenje mosta-obilaznica oko Novog Sada u vrednosti od 7,2 miliona dinara. Skupština će takođe usvojiti i nekoliko kadrovskih promena.

Bice jos stanova za bezbednjake?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, cee2, Чиле

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 06 feb 2021 13:20 #455

  • cee2
  • cee2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 17
nek naprave jos 10000 stanova da svaki bezbednjak iz Srbije ima stan u Novom Sadu, u protivnom ce ovaj deficitarni kadar emigrirati... Jugovicevo bese 2000 stanova za ovu gospodu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, vladulns

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 06 feb 2021 18:05 #456

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3841
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
I jedna zgrada za Velju Nevolju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 08 feb 2021 14:15 #457

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Evo i ovde se spominje:

nsuzivo.rs/novi-sad/radna-zona-sever-4-p...tranim-investitorima
Miladinović je najavio još jedan projekat, koji bi bio značajan sugrađanima.

-Još jedan značajan plan i projekat je plan regulacije uz Bulevar Evrope, gde se planira nova etapa stanova za pripadnike službe bezbednosti. Ta zamisao se širi, ali još uvek se ne zna kada bi se sa njim krenulo, jer je kompleksan- rekao je za NS Uživo.
Sad, ovo meni ima smisla na prostoru kasarne, posto je koliko znam ona sada razmenjena sa gradom. Juzno od Bulevara Vojvode Stepe bi trebalo da je Inobacka zainteresovana, koliko znam.
Poslednja izmena: 08 feb 2021 14:16 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 feb 2021 15:27 #458

  • cvarkov
  • cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 319
Taman da mogu da pale baklje na krovu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 feb 2021 16:05 #459

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 feb 2021 16:46 #460

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3841
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Uskoro na red dolazi i Ranzirna stanica. Pitam se kako ce izgleda ta citava celina
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru