Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Manje urbane intervencije i mobilijar

Manje urbane intervencije i mobilijar 18 maj 2013 16:05 #61

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
sasko napisao/la:
pa ni kuci ti sijalica ne svetli godinu dana :) to je potrosna roba mora da se menja posle odredjenog vremena

Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 18 maj 2013 17:50 #62

  • Dunavski
  • Dunavski's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 75
  • Primljenih Zahvalnica: 457
MOLBA LJUDIMA SA FORUMA:
Veliki pozdrav za forumaše uz jedan mali i poslednji osvrt na novonastalu situaciju srozavanja ugleda ali i samog sadržaja našeg NS BUILD sajta a koji trpi zbog upliva raznoraznih ljudi kao što su samozvani „SASKO“ i koji provocira iz ko zna kojih razloga uništavajući kredibilitet ostalih forumaša koji donose vesti, komentarišu i obrazlažu svoje ideje naprosto šireći SVEST O GRADU na jedan neostrašćen i kulturan način.

Sigurno je da će dotični „dingospo“ gore pomenuti sada da nadje za shodno da mi objasni kako sam ja u krivu i kako je sve ovo jedan „namontirani proces“ bla bla bla... Ali ja moram da kažem samo jedno:

IGNORIŠITE POTPUNO OVU OSOBU JER PRETI DA OZBILJNO NARUŠI KVALITET NAŠEG SAJTA POTPUNO BESPOTREBNIM KOMENTARIMA I INSINUACIJAMA DONJEG NIVOA (MOŽEŠ DA NAM...) I DA POTPUNO SKRENE PAŽNJU SA VAŽNIH I SUŠTINSKIH STVARI KOJIMA SE BAVI OVAJ SAJT.

Eto,

Ajd sad ljudi pamet u glavu i nemojte da odgovarate na tako isprazne komentare i poludovršene misli i rečenice ovog „pravog“ i nedomišljenog „ATINJANINA“ Saska... Dajte da lepo pratimo GRADILIŠTA I VIZIJE GRADA a ne da se PREPUCAVAMO. Dakle, IGNORANCIJA!
“…Man has also become an architect of the environment, but he does not command the forces as nature. His method was selective and proven; an intellectual approach in which the actions depend on the understanding…”

Jacob Bronowski
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis Driftwood

Manje urbane intervencije i mobilijar 18 maj 2013 20:06 #63

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Treba ga banovati
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis Driftwood

Manje urbane intervencije i mobilijar 18 maj 2013 20:20 #64

  • SZPDNEVEN
  • SZPDNEVEN's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • СЗПД "НЕВЕН". . .
  • Poruka: 373
  • Primljenih Zahvalnica: 982
Veoma interesantni urbani toaleti, sa javnim casovnikom i mestom za reklamu. Uklapaju se idealno u sve delove Novog Sada.
Uskoro cemo naci jednu fotku iz "inozemstva" koja izgleda kao da je toalet postavljen negde oko "Progresa".










H E B E H "Хајд' у коло селе, 'амо руке беле. Тијо скочи и подскочи, душо медена. Нека зачуде се, земља нек' се тресе.Кад заигра коло Невена."
Poslednja izmena: 18 maj 2013 20:24 od SZPDNEVEN. Razlog: zaboravili priloge
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Manje urbane intervencije i mobilijar 19 maj 2013 09:33 #65

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
^^ Super su ti toaleti, ja sam vidjao napolju i uvek pomislim kako smo nesposobni i nemarni. Na Porti bi ta dva-tri resila ceo problem nocnog zapisavanja, a i bili bi estetski uklopivi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 19 maj 2013 10:18 #66

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
da. porta je stvarno ogromni problem. ja sam prethodni vikend video da je devojka mrtva pijana skinula gacice, kod atine, i naslonila se na katedralu i odradila posao. ljudi prolaze, gledaju je, mene je bilo stvarno nje sramota. ko zna sta se sve tamo moze videti ako se ostane iole duze od obicnog prolaska.
Poslednja izmena: 20 maj 2013 08:44 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 19 maj 2013 11:19 #67

  • sasko
  • sasko's Avatar
a nije te bilo sramota da je gledas :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 20 maj 2013 08:19 #68

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
sandman napisao/la:
da. porta je stvarno ogromni problem. ja sam prethodni vikend video da je devojka mrtva pijana skinula gacice, kod atine, i na slonila se na katedralu i odradila posao. ljudi prolaze, gledaju je, mene je bilo stvarno nje sramota. ko zna sta se sve tamo moze videti ako se ostane iole duze od obicnog prolaska.


Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 20 maj 2013 08:46 #69

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
za vikend se okupimo ispred katedrale i onda kao kinezi turisti idemo po porti i skljocamo. posle gledamo ko je sta od paparaca ulovio :)
sad vidim da sam napisao na slonila :facepalm: greska u kucanju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 20 maj 2013 23:50 #70

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
limanac napisao/la:
^^ Super su ti toaleti, ja sam vidjao napolju i uvek pomislim kako smo nesposobni i nemarni. Na Porti bi ta dva-tri resila ceo problem nocnog zapisavanja, a i bili bi estetski uklopivi.

Dok neko ne sipa šampon u njih :D :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 09 jun 2013 10:30 #71

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Novi momenti kod Ekonomskog faksa, nije lose :)



izvor: www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=104076848&postcount=14294
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Buck

Manje urbane intervencije i mobilijar 16 jul 2013 11:26 #72

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Postavlja se još 100 klupa u Novom Sadu

Postavljanje novih klupa na teritoriji Grada biće nastavljeno, saopštavaju iz Zavoda za izgradnju grada.

"Planirano je da se postavi 100 novih klupa urbanog tipa i to kao prateći mobilijar na završenim velikim investicijama, kao što su Bulevar Evrope, Somborski bulevar, Radnička ulica, a ostale klupe će biti postavljene po inicijativi i pojedinačnim zahtevima mesnih zajednica, građana i institucija", kažu u ZIG-u.


Planirano je da se postavi 75 klupa na bulevarima i u Radničkoj ulici, a ostalih 25 klupa u delovima gde je to najpotrebnije.

Navode i da su u pitanju klupe urbanog tipa, metalne konstrukcije, drvenih štafli, prepoznatljive po dizajnu jer je takvim klupama Grad već opreman.

Montaža klupa planirana je da počne tokom ove nedelje, a prvo će se postaviti klupe na Bulevaru Evrope.

Izvođač radova je DES d.o.o. iz Novog Sada, a očekuju da će do kraja ovog meseca ovi radovi i biti završeni.
www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Postavlja-se-j...pa-u-Novom-Sadu.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 02 avg 2013 16:25 #73

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
Novi momenti u komsiluku. Izgledaju kao da su polovni. Valjda ce biti tezi za obijanje.


Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 02 avg 2013 16:27 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, limanac, ranko su ns, Yokai

Manje urbane intervencije i mobilijar 02 avg 2013 16:33 #74

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9041
e još da ljudi nauče šta je PET
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 02 avg 2013 17:08 #75

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 16 okt 2013 10:47 #76

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Navijaci sredili igraliste na grbavici
Iskreno mene bi bilo strah da prodjem tuda




Slike sa www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/FOTO-Navijaci-...ste-na-Grbavici.html
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 16 okt 2013 11:01 #77

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Tako je nekako i moj komentar.

Ovo je strasno. Bukvalno obelezavaju svoju teritoriju i teraju druge ljude oko sebe....ujedno i zalosno
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski

Manje urbane intervencije i mobilijar 19 nov 2013 15:15 #78

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Novosađanin pokrenuo inicijativu za sređivanje Porte

Na inicijativu jednog Novosađanina, Katolička porta će uskoro dobiti drugačiji izgled jer će grafiti biti uklonjeni, a zeleni pojas uređen postavljanjem cvetnih aranžmana.



Pokretač akcije Stevan Pilipović kaže za 021 da je siguran da će Grad izaći u susret ovoj inicijativi, jer su isto tako, pre mesec dana, popravili dekorativnu rasvetu oko katedrale, koju je takođe on pokrenuo.

"Mislim da je krajnji momenat da se stane na put bahatosti u Katoličkoj porti. U to ime smo se organizovali sa vlasnicima lokala i župnikom da preduzmemo neke korake. Planiramo da zelenu površinu, koja se nalazi ispred crkve imena Marijinog ogradimo i ozelenimo da ne bi bila stecište pasa lutalica i kojekakvih stvari koje ne bih da imenujem, a koje se noću dešavaju na tako važnoj lokaciji", priča Pilipović za Novosadski informativni portal.



Dodaje da će se zeleni pojas ograditi kovanom ogradom, ozeleniti i postavi zeleni tepih, kako ne bi, nakon koncerata i drugih većih okupljanja bio izgažen, što je redovna praksa. Pilipović kaže da je nakon uređenja zelene površine u planu da se uklone grafiti oko katedrale koji su sramota za grad.

Podršku akciji sređivanja centra Novog Sada dao je rimokatolički župnik, ali i vlasnici kafića i okolnih pabova koji su smešteni u samoj Porti.



Novosadski župnik Robert Erhard pored konstantne buke i smeća u porti, kao veliku neprijatnost smatra i uvredljive grafite po zidovima i raduje se što postoji inicijativa kojoj je i sam dao podršku da se to reši.

"Verujem da će se to srediti, jer je ovo nepodnošljivo u kakvom stanju zatičemo portu svakog jutra. Ovde se obavlja nužda, tu se igraju deca i tokom dana imate močvaru, ne samo noću. Zatičemo komade stakla, može neko da se povredi, a da ne govorim o neprimerenim grafitima", kaže župnik za 021.



Iz Grada očekuju pozitivan odgovor na dopis koji su poslali i nadaju se realizaciji u što skorije vreme, kako bi porta i prostor oko nje dobile primeren izgled.
www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/FOTO-Novosadan...katolicke-porte.html
Jos da se sete da postave neki Toi-Toi :pinch:
Poslednja izmena: 19 nov 2013 15:15 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Manje urbane intervencije i mobilijar 31 dec 2013 13:56 #79

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Novi drvored u Joakima Vujića. :okay:


Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Yokai, sergio-m, das ivon

Manje urbane intervencije i mobilijar 12 feb 2014 10:47 #80

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Postavljaju se nove kante na bulevarima, Novom naselju i Limanu

Zavod za izgradnju grada danas je počeo sa postavljanjem 76 korpi za otpatke i dva nova kontejnera za reciklažni otpad.



Korpe će biti postavljene na Bulevaru Evrope (31 komad), Somborskom bulevaru (10 komada), kao i u kompleksu dvorišta OŠ "Prva vojvođanska brigada" na Novom naselju (5 komada) gde će biti postavljen i kontejner za separatni otpad.

Takođe, na samom ulazu u Limanski park prema Šekspirovoj ulici postaviće se jedan kontejner za reciklažu, dok će se sve uništene korpe za otpatke u ovom parku zameniti novim korpama (30 komada).

Ceo posao bi trebalo da bude gotov za nedelju dana.

Nakon ovih radova, priprema se nastavak prošlogodišnje akcije postavljanja nedostajućih klupa na bulevarima i pojedinim lokalitetima, jer je u planu nabavka i montaža još 100 novih klupa.

Kao pilot-projekat, prvi put ove godine, postaviće se zaštitne ograde za kontejnere. Ovakve ograde se sve češće koriste u urbanim sredinama gde se otvorena pozicija kontejnera za otpad više ne uklapa u estetiku životne sredine, zbog čega je njihovo prisustvo neophodno, saopštio je ZIG. Zaštitne ograde svojim funkcionalnim dizajnom omogućavaju lako odnošenje otpada, a svojim izgledom makar malo, ublažavaju ružne prizore oko dotrajalih kontejnera i razbacanog smeća.
www.021.rs/Novi-Sad/Servisne-informacije...aselju-i-Limanu.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru