Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Parkovi, fontane, spomenici

Parkovi, fontane, spomenici 16 feb 2017 03:03 #681

  • NEOPLANTERS
  • NEOPLANTERS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 55
  • Primljenih Zahvalnica: 22
Samo da ta površina bude ovekovečena u tu namenu, a lako se park kasnije moze preurediti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Parkovi, fontane, spomenici 16 feb 2017 09:15 #682

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Al ste negativni, samo se kuka. Ne valja fasada zgrade na Bulevaru, a niko da nacrta bolje. Ne valja park, makar i privremeni umesto rugla. Da je drugaciji, neko bi se pozvao na to kako je leop resenje u Cikagu. I u cemu je problem cak i da su kopirali? Zasticeno je kopirajtom?
Pa nismo ni Cikago, ni Nemacka, nikada necemo imati njihove plate, kvalitet i kulturu zivota i to je to. Ako znate bolje, poducite nas, inace malo umara ova negativna energija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, Bogdus

Parkovi, fontane, spomenici 16 feb 2017 11:04 #683

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
kasko napisao/la:
Al ste negativni, samo se kuka. Ne valja fasada zgrade na Bulevaru, a niko da nacrta bolje. Ne valja park, makar i privremeni umesto rugla. Da je drugaciji, neko bi se pozvao na to kako je leop resenje u Cikagu. I u cemu je problem cak i da su kopirali? Zasticeno je kopirajtom?

Od kud sada to da će biti privremeni? Misliš dok ne napravimo pravi kvalitetan park kakav bi priličio gradu ove veličine i značaja i na takvoj lokaciji :troll:

Najmanji je problem to što bi mogao da liči na neki park iz Čikaga, ne bih imao ništa protiv tih materijala, takvog izbora zelenila i vodenih površina. Još je rano da diskutujemo u detalje dok ne vidimo neki plan/render ali ovako na prvi pogled taj koncept sa dve šetne staze xy širine u polukrug je prevaziđen i skroz nezanimljiv. To može da se uradi u Kameničkom parku, takvi su i Železnički i Limanski. Koliko se priča o ovom parku očekivao sam zanimljivije rešenje i sam pristup uređenja tog prostora, ima gomila primera kako se danas uređuju ovakve javne površine i kako se integrišu dodatni sadržaji u sam park. Mogli su barem raspisati studentski konkurs, siguran sam da bi dobili kvalitetnija rešenja.
Pa nismo ni Cikago, ni Nemacka, nikada necemo imati njihove plate, kvalitet i kulturu zivota i to je to
.

Sa ovakvim stavom sigurne ne.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Duja, Marc

Parkovi, fontane, spomenici 16 feb 2017 12:20 #684

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
kasko napisao/la:
Al ste negativni, samo se kuka. Ne valja fasada zgrade na Bulevaru, a niko da nacrta bolje. Ne valja park, makar i privremeni umesto rugla. Da je drugaciji, neko bi se pozvao na to kako je leop resenje u Cikagu. I u cemu je problem cak i da su kopirali? Zasticeno je kopirajtom?
Pa nismo ni Cikago, ni Nemacka, nikada necemo imati njihove plate, kvalitet i kulturu zivota i to je to. Ako znate bolje, poducite nas, inace malo umara ova negativna energija.

Jedan detalj može da upropasti svaku, u slučaju zgrade na BO pristojnu ideju. Da nisu bezvezno iskockali prozore bilo bi mnogo bolje. Ko se pravio pametan, ne znam.
Problem s kopiranjem je u tome što na mestu gde se traže ideje sedi neko ko ideja nema. Zato smo provincija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Dunavski, Marc

Parkovi, fontane, spomenici 16 feb 2017 14:44 #685

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ja sam se iskreno nadao zelenom klinu, tj. jednom velikom potezu zelenila koji se proteže celom tom površinom do Futoške ulice.
Onda bi se to moglo nastaviti i do kanala, pa i do auto-puta.

Setio sam se kad je Novajlija postavio PDR da sam već video ove gabarite parka, ali nekako se sve vreme nadam malo altruističnijem, humanijem pristupu.
Ređanje kvadrata i pravougaonika prevaziđu već studenti treće godine studija arhitekture.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 16 feb 2017 14:45 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski, Djordje Cvarkov

Re:Parkovi, fontane, spomenici 16 feb 2017 19:01 #686

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Izvinjavam se, a uz drugačiji stav ćemo biti jednog dana Nemačka ili Čikago, Nicisy? Znači samo taj stav je problem i to je to? Idi molim te. Izađi na ulicu, pogledaj koliko je nekulture, neispravnih vozila, neosvetljenih biciklista, kerećih izmeta, nervoze, agresije i bezobrazluka...
Treba pevati od sreće što ćemo, narod kakav jesmo, sa političarima kakve imamo uopšte dobiti novu zelenu površinu u gradu. Sa tendencijama kakve imamo u gradu mogli su površinu da prebace u građevinsko zemljište i izgrade "Bistrica palatu".
Nikad mi nećemo biti ni bogata Nemačka ni Amerika a ovde se, da izvineš, preseravamo o fasadama od kojih ima 99% gorih i o tome da li je trebao da se sagradi Central park do kanala i odabir flore i faune.
Poslednja izmena: 16 feb 2017 19:08 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Parkovi, fontane, spomenici 16 feb 2017 19:53 #687

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9042
misliš da je Čikago bolji?
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Parkovi, fontane, spomenici 16 feb 2017 22:56 #688

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
kasko napisao/la:
Izvinjavam se, a uz drugačiji stav ćemo biti jednog dana Nemačka ili Čikago, Nicisy? Znači samo taj stav je problem i to je to? Idi molim te. Izađi na ulicu, pogledaj koliko je nekulture, neispravnih vozila, neosvetljenih biciklista, kerećih izmeta, nervoze, agresije i bezobrazluka...
Treba pevati od sreće što ćemo, narod kakav jesmo, sa političarima kakve imamo uopšte dobiti novu zelenu površinu u gradu. Sa tendencijama kakve imamo u gradu mogli su površinu da prebace u građevinsko zemljište i izgrade "Bistrica palatu".
Nikad mi nećemo biti ni bogata Nemačka ni Amerika a ovde se, da izvineš, preseravamo o fasadama od kojih ima 99% gorih i o tome da li je trebao da se sagradi Central park do kanala i odabir flore i faune.

Ne znam koliko mi kao pojedinci možemo da utičemo na to kakvi možemo jednog dana da budemo kao narod ali svakako nam ne može večno biti izgovor za sve da smo jadni, siromašni, da imamo loš standard da ne zaslužujemo bolje i da kao posledicu toga treba da se zadovoljimo sa bilo čim. Ili ono da je bolje bilo šta drugo nego ruglo koje je bilo, pa grad je tu istu neodržavanu površinu kao i mnoge druge mogao veoma lako i za male pare da poravna, zaseje travu i tri puta godiše pokosi.

Samo zato što nismo bogata Nemačka ili Amerika ne treba da brinemo o svim tim stvarima? Evo recimo imaš pejzažne arhitekte ovde kod nas koji im je jedini posao upravo samo flora i fauna, cela nauka oko toga.


A ovo za Bistrica palace to će verovatno da ide u onaj kvadrat pored :naughty: :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Parkovi, fontane, spomenici 17 feb 2017 13:02 #689

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Nigde nisam rekao da ne treba da brinemo, vec da prestanemo da budemo negativni na svaku, pa i dobru (sto ovo svakako jeste) vest. Mozes traziti dlaku u jajetu i najsavrsenijim projektima, a mi smo tako daleko od toga. Svako od nas sigurno veruje da zasluzuje bolje od trenutnog, ali 99% nije spremno da na tome ista uradi vec ocekuje da ce se promena desiti sama od sebe ili da ce je neko uciniti umesto nas. A svako od nas mora sam da se promeni. To se nece desiti, ili ce se desavati brzinom puza, jer smo takvi kakvi smo. Vekovima se ovde nista ne menja i onaj ko zeli kulturniji i dostojansveniji zivot odlazi negde drugde. Ovo ovde je Jug, kao Grcka, Italija, Spanija i ja bih bio srecan da se jednog dana mozemo pribliziti standardu i kulturnoj svesti tih zemalja.

Znas i sam da sam se i sam vise puta javljao sa predlozima sta bi se moglo bolje uraditi u gradu ali to je borba sa vetrenjacama i morem neznanja, nesposobnosti i lenjosti. Nemas ti ovde kriticnu masu da nesto vece promenis. Mic po mic, minijaturno, menjaju se stvari koliko sistem sebi dozvoli da se trgne na trenutak. Dobro je sto imamo Biciklisticku inicijativu, ima jos par inicijativa u gradu koje mogu da prerastu u pokrete koji ce menjati svest ljudi. To nam je pre svega preko potrebno.

Lepse zelene povrsine i parkove, kao i sve ostalo od infrastrukture, imacemo kako se standard i svest (kroz decenije) budu menjali. Zato kazem, budite srecni sto i ovo dobijamo, iako bih ja prvi zeleo Becki Rosengarten u NS, to se nece desiti. Ne mogu reci sa druge strane da je Dunavski park ruzan, da se ne sadi cvece i drvece po gradu. Moze ili bolje? Naravno! Uvek moze.

Na kraju krajeva, Novi Sad je fenomenalan ako ga uporedimo sa ostatkom Srbije po vecini pitanja i treba da stremimo boljem. Sada je ovako kako je, vremenom ce se iz ovoga izroditi nesto sledece, razvijace se i ovaj park i okolina....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi

Parkovi, fontane, spomenici 18 feb 2017 13:53 #690

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Reakcija studenata arhitekture na izgradnju parka između Detelinare i Novog naselja

www.mojnovisad.com/megafon/reakcija-stud...g-naselja-id185.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, kasko, sergio-m, Duja

Parkovi, fontane, spomenici 27 feb 2017 01:10 #691

  • Okudzava
  • Okudzava's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 55
  • Primljenih Zahvalnica: 155
Blavak napisao/la:
Ovo su ostaci kamene vaze. Nije bilo table sa nekom starom fotkom i pričom.

Ima ovde par lepih starih fotkica -- www.casparcenter.org/zelenaknjiga/pages/istorijagp.htm
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, valjan

Re:Parkovi, fontane, spomenici 01 apr 2017 22:14 #692

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35887
Bunker u Kameničkom parku


Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, mrnjavi, Novajlija, Mikins, valjan

Re:Parkovi, fontane, spomenici 21 jul 2017 15:06 #693

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Prckaju danas majstori u sahtu fontane u Porti. Mozda i proradi ove godine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Parkovi, fontane, spomenici 22 jul 2017 08:01 #694

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
A šta je sa onom na keju? Uzbekistanskom?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Parkovi, fontane, spomenici 22 jul 2017 08:12 #695

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
^^
Ta radi već neko vreme, verovatno posle onih prozivki u medijima...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Parkovi, fontane, spomenici 22 jul 2017 12:23 #696

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Sasa napisao/la:
A šta je sa onom na keju? Uzbekistanskom?

Azerbejdžanskom.
Uzeirovskom :lol:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Parkovi, fontane, spomenici 02 avg 2017 16:58 #697

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Sad da će biti atraktivniji od Kameničkog ili dunavskog ...malo preteruju ali ok

"Novi park, planiran na livadi na ivici Novog naselja, tačnije oivičen Bulevarom vojvode Stepe, Bulevarom Evrope i ulicama Raše Radujkova i Milana Ješića Ibre, mogao bi da postane najatraktivniji gradski park, ukoliko se izgradi u skladu sa očekivanjima i planovima urbanista."

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/168363/F...tivniji-u-gradu.html
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Re:Parkovi, fontane, spomenici 22 avg 2017 22:00 #698

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35887
Šokirao sam se danas kad sam video da je u funkciii.



Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, Novajlija, Billy, Mikins, valjan

Re:Parkovi, fontane, spomenici 24 sep 2017 12:11 #699

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Evo pred kraj sezone su pustili i fontanu u Kampusu. Verovatno zbog dve konferencije koje su (ministarske i univerzitetske) koje su se odrzale prosle nedelje u Rektoratu.
Interesantno da su nama govorili da je fontana neispravna, ostecena korenjem okolnih platana... Izgleda da je ipak ispravna
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, Oniks, Blavak, valjan

Parkovi, fontane, spomenici 27 sep 2017 18:15 #700

  • Oniks
  • Oniks's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 195
  • Primljenih Zahvalnica: 909
Izgleda su započeli radovi na uredjenju jezera u Kameničkom parku, kao što je najavljeno u ovom tekstu: www.dnevnik.rs/novi-sad/zelenilo-ureduje...kom-parku-06-09-2017


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, kasko, mrnjavi, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, mdinic
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru