Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Parkovi, fontane, spomenici

Parkovi, fontane, spomenici 23 dec 2023 00:04 #1261

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Blavak napisao/la:
Park kod SPENS-a.



Bogami, oni tu temeljno sve posekli...
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, valjan, vladulns, Чиле

Re:Parkovi, fontane, spomenici 23 dec 2023 08:17 #1262

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Bice to ok za 30 godina

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Parkovi, fontane, spomenici 23 dec 2023 13:41 #1263

  • Schotzie
  • Schotzie's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 67
Imam neki jezivi osecaj da ce nakon ovog osisanog "parka" ovo biti papreno prodato zemljiste za jos jednu Lindu (Limanska na 2 nivoa), benzinsku pumpu i drive thru fast food... Nadam se da gresim...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Parkovi, fontane, spomenici 10 jan 2024 18:06 #1264

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Један од најлепших новосадских паркова чека реконструкцију – Футошки парк биће ограђен, језеру ће бити удахнут нови живот

Футошки парк ове године очекује ново уређење и реконструкција, што је предвиђено и буџетом Града Новог Сада.

Реч је о радовима на постављању ограде која ће окруживати парк, уз уређење улаза у парк од којих су поједини већ дефинисани.

Биће постављени нови канделабари, док ће стари бити реконструисани, а такође се очекује и уређење клупа, канти и осталог мобилијара који се налази у оквиру Футошког парка.
Можда и највећи подухват очекује се на језеру, које ће бити санирано и уређено, укључујући и простор око њега.



Циљ је да се формира одрживо водено огледало и очува и поврати флора и фауна која је присутна у језеру и његовој околини. Само језеро није природно, па је у изради пројекта узет у обзир и адекватан начин задржавања воде у кориту језера.

Све ово део је пројекта чија је вредност процењена на скоро 345 милиона динара, а чија је израда пројектно-техничке документације почела крајем 2022. године.



Футошки парк је парк специјалне намене пројектован као енглески парк почетком XIX века око артешког купатила. Поред ботаничких вредности парк представља и станиште животиња од којих су неке строго заштићене. Мађарски архитекта Армин Пеце – Млађи понудио је 1907. године првобитно идејно решење овог парка, међутим парк је ипак делимично реконструисан по пројекту Ратибора Ђорђевића 1964. године.

Футошки парк је стављен под заштиту Одлуком Скупштине града Новог Сада 2006. године као Споменик природе III категорије.

Подједнако важно је и то да је овај парк међу омиљеним код Новосађана, али и странаца који посећују Нови Сад.

gradskeinfo.rs/jedan-od-najlepsih-novosa...vi-zivot-08-01-2024/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sergio-m, mrnjavi, Duja, sandman, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Чиле

Parkovi, fontane, spomenici 11 jan 2024 10:25 #1265

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
lepa vest. ali naslov, jedan od najlepsih parkova grada - kao da ih imamo 20 pa sad ne moze da se odluci koji je najlepsi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Alibunar, Djordje Cvarkov, Podbarac

Parkovi, fontane, spomenici 11 jan 2024 11:13 #1266

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1791
41 zelena površina na Bačkoj strani grada je u OpenStreetMap označena kao "park":

overpass-turbo.eu/s/1FQl


Neke od njih se uistinu zovu parkom, neke su više "parkići", a za neke je bila stvar lične procene onog ko je unosio... procenite sami.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, Blavak, valjan

Parkovi, fontane, spomenici 11 jan 2024 12:14 #1267

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
To sto je neki Djura parkom nazvao 3 drveta i dva zbuna izmedju dve zgrade govori dovoljno. Parkovi u NS su Dunavski, Zeleznicki, Futoski, Limanski, Kamenicki i Molinarijev. Meni ni onaj novi park na NN nije park, to je livada sa mladicama koja ce biti park za 20 do 30 godina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Parkovi, fontane, spomenici 11 jan 2024 13:05 #1268

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ne znam kako Limanski park mozes nazvati parkom pogledaj na sta lici
Zapravo nijedan od Novosadskih "parkova" po definiciji nije park, osim Kamenickog, a on vec nije u Novom Sadu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar

Parkovi, fontane, spomenici 11 jan 2024 13:53 #1269

  • eegor84
  • eegor84's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 96
  • Primljenih Zahvalnica: 119
Sta dodju ti krugovi?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Parkovi, fontane, spomenici 11 jan 2024 13:57 #1270

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
i to sto kazes. nekad je to bio park :)
kao deca (90ih) smo se igrali rata i lopova i zandara u Lim.parku, redovno smo vidjali detlice, sove, jezeve i veverice.
Deo kod mosta je bio kompletno pokriven sa drvecem i nekim zbunastim biljem pa se tu mogao sakriti ko god je hteo. Secam se da nas je nocu bio strah od narkomana da uopste idemo u park.
Poslednja izmena: 11 jan 2024 13:58 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Parkovi, fontane, spomenici 11 jan 2024 14:30 #1271

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1791
eegor84 napisao/la:
Sta dodju ti krugovi?
Ništa spec, samo označavaju da su površine previše male da bi se jasno prikazale na datom zumu.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Parkovi, fontane, spomenici 11 jan 2024 14:37 #1272

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ne znam kako Limanski park mozes nazvati parkom pogledaj na sta lici
Zapravo nijedan od Novosadskih "parkova" po definiciji nije park, osim Kamenickog, a on vec nije u Novom Sadu.

Po kojoj i čijoj definiciji? Postoje razne vrste parkova, po definiciji, tako da su svi novosadski parkovi baš to - parkovi, samo nisu svi tipa dvorskih bašti koji se u svetu sada retko i prave, a koje ovde očigledno jedino i smatraju za parkove. Ako se tako nastavi dok se ne napravi novi Hamurabijev vrt tvrdiće se da Novi Sad nema ni jedan jedini park..
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Parkovi, fontane, spomenici 11 jan 2024 17:52 #1273

  • eegor84
  • eegor84's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 96
  • Primljenih Zahvalnica: 119
Zanima me sta je bilo sa onim parkom kod kanala kod BIG-a, bila je pre suma, pa je kao nesto nedavno uredjeno i otvoreno kao "park" ali kad sam zadnji put prosao mi je delovalo raskrceno?
Okreni obrni, zelene povrsine izmedju zgrada ne treba smatrati parkom, kao ni livade u ind. zoni
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TicaNs

Parkovi, fontane, spomenici 15 jan 2024 09:03 #1274

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
neusatz! napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ne znam kako Limanski park mozes nazvati parkom pogledaj na sta lici
Zapravo nijedan od Novosadskih "parkova" po definiciji nije park, osim Kamenickog, a on vec nije u Novom Sadu.

Po kojoj i čijoj definiciji? Postoje razne vrste parkova, po definiciji, tako da su svi novosadski parkovi baš to - parkovi, samo nisu svi tipa dvorskih bašti koji se u svetu sada retko i prave, a koje ovde očigledno jedino i smatraju za parkove. Ako se tako nastavi dok se ne napravi novi Hamurabijev vrt tvrdiće se da Novi Sad nema ni jedan jedini park..

Futoski park je meni oduvek bio najlepsi park zbog prostora i gustine drveca, Klupe su dobre, osvetljenje isto, jezero treba vratiti u funkciju. Bilo bi lepo da ograde negde mesto za pse.
Takodje bih veoma voleo da svaki park dobije zvucne, providne barijere prema bolevarima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Parkovi, fontane, spomenici 15 jan 2024 10:07 #1275

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
ja bih najiskrenije voleo da ne diraju ništa... ozbiljno se plašim da će da ga limanizuju sadržajem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, Alibunar

Parkovi, fontane, spomenici 21 jan 2024 18:57 #1276

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Mi smo dosli u NS 2016te godine.
Futoski park mi je realno bio najblizi i cesto smo ga posecivali.
I tada je jezero vec bilo onako, polu-nestalo, da ne kazem bas skroz nestalo, postojao je neki rogoz, ali to je bilo to, kao neki podsetnik da je neko jezero tu postojalo i - ako nisam pomenula 100 puta, nisam ni jednom - bolja mi je zelena rupa koja asocira na to da je tu nekad bila neka voda, nego ona kvazi kanta sa vodom u Dunavskom parku koja se zove jezerom.

Ja se iskreno nadam da ce Futoski park biti restauriran lepo. Prethodnih godina je zasadjeno dosta novih sadnica, i na moje zadovoljstvo, nisu to bile sadnice od 6 meseci, nego su bile poodrasla stabla.

Ipak, ako me pitate, a znam da me niko ne pita, uvek kada se setam tim krajem, pride je dosta tu radjeno, uvek se zapitam:
Kad ce je*beno da renoviraju ogradu oko Jodne banje, ONO JE RUGLO (a resili Nikole Tesle, sredili Futosku sa stazom, napravili lep trotoar... ?
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, neusatz!, Yokai, mrnjavi, Duja, Alibunar

Parkovi, fontane, spomenici 22 jan 2024 11:25 #1277

  • eegor84
  • eegor84's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 96
  • Primljenih Zahvalnica: 119
Nije stvar samo ograde, svi objekti iza kod starog kupatila su zreli za novu namenu. To bi trebala biti prava banja, nesto kao mini verzija Secenji banje u Budimpesti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Duja, Brane, Djordje Cvarkov, Cole11

Parkovi, fontane, spomenici 22 jan 2024 15:11 #1278

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Daaavno su ga zvali i zablji park zbog velikoj broja zaba i jezeru.

Da dodam, 6 meseci posle samo 1/3 ul. Nikola Tesla je renovirano. Ostalo je RUPA kao i ranije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11

Parkovi, fontane, spomenici 01 feb 2024 11:05 #1279

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Dukelander napisao/la:
Први подизвођач на новом парку као и обично Пера Тестера.

Stradao je još jedan koprivić :ohno: . Razorno "nevreme" koje nas je zadesilo nikako da prođe...


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, mrnjavi, sandman, TurboMaximus, RM77, sasar, Blavak, valjan, Podbarac, Cole11, Чиле

Parkovi, fontane, spomenici 07 feb 2024 14:57 #1280

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8424
  • Primljenih Zahvalnica: 35971
Park kod Spensa.




Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, sandman, sasar, valjan, Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru