Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: "NS bike" i biciklizam u gradu

"NS bike" i biciklizam u gradu 14 jun 2023 18:45 #1061

  • Mr.M
  • Mr.M's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 78
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Ne razumem poentu tog crvenog prelaza.. ako im se vec crta i boji bolje bi bilo da su napravili onaj 3d pesacki posto bi ljudi tad usporavali tu i sa i bez semafora..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 14 jun 2023 19:13 #1062

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Danas me na bulevaru Oslobođenja, na biciklističkoj stazi, obiđe komunalna policajka na biciklu sa sve onom opremom za snimanje nepropisno parkiranih vozila.
Ne znam jel to čudo snima samo vozila koja bi eventualno bila parkirana isključivo na biciklističkoj stazi ili hvata i neki širi ugao pa registruje i parkirana vozila na trotoarima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 17 jul 2023 12:26 #1063

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 634
  • Primljenih Zahvalnica: 2949
НОВИ САД: Успешно је завршена реализација треће фазе радова на изградњи бициклистичке стазе Нови Сад – Бегеч, на деоници од Улице Симе Матавуља до Дунавске улице у Футогу, чиме је унапређена и проширена мрежа бициклистичке инфраструктуре на територији Града Новог Сада.

Деоница од Улице Симе Матавуља у Новом Саду до Дунавске улице у Футогу дуга је 10,5 километара. За радове на овој деоници уложено је 170 милиона динара и читав пројекат реализован је кроз суфинансирање са АП Војводина.

Tраса бициклистичке стазе Нови Сад - Бегеч својим највећим делом води по круни одбрамбеног насипа од Дунава, а мањим кроз урбану зону. У претходном периоду је, уз подршку Министарства трговине, туризма и телекомуникација Републике Србије, изграђено 6,2 километра, од Обалске улице у Бегечу до Дунавске улице у Футогу, у шта је уложено 96,3 милиона динара.

Mеђународни значај ове бициклистичке стазе огледа се у томе што припада коридору EuroVelo 6, који се простире од Атлантика до Црног мора и представља једну од најпопуларнијих и најдужих европских бициклистичких рута. Кроз нашу земљу протеже се у дужини од 665 километра и познат је под именом Дунавска рута.

www.dnevnik.rs/novi-sad/biciklisticka-st...o-170-miliona-dinara
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, neusatz!, mrnjavi, Blavak, valjan, mmirkovic, Чиле, TicaNs

"NS bike" i biciklizam u gradu 09 avg 2023 19:30 #1064

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 634
  • Primljenih Zahvalnica: 2949
U Železničkoj ulici biciklisti sada mogu da voze dvosmerno - šta vi mislite o tome?

Železnička ulica u centru Novog Sada postala je dvosmerna za bicikliste.

Dvosmernost je uvedena nedavnim postavljanjem saobraćajne signalizacije koja ukazuje na dozvoljeni smer kretanja biciklista.

Reporter 021.rs fotografisao je postavljenu signalizaciju, o kojoj nije bilo nikakve najave iz Gradske kuće, što može potencijalno da bude opasno po učesnike u saobraćaju koji nisu dovoljno pažljivi.

Ova novina uvedena je na predlog Novosadske biciklističke inicijative, navodi se u novoj objavi na sajtu ovog udruženja.

To je jedan od nedavnih predloga koji su nadležni usvojili, a mnogi su na čekanju.

Inače, 021.rs u maju je pisao o analizi koju Grad sprovodi, a kako bi se na više lokacija iscrtale biciklističke trake u suprotnom smeru. Nov režim u Železničkoj ulici direktan je rezultat te analize, što je nedavno učinjeno i crtanjem crvene trake za bicikliste u rekonstruisanoj Dunavskoj ulici.

nsbi.org.rs/sr/od-pocetka-godine-upuceno...rukture-i-saobracaja

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/349339/F...-mislite-o-tome.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai, Blavak, valjan, Чиле, TicaNs

"NS bike" i biciklizam u gradu 10 avg 2023 13:40 #1065

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Kretanje biciklom brzinom pešaka zahteva primernu veštinu. Mnogi to mogu, ali besmisleno je. Brzinom pešaka mogu i da guraju bicikl.
Poslednja izmena: 10 avg 2023 13:46 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 10 avg 2023 14:14 #1066

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Kretanje brzinom kretanja pesaka pogotovo u pesackoj zoni gde svi jedu kokice lizu sladoled razvlace se kao testo je prilicno glupo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

"NS bike" i biciklizam u gradu 23 avg 2023 18:27 #1067

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 634
  • Primljenih Zahvalnica: 2949
Град Нови Сад реализује изградњу прве деонице бициклистичке стазе Нови Сад – Руменка – Ирмово – Кисач – Ченеј, која обухвата део од Новог Сада до моста на каналу ДТД ка Ирмову, у дужини од 9,6 километара.

Вредност инвестиције износи 213.627.987,46 динара, док је планирани завршетак радова средина марта 2024. године.

У коначној реализацији, у наредном периоду, Нови Сад ће имати бицилистичку стазу ка Ченеју у укупној дужини од 20,2 километара.

Ова инвестиција је од великог значаја за Нови Сад јер представља обилазницу међународне EuroVelo 6 руте.

EuroVelo је бициклистичка мрежа састављена од 15 дугих рута које покривају и повезују читав европски континент. Бициклистичка рута EuroVelo 6 креће из Француске, а завршава се у Румунији, на обали Црног мора. Њена укупна дужина је око 3.700 километара. У Србији траса EuroVelo 6 следи ток Дунава, те је позната и под именом „Дунавска бициклистичка рута“.

Целокупна мрежа бициклистичких стаза, која повезује насељена места на територији Града Новог Сада, као обилазница EuroVelo 6 руте, омогућиће циклотуристима приступ бројним туристичким знаменитостима, како на територији Града, тако и у приградским насељима. Кроз афирмацију и стварање услова за развој циклотуризма, подстицање бржег и једноставнијег кретања људи, развој спорта и еко-туризма, повећава се атрактивности и конкурентност туристичке понуде и укупан економски развој региона.

www.dnevnik.rs/novi-sad/gradi-se-jos-jed...-do-irmova-kasnije-i
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Duja, Blavak, Чиле, TicaNs

"NS bike" i biciklizam u gradu 24 avg 2023 08:30 #1068

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
Ako kojim slučajem neko od nadležnih čita ovaj forum, molim ga da razmotre problem kretanja biciklista ispred uprave DZ NS na uglu ulica Balzakove i B. C. Lazara. U pitanju je možda najgora moguća kritična tačka za bicikliste. Više puta se desilo da neko udari u ovu banderu ( stub el. rasvete). Pešaka ima mnogo biciklista sve više. Tu je zbog ambulante velika frekvencija a složićete se da ovo rešenje od pre više od 50 godina nije baš sretno izvedeno.
Slika govori više od 1000 reči.
P.S. ima dovoljno prostora da se ovaj problem reši na "sretniji" način.
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac, valjan

"NS bike" i biciklizam u gradu 24 avg 2023 09:19 #1069

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 634
  • Primljenih Zahvalnica: 2949
НОВОСАЂАНИ, ПРЕДЛОЖИТЕ ЛОКАЦИЈЕ ЗА ПОСТАВЉАЊЕ ПАРКИРАЛИШТА ЗА БИЦИКЛЕ!

Држачи за бицикле намењени су свима онима који возе своје бицикле, како би на безбедан и културан начин могли да их паркирају.

У овој години планирано је постављање 195 држача (капацитета 400 бицикала) на више од 50 лoкација , а укупно до сада постављено је више од 2.000 држача, на преко 250 локација саопштило је ЈКП „Паркинг сервис”.

У циљу стварања квалитетнијих услова за одвијање бициклистичког саобраћаја „Паркинг сервис“ реагује на захтеве грађана, те је тако већина локација, на којима су постављени држачи, резултат анализе потреба наших суграђана као и приступачност терена бициклистима.
Ова „мала паркиралишта“ за бицикле постављена су у свим деловима града – на овај начин покривене су све значајније институције: домови здравља, пијаце, банке, као и стамбене зграде. Налазе се и у двориштима многих основних школа („Коста Трифковић“, „Иво Лола Рибар”, „Васа Стајић”, „Вук Караџић”, „Петефи Шандор”…), а ове године држачи су постављени на више фреквентних локација, као што су Булевар ослобођења (код кућних бројева 60, 82 и 115), Булевар Михајла Пупина бр. 9, Улица краљевића Марка бр. 56, Улица Максима Горког бр. 10… Реакције суграђана крајње су позитивне и наилазе на опште одобравање.

Позивамо грађане да се званично обрате ЈКП „Паркинг сервис“ и предложе локације за постављање паркиралишта за бицикле, за наредну годину, на имејл: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..

gradskeinfo.rs/novosadjani-predlozite-lo...-bicikle-24-08-2023/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Чиле, TicaNs

"NS bike" i biciklizam u gradu 24 avg 2023 11:05 #1070

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
"Zbog izmena zakona u petak masovna vožnja bicikala po Novom Sadu: "Ne napredujemo"
Izmene zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima povod je za novu Kritičnu masu, masovnu protestnu vožnju bicikala ulicama Novog Sada, koja će se održati u petak, 25. avgusta...."
Kritčna MASA !
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan

"NS bike" i biciklizam u gradu 31 avg 2023 15:45 #1071

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Danas sam imao bas neprijatnu situaciju, pa cisto da ispricam kakvih biciklista ima u NS. Voze dvoje (muskarac i zena) ispred mene onako penzionerski 10-15 na sat. Ja krenem da ih preticem, medjutim, vidim da dosta brzo iz suprotnog smera nailazi bicikl i da neki deda prelazi van pesackog direkt na bici stazu, pa pogledam desno, ne vidim coveka iza da me je sustigao, usporim i skrenem izmedju njih dvoje. Nit sam cuo zvuke kocenja od njega, nit nista, cak smo skoro stojali kratko. Nista, prodje lik iz suprotne linije, deda stane, ja se iskljucim i nastavim dalje. U tom trenutku cujem kako neko vergla ko lud iza mene i osecam kako me nesto gura i padam sa bica, ugruvam se, par ogrebotina tu i tamo, nista strasno, ovaj je samo stao da mi kaze da vise "ne kocim tako ispred njega" i otperjao sa lica mesta. Ljudi okolo mi pomazu da ustanem, zena koja je bila iza nas se krsti, pita jel normalan covek, sve videla, jedan momak mi pomogao da ustanem i on video sve. Znaci ima psihopata u biciklizmu u NS koji su voljni da bukvalno pokusaju da vas ubiju ako misle da ste im nesto skrivili. Bukvalno psihopatsko ponasanje. Da nisam doziveo, ne bih verovao.
Poslednja izmena: 31 avg 2023 15:48 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, kasko, mrnjavi, Duja, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Чиле

„NS bike” и бициклизам у граду 31 avg 2023 18:25 #1072

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 974
  • Primljenih Zahvalnica: 3493
Развијеност бициклистичке инфраструктуре у Новом Саду обрнуто је сразмерна развијености саобраћајне културе код новосадских бициклиста, част изузецима.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Yokai, Детелинарђанин

"NS bike" i biciklizam u gradu 31 avg 2023 21:52 #1073

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Raznih ima biciklista, kao sto ima raznih pesaka i automobilista
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

"NS bike" i biciklizam u gradu 31 avg 2023 23:02 #1074

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Nema kulture. Ni kod biciklista, ni kod vozača, a naročito kod pešaka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Yokai, mrnjavi, Blavak

"NS bike" i biciklizam u gradu 01 sep 2023 08:06 #1075

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
Užas . Nemam reči. Mene je neki maotri prekjuče udario autom. Kaže nisam te video. Nije mi to prvi put. Bitno da niste povredjeni. To da odete da prijavite policiji , više bi vas koštalo živaca i vremena nego što bi to imalo bilo kakvog efekta. Jer sistem i društvo su nakaradni. Ali ne bih o tome. Bitno da niste povređeni.
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Djordje Cvarkov

"NS bike" i biciklizam u gradu 01 sep 2023 11:06 #1076

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
plumber.ns napisao/la:
Užas . Nemam reči. Mene je neki maotri prekjuče udario autom. Kaže nisam te video. Nije mi to prvi put. Bitno da niste povredjeni. To da odete da prijavite policiji , više bi vas koštalo živaca i vremena nego što bi to imalo bilo kakvog efekta. Jer sistem i društvo su nakaradni. Ali ne bih o tome. Bitno da niste povređeni.
Hvala na lepim recima. Mislio sam se da odem u policiju, ali sto kazete nema smisla. Automobili posebno ne gledaju bicikliste kada imaju prednost, te tu najcesce udaraju ljude, a ne znam ni jel ima smsila da vi njega vijate po sudovima i tako to. I tu je sve naopako ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Re:"NS bike" i biciklizam u gradu 01 sep 2023 11:37 #1077

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8418
  • Primljenih Zahvalnica: 35939
Ima smisla da ga gonite i kao građanin, a svakako treba da prijavite saobraćajnoj policiji, pa ako ima elemenata, goniće ga po službenoj dužnosti.

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:"NS bike" i biciklizam u gradu 01 sep 2023 11:59 #1078

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Blavak napisao/la:
Ima smisla da ga gonite i kao građanin, a svakako treba da prijavite saobraćajnoj policiji, pa ako ima elemenata, goniće ga po službenoj dužnosti.

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Razmisljao sam o tome, ali ne znam ni ko su svedoci, niti ko je pocinilac, pa mislim da ce se sve svesti na "nismo uspeli da ga pronadjemo";
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 01 sep 2023 12:18 #1079

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
imao sam sličnu sitaciju sa svedokom koji je ostao i sačekao policiju. Pa sam odustao da sačuvam zdravlje ... :okay: upisao sam reg. oznaku nasilnika :dunno:
NIJE VREDNO ZDRAVLJA :rant:
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Poslednja izmena: 01 sep 2023 12:20 od plumber.ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

"NS bike" i biciklizam u gradu 06 sep 2023 06:14 #1080

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 634
  • Primljenih Zahvalnica: 2949
Biciklistička staza Novi Sad-Rumenka-Irmovo-Kisač-Čenej

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Duja, Brane, Blavak, valjan, Teki, Brick, mmirkovic, toxxic, TicaNs
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru