Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Zelene površine Novog Sada

Zelene površine Novog Sada 06 avg 2017 16:03 #321

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Novajlija napisao/la:
Nisam stručnjak i ajd da pretpostavimo da je to stvarno tako... A kako onda rade na keju? Znam da tamo ne trče masovno ljudi kao tu po travnjaku na BE ali mi sve to sumnjivo zvuči.
Nisam pitao za Kej, ali zena stvarno nema razloga da me laze, a znam da je izuzetno strucna.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 06 avg 2017 16:12 #322

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Mada mislim da ovo leto prskalice nigde ne rade, al su na keju radile do nedavno. Pitaj pa javi ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

Zelene površine Novog Sada 06 avg 2017 19:17 #323

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
E rade na keju normalno, bio i sinoc i prekcinoć, čak sam i ukebao momenat kad je iskočio "pop-up" :woohoo:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Zelene površine Novog Sada 06 avg 2017 20:12 #324

  • vasa stajic
  • vasa stajic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
  • Primljenih Zahvalnica: 14
U NOVOM SADU NESTAJE HILJADE STABALA DRVEĆA
Ne znam da li samo ja ovo vidim ali odsustvo svake reakcije mi je potpuno neverovatno. Juče sam prošao kejom od Štranda do Cepelina i video da sve ono drveće koje je posađeno sa rekonstrukcijom nasipa umire od suše. Bukvalno sve! Video sam na sve strane u gradu drveta koja crkavaju bez kapi vode, ukrasne žbunove, ograde. Na bulevarima, trgovima, parkovima. Grad će u ovih desetak dana izgubiti trećinu svoga zelenila. O čemu se to radi? Nadležni to ne vide? Ne zanima ih? Boje se da će ih Veternik prozvati da nema dobar pritisak u cevima a oni zalivaju? Našim parama će odmah na jesen kupiti još lepše i starije? Secam se da su nekada gradom noću krstarile cisterne koje su prale ulice a i one koje su zalivale travnjake i zelenilo. Šta se sada dešava? Zauzeti parastosima naprednjaci imaju pametnija posla? Grad kulture ne zavređuje zalivanje? Početkom dvadesetog veka grad je izgledao evropskije nego sada. Od Austrijske, odnosno Ugarske provincije, postali smo Turska provincija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Zelene površine Novog Sada 06 avg 2017 20:15 #325

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Isti post ima i na SSC :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 06 avg 2017 22:13 #326

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
vasa stajic napisao/la:
U NOVOM SADU NESTAJE HILJADE STABALA DRVEĆA
Ne znam da li samo ja ovo vidim ali odsustvo svake reakcije mi je potpuno neverovatno. Juče sam prošao kejom od Štranda do Cepelina i video da sve ono drveće koje je posađeno sa rekonstrukcijom nasipa umire od suše. Bukvalno sve! Video sam na sve strane u gradu drveta koja crkavaju bez kapi vode, ukrasne žbunove, ograde. Na bulevarima, trgovima, parkovima. Grad će u ovih desetak dana izgubiti trećinu svoga zelenila. O čemu se to radi? Nadležni to ne vide? Ne zanima ih? Boje se da će ih Veternik prozvati da nema dobar pritisak u cevima a oni zalivaju? Našim parama će odmah na jesen kupiti još lepše i starije? Secam se da su nekada gradom noću krstarile cisterne koje su prale ulice a i one koje su zalivale travnjake i zelenilo. Šta se sada dešava? Zauzeti parastosima naprednjaci imaju pametnija posla? Grad kulture ne zavređuje zalivanje? Početkom dvadesetog veka grad je izgledao evropskije nego sada. Od Austrijske, odnosno Ugarske provincije, postali smo Turska provincija.

Videh jednom cisternu kako zaliva drveće na Bul. oslobođenja i to na ovom delu gde su radovi na toplovodu i to kada su radovi bili na početku. Da li zbog radova ili nečeg drugog, nisam ih viđao. Vidim drveće koje je oklembesilo lišće, što zbog suše, što zbog radova. Čini mi se da neka stabla neće preživeti ove radove na toplovodu. Sreća pa je danas pala kiša. Inače, što se polivanja ulica tiče, video sam na web novinama da u Bratislavi tokom leta polivaju ulice ih rashladili, a postavili su "kapije sa vodom" i da se ljudi rashlade.U tu akciju su uključeni svi, pa i vatrogasci. Naše perače ulica dugo nisam video, a značilo bi, ne samo da operu prljave ulice, već i da malo rashlade vreo asfalt.
Prilozi:
bratislava.sme.sk/c/20616860/bratislava-...zpalenych-ciest.html

www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podne...-ulic-v-karlovej-vsi

www.aktuality.sk/clanok/192304/bratislav...chladia-ulice-vodou/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Brane

Zelene površine Novog Sada 07 avg 2017 08:29 #327

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
vasa stajic napisao/la:
Našim parama će odmah na jesen kupiti još lepše i starije?

Nije bitno drveće, bitno da se para okreće. Čak se i rimuje.

Inače svakodnevno prolazim kejom i duša me boli kada vidim ono zlo. Ne mogu da se otmem utisku da to rade namerno. Kej ih podseća na one pre njih, pa se trude da zatru tragove njihovog bivstvovanja. Kao komunisti '45...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 07 avg 2017 09:46 #328

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Kod nas u kvartu je proletos posadjeno preko 100 sadnica drveca, i stotine jedinki ukrasnog siblja. Osusilo se 30% stabala (ne racunam ono sto se nije primilo nego ono koje je izlistalo i osusilo se od zedji).
Svi borici su se sasusili u roku od odmah, ukrasno siblje je dugo obitavalo u metar ipo uljane repice (ovi sto zalivaju nisu mogli da identifikuju gde ga ima pa nisu ni zalivali), nesto smo sami okopavali, cupali korov i zalivali, trcali za cisternom da im objasnimo gde sve ima siblja ... ali je sad svo ukrasno siblje ubila susa, mislim da dogodine nece preziveti nista.
Zalivaju oni tu i tamo ali nedovoljno biljkama. Ponesto smo uzeli u svoje ruke i zalivamo sami drvece i siblje ispred same zgrade. Ostalo sta mu bog da ... :( :( :(
Poslednja izmena: 07 avg 2017 09:49 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 07 avg 2017 10:20 #329

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9089
Tako nekako :(
U Narodnog fronta su doduše zalivali novi, trogodišnji drvored, ali mimo toga ništa.
Ne mogu da shvatim ljude koji videvši da grad ne preduzima ništa, mogu da mirno gledaju kako im se drvo suši ispod prozora. Pa jbte, 1 kanta vode dnevno ili na 2 dana spašava stvar.
Meni je gepek pun balona od vode, kad se vraćam sa posla svratim do česme u Limanskom parku i onda zalijem one lipe ispred vrtića Maslačak. Pre dve godine mi je pomagao i 1 mačkar iz susednog ulaza, ove ga nešto nema :(
Sve u svemu - 15 minuta angažovanja dnevno :dunno:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 07 avg 2017 10:22 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Duja, TurboMaximus, Brane, ZoxInTheBox, Djordje Cvarkov

Zelene površine Novog Sada 07 avg 2017 10:25 #330

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Da dodam i jednu scenu koja me je iznenadila ovog jutra. Za sve ove dane kada je bilo 40 stepeni, nijednom nisam video da se trava zaliva, a evo jutros, nakon što je sinoć padala kiša, idu ljudi iz zelenila sa onom cisternicom i zalivaju po Bulevaru Evrope... :blink: Pa gde su bili dosad?!
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 07 avg 2017 10:33 #331

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Mrnjoslavu + na karmu za akciju zalivanja.
A za ove iz Zelenila, ne znam kako objasniti osim da im se nije izlazilo iz firme na +40.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Zelene površine Novog Sada 07 avg 2017 12:10 #332

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Na keju su izvadjene preminule tuje:





Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Novajlija, Blavak, Billy, Light

Re:Zelene površine Novog Sada 07 avg 2017 12:40 #333

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
A pogledaj i drvece sa druge strane.
Vec ima puno rupa, a i na tvojim slikama se vidi puno primeraka kojima nema spasa
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 07 avg 2017 15:57 #334

  • Marc
  • Marc's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 298
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Nisam za zalivanje.
Ako cu da radim posao drugih, ko ce moj leb da zaradi to ja vas pitam?

Kanta vode je prezivljavanje, jedva, za drvo na ove vrucine. Zasto nisu postavili kap po kap kao na keju? Koji uzgred i ne radi.
A ovi sto pricaju da prskalice rade na keju, molim da uslikaju koje to rade. Trava je spaljena.
Ma eno vam popravljenih cesmi pa prosudite.

Mante se ljudi corava posla, ko se boljem nada od ovih neukih... :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Atomsko Sklonište - Čedna gradska lica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Zelene površine Novog Sada 07 avg 2017 16:19 #335

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9089
Nisam ni ja, ali sam ipak izabrao da to radim umesto da cokćem i prdim za tastaturom.
Leb nasušni se zaradi, tih 15 minuta dnevno ili 2 dnevno ne pravi razliku. U stvari i pravi - bolje se osećam :)

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, Duja, Blavak, Djordje Cvarkov

Zelene površine Novog Sada 07 avg 2017 16:38 #336

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Imam zasadjene oko zgrade bor, orah i ribizlu. Njih zalivam kad je ovakva susa. Treba baciti nekoliko kanti i pokriti oko korena sa pokosenom travom ili necim slicnim. Tako se moze zalivati nedeljno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 08 avg 2017 22:30 #337

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 783
  • Primljenih Zahvalnica: 1863
BNeko jutro dok sam išao na posao primetio sam da prskalice na zelenoj površini ispod Varadinskog mosta rade. Ne baš idealno centrirane ali rade. Posle toga nisam primetio da rade ali sudeći po travi očigledno je da rade. Bar povremeno.
Gledano po zelenilu na delu keja od broda Cepelin do montažnog mosta, rekao bih da veći deo sistema za zalivanje radi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Zelene površine Novog Sada 09 avg 2017 08:25 #338

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Jutros videh da zalivaju iz cisterne u Železničkoj ulici.



kresali su i krošnje drveća na raskrsnici za Šangaj



Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: 09 avg 2017 08:34 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, limanac, mrnjavi, Light, valjan

Zelene površine Novog Sada 09 avg 2017 13:34 #339

  • Marc
  • Marc's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 298
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Prskalice potvrdjeno rade. Eto grizem jezik. I to na osnovu onoga sto sam video na terenu.
Ali je ono miljama daleko od dobro odradjenog posla, kako je sistem nekada radio a kako sada radi. Bar kvadratura zelene trave i napredak biljaka/stabala to govore.
Cesme i dalje nisu funkcionalne po ps-u.

I ja cu manje da prdim za rastaturom, uzivacu dok gledam vodonose. :cheer: :cheer: :cheer:
Atomsko Sklonište - Čedna gradska lica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 06 sep 2017 20:17 #340

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Kamenički park dobija rasvetu na solarnu energiju, kućice za slepe miševe, nove info-table...

JKP "Gradsko zelenilo" ove jeseni nastavlja sa obnovom Kameničkog parka – najstarijeg i najvećeg parka u gradu.

Kako javljaju iz tog gradskog preduzeća, tokom ovog meseca počinje obiman posao na sanaciji jezera koje se nalazi u severnom delu parka – u blizini Mosta slobode. Ono se puni prirodnim putem vodom iz izvora i atmosferskim padavinama. Na prostoru parka je postojalo više jezera, od kojih je preostalo jedno.



Jezero datira iz vremena nastanka parka (kraj 18. – početak 19. veka), a korišćeno je kao kupalište i povremeno je poribljavano. Stanje na terenu je takvo da se nivo vode u jezeru polako smanjuje, ono je obraslo trskom i drugom barskom vegetacijom koja se godinama unazad nije uklanjala tako da se vodeno ogledalo polako smanjuje. Tokom jeseni se planiraju aktivnosti na uređenju – sanaciji ovog jezera, kako bi se omogućio njegov opstanak. Pored uklanjanja barske vegetacije, planira se čišćenje jezera i uređenje prilaza samom jezeru, koje je bitan segment uređenja ovog parka.

Pored radova na uređenju jezera, nastavljene su aktivnosti na selektivnom krčenju podrasta, koje se nekoliko godina unazad sprovode kontinuirano u parku. Ove godine akcenat je dat na krčenjeu vegetacije u delu parka uz Dunav.

JKP "Gradsko zelenilo" nastavlja i sa aktivnostima na postavci informativno-edukativnih tabli u parku. Tokom 2016.godine je uređeno više mini-lokacija u parku pri čemu su postavljene table koje ukazuju na značajne ptice i insekte koji žive u ovom spomeniku prirode. Ove godine se planira postavka kućica za slepe miševe i postavka tabli sa informacijama o ovim zaštićenim vrstama.

Prošle godine su postavljene i informativne table o evidentiranim spomenicima na prostoru parka. Ove godine se izrađuje Elaborat sanacije (restauracije i konzervacije) ovih spomenika, u saradnji sa Zavodom za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada.

Svi navedeni radovi se izvode u okviru realizacije aktivnosti predviđenih Programom upravljanja Spomenikom prirode Kameničkim parkom za 2017. godinu, a finansira ih Gradska uprava za zaštitu životne sredine Novog Sada. Ono što takođe treba istaći je da Pokrajina i Grad planiraju da finansiraju izgradnju staza i javne rasvete na solarnu energiju.
www.mojnovisad.com/vesti/kamenicki-park-...able...-id17882.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Novajlija, Blavak, Light
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru