Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Zelene površine Novog Sada

Zelene površine Novog Sada 10 maj 2016 14:51 #261

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
I ovce sa izbora.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, mrnjavi, Duja, sandman

Zelene površine Novog Sada 10 maj 2016 16:59 #262

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
I mi imamo metar u visinu na kraju bul Ducica. Mada smo nekako godinama i navikli da nas ne kose. Proterali sporadicno kosilicom na vrat na nos pred izbore da ne izgubimo decu na livadi, sto nisu stigli tad izgleda ni nemaju nameru. :dunno:
Poslednja izmena: 10 maj 2016 17:02 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 31 maj 2016 11:46 #263

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Produzetak Ducica. 2 "metera" korova ...

Ispred ove trave je pocetna autobuska stanica.

Na dosta mesta reraslo i ogradu ...



I ovde je oko 2m.
Poslednja izmena: 31 maj 2016 11:55 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, das ivon, Blavak, Mikins, Light, valjan, ns021

Zelene površine Novog Sada 31 maj 2016 11:49 #264

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Metar ipo i u kruznom ...


Otkad postojimo, ne postojimo. I nakon komunalnog sredjivanja se vodimo kao korovska povrsina, bez obaveze da se to izmeni u skorije vreme i naravno bez obaveze da nas pokose osim u programu korovskog odrzavanja (2 puta godisnje). Neretko se ni to ne ispostuje. Kazu da sirenje broja parcela koje su u redovnom odrzavanju rade na godisnjem nivou "kad pretekne sredstava". Poslednje kosenje uz saobracajnice je bilo u jesen 2015. Dzaba i zvati i moliti.
2016 je u aprilu grubo (traktorom) pokosen deo dvorista uz decije igraliste. Tamo gde nije, 4 godisnja deca se ne vide u travi. Sezona krpelja nikad ludja i bez trave ...
:facepalm: :facepalm: :facepalm:
Poslednja izmena: 31 maj 2016 11:57 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki, das ivon, Blavak, Light, ns021

Zelene površine Novog Sada 31 maj 2016 13:16 #265

  • ns021
  • ns021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 32
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Skoro ceo grad zarastao u korov. A evo kako to izgleda u Koste Šokice. Čak su dolazili u prethodna dva meseca par puta da zalivaju, a sada su počeli i da kose kako je trava malo krenula da raste. Naravno, sve to rade samo da mi ne bismo imali gde da parkiramo. Bukvalno nam se inate i smeju u facu.


Ovo je parcela pored nase zgrade, zarasla u korov (investitor prodao stanove i pobegao u inostranstvo)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki, Blavak

Zelene površine Novog Sada 31 maj 2016 13:20 #266

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Podsetite me da slikam Feješ Klare preko puta obdaništa, deca mogu da igraju žmurke stojećki...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 01 jun 2016 09:49 #267

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Imate li ambrozije? Ako je ima, ja bi podneo prijavu komunalcima. Duzni su da podnesu prijavu protiv vlasnika povrsine, odnosno lica/firme zaduzene za odrzavanje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox

Zelene površine Novog Sada 01 jun 2016 13:28 #268

  • ns021
  • ns021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 32
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Pa koliko sam ja primetio nema ambrozije. Mozda bih trebao da ih nazovem i lepo obavestim o ovome. Mada, njihov inspektor je skoro svakodnevno ovde kod nas i slika automobile bas ispred te parcele i onda zove pauka. Mogao bih i njemu da skrenem paznju, kada ga vidim sledeci put, ali iskreno mislim da necu imati puno koristi od toga. Njemu je bitno da uzme od naroda par hiljada dinara, a kad treba nesto korisno da se uradi, zabole ga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 01 jun 2016 16:14 #269

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Ne znam ima li vajde od toga da se komunalcima podnese prijava zbog "izbegavanja obaveze" tretiranja povrsina bar u onom propisanom minimumu, da iscimaju nadlezne ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 01 jun 2016 23:30 #270

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1788
ns021 napisao/la:
Pa koliko sam ja primetio nema ambrozije. Mozda bih trebao da ih nazovem i lepo obavestim o ovome.

Ne, ne, ne, ne, ne. Ne radi se to tako. Ako misliš da ih zoveš, koliko si ti primetio, sve je to zapravo ZARASLO u ambroziju. Šta zna komunalac da razlikuje ambroziju od čička, :gaah: Možda ih ta magična reč navede da dovuku dupeta i pokose to, mada priznajem da nije neka verovatnoća, no vredi probati.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox

Zelene površine Novog Sada 02 jun 2016 00:56 #271

  • ns021
  • ns021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 32
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Pa moracu pokusati. Sramota je da nama ne dozvoljavaju da parkiramo ispred nase zgrade, a da im ona dzungla ne bode oci. Sto puta je lepse izgledalo onako sa tucanikom, a ne ovako sa mesavinom zemlje i trave. Ali sta sad, zivimo u Srbiji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 22 jun 2016 12:41 #272

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Da li neko od vas zna, da li je katastar javnih Zelenih povrsina javan (katastar povrsina koje spadaju u redovno odrzavane povrsine, i onih koje spadaju u korovske).
Ako jeste da li je moguce doci do njega (pretrazivati kao sto je slucaj sa katastrom nepokretnosti).

PS. Znam da sve moze preko konkretnog upita Zelenilu za odredjenu povrsinu ali bi mi treba bolji i brzi servis od toga :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 22 jun 2016 14:50 #273

  • ns021
  • ns021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 32
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Ja kad sam ih zvao zbog problema sa parkiranjem, rekli su mi da ne mogu to dobiti tek tako preko telefona i da im napisem mail i dobicu odgovor za par dana. Odgovor nikad nisam dobio. Onda sam im poslao pismo sa povratnicom preko pošte gde sam uputio zahtev za informacije od javnog značaja i dobio sam odgovor posle nekih 20-ak dana. Odgovor je tek bio cirkus. Katastar izgleda kao da je iskucan u wordu za par minuta sa informacijama koja drveća su zasadjena i u kojoj količini i koliko ima m2 travnjaka u toj i toj ulici(ako budete hteli sliku da vidite, potražiću je). Naravno, ja sam očekivao da vidim kartu sa tačnim nacrtom kako ta zelena površina izgleda ispred moje stambene zgrade, ali tako nešto sigurno i ne postoji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 14 jul 2016 10:35 #274

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Vec par dana seku svo rastinje i odraslo drvece uz produzetak Bulevara Jovana Ducica na potezu prema Sarengradu.
Kosenje je sad u toku zbog programa suzbijanja ambrozije, ali mi nije jasno sto seku velika zdrava izrasla stabla. :dunno: :dunno: :dunno:
Parcela je inace po GPR namenjena da jednom tamo nekada bude park.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Duja, Blavak

Zelene površine Novog Sada 14 jul 2016 10:37 #275

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Pa treba isprazniti rasadnik pre selidbe na Klisu, tako da seku da bi imali gde da poubadaju restlove sadnica iz rasadnika...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 14 jul 2016 10:45 #276

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Eh, ceo produzetak Bulevara Jovana Ducica je pusta golet bez drveca i hlada, ima mesta da udomi cetvrt stabala iz rasadnika :) :) :). Imamo samo par stabala u dvoristu sto su sadili stanari, molimo ih sve redom godinama da se kvart hortikulturalno sredi, bar deo oko igralista za decu i nista :(. Zvuci mi pomalo suludo da krce sumu da bi sumu sadili, pogotovo sto ako se ikada taj deo bude sredjivao tu ce bageri da imaju posla ... ima veliki kanal duz cele parcele, ima nekoliko improvizovanih kuca u toj sumici ...
Poslednja izmena: 14 jul 2016 13:10 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 12 okt 2016 08:32 #277

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503

Novo naselje dobija novu zelenu površinu

Stanovnici Ulici Mileve Marić na Novom naselju uskoro će dobiti novu zelenu površinu između blokova zgrada.



Donedavno neuređena površina, na kojoj je nikao šumarak, posečena je, a staro bagrenje će zameniti 142 stabla visokog i srednje visokog drveća, rečeno je za 021.rs u "Gradskom zelenilu".
"Sada je na redu orezivanje 18 stabala lišćara. Posle toga biće nasut humus u sloju od 15 do 25 centimetara. U sklopu projekta predviđeno je podizanje travnjaka površine od 1.425 kvadratnih metara", kažu u ovom preduzeću.
Naime, u ovom delu grada je skoro preko 20 godina postojala samonikli šumarak, koji je dugo bio zapušten. To se pokazalo i nakon što su radnici "Zelenila" raskrčili prostor, jer je na kraju ostalo samo smeće, između ostalog punošpriceva, ali i po neki komad bele tehnike.
Iako je kroz šumarak postojao put koji je Ulicu Mileve Marić povezivao sa Ulicom Momčilom Tapavice, građani su izbegavali da tuda prolaze noću.
Za ovaj neuređeni prostor se govorilo da će postati vrtić, škola ili park, ali je sada samo izvesno da će biti još jedna zelena površina u gradu.
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/146581/N...zelenu-povrsinu.html

Po vazecim planovima na toj povrsini je predvidjena izgradnja osnovne skole. Ocigledno ne u skorijoj buducnosti.
Poslednja izmena: 12 okt 2016 08:33 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Novajlija, Oniks, Blavak, Light, Djordje Cvarkov, neobuscitta

Zelene površine Novog Sada 12 okt 2016 15:05 #278

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
ako je neko mislio da smo najgori:



New Delhi iz vazduha...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, kasko, Duja, Oniks, Blavak, Billy, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan

Re:Zelene površine Novog Sada 22 okt 2016 17:59 #279

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Novi igralište na Sunčanom keju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, Duja, Novajlija, Blavak, Bogdus, Mikins, Light, valjan

Zelene površine Novog Sada 25 okt 2016 10:32 #280

  • Mikins
  • Mikins's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 153
  • Primljenih Zahvalnica: 508
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Novajlija, Blavak
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru