Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Gradske vesti

Re:Gradske vesti 13 feb 2023 19:35 #4901

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 147
  • Primljenih Zahvalnica: 1069
neusatz! napisao/la:
I kako ja to napisah karma mi otišla dole. Botovi rade svoj posao...

Evo i tebi jedan plus :rock: . Priznaćeš da je teško bez velike, da ne kažem ogromne skepse primiti bilo kakvu "pozitivnu" vest kod nas u NS, da ne kažem Srbiji. Bilo bi donekle u redu da se vlast (koja god da je), hvali projektima koji su osmišljeni , izvedeni kvalitetno i u roku, za razuman iznos, ja bi ih pohvalio. Ali ne ide im, pa ni meni pohvale. Složićeš se, nadam se, da nije dovoljno samo graditi i graditi, to mora da ima višedimenzionalni smisao, znači neko opšte dobro ( haha sviđa mi se ovo "višedimenziono"). Mora svima da bude dobro. To danas retko da se uzima u obzir, a kamoli realizuje. Slažem se da treba da pohvalimo kad je nešto dobro, imaš li primer za tako nešto? I ako nađemo neki primer, kako da znamo da je pozitivan, kad se sve činjenice sakrivaju i krive, ne znamo ugovore, cene, rokove ciljeve ...
Kako oceniti, pohvaliti nešto takvo ? :bash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Re:Gradske vesti 13 feb 2023 22:35 #4902

  • f4bles
  • f4bles's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 251
  • Primljenih Zahvalnica: 845
Ogavni su mi ovi iz SNS uživo i imam poseban pik na njih jer je nešto što je krenulo kao dobra stvar preuzeo partijski sistem i napravio od njih propagandno glasilo.
Eto zato i prizivam kad god se stavi nešto od njih.
A strašno mi je kada pišu o tome da na šta treba da budemo ponosni i ne uključe ništa iz istorije grada ili neke poznate gradske ličnosti koje su doprinele gradu/narodu nego nam guraju građevinske projekte koje je njihova vlast započela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"He is born again! I feel him! The Dragon takes his first breath on the slopes of Dragonmount! He is coming! He is coming! Light help us! Light help the world! He lies in the snow and cries like the thunder! He burns like the sun!"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Direktor, Alibunar, Djordje Cvarkov, plumber.ns, saleamns

Re:Gradske vesti 13 feb 2023 23:41 #4903

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 290
  • Primljenih Zahvalnica: 1005
f4bles napisao/la:
Ogavni su mi ovi iz SNS uživo i imam poseban pik na njih jer je nešto što je krenulo kao dobra stvar preuzeo partijski sistem i napravio od njih propagandno glasilo.
Eto zato i prizivam kad god se stavi nešto od njih.
A strašno mi je kada pišu o tome da na šta treba da budemo ponosni i ne uključe ništa iz istorije grada ili neke poznate gradske ličnosti koje su doprinele gradu/narodu nego nam guraju građevinske projekte koje je njihova vlast započela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кренуло је супер, али паре су одрадиле своје. Мислим да је тај што је започео све узео кинту и да је само препустио странице.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar

Re:Gradske vesti 13 feb 2023 23:45 #4904

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
saleamns napisao/la:
neusatz! napisao/la:
I kako ja to napisah karma mi otišla dole. Botovi rade svoj posao...

Evo i tebi jedan plus :rock: . Priznaćeš da je teško bez velike, da ne kažem ogromne skepse primiti bilo kakvu "pozitivnu" vest kod nas u NS, da ne kažem Srbiji. Bilo bi donekle u redu da se vlast (koja god da je), hvali projektima koji su osmišljeni , izvedeni kvalitetno i u roku, za razuman iznos, ja bi ih pohvalio. Ali ne ide im, pa ni meni pohvale. Složićeš se, nadam se, da nije dovoljno samo graditi i graditi, to mora da ima višedimenzionalni smisao, znači neko opšte dobro ( haha sviđa mi se ovo "višedimenziono"). Mora svima da bude dobro. To danas retko da se uzima u obzir, a kamoli realizuje. Slažem se da treba da pohvalimo kad je nešto dobro, imaš li primer za tako nešto? I ako nađemo neki primer, kako da znamo da je pozitivan, kad se sve činjenice sakrivaju i krive, ne znamo ugovore, cene, rokove ciljeve ...
Kako oceniti, pohvaliti nešto takvo ? :bash:

Hvala na sugestiji. Ne bih da ulazim u tu temu šta bih pohvalio, zato što mislim da to ne bi donelo dobro forumu. Ja polazim od veoma jednostavne logike da sve što se sad bnapravi i uradi, stajaće tako 50 ili 100, ili i više godina. Ja sam recimo jedan od onih koji je kritikovao Promenadu i sve vezano za nju. Da li subjektivno, ili objektivno, jeste nešto o ćemu se može diskutovati, ali je stvar u tome da će Promenada stajati tu decenijama i, za 20 godina niko neće imati pojma za vreme koje vlasti je napravljena. Vlasti se menjaju i prolaze, a građevine ostaju i na korist i na štetu građana. Ja pazim kada prenosim vesti da ne budu navijačke, interesuju me one koje daju detalje o nečemu što se radi, ili planira. Ako Kamenica ima 12000 stanovnika, a na Kipu planiraju naselje za 4000 ljudi, to je za Sremsku Kamenicu jako bitna promena, pošto se povećava za trećinu stanovnika. To menja drastično izgled i Sremske Kamenice i Novog Sada. To će onda tu tako stajati 100 godina. Ljude za 30 goidina ni malo nije briga koja je vlast to isplanirala i omogućila, ako im bude dobro i ako im bude loše ko je bio na vlasti biće zaboravljeno. U tom smislu svako ubacivanje emotivnih reakcija, izazvanih bilo čime, jeste ono što mislim da vuče kvalitet foruma na dole. Iznošenje argumenata da li je nešto dobro, ili ne, koji su utemeljeni je nešto dobro i potrebno. Ali ono što nije dobro je kada jedan novosadski poznati profesor sa arhitekture daje intervju sa stanovišta struke i onda ja uživam u tome zato što i naučim nešto i što mi otvori neke nove perspektive, no kada piše na istu temu izjavu ispred svoje političke partije to deluje banalno i kao da je pisao neko drugi. Politizacija jednostavno uništi suštinu i kvalitet i to je ono što bih ja da izbegnem. Zato imam i mišljenje i pitanja povodom prenamene kasarne, ili stadiona, ali bih sve to da izbegnem, Prevruće teme koje se lako politizuju što mislim da je nepotrebno. Ako sam uspeo da objasnim svoju poziciju biću zadovoljan...
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns, Чиле

Re:Gradske vesti 14 feb 2023 16:20 #4905

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 147
  • Primljenih Zahvalnica: 1069
neusatz! napisao/la:
saleamns napisao/la:
neusatz! napisao/la:
I kako ja to napisah karma mi otišla dole. Botovi rade svoj posao...

Evo i tebi jedan plus :rock: . Priznaćeš da je teško bez velike, da ne kažem ogromne skepse primiti bilo kakvu "pozitivnu" vest kod nas u NS, da ne kažem Srbiji. Bilo bi donekle u redu da se vlast (koja god da je), hvali projektima koji su osmišljeni , izvedeni kvalitetno i u roku, za razuman iznos, ja bi ih pohvalio. Ali ne ide im, pa ni meni pohvale. Složićeš se, nadam se, da nije dovoljno samo graditi i graditi, to mora da ima višedimenzionalni smisao, znači neko opšte dobro ( haha sviđa mi se ovo "višedimenziono"). Mora svima da bude dobro. To danas retko da se uzima u obzir, a kamoli realizuje. Slažem se da treba da pohvalimo kad je nešto dobro, imaš li primer za tako nešto? I ako nađemo neki primer, kako da znamo da je pozitivan, kad se sve činjenice sakrivaju i krive, ne znamo ugovore, cene, rokove ciljeve ...
Kako oceniti, pohvaliti nešto takvo ? :bash:

Hvala na sugestiji. Ne bih da ulazim u tu temu šta bih pohvalio, zato što mislim da to ne bi donelo dobro forumu. Ja polazim od veoma jednostavne logike da sve što se sad bnapravi i uradi, stajaće tako 50 ili 100, ili i više godina. Ja sam recimo jedan od onih koji je kritikovao Promenadu i sve vezano za nju. Da li subjektivno, ili objektivno, jeste nešto o ćemu se može diskutovati, ali je stvar u tome da će Promenada stajati tu decenijama i, za 20 godina niko neće imati pojma za vreme koje vlasti je napravljena. Vlasti se menjaju i prolaze, a građevine ostaju i na korist i na štetu građana. Ja pazim kada prenosim vesti da ne budu navijačke, interesuju me one koje daju detalje o nečemu što se radi, ili planira. Ako Kamenica ima 12000 stanovnika, a na Kipu planiraju naselje za 4000 ljudi, to je za Sremsku Kamenicu jako bitna promena, pošto se povećava za trećinu stanovnika. To menja drastično izgled i Sremske Kamenice i Novog Sada. To će onda tu tako stajati 100 godina. Ljude za 30 goidina ni malo nije briga koja je vlast to isplanirala i omogućila, ako im bude dobro i ako im bude loše ko je bio na vlasti biće zaboravljeno. U tom smislu svako ubacivanje emotivnih reakcija, izazvanih bilo čime, jeste ono što mislim da vuče kvalitet foruma na dole. Iznošenje argumenata da li je nešto dobro, ili ne, koji su utemeljeni je nešto dobro i potrebno. Ali ono što nije dobro je kada jedan novosadski poznati profesor sa arhitekture daje intervju sa stanovišta struke i onda ja uživam u tome zato što i naučim nešto i što mi otvori neke nove perspektive, no kada piše na istu temu izjavu ispred svoje političke partije to deluje banalno i kao da je pisao neko drugi. Politizacija jednostavno uništi suštinu i kvalitet i to je ono što bih ja da izbegnem. Zato imam i mišljenje i pitanja povodom prenamene kasarne, ili stadiona, ali bih sve to da izbegnem, Prevruće teme koje se lako politizuju što mislim da je nepotrebno. Ako sam uspeo da objasnim svoju poziciju biću zadovoljan...
Mislim da je pozicija tvoja jasna i generalno se slažem sa tobom, ono šta je želim da dodam jeste kad se već gradi za sledećih xxx godina to i bude kako treba, po urbanističkim (zdravorazumskim) principima, da svakom bude dobro (čak i kad se pojedincima to subjektivno i ne sviđa). To bi bila šuštinska promena, i tad bih siguran sam imao i šta da pohvalim. Ovako se bojim da će jednog dana da dođe neko i da će morati da kaže "j**ote šta su ovi mislili kad su ovo pravili" i da će morati da rade sve Jovo-nanovo.. :rofl:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Gradske vesti 21 feb 2023 03:29 #4906

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Rušiće se barake na Novom naselju, na njihovom mestu nova kulturna stanica



Nelegalne barake u Ulici Bate Brkića na Novom naselju, koje su tokom godina menjale namenu i u vlasništvu su Grada Novog Sada, biće srušene kako bi se izgradila nova kulturna stanica.
Rušiće se barake na Novom naselju, na njihovom mestu nova kulturna stanica

Reč je o planiranoj Kulturnoj stanici Novo naselje na uglu Bate Brkića i Seljačkih buna.

Izgradnja novog objekta kulture u planovima je već nekoliko godina, a nadležni su se odlučili za kulturnu stanicu spratnosti Po+P+2+Pk (dvospratnica) ili sa podvučenom poslednjom etažom.
Odluka o rušenju baraka biće usvojena na predstojećoj sednici Skupštine grada Novog Sada u petak, 24. februara.
Osim izgradnje objekta kulture, urediće se okolna pešačka i kolska komunikacija, zelenilo i parking prostor za korisnike i za zaposlene.

Lokacijski uslovi za izgradnju ovog objekta izdati su krajem novembra 2020. godine, a kako je 021.rs već pisao, kulturna stanica nalazi se i u Generalnom urbanističkom planu Novog Sada.

Izvor:

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/332455/R...ulturna-stanica.html
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Alibunar, Blavak, vladulns, saleamns, Детелинарђанин

Re:Gradske vesti 21 feb 2023 09:06 #4907

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Samo da ne budu soliteri i gluposti sto su najavljivali..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 14 mar 2023 15:57 #4908

  • Conecto
  • Conecto's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 419
Posle nekoliko decenija, nema više Londonca. :(
Desetine ljudi je bilo tu i gledalo odnošenje i slikalo. I ako je bio ruiniran, predstavljao je nešto jedinstveno u ovom delu grada i zaista je danas bio tužan prizor.
Povod za odnošenje ne znam, izgleda da se priprema teren za gradnju.

Poslednja izmena: 14 mar 2023 16:01 od Conecto.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai, Duja, Blavak, valjan, saleamns

Gradske vesti 14 mar 2023 16:05 #4909

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Zatvara se još jedan čuveni novosadski ugostiteljski objekat

Objava Kafe picerije "Panter" izazvala je mnogo reakcija njihovih gostiju i pratilaca.

Naime, na svom Fejsbuk profilu, oni su upoznali svoje posetioce i prijatelje da će, nakon četvrt veka zatvoriti ovaj poznati kafić-restoran.

– Sada kada se bliži kraj našeg dugogodišnjeg poslovanja, želeli bismo da vam se zahvalimo na svemu što ste nam pružili u ovih skoro četvrt veka. Od 1998. godine, mi smo se trudili da vam pružimo kvalitetnu hranu i uslugu, ali i da stvorimo mesto koje je uvek bilo otvoreno za dobro druženje – piše u objavi.

Kako navode, nedostajaće im podrška posetilaca i nezaboravni trenuci koje su podelili zajedno.

– Odluka da zatvorimo "Panter" nije bila laka, ali verujemo da je pravi izbor za nas – dodaju iz ovog ugostiteljskog objekta i zahvaljuju se svima koji su ih podržavali, "bili su uz nas i delili uspomene sa nama".

Zaključuju da će "Panter" zauvek ostati deo zajedničke priče osoblja i "dragih gostiju".

– Hvala vam još jednom i želimo vam sve najbolje – poruka je Kafe pizzerija Panter na kraju.

Kako nezvanično saznajemo, na mestu "Pantera" će nići višespratnica.

Podsećamo da je više poznatih ugostiteljskih objekata u gradu u poslednjih godinu dana oglasilo prodaju ili zatvaranje – Macchiato kuća, poslastičarnica "Šeherezada" i restoran "Balkan ekspres".

www.mojnovisad.com/vesti/zatvara-se-jos-...Ocs-5SXNu7LtsaYyx7qo
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak, saleamns

Gradske vesti 14 mar 2023 16:48 #4910

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 147
  • Primljenih Zahvalnica: 1069
Conecto napisao/la:
Posle nekoliko decenija, nema više Londonca. :(
Desetine ljudi je bilo tu i gledalo odnošenje i slikalo. I ako je bio ruiniran, predstavljao je nešto jedinstveno u ovom delu grada i zaista je danas bio tužan prizor.
Povod za odnošenje ne znam, izgleda da se priprema teren za gradnju.


Kao da sam znao ... Snimci od juče 13.03.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak

Gradske vesti 14 mar 2023 16:54 #4911

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 147
  • Primljenih Zahvalnica: 1069
Četiri slike iz decembra 2020.






Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Gradske vesti 14 mar 2023 16:55 #4912

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 147
  • Primljenih Zahvalnica: 1069
I tri slike od juče 13.03.2023.





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Blavak

Gradske vesti 14 mar 2023 19:25 #4913

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 290
  • Primljenih Zahvalnica: 1005
Чуо сам да то уопште није био прави бус већ реплика која је била део кафића МБ Бус код Спенса.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, neusatz!, Bogdus, saleamns

Gradske vesti 15 mar 2023 22:02 #4914

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Има нас који се сећамо тог кафића и прављења тог аутобуса.
Није био прави аутобус.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan, mmirkovic, saleamns

Gradske vesti 30 mar 2023 13:11 #4915

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Ne prenosim ceo tekst, ko hoće može da ga pročita ovde:

Za samo dve godine bićemo svedoci drugačijeg Novog Sada

vojvodinauzivo.rs/za-samo-dve-godine-bic...OjNkyZahL4fv2fnlLHyw
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: saleamns

Gradske vesti 30 mar 2023 13:17 #4916

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: saleamns

Gradske vesti 30 mar 2023 13:22 #4917

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Ja stvarno ne znam da li je Hitler imao ovakvu propagandu da se dobro zivi i da ce tek biti bolje. Nikad vise fantomskih radnika po firmama i placenih novinara, bukvalno covek da pomisli da je u Diznilendu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, saleamns

Gradske vesti 30 mar 2023 13:33 #4918

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Evo sazetak teksta. Nije po tacnom redosledu jer sam mislio da ce stati na jednoj polovini ali prvo ide ovo dole, pa onda gore.

Ovo kacim na zid sad i otvaram za 2 godine.

Mislim da ce vrtic uraditi za par meseci svaki dan prolazim pored njega i sta je jedan sprat uraditi. Ovo ostalo ceka da ili stikliram ili lupim X



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Alibunar, Gari, valjan, saleamns

Gradske vesti 30 mar 2023 13:35 #4919

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
89
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 30 mar 2023 14:36 #4920

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 628
  • Primljenih Zahvalnica: 2914
neusatz! napisao/la:
Ne prenosim ceo tekst, ko hoće može da ga pročita ovde:

Za samo dve godine bićemo svedoci drugačijeg Novog Sada

vojvodinauzivo.rs/za-samo-dve-godine-bic...OjNkyZahL4fv2fnlLHyw

Druže pa gde sa tog portala da preneseš vest?
Opasno reskiraš smanjenje karmi.
Ja sam sa 10 došao na samo 2.
Naravno kada forumska "ekipa" oceni da to tako treba.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, saleamns
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru