Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Gradske vesti

Gradske vesti 14 mar 2021 16:42 #4721

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
neusatz! napisao/la:
Yokai napisao/la:
Naisao sam na ovaj post na FB. Verodostojnost navoda je upitna, ali neka stoji za referencu. Postoje naznake da ce se nesto raditi tu, ali koliko znam nista ovako radikalno i brzo.

Leon je iz inicijative koja čisti Tvrdjavu i skroz je u redu. Nova garaža nije planirana na mestu gde je sad parking i montažna, nego preko puta gde su autobuska stajališta, pored Matijevičevog hotela. Tamo gde je ta sadašnja garaža je planiran trg sa jezerom, ma šta značilo to da tu prave jezero. Nisam siguran da li sam dobro shvatio lokaciju, ali izmedju ranžirne stanice i bulevara bi išle nove zgrade za policajce i vojsku. Ako je ovo tačno to bi moglo da znači da ranžirna stanica odlayi, ali možda i ne pošto ima prostora izmedju nje i bulevara i da ostane?

"Kreće se i sa planom detaljne regulacije vezano za novu lokaciju za izgradnju stanova za pripadnike službi bezbednosti, istakao je gradonačelnik, dodajući da je za to interesovanje veliko.

"Pravimo novi lokalitet zajedno sa Republikom na Bulevaru Evrope, od Hotela "Šeraton" prema Novom Naselju. To je potez koji većinski pripada "Železnicama Srbije", a koji ćemo pripremiti za novi urbani deo grada, u najvećoj meri za stanove za pripadnike službi bezbednosti".

www.b92.net/lokal/novi-sad/ekonomija-vuc...fk-vojvodina-1808616
Ranzirna stanica je uvucena, mislim da nema razloga realno da se rusi osim ako, kako Leon ne navodi, grad ne zeli da izdvoji pare za rekonstrukciju i radije bi prodao za gradnju, sto sto vidjali i ranije sa ovom vlascu, tako da ne iskreno ne bi cudilo. Rekao sam da je verodostojnost upitna jer se samo navodi "cuo sam" i "moze proveriti ko zna gde treba", dok je u PDR situacija malo drugacija. Ali ako postoji neko generalno poverenje u Leona, onda ok. Mada sam ja cuo informaciju iz Zeleznice da ovo kupuje Inobacka. Moguce da je neki miks stambenjaka za bezbednjake i Inobackine gradnje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 15 mar 2021 15:54 #4722

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
E sad ne znam jel nam je nekako promaklo ovo, nisam nasao nigde:
Još jednom se planovi za delove novosadskog Bulevara Evrope nalaze na stolu urbanista. Upravo identičan lokalitet je bio obuhvaćen izmenama i planovima Novog naselja u protekle tri godine, ali po čemu se on ističe ovom prilikom?

Na trenutnom izloženom Ranom javnom uvidu za lokalitet Bulevara Evrope, obuhvaćene su parcele između spomenutog bulevara i budućeg gradskog parka koji je trenutno u izgradnji. Ipak, plan se proteže i ka severu, na predeo sadašnje kasarne Majevica, te je ukupno podeljen na 6 blokova. Blokovi 3, 4 i 5 do nedavno su bili namenjeni stambeno-poslovnim ili samo poslovnim objektima visine do 20 spratova u vidu svojevrsnog opštegradskog centra. S obzirom na važan položaj ove lokacije, koja će neminovno spojiti Novo naselje i Detelinaru, ali i Fruškogorski koridor i autoput E-75, bilo kakva realizacija u smislu izgradnje na tim blokovima bila je uslovljena arhitektonskim konkursom. Odnosno, objekti koji bi sadržali kancelarijski, kulturni, izložbeni ili ugostiteljski prostor, imali bi reprezentativan izraz koji bi uz visinske akcente dominirali Novim Sadom.

www.gradnja.rs/umesto-poslovnih-solitera...icu-jeftini-stanovi/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Gradske vesti 15 mar 2021 17:46 #4723

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
A šta je s jebenim Mišelukom? Valjda i sremska strana treba da je bezbedna.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 15 mar 2021 18:21 #4724

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Po toj ceni stanovi treba da budu negde u ataru izmedju Rumenke i Sajlova a ne na najduzem i najvecem bulevaru u NS
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 15 mar 2021 18:29 #4725

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Po meni je cista ludorija da se jeftini stanovi grade na Bulevaru Evrope.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 15 mar 2021 19:02 #4726

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Bio sam gotovo ubeđen da se na tom delu Bulevara Evrope priprema teren za neki ekskluzivni poslovni kompleks ili hotel. Vrlo se ubrzalo sa donošenjem planova za ovaj deo grada, to je bilo praćeno i pojačanim investicijama na uređenju novog parka. Sve mi je mirisalo na pripremu neke ekskluzivne lokacije i baš sam se pitao šta li će tu nići. Gradnja jeftinih stanova na ovoj lokaciji mi deluje totalno suludo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 15 mar 2021 19:14 #4727

  • Reg021
  • Reg021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 40
Sta mislite koliko ce ostali stanovi na Bulevaru Evrope da vrede ako izgrade most u produzetku Bulevara i pomenuti Bulevar postane obilaznica tj koridor za teski teretni saobracaj od severa ka Rumi i dalje? Ko ce hteti da ima stan na Bulevaru kojim dnevno prodje desetine i desetine slepera? I u manje prometnim ulicama ako imas ulicni stan je "veselo", kako li ce tek na Bulevaru biti kad izgrade most i zazivi obilaznica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Градске вести 15 mar 2021 19:44 #4728

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3456
TurboMaximus napisao/la:
A šta je s jebenim Mišelukom? Valjda i sremska strana treba da je bezbedna.
Па то је добра идеја, таман би се Мишелук плански изградио и био би насеље попут Лимана и Новог насеља. Ту би било простора и за станове за медицинске и просветне раднике, ватрогасце,... Изградњом државних станова уз Булевар Европе губи се могућност да ту никну зграде чија спратност одговара ширини булевара.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 16 mar 2021 07:57 #4729

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Reg021 napisao/la:
Sta mislite koliko ce ostali stanovi na Bulevaru Evrope da vrede ako izgrade most u produzetku Bulevara i pomenuti Bulevar postane obilaznica tj koridor za teski teretni saobracaj od severa ka Rumi i dalje? Ko ce hteti da ima stan na Bulevaru kojim dnevno prodje desetine i desetine slepera?

Ne razumem, pa BE je oduvek planiran kao tranzitni. Ko god je kupio stan u okolini je znao sta ga ceka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 16 mar 2021 08:50 #4730

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Meni je receno da taj most nece biti za teretni saobracaj. Da ce teretni ici preko onog kod Petrovaradina, koji treba da se gradi u sklopu obilaznice...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 16 mar 2021 08:58 #4731

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Sigurno nece, samo treba sagraditi 2 ozbiljna mosta preko Dunava. Daj boze...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 16 mar 2021 10:38 #4732

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
www.dnevnik.rs/novi-sad/tema-dnevnika-pr...-aktuelno-16-03-2021
Тема “ДНЕВНИКА”: Пресељење војске из Новог Сада поново актуелно
16.03.2021 • 09:57
10:02
Извор: Dnevnik.rs

Изградње војне базе "Мајурска ада" поново је актуелна. Споразумом између Града Новог Сада и Министарства одбране договорена је размена некретнина, којом је предвиђено да Град министарству уступи простор на ком ће бити изграђена нова, модерна касарна Мајурска ада. Заузврат, Нови Сад постаје власник десетак атрактивних војних објеката.
1
По најави градоначелника Новог Сада Милоша Вучевића може се очекивати да се јединице Војске Србије ускоро иселе из града, а њихова нова база била и на Дунаву, иза Рафинерије и Термоелектране-топлане, потес који се зове “Мајурска ада”.

У Новом Саду су, уз Команду 1. бригаде КоВ, код Рибље пијаце, активне су још и касарне “Југовићево” на Авијатичарском насељу и “Александар Берић” Лиману, према Рибарском острву, којој се налази Речна флотила, као и Дом војске на Београдском кеју. Ови објекти су на изузетно атрактивним локацијама и сада су велика препрека у планираном, пре свега, стамбеном развоју града. Поготово се то односи на “Југовићево” и седиште Речне флотила.


1
Градоначелник Милош Вучевић каже за “Дневник” да постоји договор с Министарством одбране да се војсци изгради нови комплекс, односно војна база север која би била на Мајурској ади. Зашто та локација?

- Зато што она испуњава услове и за Прву бригаду копнене војске и за Речну флотилу. Локација мора да има сву неопходну инфраструктуру, говорим сад о воденим ресурсима да би Речна флотила могла да се премести, а у замену за то Град добија власништво над свим војним објектима у Новом Саду. Значи и над онима који се не користе, а и над онима који се још користе. То је одличан пут јер Нови Сад би добио нови потенцијал за ширење града и нови квалитет тих објеката, пре свега говорим о објектима који се не користе, али кад погледате касарну на Југовићеву, на Авијатичарском насељу, та касарна је природни ток даљег развоја града у северо-северозападном правцу Новог Сада - истакао је градоначелник Вучевић.

Он каже да Град треба да иде у том контексту, односно да се шири према северу, јер је то иделана локација за изградњу станова за припаднике војске и служби безбедности.

Када је реч о садашњој бази Речне флотиле, Вучевић наглашава је то вероватно једна од најатрактивнијих локација која постоји у граду.

Комплекс “Великог Лимана” је, кад би гледали од Радничке улице па све до Каменичке аде
- Касарна “Александар Берић” је идеална да буде стамбено- пословни комплекс са зеленим парковским површинама. И то јесте део пројекта “Велики Лиман” односно уређење приобаља. Значи не говоримо само о бродоградилишту, како то неко наивно прича, ми причамо и о потезу од студентских домова, где је “Неимар” остао као скелет некадашње грађевинске империје , тамо је узурпација простора, ко се све тамо не појављује. Потпуно несређен део града, грађани не могу да изађу на Дунав, не можемо да користимо ни за паркове, ни за спортске терене ни за бициклистичке стазе, ни за станове, ни за пословни простор. Значи комплекс “Великог Лимана” је, кад би гледали од Радничке улице па све до Каменичке аде, где такође постоји велика узурпација - наглашава Милош Вучевић.


1
Иначе, идеја о изградњи војне базе “Мајурска ада” стара је већ 16 година. Први протокол по којем је требало да изгради ова војна база потписали су 2005. године тадашња новосадска градоначелница Маја Гојковић и тадашњи министар одбране Првослав Давинић. По том протоколу, војска је требало да уступи највећи део војних објеката Граду, а градске власти су се обавезале да ће обезбедити земљиште и инфраструктуру за војну базу крај Дунава.

Касарна “Александар Берић” је идеална да буде стамбено- пословни комплекс са зеленим парковским површинама. И то јесте део пројекта “Велики Лиман” односно уређење приобаља(Милош Вучевић)
Министарство одбране је 2006. године, у време када је минстар одбране био Зоран Станковић, одустало од тог пројекта наводно због тога што је то водоплавно подручје. Други разлог је, како је тада објаснио министар Станковић што је на територији града довољно зиданих објеката.

Ситуација се, у међувремену, доста променила. Пре свега, замрзнуто је обавезно служење војног рока, чије је знатно смањена и величина наше војске. Тиме су многе касарне испражњене и постале су вишак, а и оне које су активне, чини се, прилично су велике за број људи који су сада у њима.

У Новом Саду још увек су празне касарне “Др Арчибалд Рајс” у Футошкој улици, у ширем центру града, али и касарна на Транџаменуту, која се наслања на Петроварадинску тврђаву
С дуге стране, Нови Сад се шири великом брзином и логично је да су те сада полупразне касарне кочница тој експанзији.

У Новом Саду још увек су празне касарне “Др Арчибалд Рајс” у Футошкој улици, у ширем центру града, али и касарна на Транyаменуту, која се наслања на Петроварадинску тврђаву. Ти објекту су данас веома оронули и крајње је време да се плацеви на којима се налазе, паметно искористе.

Е. Марјанов

М. Бозокин
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Gradske vesti 16 mar 2021 11:35 #4733

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/268581/S...pred-gradjanima.html
Šta će se graditi na Novom naselju: Plan pred građanima
Plan kojim se predviđa da se uz Bulevar Evrope, pored pruge ka staroj Ranžirnoj stanici, grade stambeni blokovi sa poslovnim soliterima do 20 spratova, nalazi se na ranom javnom uvidu.

Šta će se graditi na Novom naselju: Plan pred građanima
Plan kojim se predviđa da se uz Bulevar Evrope, pored pruge ka staroj Ranžirnoj stanici, grade stambeni blokovi sa poslovnim soliterima do 20 spratova, nalazi se na ranom javnom uvidu.

Prostor koji se obrađuje planom je podeljen na šest blokova.

U prvom bloku, koji se nalazi severno od Lidla, predviđen je kompleks stambenih zgrada koji će graditi Republika Srbija. One će biti visine od osam spratova sa povučenim još jednim spratom.

Uz kružni tok nalazi se drugi blok i tu su predviđene stambeno-poslovne zgrade od šest do maksimalnih 20 spratova. U planu se kaže da će treći blok biti isti kao i blok dva. Nalazi se prekoputa njega, na drugoj strani kružnog toka i ide do planiranog nastavka Ulice Đorđa Nikšića Johana, odnosno naslanja se na stambeni kopleks koji je trenutno u izgradnji. U ova dva bloka planira se da stanovanje i obuhvata 30 odsto ukupne površine zgrada.

U blokovima četiri i pet, koji s jedne strane imaju Bulevar Evrope, a sa druge park čija je gradnja u toku, predviđa se stambena izgradnja do osam spratova, verovatno kao lokacija za još stanova koje će graditi Republika. Ova dva bloka razdvaja zelena površina od oko 4.300 kvadrata, otprilike na mestu gde bi bio nastavak Ulice Koste Racina i deo je šire biciklističke rute koja počinje zapadno na Novom naselju.

Uz Radomira Raše Radujkova je blok šest. Planirano je da ima zgradu do tri sprata namenjenu za poslovanje, sport ili kulturu, dok je ostatak parcele, posle pružnog prelaza u pravcu Novog naselja, namenjen za školu za 350 dece i vrtić za smeštaj 200 mališana. Urbanisti nisu objasnili zašto se planiraju vrtić i škola na ovom mesta, s obzirom na to da se u blizini već nalazi vrtić, ali i parcela namenjena za srednju školu, te lokacija za osnovnu školu, koja je sada zauzeta sa nekoliko nelegalnih objekata.

Unutar blokova gradiće se podrumske ili suterenske garaže uz ozelenjavanje sa urbanim mobilijarom, kao i sportskim terenima i dečijim igralištima. Prostor iznad ukopanih garaža treba da ima zeleni krov, staze, mobilijar i rasvetu, a predviđeni su i krovni vrtovi sa dečijim igalištima, teretanama i sportskim terenima. Maksimalna zauzetost po blokovima je od 35 do 40 odsto.

Sem zelenog trga od 4.300 kvadratnih metara, na prostoru od 215.000 metara kvadratnih planiraju ne planiraju se druge zelene površine, iako je trenutno ovaj prostor velika zelena livada uz prugu. U nekoliko rečenica u planu se samo napominje da bi zelene površine trebalo da se predvide u okviru stambenih blokova i obrazovnih ustanova i saobraćajnica, ali nema ni jednog numeričkog podatka koliko to treba da iznosi.

Plan detaljne regulacije blokova uz Bulevar Evrope je na ranom javnom uvidu i može da se pogleda na sajtu Urbanizma ili u prostorijama ovog preduzeća na Bulevaru cara Lazara 3, kao i u prostorima mesnih zajednica "Gavrilo Princip" (Bulevar Jovana Dučića 3), "Bistrica" (Braće Dronjak 11) i "Jugovićevo" (Tarasa Ševčenka 1). Primedbe i sugestije na plan mogu da se pošalju Upravi za urbanizam i građevinske poslove u Školskoj 3, do 26. marta, kada je kraj ranog javnog uvida.




Možda je neko pogrešno protumačio ove planove da se ranžirna ruši, pa otud ona prepiska od juče?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Чиле

Gradske vesti 16 mar 2021 11:38 #4734

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
jiggy napisao/la:
Meni je receno da taj most nece biti za teretni saobracaj. Da ce teretni ici preko onog kod Petrovaradina, koji treba da se gradi u sklopu obilaznice...
I ja imam istu informaciju. Plus, zgrade su na BE mnogo udaljenije od puta nego npr na Bulevaru Evrope.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 19 mar 2021 02:13 #4735

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Iskusno, najava Velikog Limana i potpirivanje velikolimanskih hegemonističkih ideja . :rofl: :rofl: :rofl:

""Veliki Liman" veliki projekat novog Novog Sada: Od Radničke ulice pa sve do Kameničke ade - novi deo grada"

www.novisadinfo.info/2021/03/veliki-lima...wRSw-vSWOWKgqOe34BZY
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 19 mar 2021 02:17 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Duja, nautilusNS, Чиле

Gradske vesti 19 mar 2021 08:29 #4736

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Yokai napisao/la:
jiggy napisao/la:
Plus, zgrade su na BE mnogo udaljenije od puta nego npr na Bulevaru Evrope.
:?:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 19 mar 2021 10:24 #4737

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
ranko su ns napisao/la:
Yokai napisao/la:
Plus, zgrade su na BE mnogo udaljenije od puta nego npr na Bulevaru Evrope.
:?:
Mislim da mi je ostalo nesto od prve verzije posta :D Na terapiji sam trenutno, oprostite ako imam povremene ispade ovih dana :lol:
Poslednja izmena: 19 mar 2021 10:25 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Gradske vesti 19 mar 2021 13:10 #4738

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Jungle_Mania napisao/la:
Da se nadovezem,evo par slika da se vidi u kakvom stanju se nalazi.
Inace sam cuo da se pokrenula prica da se pretvori u muzej,pa se nadam da ce doci do toga pre nego sto se skroz urusi.





Da li si ti autor ovih dronovskih fotografija i ako jesi da li smem da prosledim uz tvoje odobrenje (treba mi tvoje ime i prezime ako hoces da mi posaljes u inbox) i ako nisi autor da li znas ko je ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Gradske vesti 19 mar 2021 13:58 #4739

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
ranko su ns napisao/la:
Yokai napisao/la:
jiggy napisao/la:
Plus, zgrade su na BE mnogo udaljenije od puta nego npr na Bulevaru Evrope.
:?:

Ranko, sto mene citira, kad ja nisam kriv :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 19 mar 2021 14:10 #4740

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
jiggy napisao/la:
Ranko, sto mene citira, kad ja nisam kriv :D
Nije tebe citirao, samo se obrisao jedan [/quote] tag. :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru