Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Gradske vesti

Gradske vesti 09 nov 2020 11:25 #4641

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Od jutros je sveopšta gužva u Temerinskoj,Partizanskoj,Kisačkoj.Kanda su zatvorili prolaz ispod pruge u Temerinskoj.Zatvoren je i prolaz u Radoja Domanovića.Pokušao sam da se uključim u Partizansku oko 9 i odustao.Red je bio od raskrsnice do raskrsnice.
Veseli dani su pred nama u tom kraju :storm: :suicide: :rant:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Gradske vesti 21 nov 2020 17:07 #4642

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
www.nsurbanizam.rs/rani_javni_uvid

"РАНИ ЈАВНИ УВИД У КОНЦЕПТУАЛНИ ОКВИР ПЛАНА ДЕТАЉНЕ РЕГУЛАЦИЈЕ ПОДРУЧЈА ЗА ПОСЛОВАЊЕ ЈУЖНО ОД ДРЖАВНОГ ПУТА А1 (Е75) у НОВОМ САДУ"





Juce sam prolazio ovuda i video neke zemljane radove, pa me zainteresovalo sta se desava i evo, rekao bih da se Lesnina lagano siri, po planu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, Duja, sasar, Blavak

Gradske vesti 27 nov 2020 21:48 #4643

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Ne znam gde da stavim pa premestite

www.novisadinfo.info/2020/11/novi-centar...-vredan-378.html?m=1

Dobijamo novi trg
Novi centar Novog Sada - posao vredan 378 miliona: Izabrane kompanije koje će urediti deo kod SNP



Rok za završetak radova je 270 kalendarskih dana

Gradska uprava izabrala je kompanije koje će obaviti posao dugo očekivanog uređenja dela centra, kod zgrade Srpskog narodnog pozorišta.

Posao je pripao grupi ponuđača koja se jedina odazvala na javni poziv za dodelu posla. Tako će na uređenju dela centra raditi novosadske "Energotehnika - Južna Bačka", "Put-invest", "AB&CO" i "Geotehnika", kao i "Montop" iz Veternika i "Nukleus" iz Lazarevca", uz podizvođače "Green decor" iz Beograda, "Rasing" iz Vršca i "Urban-Mobiliar" iz Knića.

Deo centra kod SNP-a će urediti po ceni većoj od 378 miliona dinara sa uračunatim PDV-om, što je tek neznatno niže od procenjene vrednosti radova.

Rok za završetak radova je 270 kalendarskih dana, odnosno devet meseci.

Gotovo ista grupa firmi je već bila ponuđač na prvom tenderu za ove radove, koji je sproveden na leto, ali koji je bio neuspešan, jer je postojao niz nedostataka u dokumentaciji ponuđača. U odnosu na taj period, cena i rok za završetak radova su ostali gotovo identični, prenosi 021.rs.

Prema projektu, koji se oslanja na arhitektonska rešenja sa konkursa od pre dve godine, okolina SNP-a će umesto mermera dobiti granitne i behaton kocke, fontanu umesto male zelene površine kod nikada završene zgrade Poštanske štedionice, informacione displeje, klupe i drugi urbani mobilijar, kao i memorijalnu traku koja će ići linijom nekadašnje male Jevrejske ulice srušene zbog gradnje pozorišta.
Poslednja izmena: 28 nov 2020 19:48 od limanac. Razlog: ubacivanje vesti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, Mikins, valjan

Gradske vesti 29 nov 2020 23:52 #4644

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Vila porotice Mirić u Pavla Simića 10 u Novom Sadu je prodata, znam da su se Gorenje i knjižara odatle iselili. Da li neko zna šta se planira sa tom kućom budući da je to veoma arhitektonski bitan objekat. Da li postoji zaštita na njemu? Hvala unapred.



palmculture.eu/en/places/vila-porodice-miric/
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 29 nov 2020 23:56 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 30 nov 2020 00:08 #4645

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Будући како је почело у том крају, не надам се претерано чему.
Два заштићена објекта су срушена, трећи надогрђен, а четврти је остављен да се распада у нади да ће са њега скинути заштиту.

Иначе, јесте под заштитом у склопу целине "Блок Вила у центру Новог Сада".
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 30 nov 2020 00:09 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, plumber.ns

Gradske vesti 30 nov 2020 00:15 #4646

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
У Иве Андрића постављени саобраћајни знакови на којима пише да је Хероја Пинкија затворена за саобраћај. Зна ли се нешто више о томе?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 30 nov 2020 01:23 #4647

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Dukelander napisao/la:
Будући како је почело у том крају, не надам се претерано чему.
Два заштићена објекта су срушена, трећи надогрђен, а четврти је остављен да се распада у нади да ће са њега скинути заштиту.

Иначе, јесте под заштитом у склопу целине "Блок Вила у центру Новог Сада".

Hvala. Sada sam pričao sa ženom koja je držala knjižaru tamo i kaže da je kupac "najavio renoviranje i da samo množe da se nada se da će se držati toga".
Posle svake kiše taj objekat je bio poplavljen, fasada je sklona odronjavanju i ona se plaši da će biti isti scenario kao i sa kućom u Pavla Simića broj 1.Na slici je za šta je bila izdata dozvola, ali očigledno rekonstrukcija tavanskog prostora znači rušenje cele kuće? Po meni ova vila na broju 10 bi morala i kao izdvojen objekat da bude pod zaštitom, da ja sad ne objašnjavam njen značaj na forumu gde ima puno arhitekata koji to mnogo bolje mogu da razumeju i kažu od mene, ali to je objekat koji je arhitektonski bitan i do kojeg se vode turisti da im se pokazuje, koji posećuju studenti i svi ostali kojih se to može ticati.
Možda možemo da otvorimo temu na forumu nešto kao "objekti koji bi morali biti zakonom zaštićeni" i gde bi stavljali fotografije, istoriju i podatke zašto su bitni?

.

Usput evo i tekst sa mojnovisad sajta o rušenju baš u Pavla Simića. Investitori bu u gradu trebalo da ostavljaju trag, a ne ožiljke.

www.mojnovisad.com/megafon/foto-jednog-d...b7ZKtIY6FRnuPIypA0CI
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 30 nov 2020 01:29 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, sasar, Djordje Cvarkov

Gradske vesti 07 dec 2020 10:39 #4648

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ako imate problema sa insektima u stanu npr mravi ne trudite se da zovete Ciklonizaciju jer ne izlaze na teren vise..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Marc

Gradske vesti 07 dec 2020 18:52 #4649

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Gradska uprava je raspisala javnu nabavku za rušenje policijske stanice "Stari grad" u Radničkoj 32.

Ovu stanicu čini ukupno osam zidanih i montažnih objekata, a projektom rušenja je predviđeno rušenje i devetog objekta - zidanog roštilja. Kako je deo krova napravljen od azbesta, ponuđač na javnoj nabavci će morati da ispunjava zakonske uslove koji regulišu uklanjanje ovog opasnog materijala.

Zanimljivo je da se iz tenderske dokumentacije vidi i da je deo ovih objekata, koje je policija decenijama koristila, bio nelegalno sagrađen. Vrednost poslova na rušenju policijske stanice je oko 6.833.000 dinara, a rok za podnošenje ponuda je 24. decembar.

Stanica policije se ruši jer Grad radi na uređenju parcele u Radničkoj 32, pošto je neposredno pored prostora gde je policija planirana gradnja stambeno poslovnog kompleksa. Ovaj plac od skoro 6.500 kvadratnih metara prodat je letos za više od 7,7 miliona evra novosadskoj IT firmi "3Lateral".

Policijska stanica će ponovo biti sagrađena na istom mestu, ali za sada nema informacija kada će se to desiti.

Izvor
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, Blavak, Чиле

Gradske vesti 08 dec 2020 00:15 #4650

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Dukelander napisao/la:
Zanimljivo je da se iz tenderske dokumentacije vidi i da je deo ovih objekata, koje je policija decenijama koristila, bio nelegalno sagrađen.
Зар ово није проблем са већином полицијских станица у граду? Негде сам прочитао да већина станица нема неопходне дозволе.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 08 dec 2020 08:30 #4651

  • gremlinka
  • gremlinka's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 61
  • Primljenih Zahvalnica: 56
"Ovu stanicu čini ukupno osam zidanih i montažnih objekata, a projektom rušenja je predviđeno rušenje i devetog objekta - zidanog roštilja. Kako je deo krova napravljen od azbesta, ponuđač na javnoj nabavci će morati da ispunjava zakonske uslove koji regulišu uklanjanje ovog opasnog materijala."

Ajte upomoć stručni deo forumaša ...
Živim na 100m od tih objekata, mozak mi se smrz`o kada sam izguglala Pravilnike EU i našu Uredbu u vezi rada sa azbestom.
Zna li neko koja je to površina ili količina azbesta u tim objektima, koliko je opasno za ljude (i decu u školi) u okolini, lete li te čestice onda večito po vazduhu prilikom svakog povetarca koji će ih dići sa tla ...
Ako zvučim paranoično, ne zamerite :blink:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 08 dec 2020 17:36 #4652

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Moj pokojni otac je tamo bio komandir nekoliko godina i doživeo je duboku starost. Nemoj se jediti :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Gradske vesti 09 dec 2020 09:09 #4653

  • gremlinka
  • gremlinka's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 61
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Cookie napisao/la:
Moj pokojni otac je tamo bio komandir nekoliko godina i doživeo je duboku starost. Nemoj se jediti :)
Onako laički, verovatno postoji i neki promil opasnosti boraviti godinama u prostoru gde je primenjen azbest ali se ja brinem da prilikom rušenja, ako su u pitanju kumovske firme, se neće poštovati stroga procedura. Ono, dum, dum, pa se trilioni čestica nađe u vazduhu pa na tlu pa ponovo u vazduhu i tako u krug ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 09 dec 2020 10:55 #4654

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Не брини ништа, скоро све полицијске станице имају азбестни кров, људи годинама, деценијама раде у њима и није им ништа. Исто важи и за старе индустријске погоне и бараке. Уосталом, деценијама је вода која нам цури из чесме ишла кроз азбестне цеви. :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 09 dec 2020 22:14 #4655

  • sasar
  • sasar's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 134
  • Primljenih Zahvalnica: 506
Чиле napisao/la:
Уосталом, деценијама је вода која нам цури из чесме ишла кроз азбестне цеви. :D
I još uvek ide :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Gradske vesti 10 dec 2020 14:21 #4656

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Kod Kabelovog stadiona



Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, sasar, Blavak, valjan, Marc

Gradske vesti 10 dec 2020 15:23 #4657

  • Marc
  • Marc's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 298
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Dobro je da nema povredjenih.
Pozar izbio na 13. a stradali stanovi i na 14. i 15. spratu. Jel ono divlja nadgragnja?

izvor
www.021.rs/story/Novi-Sad/Hronika/260595...d-Mosta-slobode.html
Atomsko Sklonište - Čedna gradska lica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 10 dec 2020 15:29 #4658

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Prskalica izazvala pozar....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Gradske vesti 11 dec 2020 09:53 #4659

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Nije, čovek je

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Marc

Re:Gradske vesti 11 dec 2020 09:59 #4660

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Nije, zena je.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru