Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Gradske vesti

Gradske vesti 02 dec 2016 15:06 #3501

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8435
  • Primljenih Zahvalnica: 36048
Osim fijakera (videli smo i u naličju o ovome)

ima raznih drugih zanimljivosti.



Od toplih napitaka, za ove hladne dana sam primetio kuvano vino i kuvanu rakiju.

(jest da su otvarali, al nisu sve stigli da montiraju, bitan je vatromet bio valjda)

Da li je ovo nova rasveta?-meni se ne čini da jeste.

Više o ovome možete saznati na njihovoj internet stranici
www.nswinterfest.rs
Poslednja izmena: 02 dec 2016 15:11 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, kasko, Yokai, Bogdus, valjan

Re:Gradske vesti 02 dec 2016 17:14 #3502

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Recimo gradska
"
Sremski Karlovci dobijaju luku
Agencija za upravljanje lukama planira da u narednom periodu, zarad razvoja putnièkih pristaništa, otvori tri luke.

Izvor: Dnevnik petak, 2.12.2016. | 13:58

Plan je da luke otvore u Sremskim Karlovcima, Golupcu i Velikom Gradištu. To je na meðunarodnom investicionom skupu "Koridori – strane investicije i razvoj privrede” izneo direktor Agencije za upravljanje lukama Vuk Peroviæ, predstavljajuæi aktivnosti postojeæih devet reènih luka u Srbiji.

"Dalji planovi u razvoju tog veoma važnog transportnog i turistièkog koridora idu u pravcu otvaranja novih putnièkih pristaništa, i to najmanje tri luke: u Sremskim Karlovcima, Golupcu i Velikom Gradištu", istakao je Peroviæ. – Takoðe, novim ugovorom s Maðarskom ponovo je aktivirana Tisa kao regionalni plovni koridor. Nama je jedan od glavnih ciljeva dalji razvoj intermodalnog lanca transporta robe, u koji æe se ukljuèiti sve luke koje imamo na Dunavu, Savi i Tisi, preko kojih u ovom trenutku prolazi devet miliona tona robe godišnje.

Osim daljeg razvoja putnièkih pristaništa, Srbija æe nastaviti izgradnju putne i ostale infrastrukture jer samo dobra infrastruktura pokreæe privredu napred. Po reèima generalnog menadžera Privredne komore Srbije Milana Vraniæa, ulaganja u velike infrastrukturne projekte doprinose ukupnom ekonomskom razvoju države. Ona donose angažovanje i domaæih graðevinskih firmi i domaæe radne snage, korisne su za proizvoðaèe materijala i opreme, a dobrobit oseæa i prateæi sektor usluga.

"Razvoj infrastrukture omoguæava lakši i brži pristup tržištima, smanjuje troškove proizvodnje i transporta, što direktno utièe na unapreðenje konkurentnosti privrede", rekao je Vraniæ. – Najvažniji zadatak Srbije u kompletiranju transportne mreže je završetak drumsko-železnièkog pan-evropskog Koridora 10. Njegova puna operabilnost se oèekuje za najviše dve godine, kada æe biti završena obilaznica oko Beograda i pun profil auto-puta na pravcima ka Bugarskoj i Makedoniji. Drugi važan koridor za Srbiju je Koridor 11 jer je on popreèna veza izmeðu koridora 4, 10 i južnog Jadrana u fazi intenzivne izgradnje.

Pomoænik ministra za drumski saobraæaj Saša Stojanoviæ naglašava da je u Srbiji ubrzana izgradnja Koridora 10 i da æe taj evropski putni pravac na južnom i istoènom kraku biti završen u decembru naredne godine. Objašnjava da se sprovodi i projekat rehabilitacije puteva vredan oko 400 miliona evra, koji je poèeo 2014. godine, i u periodu od pet godina biæe ukupno obnovljeno 1.100 kilometara puteva.

"Za oko deset najkritiènijih deonica ugovori su potpisani i deo æe biti završen ove godine, a deo ugovora æe biti raskinut", rekao je Stojanoviæ. – Podseæam da Srbija treba da gradi i Moravski koridor, Pojate–Preljina, koji æe povezati koridore 10 i 11, ali i auto-put Niš–Priština.
"
Poslednja izmena: 02 dec 2016 17:15 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, montana, Blavak, Mikins

Re:Gradske vesti 03 dec 2016 20:22 #3503

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ne mogu da kopiram video sa n1:
"Ledena šuma" niče u Dunavskom parku

rs.n1info.com/a212239/Video/Info/Ledena-...Dunavskom-parku.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Novajlija, Blavak

Re:Gradske vesti 04 dec 2016 11:24 #3504

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8065
Skeptičan sam povodom cele stvari, ali dok ne vidim neću da sudim.
Slovenačka firma iz okoline Celja radi rashladnu tehniku. Deluju prilično profi.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Gradske vesti 05 dec 2016 08:29 #3505

  • mdinic
  • mdinic's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 60
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Pored jezera se vise ne moze, krece postavljanje staze za klizanje.





Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, Blavak, Mikins, valjan

Gradske vesti 05 dec 2016 09:59 #3506

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8435
  • Primljenih Zahvalnica: 36048
Već je krenulo, sa strane bliže rukometnom stadionu.





Izgleda da će biti postavljena rampa na ulazu u park kod ambulante.
Poslednja izmena: 05 dec 2016 10:03 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, Bogdus, Mikins, valjan

Gradske vesti 06 dec 2016 09:41 #3507

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8435
  • Primljenih Zahvalnica: 36048
Ima teksta, te neću sve kopirati.
Sa Kineske četvrti skinuta zaštita, dozvoljeno rušenje

Grad je na javni uvid stavio plan Kineske četvrti, kojim se predviđa ozbiljna rekonstrukcija ovog prostora.
link i izvor:
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/150670/S...voljeno-rusenje.html
Javni uvid
www.nsurbanizam.rs/?q=javni_uvid
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, kasko, Novajlija

Gradske vesti 06 dec 2016 18:25 #3508

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Čitajuci komentare zaista se zapitam da li je iko ikad tuda prošao ili ne daj Bože da li je usao u Drustveni centar koji je nedavno izgoreo,Fabriku,Ćompresor ili slično...?Da li je iko video taj raspad sistema?!Jedino što mi smeta je niska spratnost,samo P+2?Pa tu opušteno mogu da idu 15-spratne zgrade,jer ih tu na limanu baš ima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 06 dec 2016 18:27 #3509

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija, Blavak, Mikins

Gradske vesti 07 dec 2016 08:16 #3510

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8065
djaso napisao/la:
Čitajuci komentare zaista se zapitam da li je iko ikad tuda prošao ili ne daj Bože da li je usao u Drustveni centar koji je nedavno izgoreo,Fabriku,Ćompresor ili slično...?Da li je iko video taj raspad sistema?!Jedino što mi smeta je niska spratnost,samo P+2?Pa tu opušteno mogu da idu 15-spratne zgrade,jer ih tu na limanu baš ima

To bi bio skroz drugi pristup i skroz drugi sadržaj.
Bilo bi zanimlivo videti preseljeno ono objekata što je vredno na neku drugu lokaciju (npr. kod Kvantaša), a na mestu kineske četvrti i "Kabela" jednu ozbiljnu poslovnu četvrt.
Pri tom ne mislim na P+15 nego na u proseku duplo više. Jedan mali, dobro planiran City.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Gradske vesti 07 dec 2016 11:53 #3511

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Dukelander napisao/la:
djaso napisao/la:
Čitajuci komentare zaista se zapitam da li je iko ikad tuda prošao ili ne daj Bože da li je usao u Drustveni centar koji je nedavno izgoreo,Fabriku,Ćompresor ili slično...?Da li je iko video taj raspad sistema?!Jedino što mi smeta je niska spratnost,samo P+2?Pa tu opušteno mogu da idu 15-spratne zgrade,jer ih tu na limanu baš ima

To bi bio skroz drugi pristup i skroz drugi sadržaj.
Bilo bi zanimlivo videti preseljeno ono objekata što je vredno na neku drugu lokaciju (npr. kod Kvantaša), a na mestu kineske četvrti i "Kabela" jednu ozbiljnu poslovnu četvrt.
Pri tom ne mislim na P+15 nego na u proseku duplo više. Jedan mali, dobro planiran City.

Dukelander,mislim da Novom Sadu ne bi prilicio toliko visok objekat,jednostavno smatram da je previse 30 spratova za grad od 400 000 stanovnika.Problem je i sa izvodjacima i sa prodajom,jer ipak te zgrade zahtevaju daleko vise investicija u pogledu recimo protivpozarne zastite,a prodajna cena kvadrata ne moze biti značajnije viša.Tu se otvara pitanje u slučaju stambenog objekta ko bi ti uzeo stan na recimo 27-om spratu,a što se poslovnog dela tiče tek tu nisam optimista,pogledaj Bulevar centar ili neke slične poslovne objekte...Vise sam za varijantu da se masovnije grade zgrade od 10-15 spratova.Naravno,to je moje lično mišljenje,ne bih imao ništa protiv da se napravi,ali treba objektivno uzeti sve u obzir
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 07 dec 2016 11:57 #3512

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
A da popravimo Radnicki prvo i popunimo Aleksandar centar firmama (trenutno je mozda 1/5 poslovnog prostora zakupljena) pre nego sto krenemo da gradimo zgrade od 30 spratova za poslovne cetvrti?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 07 dec 2016 12:07 #3513

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Bogdus napisao/la:
A da popravimo Radnicki prvo i popunimo Aleksandar centar firmama (trenutno je mozda 1/5 poslovnog prostora zakupljena) pre nego sto krenemo da gradimo zgrade od 30 spratova za poslovne cetvrti?
Ne znam zasto je Aleksandar prazan, ali recimo novo naselje je prepuno stanova u kojima su firme. Verovatno se mnogo vise isplati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Gradske vesti 07 dec 2016 13:07 #3514

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Moguce. U zadnjih par meseci vidim da je par spratova Aleksandra zakupljeno od it firmi sto je dobar znak. Ali i dalje je jako puno praznog prostora.
Poslednja izmena: 07 dec 2016 13:15 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 07 dec 2016 16:19 #3515

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2662
  • Primljenih Zahvalnica: 3047
Kineska četvrt je odabrana za lokaciju ultra mega giga kulturnog projekta jer je gradu tu bilo najjednostavnije i najjeftinije da nešto zbrlja. Ne vidim dublji smisao čuvanja urušenih šupa. Češki magacin, ranžirnu, ima nešto i na Podbari, treba iskoristiti.

D-landerova ideja je ok. Pogled preko parka ili iz parka, a svakako sa i iz vode, bio bi vrlo efektan. Ali ja imam drugačije planove, kad se već fantazira.
Jedna od retkih smislenih ideja novosadskih urbanista bio je Muzej savremene umetnosti na mestu ispeglane Kineske četvrti. Mala izmena koju bih uneo ja da ga gurnem prema parku, koji bih produžio do dolme. Oko muzeja bi ostao veliki prostor za postavku na otvorenom. U okruženju bi mogli biti objekti sa prostorima za kreativne, ali i komercionalne nameme sličnog karaktera. Takozvani Bulevar Despota Stefana spustio bih pod zemlju barem delom.

Moji planovi podrazumevaju i rušenje još neizgrađenih objekata, što bi moglo da se reši u okviru projekta Partnerstvo za mir.
Prvi na listi je Galensov kretenizam u centru. Kad sam premerio prostor ispalo je da ima mesta za fantastičnu koncertnu salu (već pominjao), a našlo bi se mesta i za muzej, recimo muzike i zvuka.
Drugo mesto drži kretenski šoping mol kod stadiona. Skandal. Kada se gleda u vrh nosa zaista je sve ostalo mutno, kao da i ne postoji. Tu lokaciju je trebalo čuvati makar se čekalo narednih dvadeset godina. Ono što ja zamišljam je jedno petsto hiljada kvadrata poslovnog i stambenog prostora (ovog drugog samo iznad osmog sprata, npr) u potpuno slobodnoj konfiguraciji, uronjenih u park. Cena isparcelisanog zemljišta bi zadala konfiguraciju. Takođe, alternativna lokacija za koncertnu dvoranu. Podrazumeva se da je stadion odstranjen.

Odstranjeni stadion bi završio na MIšeluku, kao centar sportskog kompleksa.
Gore bih zabranio individualnu gradnju.
Prostor uz auto put, levo, gledano od grada, savršen je za još jednu grupu poslovnih zgradurina. Ostatak bih ostavio za kolektivno stanovanje uz dva uslova. Prvi je konkurs, drugi - minimum petsto stambenih jedinica po projektu. Oko gustine stanovanja bih se još zamislio, ali sigurno se ne bi svelo na dvospratne nizove. Tako nešto bi moglo prekoputa, u podnožju Tatarskog brda, između ostalog i da sakrije postojeći kaseljizam. Tu je i park, po potrebi denivelisana trim i bici staza od deset kilometara i svi prateći sadržaji koji bi od Mišeluka napravili zaokruženo naselje. Za crkvu bi se našlo mesto na vrhu najviše zgrade, da slučajno neki objekat ne bi ispao viši.

Pada mi na pamet i aerodromčić za male avione, u rupi prema Bukovcu.
Poslednja izmena: 07 dec 2016 16:21 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, kasko, mrnjavi, sandman, Novajlija, Blavak

Gradske vesti 07 dec 2016 19:17 #3516

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Sve se nešto bojim da će ti se bar deo te želje ostvariti. S obzirom ko se sve uvukao u upravu FKV, tj. nekoliko građevinskih firmi koje su odjednom počele da vole Vojvodinu, sve je moguće. Naravno, zar treba spominjati da je i politika upletena. Da sve to potkrepim, eto jedne skorašnje slike. Nadam se da nema vatre iako se već dimi.
TurboMaximus, znam da ta tvoja želja nije zlurada, da me ne shvatiš tako.
Pozdravite Vašu mamu
Poslednja izmena: 07 dec 2016 19:26 od Djordje Cvarkov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 07 dec 2016 19:54 #3517

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2662
  • Primljenih Zahvalnica: 3047
Firma se odavno uvukla, koliko znam.

Mislim da stadionima nije mesto usred grada. Uostalom, ako te firme ponude rešenje za nov savremen stadion, u čemu je problem?


P.S. Gde li sam našao ono "komercionalne"?
Poslednja izmena: 07 dec 2016 20:04 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 07 dec 2016 22:26 #3518

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
TurboMaximus napisao/la:
Mislim da stadionima nije mesto usred grada. Uostalom, ako te firme ponude rešenje za nov savremen stadion, u čemu je problem?
Jeste, baš su ludi za Vošom da ulože tolike pare u nov stadion. Ni ovaj niko neće malo da sredi, a ne još da izdvoje milione evra za novi.
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 08 dec 2016 00:59 #3519

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2662
  • Primljenih Zahvalnica: 3047
Bez brige, ništa od napisanog se neće dogoditi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Gradske vesti 08 dec 2016 11:38 #3520

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Inace jel jos nekom nije jasna poenta DJeva i bendova na "Winter Festu"? Ako vec pokusavaju da emuliraju Christmas Market, trebale bi to biti neke bozicne/novogodisnje pesme. Barem da puste Sinatru i Dean Martina da idu na repeat ceo dan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: montana, Novajlija, Blavak, Ljube
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru