Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Gradske vesti

Odg: Gradske vesti 24 avg 2011 15:53 #221

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Dunav u Srbiji je najmanje iskorišćen , mi smo Srbi , mi jednostavno ne znamo da baratamo sa našim.

Čisto sumnjam da bi neko hteo da vidi Novu Detelinaru , Novo Naselje , Klisu , Telep i bilo šta van Centra Grada osim Đave. Zato sam više puta govorio da nama treba modernih sadržaja koje će mamiti ljude.

Ako bi npr gomilu ljudi dolazili u Akva Park u Bački Petrovac sa svih strana u velikom broju onda treba i uraditi magistralne puteve da budu besprekorni , da imaju odmarališta , pokoji sadržaj pre ili posle samog Akva Parka jer to je nešto što jako dobro puni budžet tamo na zapadu.

Btw , jel neko bio u Ulici Đorđa Brešlina ? Po meni najlepša skrivena ulica u Novom Sadu.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 24 avg 2011 18:11 #222

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Otis.Driftwood napisao/la:
Btw , jel neko bio u Ulici Đorđa Brešlina ? Po meni najlepša skrivena ulica u Novom Sadu.

Gde je ta ulica? Tražim na google maps i nema je... :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 24 avg 2011 18:16 #223

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ja je nasao, bar mislim, paralelna sa Nikole Tesle, uvucena, priznajem da nisam nikad bio :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 24 avg 2011 22:16 #224

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Udjes u Nikole Tesle sa Futoske Ulice i prva desno pa levo. Nisam ni ja nikad bio tamo dok nisam poceo da radim u blizini. Stvarno je ulica predivna. Povucena , sakrivena , mirna i prepuna zelenila. Neka neko prodje tuda i neka kaze suprotno :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 25 avg 2011 08:59 #225

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
FUTOG napisao/la:
Otis.Driftwood napisao/la:
Btw , jel neko bio u Ulici Đorđa Brešlina ? Po meni najlepša skrivena ulica u Novom Sadu.

Slazem se. Tu sve elita stanjuje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 25 avg 2011 13:22 #226

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 904
  • Primljenih Zahvalnica: 1800
Đorđa Bešlina, bez R.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da se popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 25 avg 2011 14:04 #227

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Steve McQueen napisao/la:
Ima ali tu je Exit, Dunav a i NS je prilicno velik grad kome bi takva cetvrt prijala. Definitivno necemo biti unikatni ali cemo bar imati interesantnijeg konja za trku... ;)

Unikatnost, ili njeno odsustvo, zavisi od toga kako će koncipirati sadržaje u tom delu grada. IK ne bih ja to vezivao za Exit. Mislim da bi to trebalo da bude maksimalno prijemčivo i nekim drugim generacijama i potrebama nekih drugih kategorija stanovništva. Ali tu grad mora da stupi na scenu i da donese uredbe koje bi definisale standarde i sadržaje koji bi neke stvari favorizovale, a neke onemogućile,
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 25 avg 2011 14:11 #228

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Da, cudno mi prezime pa sam zato i nesto pogresio :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 25 avg 2011 19:01 #229

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
može da se nađe ulica na maps.google, ali ne sve ipak nisu tako precizni za ceo svet.
Ali na planplus.rs se nađu sve ulice a u programu koji se kupi i tačne adrese (recimo Gogoljeva 6). Isto tako i opcije najkraći put peške, kolima itd.

Konkretno đorđa bešlina ima na planplus a nema na maps.google
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 26 avg 2011 19:00 #230

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Uskoro rekonstrukcija ambulante u Miletićevoj

Sredinom septembra počeće rekonstrukcija nekadašnje ambulante u Miletićevoj ulici, najavljuju u "Poslovnom prostoru".

Ovo preduzeće je ambulantu preuzelo od Doma zdravlja, a sada su u toku pripreme za rekonstrukciju objekta, koje će biti pretvoreno u moderno uređen prostor za lokale. Kako kažu u "Poslovnom postoru", unutar zgrade će biti ugrađen lift, dok će cela fasada biti rekonstruisana.

Blic piše da je rok za završetak adaptacije prostora nekadašnje ambulante sredina februara naredne godine, a vrednost posla je oko 50 miliona dinara.

www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Uskoro-rekonst...e-u-Mileticevoj.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 02 sep 2011 21:00 #231

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Судбина зграда Албуса у рукама инвеститора

Комплекс зграда некадашње фабрике сапуна "Албус" у Радничкој улици у Новом Саду могао би бити срушен када буде расписан урбанистичко - архитектонски конкурс за изградњу Пословног центра, сазнаје Радио-телевизија Војводине у заводу за изградњу града.

У заводу за заштиту споменика културе града новог сада кажу да су немоћни уколико дође до таквог сценарија.

Разбијени прозори и огромне количине ђубрета данашња су слика старог фабричког комплекса фабрике сапуна "Албус" коју је основало прво новосадско сапунџијско друштво 1904. године.

Архитекта Александар Деђански каже да је очигледно да Град нема намеру да сачува ту фабрику јер су поједини делови тог објекта недавно порушени.

Према изворима инсајдера постоји студија у којој ови објекти више ниси рентабилни нити су за било какву даљу намену и због тога треба да се сруше али студија није прошла јавни расправу и нико не зна осим пар људи који су били слободни да проговоре из ЗИГ-а, каже, каже Александар Деђански из Друштва архитекта Новог Сада.

У Заводу за заштиту споменика културе сматрају да осим зграде Албуса има и других објеката који су од великог значаја за кулутурно наслеђе Новог Сада, а немају правну заштиту јер у тој институцији нема довољно људи који би обавили тај дугогодишњи посао.

Када се прави регулациони план њихово мишљење је неформално и не мора бити узето у обзир када се ради о будућности одређеног објекта, истичу у Заводу.

У Заводу за изградњу града кажу да у плану детаљне регулације у ком се налази и Албус, према подацима Завода за заштиту споменика културе, нема непокретних културних добара и да се нигде не помиње да Албус треба да се чува.

Из Завода су нам доставили и документ о спровођењу урбанистичко архитектонског конкурса за пословни простор, због кога би Албус могао бити срушен, а у коме се наводе и услови за потенцијалне инвеститоре.


www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/novi-sad/sudb...estitora_271227.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 02 sep 2011 21:01 #232

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 02 sep 2011 23:40 #233

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
www.dnevnik.rs
Novi asfalt leže po gradu
Pet, 09/02/2011 - 21:31
чланак | хронике | новосадска
Gradonačelnik Igor Pavličić posetio je juče Sentandrejski put i Novo naselje i obišao radove na proširivanju kolovoza, odnosno rekonstrukciji pešačkih i biciklističkih staza,

parkinga i kolovoza. Istakao je da je za potrebe putne privrede izdvojeno najviše novca i da je urađena detaljna analiza grada po kvartovima.
- Obišli smo sve ulice, popisali ih i jedna od prvih većih investicija tiče se Novog naselja gde je uloženo 30 miliona dinara. Ovaj posao završavamo za nekoliko dana, a urađeno je više od 20 hiljada kvadrata asfalta. Uskoro prelazimo i u druge delove grada, a na redu su Limani, Salajka, Petrovaradin i Sremska Kamenica - rekao je Pavličić
Na deonici Sentandrejskog puta, od Ulice Teodora Mandića do prilaznih rampi na mostu preko Kanala proširuje se kolovoz na dve saobraćajne trake, grade se nove pešačke i biciklističke staze. Takođe, obaviće se i rekonstrukcija raskrsnice sa Ulicom Teodora Mandića i Putem novosadskog partizanskog odreda. Izvođač radova je „Put invest”, vrednost posla je blizu 110 miliona dinara, a rok za izvođenje radova je 90 dana. Na Novom naselju radi se u delovima kod ulica Bate Brkića, Bulevara Slobodana Jovanovića i Bulevara Jovana Dučića.
Zajedno s gradonačelnikom radove je obišao i direktor Zavoda za izgradnju grada Borislav Novaković.
B. M.
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 03 sep 2011 08:38 #234

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
limanac napisao/la:
Mislim da malo preteruju. Porta se totalno promenila u poslednjih par godina i postala izuzetno prijatno mesto za kafu/piće, a to sigurno ne bi bila da neko stalno zapišava crkvu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 03 sep 2011 08:46 #235

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Vesti • 09:39 > 09:55 • 03. 09. 2011. | Radio 021

Deca peticijom dobila košarkaški teren

Grupa osnovaca, koja je preuzela inicijativu i pokrenula peticiju za gradnju košarkaškog terena u Sremskoj Kamenici, za desetak dana dobiće željeni teren.


Kako ovaj deo Kamenice nema prostor za igru i bavljenje sportom, deca su započela prikupljanje potpisa jer nisu želeli da se igraju na ulici. Kako za Blic kažu u Zavodu za izgradnju grada, ovo preduzeće nije imalo podatke o činjenici da naselje Marka Oreškovića u Kamenici nema ovakav prostor i odlučili su da izađu u susret klincima i izgrade teren na zapuštenom placu iza zgrada.

Prema rečima roditelja mališana, izgradnja košarkaškog terena biće velika lekcija za decu, jer im pokazuje da u životu mogu mnogo toga da postignu ako se potrude i rade složno.

www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Deca-peticijom...osarkaski-teren.html

Suze su mi krenule na oči... Uz ovakvu vest bi trebalo ubaciti neki ultimate facepalm. :)

Deca pisala direktoru ZIG-a i oni to kao uzeli u razmatranje!? Koga oni za#ebavaju...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 03 sep 2011 10:26 #236

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Naravno da babe preteruju i novinari prave senzaciu. Sve na Porti bi se resilo sa dva toi-toia uz Plebaniju (znam vec sam dosadan) i idiotski je ne uraditi tako malu stvari, i umesto toga ici stavljati kamere, patrole, kapije, i oduzimati gradu taj dragoceni prostor... Cak bi mogao da se napravi i konkurs za javnu pisaonu, ili preuzeti vec resenja iz sveta. Evo kako je to izgledalo npr. u Pragu jos pre 5 godina:


Skroz kulturno, ako oni mogu u centar da ga stave, sto bismo mi bili gadljivi, radi na novcice i jos reklamira pivo :cheers:
Poslednja izmena: 03 sep 2011 10:29 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Odg: Gradske vesti 03 sep 2011 10:31 #237

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
E sad bismo mi mogli da napravimo dopis sa ovom slikom Zigu, kao ona dechica :mrgreen: , i da ih lepo zamolimo da nam ih postave i ne izmisljaju toplu vodu :yes:
Poslednja izmena: 03 sep 2011 10:32 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 03 sep 2011 11:29 #238

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
limanac napisao/la:
E sad bismo mi mogli da napravimo dopis sa ovom slikom Zigu, kao ona dechica :mrgreen: , i da ih lepo zamolimo da nam ih postave i ne izmisljaju toplu vodu :yes:

svaka čast za tu fotku. Prvi wc koji mi se sviđa. fantastično rešenje. Ja sam za ali pod uslovom da zameni onaj lift sa ovim
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 03 sep 2011 13:34 #239

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
limanac napisao/la:
Судбина зграда Албуса у рукама инвеститора

Комплекс зграда некадашње фабрике сапуна "Албус" у Радничкој улици у Новом Саду могао би бити срушен када буде расписан урбанистичко - архитектонски конкурс за изградњу Пословног центра, сазнаје Радио-телевизија Војводине у заводу за изградњу града.

У заводу за заштиту споменика културе града новог сада кажу да су немоћни уколико дође до таквог сценарија.

Разбијени прозори и огромне количине ђубрета данашња су слика старог фабричког комплекса фабрике сапуна "Албус" коју је основало прво новосадско сапунџијско друштво 1904. године.

Архитекта Александар Деђански каже да је очигледно да Град нема намеру да сачува ту фабрику јер су поједини делови тог објекта недавно порушени.

Према изворима инсајдера постоји студија у којој ови објекти више ниси рентабилни нити су за било какву даљу намену и због тога треба да се сруше али студија није прошла јавни расправу и нико не зна осим пар људи који су били слободни да проговоре из ЗИГ-а, каже, каже Александар Деђански из Друштва архитекта Новог Сада.

У Заводу за заштиту споменика културе сматрају да осим зграде Албуса има и других објеката који су од великог значаја за кулутурно наслеђе Новог Сада, а немају правну заштиту јер у тој институцији нема довољно људи који би обавили тај дугогодишњи посао.

Када се прави регулациони план њихово мишљење је неформално и не мора бити узето у обзир када се ради о будућности одређеног објекта, истичу у Заводу.

У Заводу за изградњу града кажу да у плану детаљне регулације у ком се налази и Албус, према подацима Завода за заштиту споменика културе, нема непокретних културних добара и да се нигде не помиње да Албус треба да се чува.

Из Завода су нам доставили и документ о спровођењу урбанистичко архитектонског конкурса за пословни простор, због кога би Албус могао бити срушен, а у коме се наводе и услови за потенцијалне инвеститоре.


www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/novi-sad/sudb...estitora_271227.html


reci im Sale :D

Covek je car koliko se zalaze sa sve, ne znam sto se ne uclani na forum, ili je tu pa se krije pod nekim imenom :D
Poslednja izmena: 03 sep 2011 13:35 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gradske vesti 03 sep 2011 13:45 #240

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Da li ste videli da na Bulevaru Mihajla Pupina rade biciklisticke staze ? Od Mosta do Jovana Djordjevica.

Tuzno je to sto je zelenilo koje je bilo kod DTDa (ona bela zgrada na samom cosku Bul.M.P) proslost i da su tu zbog GLAVONJA postavili bednih par parking mesta....

Da li se secate da su se nekad tu automobili parkirali ko ludi ...pa su postavili stubice ali je neko ubrzo slomio par komada da moze da udje kolima i da su prelazili preko trave samo da bi se tu parkirali.

I onda je neko intervenisao i videcete kako ce jadno biti ...ali svaka cast za biciklisticku stazu
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru