Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Petrovaradinska tvrđava

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 13:00 #321

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9100
Ne bih da budem ničiji advokat, ali mi se čini da je Exit zgodna meta da se skrene pažnja javnosti i nađe krivac za jadno stanje đave. Ne verujem da je festival kriv za one pukotine u bedemima. Starost i još nešto drugo će pre biti odgovorni. Pazimo je i mazimo godinu dana, a onda dođu horde drogiranih i za 4 dana sve sjebu. Kako da ne. :sick:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis Driftwood

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 13:28 #322

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Buraz, ja sam cesto idem na Exit i to sto ti mozda ne volis Exit ne moras da generalizujes da smo horda drogiranih jer mene to malo vredja.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 13:48 #323

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9100
Brate :D

Edit. Moj prethodni post je kratak, nemoj da ga čitaš dijagonalno. :)
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 08 mar 2014 13:55 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 14:26 #324

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Otis Driftwood napisao/la:
Uzmu par ljudi iz zelenila, par iz cistoce,onda iz zavoda itd itd i eto, problem resen. Ne moraju nove zaposlene da uzimaju.

Misliš da bi to stvarno tako bilo? :lol: Oni jedva čekaju da osnuju neko novo JP, pa da zaposle kurtu i murtu. Inače, ne razumem o kakvoj sinhronizaciji pričaju... Jbt, šta bi bilo da vode višemilionski grad.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 14:33 #325

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
mrnjavi wrote:
Brate :D

Edit. Moj prethodni post je kratak, nemoj da ga čitaš dijagonalno. :)

Svi koji na "originalan" način opisuju ko posecuje exit (narkomani, drogerasi) su ili stariji ljudi ili oni kojima je program bezveze ili oni koji bojkotuju festival zbog nečega.

Molim lepo, te uvrede nemoj da prosipaš ovde.

Isto tako ja svaki put kada vidim logo FK Vojvodine, neki grafit ili neka parolu, pogotovo ovih dana, meni se grči želudac jer su meni asocijacija na klub Narkomani, kriminalci i huligani.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 08 mar 2014 14:34 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 14:33 #326

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Cookie Monster napisao/la:
Otis Driftwood napisao/la:
Uzmu par ljudi iz zelenila, par iz cistoce,onda iz zavoda itd itd i eto, problem resen. Ne moraju nove zaposlene da uzimaju.

Misliš da bi to stvarno tako bilo? :lol: Oni jedva čekaju da osnuju neko novo JP, pa da zaposle kurtu i murtu. Inače, ne razumem o kakvoj sinhronizaciji pričaju... Jbt, šta bi bilo da vode višemilionski grad.

Ne pričam ja, priča žena sa klipa.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 15:35 #327

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Nisi razumeo mrnjavog. Vrati se i pročitaj kao da je prvi put.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 15:52 #328

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
TurboMaximus napisao/la:
Nisi razumeo mrnjavog. Vrati se i pročitaj kao da je prvi put.

E bas necu :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 15:54 #329

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
U bogte, nisam video sarkazam. My bad :troll:

Ali i dalje stojim iza onoga šta mislim o fudbalskim klubovima :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 08 mar 2014 15:54 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 15:58 #330

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9100
Otis Driftwood napisao/la:
mrnjavi wrote:
Brate :D

Edit. Moj prethodni post je kratak, nemoj da ga čitaš dijagonalno. :)

Svi koji na "originalan" način opisuju ko posecuje exit (narkomani, drogerasi) su ili stariji ljudi ili oni kojima je program bezveze ili oni koji bojkotuju festival zbog nečega.

Molim lepo, te uvrede nemoj da prosipaš ovde.

Isto tako ja svaki put kada vidim logo FK Vojvodine, neki grafit ili neka parolu, pogotovo ovih dana, meni se grči želudac jer su meni asocijacija na klub Narkomani, kriminalci i huligani.

Dragi Otise,
rečenica koja te je uvredila je gorko ironična od prvog slova do tacke . Bio sam uveren da je to očigledno. Pošto nije, da nacrtam:

Ne mislim da su exitovci narkomani, niti da su odgovorni za stanje na tvrđavi.
Da si mi živ i zdrav , možemo popiti pivo na sledećem Exitu koji volim i rado posecujem.

:)


Sent from my HTC Desire 300 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 16:23 #331

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9100
Jebli me i telefon i tapatalk i ćevapi od prstiju.
I Otis se opasulji dok ja otkucam post :facepalm:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 18:18 #332

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Kucaj između obroka. :troll:
Poslednja izmena: 08 mar 2014 18:18 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 08 mar 2014 19:14 #333

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9100
Tesko, ja sam permanentno u obroku


Sent from my HTC Desire 300 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 10 mar 2014 12:11 #334

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Otis stv citaj malo bolje postove hahah.

Elem ,ovako posto sam i sam navijac, svako ko misli da na EXITu nema narkomanisanja je lud.. a veruj mi Otis da ces mnogo vise takvih naci na EXITu nego na stadionu,i to ne samo zbog broja ljudi nego i proporijalno.

Sto se grafita tice ,kad ih vec ima ,bolje da ima nasih nego grobarskih i ciganskih.

I na kraju za Mrnjavog , druze gresis , naravno da je EXIT krivac za pukotine.
Koliko ljudi bude gore,skakanje,ozvucenje-gruvanje-vibracije, naravno da to dovodi do pukotina..
Ljudi koji/bi odrzavali tvrdjavu mogu pre svega da brinu o cistoci i slicno ,dok za pukotine bas i ne mogu biti odgvoroni zato sto nije pokosena trava negde ili slicno..

Kao sto sam prvi put rekao, volim sto imamo EXIT,ne idem na isti ,sto zbog posla(treba ujutru i ustati),sto zbog pre svega elektronskog tipa festivala,a bogami shodno tome ni cene bas nisu male,npr dodje Billy ili HIM i sad da pljunem 5-6k samo zbog toga.. ne isplati se.Dakle to je razlog zbog cega ne idem na festival.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 10 mar 2014 13:43 #335

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Hahahahha, slatko si me nasmejao.

Cak i ako ima narkomana za vreme exita i muve su opasnije od njih, svi dolaze tamo da se provode i svako ima neki svoj porok koji vuce za sobom.

A navijaci sa druge strane sire teror, biju ljude, pljackaju, ubijaju, lome, ruse.

A jos vidim da i podrzavas pisanje grafita. Da si neki trebao si reci kako ne sme biti grafita uopste a ne pa bolje Vosin nego Partizanov ili Zvezdin.

Ispred moje zgrade je ofarban zid posle 10 dana pojavio se vosin grafin, par dana kasnije precrtan i napisan zvezdin a sad pred izbore seseljov. Zao mi je, ja to ne podrzavam.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 10 mar 2014 14:44 #336

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Cekaj bre.. nisam ja govorio o tome ko je opasan a ko ne..
Ti si spomenuo da su navijaci narkomani.. kontam da ne pratis fudbal i da nisi bio nikad na stadionu pa shodno tome nije fer da sve stavljas u isti kos.
Sto se grafita tice lepo sam reko da kad ih vec ima, bolje da budu nasi a ne ciganski i grobarski s obzirom da ovo nije BG.
Uostalom ima i drugih grafita koji nemaju veze sa navijacima pa vidim da ti to ne smeta.

Na kraju krajeva otkud sad o ovome na ovoj temi .. Jedno je sigurno ,nisu navijaci krivi za pukotine na tvrdjavi,nego EXIT.
Takodje sam rekao da nisam za ukidanje istog nego na dislociranje ,naravno u okviru NSa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 10 mar 2014 14:59 #337

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Tema je petrovaradinska tvrdjava a ne narkomani i navijaci...
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 03 apr 2014 00:07 #338

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ipak zelim da povucem izjavu da na tvrdjavi treba uvesti kočije a evo i zasto.

www.facebook.com/photo.php?v=10152311698...44585&type=2&theater

Inace po novom zakonu o saobracaju kocije su zabranjene i policija ima pravo da ih zapleni ali najveci problem je, sta i gde sa njima, jednostavno nemaju gde da ostavljaju konje.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon

Petrovaradinska tvrđava 12 maj 2014 18:58 #339

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nastavljena rekonstrukcija Beogradske kapije

Rekonstrukcija Beogradske kapije, započeta u septembru prošle godine, se nastavlja. Prvobitnim protokolom, koji je potpisan krajem 2012. godine, kao rok za završetak radova planiran je 31. decembar prošle godine.

Poslednja ozbiljna rekonstrukcija Beogradske kapije rađena je između dva svetska rata, kada je današnji izgled i dobila. Naredna obnova vršena je tek početkom devedesetih, kada je zapravo spoljašnja fasada samo prekrečena! A tokom svog tog vremena, ovaj simbol grada i spomenik kulture star više od dva veka izložen je verovatno najvećem opterećenju u gradu.

Prema nekim procenama, kroz dva prolaza na Beogradskoj kapiji dnevno prođe oko 20.000 vozila, a neposredno posle NATO bombardovanja Novog Sada, taj broj je bio mnogo veći.

Zbog saobraćajnog opterećenja, veliki problem predstavlja i sama organizacija radova. Ali, kako smo saznali u Zavodu za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada, koji je izgradio projekat obnove, najprimarniji radovi su završeni.



Slobodanka Babić iz Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada kaže da je sanacija gornje kapije je urađena.

U Fondu za kapitalna ulaganja Autonomne pokrajine Vojvodine, jednom od glavnih finansijera projekta, nisu zadovoljni brzinom radova, a kao jedan od glavnih razloga za to vide kašnjenje sa izborom izvođača radova, i sa dostavljanjem dokumentacije i dozvola.

U JP "Poslovni prostor", investitoru projekta, kažu da su radovi nastavljeni, a to potvrđuje izvođači radova, beogradska firma "Ornament Invest Inženjering". Rokovi za završetak radova nisu precizirani, jer zavise od dinamike priliva novca.

Ceo projekat košta oko 35 miliona dinara. Do sada je ceo iznos isplatila samo Banka Inteza. Beogradska kapija je na njihovom konkursu "Mesto koje volim" izabrana za jedan od tri objekta kulturno-istorijskog nasleđa koji će biti rekonstruisani.

Ostali finansijeri, Grad, Pokrajina i Republika kasne sa uplatama.
www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/nas...e-kapije_485466.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Petrovaradinska tvrđava 14 jun 2014 11:19 #340

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Op op, jel se to nesto ponovo desava?

Реконструкција Београдске капије мења трасе аутобуса

Због радова на реконструкцији Београдске капије од понедељка, 16. јуна, у смеру из Новог Сада мењају се трасе линија 3, 3А, 9, 60, 61, 62 и 64.
novosadska.tv/vest.php?id=12158
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru