Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Naličje grada

Наличје града 01 mar 2022 10:09 #2281

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Bezbednjakovčanin napisao/la:
Mislim da ovakav izbor za Miss uošte nije fer u gradu koji ima ulicu Vojvode Knićanina kao konkurenciju. :storm:

I Nikole Tesle
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 01 mar 2022 12:31 #2282

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1788
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Btw, nasao na netu pa da prosledim

Već bilo:
www.nsbuild.rs/forum/kafana/1154-svastara?start=2140#101010
Ne pratiš forum s dovoljnom pažnjom. :rant:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 01 mar 2022 12:40 #2283

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Slabo divanim po kafani Mr. Dujo ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 10 mar 2022 00:05 #2284

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Park kod Medicinske škole, bila neka modenrna ljuljaška kao u koš da se sedne. Nije mi jasno jel ovo bilo ankerisano samo ovako u zemlju, ili se stopa izmrvila, ili šta već... Uglavnom, nije dugo trajalo. :facepalm:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, sergio-m, sasar, Blavak, valjan, saleamns, Чиле

Naličje grada 10 mar 2022 10:26 #2285

  • zeljolaki
  • zeljolaki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 127
  • Primljenih Zahvalnica: 231
limanac napisao/la:
Park kod Medicinske škole, bila neka modenrna ljuljaška kao u koš da se sedne. Nije mi jasno jel ovo bilo ankerisano samo ovako u zemlju, ili se stopa izmrvila, ili šta već... Uglavnom, nije dugo trajalo. :facepalm:



Uhhh...za ovo bi neko trebao krivično odgovarati...ugrožavanje života dece :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sergio-m, saleamns

Naličje grada 06 maj 2022 09:58 #2286

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 06 maj 2022 10:23 #2287

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Pastai....
pogledati kako su stavili demit fasadu preko drvenih letvica i bice vam sve jasno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar

Naličje grada 06 maj 2022 10:28 #2288

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Placeni novinari bi sada napisali "Novosadjani su se konacno izborili za savremeni KONCEPT BAR na top lokaciji koji ce ojacati privredu Srbije", kako nas gaze ovo nema nigde..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, vladulns

Naličje grada 16 maj 2022 02:06 #2289

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ja prosto ne mogu da verujem koliko grad Novi Sad ide protiv pesaka i u korist ugositelja. SRAMOTNO!





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, Yokai, sergio-m, Duja, RM77, Alibunar, Blavak, Bogdus, Djordje Cvarkov, valjan, saleamns, Toni021

Naličje grada 16 maj 2022 08:43 #2290

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Kako su bzobrazni ugostitelji ovo nema nigde, od ozvucenja sa basevima koji probijaju zidove sada i baste tako ogradjuju -.-
U Karlovcima sam voleo da idem u Bermet, ali i oni skroz ogradili tu gde su pesaci prolazili i sada ne mozes uz kuce da nastavis pravo niz ulicu tako da ih bojkotujem jer su govna alava
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, saleamns, Toni021

Naličje grada 24 maj 2022 17:21 #2291

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Ova stoka je baš neumorna sa lepljenjem ovih oglasa. Sve u krugu od 50 metara je izlepljeno. Saobraćajni znaci, semafori, putokazi, bandere, . . . Čak i one dve nove autobuske stanice prema Uspenskoj crkvi. Svaka je izlepljena sa po najmanje desetak ovih žutih oglasa. Mrzelo me da i to slikam.
Može li se ovom skotu stati na put?
Kompletan grad je izlepljen, nema gde nije turio oglas za otkup laptopova.
Trg oko pozorišta je već jednom bio sav izlepljen samo nekoliko dana od završetka radova pa su komunalci to sve grebali i poskidali za dan, dva.
Lik inače operiše i po Beogradu. Kopletan Beograd je izlepljen kao Novi Sad pa sada nemam pojma jel on iz BG pa lepi i po NS ili je iz NS pa lepi i po BG. Ne bi me iznenadilo da su i ZR, SU, SO, KI, PA, ŠA, KG, KR, KŠ, . . . isto ovako oblepljeni.

Kako ne postoji neka politika kažnjavanja svega ovoga?
Tipa komunalci izbroje koliko ovih oglasa ima, pomnože sa npr. 1000 dinara + još 1000 dinara po glasu da ih Gradska čistoća ukloni.
Za sve oglase. I one za putovanja po manastirima, za časove klavira, matematike, engleskog, za iznajmljivanje garaže, za prodaju pilića, . . .





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, sergio-m, Duja, TurboMaximus, sasar, Blavak, Bogdus, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan, Детелинарђанин

Naličje grada 24 maj 2022 22:19 #2292

  • Reg021
  • Reg021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 40
Alibunar napisao/la:
Kako su bzobrazni ugostitelji ovo nema nigde, od ozvucenja sa basevima koji probijaju zidove sada i baste tako ogradjuju -.-
U Karlovcima sam voleo da idem u Bermet, ali i oni skroz ogradili tu gde su pesaci prolazili i sada ne mozes uz kuce da nastavis pravo niz ulicu tako da ih bojkotujem jer su govna alava

Nisu ugostitelji krivi, nego jedino i samo jedino Grad koji im je to dozvolio!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 24 maj 2022 22:41 #2293

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Za Novi Sad ne znam, ali u Beogradu je lepljenje reklamnih plakata i oglasnih poruka bilo koje vrste na spoljnim delovima zgrada, objektima komunalne i saobraćajne infrastrukture ili na drveću kažnjivo. Za postupanja suprotno zabranama koje su propisane odredbama navedenih odluka predviđene su novčane kazne u iznosu od 50.000 i 100.000 dinara za pravno lice, zatim 25.000 i 30.000 za preduzetnika, dok je za odgovorno lice u pravnom licu, kao i za fizičko lice, odnosno obične građane kazna od 5.000 do 10.000 dinara. Koliko znam tamo je za to nadležan Sekretarijata za inspekcijske poslove, a da li je iko i kažnjen u proteklih nekoliko godina pojma nemam. .
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 25 maj 2022 09:26 #2294

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Reg021 napisao/la:
Alibunar napisao/la:
Kako su bzobrazni ugostitelji ovo nema nigde, od ozvucenja sa basevima koji probijaju zidove sada i baste tako ogradjuju -.-
U Karlovcima sam voleo da idem u Bermet, ali i oni skroz ogradili tu gde su pesaci prolazili i sada ne mozes uz kuce da nastavis pravo niz ulicu tako da ih bojkotujem jer su govna alava

Nisu ugostitelji krivi, nego jedino i samo jedino Grad koji im je to dozvolio!!!

Druze pa ne mozes tako gledati, naravno da je drzava kriva za dosta stvari ali postoji obicajno, pravo tj moral pre svega da radis nesto i ne ugrozavas druge. Nasi ugostitelji nemaju trunke morala i grize savesti i spremni su da gaze preko mrtvih da bi ostvarili extra profit pisljivi.

Ta logika drzava je dozvolila kao kad su moj drug i njegov otac pusili u ulazu i pricali sa mnom, kad smo se rastajali oni su bacili opuske kod lifta i na moje pitanje jel moguce da niste uneli u vasu kantu bukvalno ste ispred stana, oni su mi rekli "Pa zasta placamo spremacice?". To su skolovani ljudi ali jednostavno nema morala, zato sto placaju spremacicu kenjali bi u ulazu sto se njih tice..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 25 maj 2022 09:28 #2295

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ne mozemo pricati da NISU ugostitelji krivi nego grad koji je to dopustio jer nisam siguran da je Grad dosao do ugostitelja i pitao da li zele bastu nego je ugostitelj podneo zahtev Gradu.
Krivi su i ugostitelji ali i Grad
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar

Naličje grada 25 maj 2022 20:22 #2296

  • Reg021
  • Reg021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 40
Alibunar napisao/la:
Druze pa ne mozes tako gledati, naravno da je drzava kriva za dosta stvari ali postoji obicajno, pravo tj moral pre svega da radis nesto i ne ugrozavas druge. Nasi ugostitelji nemaju trunke morala i grize savesti i spremni su da gaze preko mrtvih da bi ostvarili extra profit pisljivi.

Ta logika drzava je dozvolila kao kad su moj drug i njegov otac pusili u ulazu i pricali sa mnom, kad smo se rastajali oni su bacili opuske kod lifta i na moje pitanje jel moguce da niste uneli u vasu kantu bukvalno ste ispred stana, oni su mi rekli "Pa zasta placamo spremacice?". To su skolovani ljudi ali jednostavno nema morala, zato sto placaju spremacicu kenjali bi u ulazu sto se njih tice..
Obicajno pravo? Obicajno pravo je nastalo pre nastanka drzava i pisanih pravila. Sta ce ti obicajno pravo kada imamo drzavu i zakon.
Grad je mogao, da je hteo a nije, zato je grad jedini krivac, da donese uredbu, pravilnik itd kojim bi uredio broj stolova, povrsinu koju kafic moze da zazuzme, izgled basti tj stolova itd, a ne da nam centar lici na rumski vasar.
Zasto je problem da se propise, npr lokal moze "uzurpirati" 10 ili 20 metara kvadratnih trotoara i postaviti maksimalno 5 ili 10 stolova i propisati izgled stolova i da sve to na nesto lici, a ne da centar lici na "paradu pijanstva i kica" kao sto rece nas eminentni sugradjanin?

Drzava, to je sistem, to su pisana pravila, a ne nada da ce se neko pridrzavati nepisanih pravila ili imati svest o okolini.

Opusci? Imam ortaka koji je ceo zivot lice o kome se neko "stara" (keva, sestra) i samo mu podilaze. Izledju ostalog je i strastveni pusac i pikavci su tu da ih neko drugi pokupi, kao ti tvoji. I ode lik na sever, ne drzi me za rec dal bese Finska ili Norveska i kaze mi kad su shvatili da je strastven pusac skrenu mu paznju da se pikavci bacaju iskljucivo u kantu, nikako na trotoar i da je kazna oko 600e. Pitam ja njega i? Kaze sta i, bacao sam u kantu de da mi neko izbije iz dzepa 600eura da se roknem odma.

Sistem, pravila i kazna.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 25 maj 2022 22:08 #2297

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Ne mogu da se natezem, da imam kafic ne bih zagradjivao stazu pesacima i baseve rokao sto jace. Kad pusim cigaru ne bacam po zgradama, ne treba mi drzava da me kontrolise.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 25 maj 2022 23:10 #2298

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Alibunar napisao/la:
Ne mogu da se natezem, da imam kafic ne bih zagradjivao stazu pesacima i baseve rokao sto jace. Kad pusim cigaru ne bacam po zgradama, ne treba mi drzava da me kontrolise.
Tebi možda.
Valjda ti je jasno da je za većinu nužno, i jedini način da se nauče da nisu sami na planeti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 01 jun 2022 13:02 #2299

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sergio-m, Duja, sasar, Alibunar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Детелинарђанин

Naličje grada 12 sep 2022 12:18 #2300

  • gremlinka
  • gremlinka's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 61
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Nisam vična fotografisanju i umetanju istih na forum te bih molila nekog od forumaša sa tim veštinama kada prolazi ulicom Stevana Musića da uslika deo ograde koji je ostao od stare kuće, između broja 18 i Makijata. Lepo su se razbaškarile gospođetine iz salona Lady u baštenskim garniturama sa sve velikim suncobranom, obezbeđene od prolaznika. Od Radničke ide lepo pešačka staza i onda hop, zidić sve do parkinga (koji je uvek popunjen). Stariji i nemoćniji te bebeća kolica nemaju mogućnost prolaza. Hotimire, Hotimire ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru