Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Naličje grada

Naličje grada 01 sep 2021 11:48 #2221

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pridružujem se negodovanju, ovo je prilično odvratno i nažalost tu da ostane dugo dugo :gaah:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77

Naličje grada 01 sep 2021 12:26 #2222

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
Treba da ofarbaju gradsku kuću u trobojku , to bi onako baš bilo strava !
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, Blavak

Naličje grada 01 sep 2021 13:03 #2223

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Narodnog Fronta 53, tu vam je sve što treba da vas interesuje. Ko nam kriv što smo im oteli MZ
www.021.rs/images/uploads/2021/gorica/trobojka_liman_2.jpg
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 01 sep 2021 13:24 #2224

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Tera stoku Raca.

Zrelo za kural.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, Blavak

Naličje grada 01 sep 2021 15:27 #2225

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Ја сам за то да се заставе вијоре на зградама на за то предвиђеним држачима у дане државних празника, као што се то некада радило. Фарбање степеништа у боје заставе је превише.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Toni021

Naličje grada 01 sep 2021 17:08 #2226

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35920
Ne ulazeći u bilo kakvu diskusiju u vezi ovoga što je, nažalost, naružilo taj deo grada, a mislim da su ostale kolege forumaši dosta toga rekli i to sa pravom, te sam uverenja da su u pravu, osvrnuću se na Čiletovo zapažanje, obzirom da sam takođe primetio to stepenište, te da mi ono baš bode oči. Pitam se koji je to nivo mentalne bolesti pa da tako nešto uradiš (iscrtavanje stepeništa u boje državne/narodne zastave)? Pokušavam da shvatim i ne ide mi. Stavio sam po strani sva moja razmišljanja u vezi svega ostalog što sam video na fotografijama i razmišljam samo o tom stepeništu. Koliko god i kakva god da je bila namera mentalno obolelih koji su ovo uradili, patriotska sigurno nije, jer kako da ja ili bilo koji građanin ove države uđe/izađe iz te zgrade a da pri tom ne prekršim član 173. KZRS.

( Povreda ugleda Srbije
Član 173
Ko javno izloži poruzi Srbiju, njenu zastavu, grb ili himnu,
kazniće se novačnom kaznom ili zatvorom do tri meseca.)


Nažalost, ja ne vidim da neko, naročito stariji, može da uđe/izađe odatle a da ne zgazi na zastavu. Moje viđenje tog gaženja zastave je navedeneo u citiranom članu zakona.
Poslednja izmena: 01 sep 2021 17:10 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Naličje grada 01 sep 2021 22:29 #2227

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3425
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Čisto da ne bude bilo kakvih nedoumica ko stoji iza ove svinjarije, sekta je organizovala procesiju sveže omalanom ulicom.

Predlog moderaciji da se ova današnja epizoda prebaci u Naličje grada, nije joj mesto ovde

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac, Duja, TurboMaximus, Alibunar, Blavak, zeljolaki, vladulns

Naličje grada 02 sep 2021 01:37 #2228

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Zašto se snebdivamo pa ovaj performans ne nazovemo pravim imenom.
Mislim, zašto bi sami sebe lagali da ovo nije ovo

www.gannett-cdn.com/-mm-/b036f50817486c4...quality=50&width=640
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, mrnjavi, TurboMaximus, RM77, Alibunar, Blavak, Billy

Naličje grada 02 sep 2021 11:43 #2229

  • AcaFacaKokiHouse
  • AcaFacaKokiHouse's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Не бламирај се. Није за поређење. Шта год мислио о Вучићу и СНС-у, не можеш их поредити за немачком националсоцијалистичком партијом.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 02 sep 2021 11:47 #2230

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
tako je Aco, predaja nije opcija!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: AcaFacaKokiHouse

Naličje grada 02 sep 2021 13:41 #2231

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Prikladno situaciji i pravovremeno: :troll:
www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=20...ry=11&nav_id=1916427
Vučić objavio novu poruku: "Ujedinimo se pod našom himnom i zastavom" VIDEO

Beograd -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je video poruku u kojoj podseća na vrednost himne "Bože pravde", kao i na pravo drugih da im se ona ne dopada.
Izvor: B92 četvrtak, 2.09.2021. | 12:57

Vučić je podsetio i da demokratija nije samo vladavina većine, već i poštovanje prava manjine i zato će, kako kaže, uvek braniti one koji nisu oduševljeni našom himnom ili trobojkom.

Ipak, Vučić objašnjava da niko nema pravo da vređa obeležja Srbije, naročito u trenucima kada naša zemlja trpi brojne pritiske.

"Bože pravde je naša himna, bila je to i u vreme Kneževine i Kraljevine Srbije. Ujedinimo se pod našom zastavom i himnom i svi zajedno izborićemo se za sigurnu budućnost Srbije", napisao je Vučić uz video koji je podelio na Instagramu.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 02 sep 2021 13:42 od Duja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 02 sep 2021 16:40 #2232

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Odlično zapažanje, samo je ovo mudro izvedeno. Zakon definiše državnu i narodnu zastavu. Državna zastava ne sme da se ističe i koristi na svadvama, ispraćajima, te drugim narodnim veseljima, ne sme da dodiruje tlo i sl. Narodna zastava može kako hoćeš. Zastava bez grba je narodna zastava, što je primer kod ovih grafita.
Blavak napisao/la:
Ne ulazeći u bilo kakvu diskusiju u vezi ovoga što je, nažalost, naružilo taj deo grada, a mislim da su ostale kolege forumaši dosta toga rekli i to sa pravom, te sam uverenja da su u pravu, osvrnuću se na Čiletovo zapažanje, obzirom da sam takođe primetio to stepenište, te da mi ono baš bode oči. Pitam se koji je to nivo mentalne bolesti pa da tako nešto uradiš (iscrtavanje stepeništa u boje državne/narodne zastave)? Pokušavam da shvatim i ne ide mi. Stavio sam po strani sva moja razmišljanja u vezi svega ostalog što sam video na fotografijama i razmišljam samo o tom stepeništu. Koliko god i kakva god da je bila namera mentalno obolelih koji su ovo uradili, patriotska sigurno nije, jer kako da ja ili bilo koji građanin ove države uđe/izađe iz te zgrade a da pri tom ne prekršim član 173. KZRS.

( Povreda ugleda Srbije
Član 173
Ko javno izloži poruzi Srbiju, njenu zastavu, grb ili himnu,
kazniće se novačnom kaznom ili zatvorom do tri meseca.)


Nažalost, ja ne vidim da neko, naročito stariji, može da uđe/izađe odatle a da ne zgazi na zastavu. Moje viđenje tog gaženja zastave je navedeneo u citiranom članu zakona.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Наличје града 02 sep 2021 22:12 #2233

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
neusatz! napisao/la:
Odlično zapažanje, samo je ovo mudro izvedeno. Zakon definiše državnu i narodnu zastavu. Državna zastava ne sme da se ističe i koristi na svadvama, ispraćajima, te drugim narodnim veseljima, ne sme da dodiruje tlo i sl. Narodna zastava može kako hoćeš. Zastava bez grba je narodna zastava, što je primer kod ovih grafita.

Морам да те исправим. Одредбе Закона о изгледу и употреби грба, заставе и химне Републике Србије односе се на оба облика заставе Републике Србије. У Закону се користи израз „застава Републике Србије”, а под њим се подразумевају и Државна и Народна застава, у складу са чланом 17 Закона, који гласи:
Застава Републике Србије постоји и користи се као Државна застава и као Народна застава, са размерама 3:2 (дужина према висини).
Закон се, у смислу обавезе истицања одговарајућег облика заставе, односи на државне органе, Народну скупштину Републике Србије, органе покрајинске аутономије, органе локалне самоуправе и јавне службе, али не и на грађане, предузетнике и остале. Такође, Закон не забрањује истицање и употребу Државне заставе од стране других правних и физичких лица, све док се она употребљава у складу са осталим одредбама Закона. Простор за то је остављен у члану 24 где пише да се Државна застава може истицати...
3) у другим случајевима, ако њена употреба није у супротности са овим законом
... што може да подразумева и свадбе, весеља и сл.
Можда је ово „рупа у закону”, али ће пре бити да је урађено како не би дошло до кажњавања других правних и физичких лица због употребе погрешног облика заставе.

Мало сам се удаљио од теме, надам се да је сада све јасно. :cheers:
Poslednja izmena: 02 sep 2021 22:14 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Наличје града 03 sep 2021 02:04 #2234

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Hvala, u pravu si. Moja greška. Samo jednu stvar ne razumem iz Zakona, a to je ako odnos veličine nije 3:2 metra da li je to i dalje zvanično zastava? To mi je malo nejasno u zakonu, da li veličina odredjuje, ili i sam izgled.
Чиле napisao/la:
neusatz! napisao/la:
Odlično zapažanje, samo je ovo mudro izvedeno. Zakon definiše državnu i narodnu zastavu. Državna zastava ne sme da se ističe i koristi na svadvama, ispraćajima, te drugim narodnim veseljima, ne sme da dodiruje tlo i sl. Narodna zastava može kako hoćeš. Zastava bez grba je narodna zastava, što je primer kod ovih grafita.

Морам да те исправим. Одредбе Закона о изгледу и употреби грба, заставе и химне Републике Србије односе се на оба облика заставе Републике Србије. У Закону се користи израз „застава Републике Србије”, а под њим се подразумевају и Државна и Народна застава, у складу са чланом 17 Закона, који гласи:
Застава Републике Србије постоји и користи се као Државна застава и као Народна застава, са размерама 3:2 (дужина према висини).
Закон се, у смислу обавезе истицања одговарајућег облика заставе, односи на државне органе, Народну скупштину Републике Србије, органе покрајинске аутономије, органе локалне самоуправе и јавне службе, али не и на грађане, предузетнике и остале. Такође, Закон не забрањује истицање и употребу Државне заставе од стране других правних и физичких лица, све док се она употребљава у складу са осталим одредбама Закона. Простор за то је остављен у члану 24 где пише да се Државна застава може истицати...
3) у другим случајевима, ако њена употреба није у супротности са овим законом
... што може да подразумева и свадбе, весеља и сл.
Можда је ово „рупа у закону”, али ће пре бити да је урађено како не би дошло до кажњавања других правних и физичких лица због употребе погрешног облика заставе.

Мало сам се удаљио од теме, надам се да је сада све јасно. :cheers:
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Наличје града 04 sep 2021 14:42 #2235

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
neusatz! napisao/la:
Hvala, u pravu si. Moja greška. Samo jednu stvar ne razumem iz Zakona, a to je ako odnos veličine nije 3:2 metra da li je to i dalje zvanično zastava? To mi je malo nejasno u zakonu, da li veličina odredjuje, ili i sam izgled.

Однос дужине и висине јесте 3:2, али тај однос није изражен у метрима, већ се односи на било коју мерну јединицу за дужину и вредност. На пример, величина заставе може бити 90 цм • 60 цм или, рецимо, 1,5 м • 1 м.
Могу само да претпоставим да се на непоштовање члана 17 гледа као на преступ, али да се застава још увек сматра заставом. У супротном, имали бисмо ситуацију да у Новом Саду немамо истакнуте заставе, будући да су, скоро свуда, истакнуте заставе погрешне размере, због незаконитог прилагођавања размере заставе јарболу.
Poslednja izmena: 04 sep 2021 16:12 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 06 sep 2021 20:46 #2236

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Evo u kakvom stanju je info tabla u samom centru grada

Sram vas bilo TONS

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sergio-m, Duja, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Чиле

Naličje grada 06 sep 2021 23:44 #2237

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ispalo ko neko ulje na platnu :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 07 sep 2021 08:39 #2238

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
I to topografsko
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 10 sep 2021 09:01 #2239

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 10 sep 2021 10:12 #2240

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2942
Jezivo šta nam rade "patriote"... Sve ok, al poštujte privatnu svojinu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru