Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Naličje grada

Naličje grada 22 nov 2019 21:32 #2041

  • Marc
  • Marc's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 298
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Ovo je zato što se radi obližnji parking tzv Štrand parking-divlji. :facepalm:
Prijavio neko gradskoj inspekciji?
Atomsko Sklonište - Čedna gradska lica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 23 nov 2019 10:50 #2042

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1169
  • Primljenih Zahvalnica: 2327
Pa tu i mi parkiramo kada idemo na pub kviz, Beza kafe "obezbedio" mesta, verovatno će posle završetka rekonstrukcije parkinga oni da rekonstruišu "zelenu" površinu. Mada, kada smo poslednji put išli na pub kviz nije bilo padavina, samim tim ni ove razvučene kaljuge...
Poslednja izmena: 23 nov 2019 10:52 od valjan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 24 nov 2019 19:22 #2043

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1526
Rekonstruise se onaj parking na 20m, ali je zavrsen drugi, kod Kabela, koji je na 50m. Ocigledno predaleko...
Ne mogu da verujem da ce neko radije izaci iz kola u kaljugu do clanaka, nego stati 50m dalje.
Poslednja izmena: 24 nov 2019 19:29 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: lanens

Naličje grada 24 nov 2019 19:55 #2044

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1169
  • Primljenih Zahvalnica: 2327
Kada smo poslednji put išli na pub kviz pre dve nedelje, parking kod Kabela još nije bio gotov, ali kao što rekoh nije bilo ni kaljuge tu kod Beze...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 25 nov 2019 17:10 #2045

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Zanimljiva situacija blizu OŠ Đorđe Natošević i raskrsnice ulica Radničke i Stražilovske.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, Duja, valjan

Naličje grada 25 nov 2019 22:45 #2046

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Divno.
Taman si uhvatio i ćoškaste parkirače.
Bude ih i po 5-6 na tom uglu pa prolazak postaje atletska disciplina.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 26 nov 2019 08:48 #2047

  • Kxhy
  • Kxhy's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Ovo je ugao Radničke i S.Musića.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Naličje grada 26 nov 2019 11:01 #2048

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
^^ Jeste, ja sam pogrešio, a na S. Musića sam i mislio, al što napisah Stražilovsku... Hvala na ispravci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 28 nov 2019 08:36 #2049

  • Gari
  • Gari's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 110
  • Primljenih Zahvalnica: 188
Otkud sad ovo? Očistili fasadu pa se pojavile klime ili ih ja do sad nisam video? Sve ostale su sa unutrašnje strane zgrade.


Hoću da se napijem, al' nemam s kim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 28 nov 2019 09:37 #2050

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Klime su bile i ranije.



Inace, sto se tice posla ciscenja fasade: Da nisu ankerisali ploce dao bih im cistu desetku jer ovako izgleda kao nova zgrada
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Gari

Naličje grada 28 nov 2019 10:08 #2051

  • Gari
  • Gari's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 110
  • Primljenih Zahvalnica: 188
Dakle, nisam ih video. Nije tako strašno, skriva ih ograda. Ovo sam slučajno video. Što se tiče čišćenja fasade, lepo izgleda, no, s obzirom da dovodim u pitanje stručnost (volju, profesionalnost itd) svih koji nešto rade za ovu vlas', videćemo koliko će potrajati ovakav izgled.
Hoću da se napijem, al' nemam s kim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Naličje grada 28 nov 2019 22:33 #2052

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 463
  • Primljenih Zahvalnica: 2101
Pre neki dan prođem pored Banovine i primetim da su radili malo višenod samog čišćenja fasade.
Na gomili onih podrumskih prozora, sa rešetaka su decenijama unazad bile poskidane/ukradene, većina onih metalnih kugli veličine loptice za tenis.
Sada sam se prijatno iznenadio da sve nedostajuće kugle ponovo napravili i ugradili na mesta nedostajućih.
Mislim da je nedostajalo sigurno oko 80% tih kugli. Sada su, čini mi, se sve na broju.
Znači, nisu samo čistili fasadu. Napravili su i ugradili i neke nedostajuće delove.
Treba negde tražiti specifikaciju radova da vidimo šta sve radili, popravili. Možda i još neke sitnice sem tih kugli.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Eldarion

Naličje grada 29 nov 2019 06:54 #2053

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Malo više od sitnica. Sređuje se plenarna sala skupštine u potpunosti i koliko znam ima još da se radi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 29 nov 2019 09:22 #2054

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Ako krene da menjaju stolariju od ceo budzet za grad Novi Sad :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 04 dec 2019 17:39 #2055

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Sad kad ima nalepnica, koja nam govori čemu služi, još samo da se naviknemo da to nešto samo toj nameni i služi.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Djordje Cvarkov, valjan

Naličje grada 04 dec 2019 22:37 #2056

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Ono kad ker izvrsi nuzdzu i ostavi iza sebe viski :blink:
Poslednja izmena: 04 dec 2019 22:39 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 05 dec 2019 10:12 #2057

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Ma šta ostavi, sve je popila džukela :(
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 05 dec 2019 13:31 #2058

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Klinci ušli u keš. Ja kad sam visio sa ekipom po ulicama, pili smo pivo i sintetički subotički džin, a ovo samo Smirnoff i Ballantines... :D
Poslednja izmena: 05 dec 2019 13:32 od Erebus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Bogdus

Naličje grada 05 dec 2019 14:04 #2059

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 463
  • Primljenih Zahvalnica: 2101
Pre neki dan ispred jedne banke, vidim ekipu na puš pauzi. Okupili se oko ovakve kereće kante, duvane, pijuckaju kafu i vide nek čampras divan. Kada je isteklo vreme za pauzu pogasiše svi cigarete a pikavce krenu da guraju u kantu. Mislim se, nije valjda da kontaju da je to kanta za pikavce. Dobro, tada još nisu bili polepili ove nalepnice, ali kontam da fakultetski obrazovana osoba koja radi u banci ne bi pretpostavila da bi neko kantu za duvanisanje postavila u visini kolena sve i da kanta jeste namenjena za pikavce.
Već treći po ponpostavljanju ovih kanti, nestale su sve kesice iz nje. Neko je možda skontao da su odlične za zamrzivač ili je neki kerovođa sve potrpao u džep da. u se nađe.

One nove korpe za otpatke koje su čepale ivičnjake vidim da su dobar deo njih sklonili, izbušili nove rupe pa ih vratili nazad tako da više ne čepaju ivičnjak. Pohvaljujem ih sa moje strane.

Skontao sa da su te nove kante obično đubre koje ničemu ne služi. Zašto?
Na oko su lepe, ali nisu praktične.
Ti kada hodaš i hoćeš da se otarasiš nekog papira, papirne maramice, prazne kutije za cigare..... i tog trenutka prolazis pored kante za otpatke, zelis da samo ispruzis ruku, taj otoad ubacis u kantu i samo produzis dalje.
Ovde to ne mozes, moras da se zaustavis. Da ruku provuces ispod poklopca i bacis to sto ti ne treba. Poklopac je dosta siri od precnika kante pa ako vec proturas ruku ispod njega, moraces i malko da cucnes.
Druga varijanta je da drugom rukom podignes poklopac. Poklopac na vrhu ima pepeljaru i ako ga podignes sav sadrzaj pepeljare ispadne napolje. Kada neko podigne poklopac vise ga ne vraca pa se gubi smisao postojanja pepeljare jer je neupotrebljiva.
Druga stvar, mnogi ljudi su gadljivi pa poklopac nece ni dirati rukama. Samo ce ispod poklopca ubaciti otpadak koji moze i da promasi kantu ili se odbije o ivicu kante i zabrsi na zemlji.

Treca stvar je da je vecina pepeljara vec dobila noge. Neko ih je povadio i odneo.
Isto tako svaka od ovih kanti ima ulozak od lima, kanticu sa ruckama koja se vadi radi praznjenja iste. Na dobrom delu ovih novih kanti su ti ulošci povađeni i odneti te se verovatno sada nalaze po novosadskim stanovima.
Stare kante jeste dansu bile ruznije od ovih novih, ali su bile funkcionalnije.

Kada grad resi da umesto starih, postavi nove kante, to se onda nabavi desetak komada, postavi prometnim delovima i onda mesec dana prati kako funkcinisu, kakav odnos imaju građani prema njima, koliko su funkcionalne, sprovede se anketa na licu mesta . . . .i onda se odluči hoce li se menja ti stare kante ovim ili ce se traziti bolje resenje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, solimns, Dukelander, Cookie, Buck, mlata, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion

Re:Naličje grada 05 dec 2019 15:01 #2060

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Najbolje kante sam video u Beču. Jednostavne, imaju odvojen deo za opuške. Prosto uživanje kad ubaciš opušak u ovaj deo predviđen za to :)




Sent from my iPhone using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, Blavak, valjan, Eldarion
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru