Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Naličje grada

Naličje grada 17 jun 2011 19:13 #21

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Mislim da bi bilo korisno da prikazujemo i onu ruzniju stranu grada, svakodnevni nemar, zapustene, degradirane objekte i ambijente... Mozda ce vremenom nastati i registar gorucih gradksih rugla i ukazati nadleznima da deluju!

Evo danas sam isao na most i podsetih se ovog stepenista :pinch: Katastrofa, ko zna koliko ovo ovako stoji...



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 17 jun 2011 20:56 #22

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Nisam znao da je tako zapusten jesu to stepeniste radili 2005. kad se gradio most ili nisu dirane od 1981.?
Poslednja izmena: 17 jun 2011 20:57 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 17 jun 2011 21:33 #23

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Verujem da je od '81, ali svejedno blam, ako su ga preskocili 2005, sta je tesko napraviti jedan i po krak betona i popraviti to, stvarno se moze i povrediti ko ne pazi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 18 jun 2011 02:57 #24

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
jebiga mnoge stvari kod nas ne stimaju, ipak je ovo Balkan :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 23 jun 2011 08:39 #25

  • ZORLUS
  • ZORLUS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Od prostih skica do Toplog Doma...AQ
  • Poruka: 105
  • Primljenih Zahvalnica: 147
Dok neko nogu ne polomi i ne tuži grad niko neće reagovati... :blush:
Naša posla
Od prostih skica do TOPLOG DOMA...AQ
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 23 jun 2011 14:44 #26

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Ajde da je ovo jedini primer nemara nadležnih, ali ovakvi primeri se nalaze manje više svuda oko nas.
Nažalost...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 23 jun 2011 17:56 #27

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Tipa...:


Taman kad misils da ne moze gore od "plave zgrade", a oni okrece izlog u zebru :woohoo: Btw, ceo taj kraj sa 'svako-svoju-politiku-vodi" lokalima postaje kritican, ko nastavak Futoske...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 26 jun 2011 20:29 #28

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1232
  • Primljenih Zahvalnica: 1641
ovo me podseca na sintezu 2 stvari ovde kod mene zgrade iz komsiluka (dokaz da i svabe znaju da useru) i promocija swatcha.. uzas!!

Poslednja izmena: 26 jun 2011 20:29 od sergio-m.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 26 jun 2011 21:16 #29

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Hahahaha, strava&uzas :cheer:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 03 avg 2011 11:32 #30

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
U gradu ima 40 oronulih građevina opasnih po život

Građevinska inspekcija popisala je ukupno 40 napuštenih i nikad dovršenih građevina koje predstavljaju pretnju po okolinu, sa namerom da natera njihove vlasnike da ih saniraju ili bar obezbede. Najopasnije zgrade nalaze se u samom centru, kod Futoške pijace, na Podbari i Rotkvariji.



vi napušteni objekti u strogom centru, ali i u drugim delovima Novog Sada, prete da se obruše na prolaznike, da se zapale ili su izvor zaraze zbog deponija koje su napravili beskućnici i narkomani.

Rugla oronulih kuća i zgrada najviše smetaju građanima koji žive u neposrednoj blizini jer, kako kažu, ne mogu normalno da žive pored smrada i buke koju prave narkomani i beskućnici.

- Smeća ima na sve strane, špricevi, ostaci hrane, smrad od obavljanja nužde... Ne možemo da živimo normalno, smrad se oseti i u našim dvorištima, a buka koju noću prave narkomani i skitnice nepodnošljiva je. Očiste ponekad taj haos ljudi iz „Čistoće“, ali već za nekoliko dana deponija je opet tu - kaže Draško Grujin koji stanuje u Šumadijskoj ulici, u blizini, godinama zatvorene fabrike „Niva“.

Po nalogu Građevinske inspekcije, Uprava za urbanizam pokrenula je postupak za uklanjanje ili rekonstruisanje 15 ovakvih objekata, rizičnih po okolinu, za šta je iz gradskog budžeta izdvojeno oko 55 miliona dinara. Do danas, protivpožarnoj inspekciji upućen je dopis da obezbedi pet građevina u kojima je pronađen zapaljiv materijal koji svakog trenutka može da plane. Uz to, građevinski inspektori ogradili su i 13 zgrada, koje takođe prete obrušavanjem.

- Zakonom i odlukom definisano je da je moguće uklanjanje objekta koji su slabi i koji su opasni po život i zdravlje okoline i bezbednost ljudi, odnosno opasni su po prolaznike i korisnike prostora. Kad konstatujemo koji su to objekti, o tome obaveštavamo Gradsku upravu za urbanizam koja razmatra svaki predmet i donosi rešenje o njegovom uklanjanju - rekla je načelnica Građevinske inspekcije Slavica Lazov.

Najveći problem je pronaći vlasnike objekata
IMOVINA - Najveći problem, kada su u pitanju napuštene kuće, jeste utvrđivanje i pronalaženje njihovih vlasnika, zbog čega je proces rušenja ili rekonstrukcije objekata dodatno usporen. „Najveći problem u rešavanju problema napuštenih kuća jeste pronalaženje vlasnika tih objekata, jer u najvećem broju slučajeva vlasnici žive u inostranstvu ili se ne zna čija je imovina, a kuće su u proceduri ostavinske rasprave”, kažu u Upravi za urbanizam i stambena pitanja...

Napuštene građevine
Ugao Uroša Predića i Nenada Mitrova
Lukijana Mušickog 2 i 28
Vojvode Šupljikca 23
Futoška 57
Šafarikova 25
Kuća kod javne garaže u Josifa Runjanina
Save Vukovića 29
Ugao Mike Antića i Žarka Zrenjanina
Tekelijina 11
Jovana Hranilovića 40
Stefana Stefanovića 8

www.24sata.rs/novi-sad/vesti/vest/u-grad...-po-zivot/9472.phtml
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 03 avg 2011 12:03 #31

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Meni npr uopste ne smetaju te zgrade u danke dojclandu..ako nista bar sam siguran da je kvalitetnije odradjeno ai ako se ne varam ,te zgrade mi deluju kao stare,kojima je radjena fasada..
Kamo srece da se kod nas sete tako neceg..grad bi bljesnuo! pa makar i ovakve boje koristili.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 03 avg 2011 13:12 #32

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Meni su te zgrade u Dojču sjajne , prate liniju placa i ne rade glupave konzole da uštede , tj dodaju par kvadrata.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 03 avg 2011 16:20 #33

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
sećate se kad sam napravio evidenciju NS hotela. Ima youtube na google earth. Epa ja koji sam istražio sve hotele nisam do juče znao za ovu lepoticu.

Hotel Milka ponos Novog Sada

Prilog NoviSadhotelMilka.jpg ne postoji

KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 03 avg 2011 16:41 #34

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
A gde je to ?
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 03 avg 2011 17:49 #35

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1181
  • Primljenih Zahvalnica: 602
da, gde je ovo? :? klisa, telep, adice?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 03 avg 2011 18:58 #36

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 898
  • Primljenih Zahvalnica: 1774
Temerinski put 99
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 03 avg 2011 19:09 #37

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 03 avg 2011 21:56 #38

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
to je tamo kod M Rodica :), to je neki nejgov motel
Poslednja izmena: 03 avg 2011 21:56 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 04 avg 2011 16:16 #39

  • magnumns
  • magnumns's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 6
Izmedju ul zlatne grede i mite ruzica kod kontikija, fasade samo sto se ne raspadnu, oluci vise sa svih strana, staklene nastresnice ostecene a sa jedne kuce terasa samo sto ne otpadne cela (vec je deo otpao) a ni kuca do te nije nista bolja (otpao cosak fasade). Svaki put kad tuda prolazim, ne znam kojom stranom da idem i cega vise da se bojim, staklene nastresnice ili terase?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 04 avg 2011 20:56 #40

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ne znam kako vama..ali mene uzasno nervira to sto ispod SVAKE nove zgrade obavezno se zasadi neki kafic ili neka sugava radnja! i to sve u nizu!
Ok je recimo na par zgrada na uglu zgrade ubaciti neku lokalknu radnjicu al ovo kod nas je stvarno smesno!
Nije ni cudo sto nemamo neku vecu posluvnu(nazovi kako god) zgradu gde eto svi ti silni kafici mogu ugostiti klijente i zaposlene ..na kraju krajeva to me i ne zanima .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru