Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Naličje grada

Naličje grada 18 jun 2019 11:26 #1941

  • strika
  • strika's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 173
Limanci oduševljeni mini-jezerom

Uspešnom akcijom Kluba nesavesnih vozača, kojima je ulaz u igralište najzgodnije mesto za okretanje automobila, stvoreno je ovo zgodno jezero. Iako veštačko, odlično se uklapa u ambijent Limana 4.



Posetioci igrališta kažu da im jezero ulepšava svakodnevan dolazak na igralište. Iako je ulaz u samo igralište nešto otežan, utoliko je zabavniji. Naročito trudnicama, deci jaslenog uzrasta, bakama i dekama, kao i osobama koje imaju poteškoće u kretanju.

Strateška pozicija jezera često dovodi do upadanja dece u blato, što naročito razveseljava roditelje. Novi materijali i kvalitetan i uporan rad vozača osiguravaju da jezero bude puno i nedeljama nakon kiše, na radost svih.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Duja, TurboMaximus, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan

Naličje grada 18 jun 2019 19:24 #1942

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Jel neko primetio u kakvom su stanju slivnici s terasa visokih prizemlja Grbavice, a verovatno je slično i na N. Detelinari gde prevlađuje ovakav stil izgradnje?

Razmišljam koliko je ovo nebezbedno i da li postoje ograničenja za te ispuste pri gradnji? O održavanju neću ni da pitam, iz priloženog se vidi da su većina zapušeni, izlomljeni i ne služe ničemu. A mahom su u nivou lica ili torzoa pešaka na cca 15 cm od zida i kao žileti štrče :pinch: Ako je neko nespretan ili se mora mimoići na trotoaru pa ne primeti budžu provešće se. Dva baš kritična u Miše Dimitrijevića oko broja 55 su nedavno vidim odsekli tako da je neko reagovao konačno, ja prvi sam se par puta kod njih zamislio i u sekundi ih izbegao...

Obišao sam neke danas, slike su iz Gogoljeve, Doža Đerđa, Puškinove i Tolstojeve. Procenite jel ima povoda nekome da pišemo i da se bavimo ovim više kako bi se sredilo?











Šampion u Gogoljevoj 13a, 18 cm


Ovaj je mali ali opasan


I jedan OK primerak čini mi se:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, ranko su ns, kasko, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, Emanon, das ivon, sasar, Blavak, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan, Delija, strika, Erebus

Naličje grada 18 jun 2019 22:40 #1943

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 466
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Problem su i slivnici na višljim spratovima. Neko kada pere terasu, voda samo grune dole na trotoar i prolaznike. Ne znam zašto svi ti slivnici nisu nekako sprovedeni u oluk još tokom zidanja zgrada.
Na nekim starijim zgradama zidanim šezdesetih i sedamdesetih godina ovakvi slivnici ne postoje već voda kanalima koji se nalaze uz ivicu terase ide pravo u oluk a oluk u zemlju gde je povezan sa atmosferskom kanalizacijom.

Što se tiče pisanja nekom da nešto preduzme je uvek dobra ideja, ali je pitanje hoće li se nešto preduzeti.
Ja sam recimo pre dve nedelje popi*deo na kapljanje iz klima uređaja dole po pešacima. Fotografisao sam te klime gde se vide i barice dole na trotoaru i to sve poslao komunalnoj. U roku od nekoliko sati sam dobio odgovor da će postupiti po članu tom i tom, ali već dve nedelje iz istih klima i dalje piša kondezat po glavama, licu, ramenima, očima prolaznika.
Uopšte mi nije jasno kako neko može da bude toliko bahato govedo i da samo pusti crevo za odvođenje kondezata da visi sa klime i zapišava prolaznike. I tako već godinama. Kao da to govedo tuda nikada ne prolazi pa ga boli uvo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 20 jun 2019 09:38 #1944

  • strika
  • strika's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 173
Bulevar cara Lazara / Alekse Šantića:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, RM77, sasar, Blavak, valjan

Naličje grada 20 jun 2019 14:56 #1945

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
^^ Jel ovo jutros bilo? Hoću da pišem Dukatu :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 20 jun 2019 23:46 #1946

  • strika
  • strika's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 173
limanac napisao/la:
^^ Jel ovo jutros bilo? Hoću da pišem Dukatu :D

Jeste, jutros u 8:35. Ovako inače parkira veći broj dostavnih vozila koja dolaze u ovaj Mikromarket.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 20 jun 2019 23:53 #1947

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pisao, videćemo odgovor... Super da si uhvatio jednog ovako bahatog :okay: A odmah pored imaju kolski ulaz u zgradu :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Naličje grada 21 jun 2019 16:37 #1948

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Sinhronizacija gradskih službi: najpre je ekipa ofarbala horizontalnu signalizaciju na raskrsnici Vojvode Stepe i Slobodana Jovanovića, a onda je dva dana kasnije druga ekipa krpila kolotrage. Rezultat:



Celih 5 metara dalje od kolotraga je višemesečna rupa u koju komotno staje točak od 16", ekipa koja je farbala je konačno obezbedila rupu vertikalnom signalizacijom, i za očekivati je da ekipa koja je 5m dalje krpila kolotrage da se pozabavila rupom, i rezultat je:



(Zbog vode se ne vidi prava dubina rupe)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, Duja, Blavak, Mikins, Djordje Cvarkov, Eldarion

Naličje grada 07 jul 2019 21:52 #1949

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Jel još neko primetio koliko Corner kiosci izlaze na trotoare s frižiderima? Ovo je Puškinova preko puta pijace, neverovatno bahato i skrnavo, uz to nije da nemaju okolo gde da ih postave ako moraju :bash: Pre neku noć video istu situaciju na uglu N. fronta i Šekspirove, nisam slikao al biće, po sred trotoara isto...

Poslednja izmena: 07 jul 2019 23:00 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, RM77, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, plumber.ns

Naličje grada 07 jul 2019 22:37 #1950

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Maksimalan bezobrazluk.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 08 jul 2019 02:55 #1951

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 466
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Opšti skrnavluk sa tim kioscima. Ima ih na svakom koraku.
Nekada su kiosci služili samo da se kupe novine, cigarete, taksene markice, žvake, "unuče" i da se uplati loto.
Današnji kiosci su poput robnih kuća. Ima svega, od igle do lokomotive. U nekoliko njih sam uspeo da pronađem i mleko, jogurt, šećer, ulje.

Ono što meni još ide na živce su bašte kafića koji sve češće zauzimaju i 2/3 širine trotoara.
Kada naletim na takvu baštu, veoma često iz inata prođem kroz nju, između stolova i gostiju. Konobar me pogleda kao da sam mu familiju pobio.
Na nerve mi naročito idu bašte sa onim rerardiranim prskalicama koje su kao za inat sve odreda nameštene da vodenu paru prskaju po prolaznicima.
Nisu mi jasni. Kompletnu baštu zatvore suncobranima a onda non stop iz tih štrcaljki prskaju vodu i tako ustajali i učmali vazduh dodatno obogaćuju vlagom te je sedenje u takvim baštama nepodnošljivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 08 jul 2019 09:18 #1952

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Emanon napisao/la:
Kada naletim na takvu baštu, veoma često iz inata prođem kroz nju, između stolova i gostiju. Konobar me pogleda kao da sam mu familiju pobio.
Na nerve mi naročito idu bašte sa onim rerardiranim prskalicama koje su kao za inat sve odreda nameštene da vodenu paru prskaju po prolaznicima.
Nisu mi jasni. Kompletnu baštu zatvore suncobranima a onda non stop iz tih štrcaljki prskaju vodu i tako ustajali i učmali vazduh dodatno obogaćuju vlagom te je sedenje u takvim baštama nepodnošljivo.

Rešenje: nemoj da prolaziš kroz baštu kafića i nemoj da sediš u njima, kako ne bi bio poprskan
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: 1992NSNN

Re:Naličje grada 08 jul 2019 09:47 #1953

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Baš me interesuje koji su to kiosci koji drže osnovne životne namirnice? Slobodno ih prijavi inspekciji jer to ne smeju da drže.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 10 jul 2019 09:40 #1954

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Opet ja sa Corner kioskom, ugao N. fronta i Šekspirove :facepalm:





Ne znam kako im ovo prolazi, jel imamo neki propis o zauzimanju j. povrišine na koji da se pozovem i pišem inspekciji? Verovatno su i na drugim mestima ovako bahati, eto samo dva u mom kraju pa na šta liči :ohmy:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Duja, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion

Naličje grada 10 jul 2019 09:50 #1955

  • Preduzetnik
  • Preduzetnik's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 16
Pisi molim te, sto je mnogo mnogo je.
Zauzeli su komplet trotoar za pesake...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Naličje grada 10 jul 2019 10:34 #1956

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
kiosk kultura iz 90ih je za ovo pojam urbanizma
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 10 jul 2019 11:47 #1957

  • Preduzetnik
  • Preduzetnik's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 16
Poslao sam prijavu putem mejla i dobio sledeci odgovor:

Поштовани,

Ваша пријава је прослеђена диспечер центру Градске управе за инспекцијске послове који исту додељује надлежној инспекцији. О статусу исте можете се распитати телефоном на бројеве 021/4872-402 и 4872-403 или електронским путем на адресу Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Yokai, Duja, valjan

Naličje grada 10 jul 2019 11:55 #1958

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ti si bar dobio generički odgovor, ja za one odvode s terasa ni to...

Našao sam na sajtu grada pod GRADSKA UPRAVA ZA KOMUNALNE POSLOVE da imaju odsek za upravne poslove koji ovo uređuje:
U Odseku za upravne poslove obavljaju se poslovi koji se odnose na vođenje upravnog postupka za zauzimanje javne površine za postavljanje objekata i uređaja na javnim površinama (kiosci i barake, prevozna sredstva rekonstruisana u montažne objekte prilagođene za obavljanje odgovarajuće komercijalne delatnosti, letnje i zimske bašte, pokretne tezge, izložbeni pultovi, slobodnostojeće i zidne vitrine, uređaji za kokice, druge pečenjarske proizvode i hot-dog i sl, rashladni uređaji, objekti za izvođenje zabavnih programa, perde, ograde gradilišta, gradilišna skela, deponovanje građevinskog materijala i drugi objekti i uređaji u funkciji izvođenja građevinskih radova), vođenje upravnog postupka za promenu delatnosti koja se obavlja u kiosku odnosno baraci, pripremu materijala i organizaciju rada sednica komisija iz delatnosti Odseka i izradu zapisnika i otpravaka sa sednica komisija.

www.novisad.rs/lat/gradska-uprava-za-komunalne-poslove-0

Postoji i ovo kao pravilnik, sad pitanje je šta i da li ovi imaju išta ili je po sistemu ako-prođe-prođe:

ODLUKA O UREĐENJU GRADA NOVOG SADA
("Sl. list Grada Novog Sada", br. 67/2017)
III POSTAVLJANJE OBJEKATA I UREĐAJA NA JAVNOJ POVRŠINI
Član 85
Objekti i uređaji privremeno se postavljaju na javnu površinu na osnovu rešenja o odobrenju
(u daljem tekstu: odobrenje) koje donosi Gradska uprava, uz prethodnu saglasnost Komisije.
...
8. Rashladni uređaj
Član 117
Rashladni uređaj može biti jednokomorni i dvokomorni.
Uz poslovni prostor namenjen prodaji robe mogu da se postave najviše četiri rashladna
uređaja za prodaju industrijskog sladoleda i kremova i prodaju osvežavajućih napitaka,
ukoliko za to postoje prostorne mogućnosti.
Odobrenje za postavljanje rashladnih uređaja iz stava 1. ovog člana izdaje se na zahtev
vlasnika, odnosno zakupca poslovnog prostora ispred koga se rashladni uređaj postavlja,
odnosno na zahtev distributera, a uz saglasnost vlasnika, odnosno zakupca poslovnog
prostora, za period za koji se izdaje odobrenje.
Ispred kioska ili barake može se postaviti najviše jedan rashladni uređaj za prodaju
industrijskog sladoleda i kremova, i jedan rashladni uređaj za prodaju osvežavajućih
napitaka.
Poslednja izmena: 10 jul 2019 12:09 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Yokai, valjan

Naličje grada 10 jul 2019 13:13 #1959

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Mnogi kiosci su dodali ekstra frižidere za vreme Exita. Videćemo da li će ih i skloniti u narednih nedelju dana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 12 jul 2019 16:35 #1960

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Sad prošao pored kioska i pomerili su po jedan bar, moguće da smo uticali nešto :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Mikins, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru