Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Naličje grada

Re:RE: Re:RE: Re:Naličje grada 30 avg 2018 15:03 #1781

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Mozda ce jednog lepog dana i Vosa da vam da povoda za proslavu, ali ne bih se ja previse nadao.

Do tada - cestitajte komsijama i to je to. Nije tesko biti fin ;)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ChobbyNS

Re:RE: Re:RE: Re:Naličje grada 30 avg 2018 15:05 #1782

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
I jos jedna stvar - meni je zabranjeno da na forumu za avatar imam grb Zvezde, a Djordje Cvarkov moze da ima grb Vose? :?

Svi smo mi jednaki, ali neki su ipak "jednakiji"...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 30 avg 2018 15:08 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ChobbyNS, Risto

Re:Naličje grada 30 avg 2018 15:51 #1783

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Ja volim Novi Sad i Vojvodinu, rođen sam ovde, kao i moji preci unazad nekoliko kolena, ali od tih separatističkih komentara mi pripadne muka.
Ne vidim kakve veze imamo mi sa Islandom, to je druga država, zvezda je ipak klub iz naše zemlje i sviđalo se to vama ili ne više navijača u NS navija za zvezdu nego za vošu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Delija, Risto

Re:RE: Re:RE: Re:Naličje grada 30 avg 2018 16:24 #1784

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Delija napisao/la:
I jos jedna stvar - meni je zabranjeno da na forumu za avatar imam grb Zvezde, a Djordje Cvarkov moze da ima grb Vose? :?

Svi smo mi jednaki, ali neki su ipak "jednakiji"...
To si u pravu. Vi ćete u nedelju da ulazite na službeni ulaz, kako i dolikuje režimskim navijačima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, vladulns

Re:RE: Re:Naličje grada 30 avg 2018 16:37 #1785

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
ChobbyNS napisao/la:
Cookie napisao/la:
Priča se da je sinoć bio vatromet na tvrđavi zbog ulaska beogradskog kluba u LŠ. :( Jel može neko to da potvrdi.....?
Ali beogradskog kluba :) Kakve veze ima iz kog je grada klub?

Ima zbog toga što lokalna vlast finansira prevoz tih istih navijača na utakmice, preko partije se putovalo i u Salzburg, itd.... Najmanji problem je što u NS-u neko voli Zvezdu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Naličje grada 30 avg 2018 16:38 #1786

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Pa ok, ali onda treba da budeš kivan na režim a ne na "beogradski" klub.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Naličje grada 30 avg 2018 16:41 #1787

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Nisam ja kivan ni na koga. Samo konstatujem... To ne radi beogradska, kragujevačka ili ne znam čija vlast. Radi novosadska i zbog toga mi smeta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Naličje grada 30 avg 2018 16:41 #1788

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Ma jasta. A cika Bata je parama zaradjenim od nosenja gajbica finansirao Vosu.

Iliti - zaje*ite sa tim politickim pricama ;)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 30 avg 2018 16:43 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Naličje grada 30 avg 2018 17:00 #1789

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Delija napisao/la:
Ma jasta. A cika Bata je parama zaradjenim od nosenja gajbica finansirao Vosu.

Iliti - zaje*ite sa tim politickim pricama ;)
Iluzija je da je Bata finansirao klub svojim parama. Klub se finansirao prodajom igrača, i ispumpavao je pare iz istog. Samo što su oni pre i posle njega bili još gori po tom pitanju.

Vi se finansirate novcem građana Srbije, pa izvini, ali bez politike ne može.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Re:RE: Re:Naličje grada 30 avg 2018 17:07 #1790

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Ma obavezno. A u isto vreme godinama nije platio dinar poreza.

BTW, Zvezda je drzavni klub.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 30 avg 2018 17:15 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Naličje grada 30 avg 2018 17:14 #1791

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Delija napisao/la:
Zvezda je drzavni klub, tako da...
Režimski, nije isto.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Re:RE: Re:Naličje grada 30 avg 2018 17:19 #1792

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Moze u ovoj truloj drzavi da se izmenja sto "rezima" - Zvezda je daleko veca od toga ;)

Mozda bi vi voleli da Vosa bude promil Zvezde, ali od toga nema nista.
Isto kao sto Atletiko Madrid moze i 5 puta da osvoji Ligu Sampiona i nece biti malo crnog ispod nokta ni Barseloni, ni Realu.

Life is a bitch...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 30 avg 2018 18:09 #1793

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Administratori neka objašnjavaju svoj stav ako žele. Ja ću moj izneti bez namere da ikog uvredim, ali s namerom da objasnim da zaista nismo jednaki. Odgovaram isključivo iz razloga što, priznajem, teško podnosim kada neko kalja ime mog kluba i mog grada.

1) Nažalost, i ja sumnjam da će neki novosadski fudbalski klub ostvariti veći sportski uspeh narednih godina/decenija. Kako god, navijam za klub iz svog grada jer smatram to jednako prirodnim kao i navijanjem za nacionalnu selekciju države čiji sam građanin. Žao mi je ako ova rečenica raspiruje tezu o separatizmu.

2) Ovaj forum je pre svega novosadski. Grb novosadske institucije kao što je Vojvodina nipošto ne bi smeo biti diskreditovan ili omalovažavan! Nekada su Novosađani znali da kažu da su sveto trojstvo Novog Sada: Petrovaradinska tvrđava, Matica srpska i FK Vojvodina.

3) Nije teško čestitati komšijama. Nije teško biti fin. Međutim, u čemu je onda problem - zašto je navijačima Vojvodine, Proletera, Radničkog, Spartaka, Napretka itd. teško da čestitaju i prihvate sportski uspeh svojih komšija (tačnije, samo beogradskog dvojca)? Koliko god vam neočekivano zvučalo, nije im teško! Većina njih bi jedni drugima međusobno čestitali. Zašto onda neće beogradskom dvojcu?! Probaću da objasnim kroz sledeće dve situacije:
Zamislite priču: vaš komšija je dobio posao preko veze, direktor je javnog preduzeća, bahato troši državni novac na kupovinu svojih stanova, automobila... (nažalost, nije teško zamisliti). Da li vi poštujete takvog čoveka? Čestitali biste mu na kupovini novog stana? Ja ne bih - znam kako je došao do njih.
Vratimo se sad nekoliko decenija unazad. Novi Sad u osvit Prvog svetskog rata. Studenti, zanatlije, trgovci, budući doktor prava Kosta Hadži (ugledni advokat, čovek koji je zajedno sa vladikom bačkim spasio nekoliko hiljada ljudi od fašista) - njih petnaestak osniva fudbalski klub kao simbol borbe protiv Austro-ugarske, dodeljuje mu boje srpske trobojke i naziv koji ga jasno povezuje sa Srbijom. Taj je klub uništavan tokom oba svetska rata, njegovi su fudbaleri ginuli na frontu. Taj je klub zajedno sa jevrejskim Judom Makabi iz Novog Sada počeo izgradnju stadiona Karađorđe 1924. Istom tom klubu nakon drugog Svetskog rata stadion nije vraćen - postao je vlasništvo grada. Njemu država nije platila reflektore 1967. i time omogućila zadržavanje najboljeg igrača, zbog čega je Vojvodina, vrlo moguće, ostala uskraćena za pehar KEŠ-a.
S druge strane, po uspostavljanju režima 1945, u Beogradu su osnovana dva fudbalska kluba. Jedan je osnovala Udba, a drugi JNA. Dakle, državne institucije ogromne moći. Naravno, ovi prvi to na svaki mogući način pokušavaju da prikriju, te tako Udba nije zvanično osnovala klub. Koliko je zvanična verzija bitna ili ne, govori činjenica da se priča o Udbi - naravno da ne može biti zvanično. Ono o čemu nema dileme je to da je država izgradila i poklonila tim klubovima stadione (Vojvodina ni reflektore nije mogla da dobije!?). Činjenica je i da sadašnji državni vrh osnuje klub i da taj klub počne da ređa najveće uspehe u državi, to ne bi bilo ništa čudno. Samo slep ne bi video koliko je taj klub povlašćen u odnosu na ostale.
O Partizanu: JNA. Činjenica je i da su najbolji igrači širom države i dvaput morali da služe vojni rok kako bi klub osnovan od strane JNA mogao da ga ima na terenu. Povezanost sa Tuđmanom (ponovo politika).
O Crvenoj zvezdi: Udba. Poznat je i uticaj Slobodana Penezića Krcuna, ministra policije SFRJ, koji je uz pretnje pomagao klub ne bi li privoleo igrače da mu se priključe. Poznato je i da je narod bio revoltiran odlukom da država da novac za izgradnju stadiona. Vođa navijačke grupe - Arkan. Ne želim da vređam ničiju inteligenciju, pa tako ne bih ništa dodao o njegovom uticaju.
O srpstvu: Njihovi osnivači su jahali popove. Navijačke grupe oba kluba su desničarske. Klubovi su tzv. stubovi srpstva po svim medijima. Nazivi navijačkih grupa (Srbi i Četnici), mnogobrojni sprski barjaci su sjajna maska, ali samo slep ne može videti crvenu komunističku petokraku po sred oba grba i u temeljima istih. Tuđman i mnogobrojni reprezentativci NDH (Prosinečki, Bobek...) ipak nisu problem da navijače Vojvodine čitav stadion naziva pola Mađarima, a pola ustašama.
Četvoročasovno putovanje navijača Vojvodine na finale kupa 2011. u Beograd. Od toga se sat vremena stajalo pred Beogradom. Navijači Vojvodine već godinama po jedan, dva sata ostaju zaključani po završetku utakmica sa oba navedena kluba, bez obzira da li u Novom Sadu ili Beogradu. Jasno, protekcija kod policije. Političari s rukama do ramena u tim klubovima. Redovno skandiranje njihovih navijača protiv vlasti, zatim nagli prekid istih pesama i dobijeni tenderi od strane vođa navijačkih grupa beogradskog dvojca. Još uvek traje povezanost s politikom? Alfa i omega jednog od ta dva kluba je čovek koji se obreo i na crvenoj Interpolovoj poternici!? Priznaćete, običnom građaninu se to uglavnom ne dešava.
CRVENA ZVEZDA I PARTIZAN NISU SPORT - ONI SU DRŽAVNI PROJEKAT!
Zbog toga navijači Vojvodine, Proletera, Radničkog, Spartaka, Napretka itd. nemaju želudac da budu fini i čestitaju na takvim političkim uspesima. Politički je, a ne sportski uspeh, kada državni vrh stvori dva kluba koji će munjevito (i očekivano) da zagospodare domaćim sportom i uz pomoć medija (o kojima bi tek trebalo pisati i pisati) podele društvo na zvezdaše ili partizanovce. Prazan frižider, al' je fudbal dobar (ili nije dobar, ali se zato oštro prepucavaju pa je narodu i dalje zanimljivo). Komunisti nisu mogli da računaju na religiju (Karl Maks: "Religija je opijum za narod") pa su tu ulogu opijuma podarili sportu kroz ova dva projekta. Savršen način da se kontroliše narod i prave nove podele, nove bitnije stvari od samog kvaliteta života.

4) To što je Vojvodina imala Batu Butorovića (i danas ima neke svoje), Radnički Tončeva, Napredak (do juče) Miškovića, nipošto te SPORTSKE klubove koji u 21. veku, kao i celo srpsko društvo, ne mogu da se izbore sa igrarijama moćnika, ne izjednačava sa POLITIČKIM projektima, Crvenom zvezdom i Partizanom! Veličina kluba se ne meri titulama, kao što se ni veličina čoveka ne meri novcem. Oba se mere duhom, a ne materijom. Mene je privukao duh Novog Sada, a ne materija Beograda.

P.S. Izdvojio bih i citat Frančeska Totija, legende Rome, koji odlično opisuje zašto ću ja uvek biti uz Novi Sad i NOVOSADSKO. Jer ono je moje, drugo nemam.
"Ne treba da napustite svoje siromašne roditelje, kako bi živeli sa bogatim strancima".
Pozdravite Vašu mamu
Poslednja izmena: 30 avg 2018 18:33 od Djordje Cvarkov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, ranko su ns, NEOPLANTERS, kasko, Yokai, mrnjavi, RM77, Zex021, Blavak, Gari, Eldarion, neobuscitta, Troleski, mel, vladulns

Re:Naličje grada 30 avg 2018 19:03 #1794

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Potpisujem svaku reč, zarez i tačku. Hvala Đorđe. Zaključao topik.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Djordje Cvarkov

Naličje grada 30 avg 2018 19:53 #1795

  • Ambasador
  • Ambasador's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 469
Privatizacija klubova odmah i sada. Klubovi su sada svačiji i ničiji
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 30 avg 2018 22:03 #1796

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
@Djordje Cvarkov
'Lebe mekani, gde si ti otisao... :facepalm:
Trebao si da krenes od boja na Kosovu...

BTW, kao sto si ti ponosan na svoj grb - i ja sam na svoj.



@Ambasador
Apsoultno se slazem. Ali to se nece desiti u skorije vreme.

Inace, baci pogled malo na finansijsko stanje MU, Reala, Barse... Svi su u debelim dugovima (vise stotina miliona evra), ali drzava stoji iza njih jer su oni vrlo jak brand svoje drzave.
Moze to nekome da se svidi ili ne, ali Zvezda je brand ove drzave. I uvek ce biti. Ma koji kreteni bili na vlasti.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 30 avg 2018 22:12 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 01 sep 2018 20:08 #1797

  • strika
  • strika's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 173
Liman 4:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, valjan

Re:Naličje grada 01 sep 2018 20:20 #1798

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Seći ruke
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Delija

Re:Naličje grada 02 sep 2018 08:24 #1799

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Ljudi koji bacaju pvc flaše iz auta, zatim posebna vrsta koja trese pepeljare na semaforu, oni koji brišu sline i maramice samo bace tek tako... Ima još mnogo toga... Par stotina takvih trebalo bi osuditi na 5 godina teškog kulučenja u RTB BOR, ali kad ga preuzmu kinezi. Čisto za primer. Naravno, na hlebu i vodi. Dobio bi se efekat koji su proizveli sa naplatom kesa. Smanjilo se i do 70%.
Narod nam je bezobrazan. Da ne pišem dalje.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, limanac, kasko, mrnjavi, Zex021, Djordje Cvarkov, Delija, Ambasador

Naličje grada 03 sep 2018 21:48 #1800

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Stanje sistema za nadovnjavanje. Odavno ne radi, niti tu, niti bilo gde.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak, Eldarion, strika
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru