Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Naličje grada

Naličje grada 15 dec 2011 22:54 #161

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1236
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
al zato u toj naci americi klinci maloletnici u devet u krevet pa da te vidim da lutas nocu po gradu! ili ovde u svabiji kada traje nastava u skolama koga murija ufati na ulici ili u metrou zovu roditelje da vide sto nisu u skoli! i sl...moglo bi se al treba volje...
Poslednja izmena: 15 dec 2011 22:55 od sergio-m.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 15 dec 2011 22:55 #162

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Eh bre Nixi, naterao si me da se raspišem :)

Vidi ovako, američki i uostalom zapadnjački sistem vrednosti ima mnogo dobrih strana i bilo bi lepo prihvatiti te neke ideje o ljudskim pravima, toleranciji, integritetu pojedinca itd itd. U idealnom slučaju to bi trebalo da prihvate svi članovi društva i svet bi onda bio lepši. Međutim, baš na njihovom primeru se najbolje vide svi mogući načini zloupotrebe tih ideja.

Pošto smo mi negde na razmeđi istoka i zapada, ni tamo ni ovamo, onda u medijima imamo čitav raspon od preterane privrženosti tim idejama do mržnje i fobije. Mediji kreiraju mišljenje naroda, a narod reaguje na te stvari (pa najčešće dobije po tamburi).

E sad, ti mediji i celokupna situacija zadnjih par decenija konstantno podgrevaju agresiju koja se prenosi na "konzumente medija" iliti gledaoce/slušaoce/čitaoce, a koji to dalje prenose na svoju decu (ni krivu ni dužnu, dok su mali ne znaju ništa). I onda polako raste spirala nasilja, jer su ta deca izložena agresiji pa se onda i sama tako ponašaju prema drugima iz svoje najbliže okoline.

Sa druge strane, gorepomenute ideje o toleranciji, pravima (naročito dece)... pretočene su u zabranu fizičkog kažnjavanja (što je po meni ok, jer bi i to bio vid agresije koji će kad-tad dovesti do neželjene reakcije). Međutim, rupa u sistemu je kad deca shvate da im zbog tih zabrana "veliki" (roditelji, nastavnici) ne smeju ništa. To je izvanredna podloga za razvoj nebrige, bahatosti, ravnodušnosti, egoizma... pa sve do lopovije i kriminala.

Oni koji to najviše osećaju su nastavnici u osnovnim (pa i srednjim) školama, gde oni decu ne smeju da kažnjavaju, a mogu da budu gađani kredom, popiju batine (od dece, ali i roditelja - imam svež primer gde je jedan roditelj upao na čas i počeo da davi nastavnicu engleskog), budu iz zlobe proglašeni pedofilima itd.

Određenom procentu dece ocene ne znače ništa, neopravdani, opomene, ukori takođe. Prosto treba naći način da se to nekako reši, a jedna od ideja je da takvoj (agresivnoj) deci uvalite u ruke krpu, metlu, lopatu i ajd' na društveno koristan rad (tako se to nekad zvalo, danas toga nema). Umesto toga klinci provode vreme kod psihologa, ali pitanje je koliko je to od koristi ako su roditelji protiv toga ili ne mare.

Ako se klinci ne nauče društvenoj odgovornosti (odgovornosti prema društvu, sredini u kojoj žive) kod kuće, onda moraju u školi. Treća alternativa je ulica, a tamo teško da će uspeti u tome. A pošto niko ne brine ili nema dovoljno snage, dobijamo grafite po zidovima, izlomljene izloge, otkinute retrovizore, počupana sedišta, zjapeće šahtove itd. itd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 15 dec 2011 23:20 #163

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Vrlo jednostavno, za sve je kriv isključivo naš pravosudni sistem. :rant: Previše blaga kaznena politika dovodi do toga da se klinci bahate na svakom koraku, jer znaju da im niko ne može (neće) ništa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 15 dec 2011 23:35 #164

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Ja bih tu ipak dodao i izvršioce zakone tj. policiju koja je krajnje nezainteresovana za sitne lopovluke (do 15.000 din ako se ne varam), ulične tuče, porodične svađe i dr. Na takve stvari obično reaguju tek kad ih neko podbode, a i onda najčešće mrka kapa. :|

A na višoj instanci su oni koji osmišljavaju i donose zakone i propise, dakle parlamenti, koji iz partijskih i ko zna kakvih sve interesa ne usvajaju potrebne zakone, a ako ih i usvoje onda namerno ostave rupe, ne usklade sa drugim zakonima itd. itd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 16 dec 2011 00:13 #165

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Sve što se ukrade (na nenasilan način ili bez savlađivanja prepreke), a da mu je vrednost ispod 15000 din., se ne goni po službenoj dužnosti, već po privatnoj tužni oštećenog. Tako kaže krivični zakon (čl. 210 - Sitno delo krađe prevare i utaje ;)). Nema to veze sa policijom.

Naši zakoni su po defaultu dobri. Nema tih rupa u zakonu. Jednostavno, sudovi ne sprovode kaznenu politiku kakvu bi trebali.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 16 dec 2011 02:37 #166

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Ok, kapiram šta hoćeš da kažeš, ali bismo mi građani voleli da i sitnije krađu ne prođu nekažnjeno.

Drugim rečima, "kraduckanje" do 15000 din se toleriše. A ako ne platim parking stigne mi automatski pretnja sudom (koji me posle automatski i osudi).
:gaah:

Pre par godina mi je ukraden mobilni vrednosti oko 300€, ali je policija svejedno bila nezainteresovana. Pod tim mislim da sam otišao u stanicu i da mi tamo niko nije objasnio koja su moja prava, šta mogu da uradim i šta mogu da očekujem. Mobilni je za njih sitan doživljaj. Insistirao sam da nešto urade, zatražili su listing od Telekoma, dobili papir na kome nije bilo nijednog poziva i naravno od cele stvari jedno veliko ništa. :rant:

Kad su mi iz haustora ukrali bajs koji je vredeo manje od tih 15000 din, dalje nisam stigao od telefonskog poziva kojom prilikom su mi rekli da oni to ne razmatraju, da mogu da ga potražim recimo na najlonu... :wallbash:

Opet kažem, u svim segmentima administracije koji se bave zakonima (zakonodavstvo, policija, pravosuđe) postoje rupe, nedoslednosti, nemar i interesi. A devijantna omladina to koristi, umesto da prođe kao prase u Teheranu... :whistle:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 16 dec 2011 10:08 #167

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
FUTOG napisao/la:
Naši zakoni su po defaultu dobri. Nema tih rupa u zakonu. Jednostavno, sudovi ne sprovode kaznenu politiku kakvu bi trebali.



Da, zakoni su generalno ok, pogotovo oni koji su doneseni davno. Problem pravi namerno komplikovanje birokratskog sistema, sto najvise nervira gradjane koji se gube kad nesto obicno treba da urade. Pored toga, donosenje cudnih pravilnika o radu, statuta koji nisu u skladu sa zakonima ili ustavom i tekuci propisi koji nemaju veze sa zivotom su ono sto kvari celu sliku.m
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 21 dec 2011 13:37 #168

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Evo ih da stoje i ovde, dno dna :bash:
Pinki napisao/la:
Kapela na Jevrejskom groblju, kod sporednog ulaza u Katoličko groblje
Pinki napisao/la:
eee... bar da je samo to. Gde nestadoše sve one recke?




Zamalteris'o ga majstor, špahtla rulez! :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 21 dec 2011 17:04 #169

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1236
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
:gaah:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 26 dec 2011 14:42 #170

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Slikano danas, u pitanju je Biblioteka grada. Očigledno je neko pajserom probao da otkine donju bronzanu tablu... :wallbash:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 29 dec 2011 15:00 #171

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Pripadnik, TurboMaximus

Naličje grada 29 dec 2011 16:15 #172

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Strasno, kakvih cu se sve gluposti nagledati u ovom nasem gardu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 29 dec 2011 16:49 #173

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ovo je samo revoltirani gradjanin koji apeluje na vlasnike da ciste "otpatke" za svojim psom, tako da ga razumem.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 29 dec 2011 16:56 #174

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Sećam se natpisa na jednom od ulaza u mojoj zgardi pre par godina


Mole se komsije sa petog sprata, da svoje smeće ne bacaju kroz prozor u dvorište, već u kontejnere, znate to su one velike metalne kutije sa točkićima sto stoje po ulici :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 29 dec 2011 17:04 #175

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Još 1982. su, što svesni, što zastrašeni Njujorčani, s šakom u kesi, čekali da pokupe ono što bi njihov prekrasni israo.
Poslednja izmena: 29 dec 2011 18:35 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 29 dec 2011 18:18 #176

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Nixivoje NSB napisao/la:
Sećam se natpisa na jednom od ulaza u mojoj zgardi pre par godina


Kad smo kod natpisa u ulzima... U mom je do pre par godina pisalo "Hajduk vjecno zivi" :blink: :D
Misleci, naravno, na Hajduk iz Splita. Ko je i kad to napisao, ostaje tajna ali je steta sto su taj pravi exYu grafit prefarbali...
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 29 dec 2011 18:50 #177

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
i na limanu 3 kod nekadasnjeg c marketa u balzakovoj bio je grafit do pre godinu dve Torcida split. i niko ga nikada nije skrabao dok su grafite red firm, generacija 3 i mladji ili pfc i red star bili skrabani stotine puta :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 29 dec 2011 20:00 #178

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
G3 grafite i treba skrabati, jer to su mali huligani, i to njihovo nisu grafiti nego zvrljotine, i oni su ti koji unistavjau gradsku imovinu, to nisu pravi navijaci, to su mamini i tatini huligancici koji lece frustracije, jer im je zivot iz nekog razloga sjeban, da izvinete na recniku


BTW, u A. Santića, kod Limanske ima lep Vošin grafit
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 29 dec 2011 22:35 #179

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ima dosta lepih Vošinih grafita u gradu i najčešće nisu na nekim vidnim mestima, što je i dobro. Ono što je iritantno su žvrljotine navijačkih grupa. :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naličje grada 10 jan 2012 14:20 #180

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Sve po propisu

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Dukelander, limanac
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru