Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Pasarele i regulacija saobraćaja

Pasarele i regulacija saobraćaja 03 okt 2021 16:11 #481

  • BigHead
  • BigHead's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 84
  • Primljenih Zahvalnica: 575
^^

Buduci prelaz kod Pavleka Miškine i Laze Nančića.



I kod Geri Karolja i Đorđa Magaraševića


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, valjan, Детелинарђанин, Чиле

Pasarele i regulacija saobraćaja 04 okt 2021 14:20 #482

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 651
  • Primljenih Zahvalnica: 652
ne mogu se osloboditi utiska da oba vode ka univer-u :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 04 okt 2021 19:21 #483

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
Pa kad vode

Jedan doduše nije otvoren je još
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 16 okt 2021 15:54 #484

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4911
  • Primljenih Zahvalnica: 8198
Напредак Павлека Мишкине/Лазе Нанчића




Напредак Гери Кароља/Ђорђа Магарашевића



Један семафор је већ монтиран, други још подалеко од монтаже.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, mrnjavi, Duja, Blavak, valjan

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 16 okt 2021 17:04 #485

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Zasto se ovde prave semafori, ne kontam?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 16 okt 2021 20:03 #486

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ovo kod hrišćanske zajednice je veliko skarabudž.

Sent from my SM-F916B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 16 okt 2021 20:09 #487

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Ali podzemne prolaze kad bi pravili sve bi bilo lakse svima, i bezbednije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 16 okt 2021 22:23 #488

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Bas unistavaju Bulevar Evrope, grad semafora

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 17 okt 2021 15:47 #489

  • SlanaBara
  • SlanaBara's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 379
Alibunar napisao/la:
Ali podzemne prolaze kad bi pravili sve bi bilo lakse svima, i bezbednije
Ovo mi zvuči kao „Bolje živeti 100 godina kao milioner nego sedam dana u bedi“. Naravno da bi bilo lakše da je umesto semafora podzemni prolaz, ali koliko to košta? I da li je isplativo za prelaz gde i nema mnogo pešaka? Taj semafor se verovatno neće uvek paliti, već samo kada ima pešaka (na dugme). A ako je sinhronizovan sa susednim semaforima, ja zaista ne vidim veliki problem. Mnogo su potrebniji podzemni prolazi kod Futoške pijace, kod Merkatora/Promenade i na drugim raskrsnicama na Bulevaru oslobođenja.
S druge strane, kod Bazara postoji podzemni prelaz pa opet dosta ljudi pretrčava.

Ilke napisao/la:
Bas unistavaju Bulevar Evrope, grad semafora

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Mi zapravo treba da se odlučimo čemu služi grad i čemu služi Bulevar Evrope? Da li on treba da bude tranzitna saobraćajnica ili tipičan gradski bulevar? Način na koji je izgrađen telepski deo Bulevara Evrope (stambene zgrade velike gustine blizu ulice, veliki broj prodavnica, ugostiteljskih objekata, banaka, objekata uslužne delatnosti itd.) dovodi do potrebe za prelaskom ulice. Ja bih rekao da su Bulevar Evrope više uništili parkinzima na detelinarskom delu.
Semafori u gradovima postoje svuda u svetu. Šta reći, na primer, za budimpeštanski Veliki bulevar, gde na oba kraja tramvajskih stanica postoje semaforizovani pešački prelazi? Mislim da ljudi kod nas ne mogu da razgraniče upotrebu automobila u gradu i van grada. Sa gustom naseljlenošću gradova nije moguće omogućiti svima da brzo prolaze kroz grad svojim automobila i da ih parkiraju gde god im odgovara. Za to treba da služi gradski prevoz, koji će na semaforima imati prednost u odnosu na putnička.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!, Duja, mel

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 17 okt 2021 21:44 #490

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1383
  • Primljenih Zahvalnica: 2888
SlanaBara napisao/la:
Alibunar napisao/la:
Ali podzemne prolaze kad bi pravili sve bi bilo lakse svima, i bezbednije
Ovo mi zvuči kao „Bolje živeti 100 godina kao milioner nego sedam dana u bedi“. Naravno da bi bilo lakše da je umesto semafora podzemni prolaz, ali koliko to košta? I da li je isplativo za prelaz gde i nema mnogo pešaka? Taj semafor se verovatno neće uvek paliti, već samo kada ima pešaka (na dugme). A ako je sinhronizovan sa susednim semaforima, ja zaista ne vidim veliki problem. Mnogo su potrebniji podzemni prolazi kod Futoške pijace, kod Merkatora/Promenade i na drugim raskrsnicama na Bulevaru oslobođenja.
S druge strane, kod Bazara postoji podzemni prelaz pa opet dosta ljudi pretrčava.

Ilke napisao/la:
Bas unistavaju Bulevar Evrope, grad semafora

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Mi zapravo treba da se odlučimo čemu služi grad i čemu služi Bulevar Evrope? Da li on treba da bude tranzitna saobraćajnica ili tipičan gradski bulevar? Način na koji je izgrađen telepski deo Bulevara Evrope (stambene zgrade velike gustine blizu ulice, veliki broj prodavnica, ugostiteljskih objekata, banaka, objekata uslužne delatnosti itd.) dovodi do potrebe za prelaskom ulice. Ja bih rekao da su Bulevar Evrope više uništili parkinzima na detelinarskom delu.
Semafori u gradovima postoje svuda u svetu. Šta reći, na primer, za budimpeštanski Veliki bulevar, gde na oba kraja tramvajskih stanica postoje semaforizovani pešački prelazi? Mislim da ljudi kod nas ne mogu da razgraniče upotrebu automobila u gradu i van grada. Sa gustom naseljlenošću gradova nije moguće omogućiti svima da brzo prolaze kroz grad svojim automobila i da ih parkiraju gde god im odgovara. Za to treba da služi gradski prevoz, koji će na semaforima imati prednost u odnosu na putnička.

Taj Bulevar je još pre dobrih 15 godina, sa mostom kao nastavkom, predviđen kao magistralni put za prolaz kroz Novi Sad. Tada su bili predvidjene prelazi u vidu pasarela, ako se dobro sećam. Meni je odlično da semafori to usporavaju, a da budući da se grad proširio i da Telep koji više nije nekakva zona koja je negde u magli izvan urbanih perspektiva, tako da to ne bude tranzitni put. Mogu da traže novo rešenje za obilaznicu i tranzit oko Novog Sada. Ali očigledno je da će se tražiti bilo kakav razlog za hejt, pa ako je to tranzitni put da se to pljuje. A onda ako nije da se pljuje što nije. I sad će da meni ode ponovo karma dole, ali bar nemam dlake na jeziku da i kažem ono što mislim...
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 17 okt 2021 21:46 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 17 okt 2021 22:45 #491

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
neusatz! napisao/la:
sad će da meni ode ponovo karma dole, ali bar nemam dlake na jeziku da i kažem ono što mislim...

eto povećala ti se karma
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 17 okt 2021 22:46 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 18 okt 2021 08:42 #492

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ranko su ns napisao/la:
neusatz! napisao/la:
sad će da meni ode ponovo karma dole, ali bar nemam dlake na jeziku da i kažem ono što mislim...

eto povećala ti se karma

Plus i od mene
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 18 okt 2021 09:57 #493

  • kuzmanovicd
  • kuzmanovicd's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 39
  • Primljenih Zahvalnica: 57
Nisam sada skontao, hoće li kod Laze Nančića/Pavleka Miškine biti samo pešački prelaz ili će omogućiti i prolaz automobilima iz jedne u drugu ulicu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 18 okt 2021 20:17 #494

  • BigHead
  • BigHead's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 84
  • Primljenih Zahvalnica: 575
Samo pešački, nije u pitanju raskrsnica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kuzmanovicd

Pasarele i regulacija saobraćaja 29 okt 2021 20:09 #495

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 148
  • Primljenih Zahvalnica: 1073
Pre neki dan ...
Angažovao sam i manekena :angel: , u žuto crnom autfitu, da ukaže na trasu, kako treba u buduće da se koristi prelaz :P .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Duja, sasar, Blavak, Mikins, valjan, mileinc

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 15 nov 2021 01:30 #496

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
BE / L. Nančića



Sent from my SM-F916B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Yokai, Duja, sasar, Blavak, valjan, Чиле

Пешачки прелаз у Народног фронта 21 dec 2021 12:03 #497

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
RM77 napisao/la:
A sledeći semafor na 40 metara. Odbanište i škola su tu desetinama godina, šta ih je sad ponukalo da tu stave semafor?

Posle nešto više od pola godine , mogu samo da primetim da je ovo mesto trebalo ostaviti kako je bilo , plus dodati semafor koji sada koriste pešaci. Najcrnje od svega je što je N . Fronta postala magistrala za šlepere i autobuse koji ne bi smeli da voze ovuda u tranzitu preko mosta Slobode . Sa žaljenjem konstatujem da je Liman postao toliko prometan da je katastrofa tuda ići automobilom u saobraćajnom špicu. Policija jednom ili ni jednom godišnje snima i kažnjava za prekoračenje brzine, novi svetleći signali koji su postavljeni u kolovozu kod atriuma gotovo i da ne rade. Non stop je zauzeta jedna saobraćajna traka (desna) od atriuma pa do parka . Isto i sa preke strane. Pre nekoliko godina je policija tu "pravila" red. Ali su izgleda dobili naredbu da više ne rade po Limanu, zbog poznate situacije sa MZ izborima posle kojih došlo čuveno farbanje fasada.
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Toni021

Пешачки прелаз у Народног фронта 22 dec 2021 06:54 #498

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Ne znam da li prolazimo istim Limanom, ali je radar u Narodnog fronta, u smeru ka Ive Andrića, kod raskrsnice sa Banović Strahinje, pre par meseci postao redovan bar jednom - dva puta nedeljno.

Za ostalo se slažem, pogotovo je ovaj novi semafor napravio krkljanac, ali najveći rusvaj u Narodnog fronta definitivno prave roditelji koji kupe svoju decu iz škola i vrtića, pa staju kako stignu po desnoj traci, parkiraju se jedni preko drugih itd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Пешачки прелаз у Народног фронта 23 dec 2021 07:25 #499

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
Ne znam ni ja da li ste na pravom Limanu , ali eto bar možemo da se složilmo da vreme leti . Pa se možda to jednom mesečno čini kao da je jednom nedeljno. A to je verovatno pred prvi u mesecu kada panduri treba da sakupe dovoljan broj kazni d' ispune normu za protekli mesec.
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Poslednja izmena: 23 dec 2021 07:27 od plumber.ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 23 dec 2021 21:27 #500

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 300
  • Primljenih Zahvalnica: 1080
На Насељу код хотела Елит на пешачком прелазу више скоро и да нема оних лед светала у коловозу јер су стручно постављени. Сад стоје рупе. :wallbash: Сликаћу сутра преко дана да видите. Нису трајале ни два месеца... :ohno:
Poslednja izmena: 23 dec 2021 21:28 od mmirkovic.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru