Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Pasarele i regulacija saobraćaja

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 13:46 #21

  • codara
  • codara's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 7
Evo jos nekih...

[img size=600x400o-e]c.imguol.com/casaeimoveis/2010/12/15/a-p...37016929_560x400.jpg[/img]

[img size=600x400o-e]www.vidrado.com/wp-content/uploads/2011/...ábrica-da-Nestlé.jpg[/img]

[img size=600x400o-e]omahamidcenturymodern.blogsome.com/image...0NW%20close%20up.JPG[/img]

[img size=600x400o-e]img.groundspeak.com/waymarking/cf71e762-...ffc-f1686e36a385.jpg[/img]

[img size=600x400o-e]www.djc.com/stories/images/20071121/Muse...lightBridge1_big.jpg[/img]

I da, cestitam na prvim, nadam se, konkretnim rezultatima foruma. :clapping:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 13:47 #22

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
codara napisao/la:

Za celu raskrsnicu

Evo ova prva za Bulevar, pa Poslovni Prostor umesto one rupe jos napravi nasred i iznad bulevara lokal(restoran,kafic,igraonica) i eto nove atrakcije u gradu.
Poslednja izmena: 20 okt 2011 13:47 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 13:51 #23

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ovakva moze kod Najlona, i u Vetrenik, te jednostavnije treba na periferije da idu




inace imam ideju da svak pasarela bude mala replika nekog postojeceg velikog mosta, tipa Golden Gate. ili nekih nasih mostova Zezelja, Duge, Mosta Slobode.
Poslednja izmena: 20 okt 2011 13:55 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 14:02 #24

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
pa ko će bre da se penje tri sprata zbog metra pruge :)
jedino ako je to u japanu, pa te voz udari pre nego što ga čuješ i vidiš
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 14:10 #25

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Obrrenovac je u pitanju,
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 17:44 #26

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Sta reci, tatinog sina u zatvor, saucesce porodici nastradale zene, i predlog za jos jednu lokaciju pasarele
Vozač pobegao posle teške saobraćajne nesreće?!
Četvrtak, 20. Oktobar 2011. 13:33
Autor: Ivan Jolić

Novosadska policija i dalje ispituje sve okolnosti saobraćajne nesreće i traga za jednom osobom, koja je napustila mesto udesa u kojem je život izgubila Novosađanka Zdravka Čuturilov, dok je teške telesne povrede zadobila pedesetpetogodišnja Ružica S. Na dve žene, dok su prelazile kolovoz na obeleženom pešačkom prelazu, naleteo je crni BMW kupe crnogorskih registarskih oznaka. Inače, raskrsnica Bulevara Jaše Tomića i Ulice Pariske komune, gde se nesreća dogodila, važi za jednu od rizičnijih u gradu.

Od očevidaca smo saznali da je nedugo posle nesreće, jedan muškarac iz crnog BMW seo u drugo vozilo koje je stiglo i pobegao. Policija i dalje utvrđuje ko se nalazio za volanom putničkog automobila u momentu nesreće. Kako ekipa „Istrage“ nezvanično saznaje, u BMW su se nalazili tridesetdevetogodišnji Marinko S. Iz Kule i tridesetogodišnji Bajko P. iz Malog Iđoša, koji je sačekao policiju. Na Zdravku i Ružicu, tek što su kročile na obeleženi pešački prelaz, naleteo je velikom brzinom crni BMW u kojem su se nalazile dve osobe. Kako su nam ispričali očevici, nekoliko vozila zaustavilo se u jednoj traci da propusti pešake, ali vozač BMW-a se nije obazirao na to i krenuo je da obilazi kolonu. Tada je udario Zdravku i Ružicu takvom silinom, da su bukvalno „odletele“ nekoliko metara uvis. Vozilo je zatim udarilo u razdelno ostrvo, da bi se zaustavilo nekoliko desetina metara dalje, u blizini autobuskoj stajališta. Zdravka Čuturilov preminula je na licu mesta, dok je Ružica primljena u Klinički centar Vojvodine sa teškim telesnim povredema. Njeno stanje je sada stabilno i trenutno se nalazi na odeljenju ortopedije.
BMW koji je učestvovao u nesreći nalazi se u policijskoj garaži i forenzičari uzimaju sve tragove koji mogu da ukažu na to ko je upravljao vozilom.
Inače saznajemo i to da u Srbiji postoje samo dva ovakva BMW-a, čija cena premašuje nekoliko desetina hiljada evra.
!

Izvor: enovisad.rs
Poslednja izmena: 20 okt 2011 17:45 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 18:09 #27

  • Goxy
  • Goxy's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Nikad ne raspravljaj sa frizerom o politici.
  • Poruka: 219
  • Primljenih Zahvalnica: 47

0:19 na snimku se vidi pasarela preko zeleznicke pruge na detelinari...
Kao klinci tuda smo isli u skolu, makar su tako roditelji mislili... :)
Malo je nezgodno zimi kad zaledi, ali kad je parnjaca prolazila, pa te poklopi para dozivljaj je nezaboravan...
Poslednja izmena: 20 okt 2011 18:10 od Goxy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 18:17 #28

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Nixivoje NSB napisao/la:
ovakva moze kod Najlona, i u Vetrenik, te jednostavnije treba na periferije da idu




inace imam ideju da svak pasarela bude mala replika nekog postojeceg velikog mosta, tipa Golden Gate. ili nekih nasih mostova Zezelja, Duge, Mosta Slobode.

Ajoj, stvarno se treba popeti na ovo. :D

Tvoj predlog o replikama mi se ne dopada. Bilo bi mnogo kičasto, nismo mi Las Vegas. :) Po meni, trebalo bi stvarno neke unikatne i arhitektonski vredne pasarele napraviti, a ako se budu pravile na više mesta, neka budu različite. Kada bi se to odradilo kako treba i sa stručnim ljudima, NS bi mogao postati prepoznatljiv po pasarelama.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 18:40 #29

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
pasarele ne trebaju Novom Sadu barem ne gde vi predlažete. One se prave na autoputevima gde se ne sme usporavati saobraććaj i gde je on intenzivan. I u BG ih ima samo na autoputu. Ja mislim da niko nikad nije išao preko pasarele na Detelinari sem iz zezanja. ona je napravljena da bi tadašnja gradska vlast skinula odgovornost sa sebe.

Mislim da su potrebne na tom Veterničkom putu tj to je Novosadski put, na mestima gde su škole a pešački prelazi daleko, na bulevarima na mestima koja su udaljena od semafora, recimo kad ideš Bulevarom oslobođenja od NS sajma do Bulevara kralja Petra uvek vidiš ljude kako pretrčavaju bulevar.
Na Bulevaru Evrope ja bi ih stavio kod Zoneda i još jedna ka Futoškoj, a ne kod krušnih tokova.
Kod Spensa bi neki pothodnik, mada i sadašnje rešenje nije loše
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 19:12 #30

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Uglavnom se slazem sa Rankom.

A ovo iznad izgleda da je pravljeno sa idejom da se ljudi bacaju pod vozove. :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 21:22 #31

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ja se ne mogu sloziti sa Rankom, u Budimpesti ih na primer ima na svakom koraku, a i u Pragu takodje
Poslednja izmena: 20 okt 2011 21:37 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 21:38 #32

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Nixivoje NSB napisao/la:
ovakva moze kod Najlona, i u Vetrenik, te jednostavnije treba na periferije da idu




inace imam ideju da svak pasarela bude mala replika nekog postojeceg velikog mosta, tipa Golden Gate. ili nekih nasih mostova Zezelja, Duge, Mosta Slobode.

problem sa ovom pasarelom je njena visina i to samo iz razloga sto prelazi preko pruge... Kontaktni vodovi za elektrificiranu prugu moraju biti postavljeni na visini od 5.5m plus mora postajati neko odstojanje od istih jer je u pitanju 25KV AC... sto znaci da u bilo kojim metalnim predmetima na relativno bliskoj udaljenosti moze doci do el. indukcije.. sto znaci da vas moze "pecnuti" struja ako i samo pridjete bez da dodirujete zice
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 21:45 #33

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Pa Budimpešta nije NS. Te pasarele su na brzim putevima koje vode do grada i gde se vozi i 100 na sat. To imaš i u BG ali nemaš u NS. Hvala bogu što nema autoputeva koji prolaze kroz grad
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 20 okt 2011 21:51 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 21:49 #34

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
ranko su ns napisao/la:
Pa Budimpešta nije NS. Te pasarele Su na brzim putevima koje vode do grada i gde se vozi i 100 na sat. To imaš i u BG ali nemaš u NS. Hvala bogu što nema autoputeva koji prolaze kroz grad

:okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 22:15 #35

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Mozda i ne moraju pasarele ali onda bi mogli podzemni prolazi a parking duz bulevara da se resi npr ovako...



Kao sto vidite parking je sa unutrasnje strane, to moze i kod nas da se uradi ,a sa strane puta da se stave ograde i nema pretrcavanja + brzina bi mogla da se podigne na 70kmh.
Poslednja izmena: 20 okt 2011 22:17 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 22:17 #36

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Koji je ovo grad ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 22:23 #37

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Ovo nije loše rešenje. Jedino što bi opet ljudi parkirali i pretrčavali na drugu stranu... Takva nam je kultura. Na žalost... :(

Nixivoje, grad na slici je najverovatnije Budimpešta. U gornjem desnom uglu se vidi reklama na kojoj piše da nešto košta samo 59900 forinti. ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 22:26 #38

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
hahah tek sam sad skontao, ja sam mislio da je neki nemacki grad :), a to za pretrcavanje si u pravu stopostotno
Poslednja izmena: 20 okt 2011 22:27 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 20 okt 2011 22:31 #39

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Ja sam za pasarele, mislim da bi na par mesta zaista imale smisla, tipa Partizanske ulice ili Novosadskog puta ka Veterniku.
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pasarele i regulacija saobraćaja 21 okt 2011 05:35 #40

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Steve McQueen napisao/la:
Ja sam za pasarele, mislim da bi na par mesta zaista imale smisla, tipa Partizanske ulice ili Novosadskog puta ka Veterniku.
Sa ovim se definitivno slazem. Ova dva mesta moraju imati parasele, sto da bi se rasteretio saobracaj od pesaka, sto da ljudi ne bi ginuli.
Poslednja izmena: 21 okt 2011 05:36 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru