Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Izgradnja raskrsnica u gradu

Izgradnja raskrsnica u gradu 24 mar 2012 21:46 #141

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
verovatno je i dalje tako pnda.

a i nije neko preterano bacanje para, samo mali kružić bankina i behatona dodaju, koliko se vidi.

stvarno fascinantno kako se ne vuče već po medijima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 24 mar 2012 22:08 #142

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
ranko su ns napisao/la:
potpuno nepotrebno, sem što je malo lepše. Kružni tokovi su namenjeni za regulisanje saobraćaja i rasterećenje istog. U Đorđa Nikšića Johana nema nikakvog saobraćaja i to je bespotrebno bacanje para u predizborne svrhe.
Kružnio tokovi? Da ali na mestima gde su svrsishodni. To je kao kad bi pravili auto put od Bača do Odžaka. Lepo ali bez potrebe, a i skupo
Između ostalog kružni tokovi (mada ovo i nije klasični kružni tok) su namenjeni usporavanju vozila. Osim velikih i kako kažeš svrshi shodnih kružnih tokova veoma su važni a i postoji mnogo primera po svetu ovakvih malih tokova. Ne ulazim u te predizborne priče ali da je pameti odavno bi bilo ovih malih kružnih tokova kojim bi se smanjila brzina vozila odnosno onemogućilo "vatriranje" u blokovskim naseljima.
Druga je stvar što smo se mi navikli na to...

P.S. Meni lično više smetaju neki od ovih novih velikih kružnih tokova, jer im tu nije mesto, nego ovakvi mali. Recimo, ovaj na limanu je klasično puko ispunjavanje želja narodu... niti mu je tu mesto, niti je nekada planiran...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 25 mar 2012 00:25 #143

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Pripadnik napisao/la:
ranko su ns napisao/la:
potpuno nepotrebno, sem što je malo lepše. Kružni tokovi su namenjeni za regulisanje saobraćaja i rasterećenje istog. U Đorđa Nikšića Johana nema nikakvog saobraćaja i to je bespotrebno bacanje para u predizborne svrhe.
Kružnio tokovi? Da ali na mestima gde su svrsishodni. To je kao kad bi pravili auto put od Bača do Odžaka. Lepo ali bez potrebe, a i skupo
Između ostalog kružni tokovi (mada ovo i nije klasični kružni tok) su namenjeni usporavanju vozila. Osim velikih i kako kažeš svrshi shodnih kružnih tokova veoma su važni a i postoji mnogo primera po svetu ovakvih malih tokova. Ne ulazim u te predizborne priče ali da je pameti odavno bi bilo ovih malih kružnih tokova kojim bi se smanjila brzina vozila odnosno onemogućilo "vatriranje" u blokovskim naseljima.
Druga je stvar što smo se mi navikli na to...

P.S. Meni lično više smetaju neki od ovih novih velikih kružnih tokova, jer im tu nije mesto, nego ovakvi mali. Recimo, ovaj na limanu je klasično puko ispunjavanje želja narodu... niti mu je tu mesto, niti je nekada planiran...
Gde je kruzni tok na limanu? Ako mislis na ovaj na Subotickom/Somborskom Bulevaru to je vise na telepu nego na limanu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 25 mar 2012 09:04 #144

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
chepa napisao/la:
Juce je pocela izgradnja dva kruzna toka na novom naselju, jedan ce se nalaziti u "Tozinom sokaku" a drugi u ulici Stojana Novakovica, zanimljivo resenje.

Ne znam kako ce se ovo sa mini kruznim tokovima zavrsiti. Nego, koliko god Nasalje bilo urbanisticki lepo zamisljeno, saobracajno je katastrofa. Primer: "Bul". Slobodana Jovanovica, dolazim iz pravca J. Ducica idem ka V.Stepe. Sva skretanja levo su bila zabranjena godinama. Pa je policija lovila i naplacivala kazne. Posteni su morali da idu do V. Stepe, pa polukruzno u prilicno uskoj raskrsnici itd... Sad odjednom, moze levo, isprekidali su linije, a taj koji skrece levo, blokira put svima iza njega koji idu pravo, jer naravno neki sljam je stao da kupi cigare u krajnjoj desnoj traci. Ne valja pre, ne valja ni sad.
To je samo jedan slucaj, isto je i u J. Ducica, skretanja ka robnoj kuci ili bate brkica... gomila nepotrebnih polukruznih okretanja... toliki siroki bulevari su morali dobiti traku za levo skretanje!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 25 mar 2012 19:33 #145

  • hfusion
  • hfusion's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 54
Novi dan, novi kružni tok - Tozin sokak:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Buck, limanac, chepa, Pinki, TurboMaximus

Izgradnja raskrsnica u gradu 27 mar 2012 08:29 #146

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Grade kružne tokove da spreče brzu vožnju


Na Novom naselju u međublokovskim saobraćajnicama počela je gradnja manjih kružnih tokova. Ovi radovi su samo početak šire akcije koja podrazumeva da će, gde god uslovi dozvoljavaju, biti sagrađeni kružni tokovi. Prema proceni saobraćajnih stručnjaka ovim će se postići smanjenje brzine, bez pravljenja gužvi na raskrsnicama.



Ovakav sistem gradnje kružnih tokova već postoji na Zapadu, a prva dva mala kružna toka radnici JKP „Put” počeli su da grade u Tozinom sokaku. Oni će biti završeni u narednih nekoliko dana.

Ova lokacija je odabrana jer je odranije bilo zahteva građana da se tu uspori saobraćaj, pošto pojedini vozači voze brže od dozvoljenog za ovakvu vrstu saobraćajnice između zgrada.

Šef Sistema automatskog upravljanja saobraćajem Srbislav Gugleta navodi da je ovaj prostor već predviđen za „Zonu 30”, gde će maksimalan brzina kretanja biti 30 kilometara na sat.

- Saobraćajnice u stambenim blokovima su predviđene da budu „Zone 30”, a kako su kružni tokovi jeftiniji od ugradnje nekoliko ležećih policajaca odlučili smo da, gde je to moguće, sagradimo kružne tokove. Konkretno za ovu lokaciju je i ranije bilo problema kada je reč o ukrštanjima međublokovskih saobraćajnica, pa smo zbog toga ovde prvo počeli radove. Već u narednom periodu će se raditi i u drugim delovima Novog naselja i Novog Sada – kaže Gugleta.

On navodi da bi prema planu prvo naredno uređenje trebalo da usledi u Univerzitetskom kampusu u Ulici Ilije Đuričića. U Gradskoj upravi za saobraćaj očekuju da će gradnjom malih kružnih tokova smanjiti brzinu kretanja i istovremeno sprečiti pojavu saobraćajnih gužvi.

- Kod kružnih tokova nema gužvi jer vozila prolaze, a smanjenja je i brzina kretanja. Kružni tokovi su dobro rešenja i grad će nastaviti da gde god je to moguće gradi ovakve raskrsnice – navodi član Gradskog veća zadužen za saobraćaj Siniša Bubnjević.

Praksa je takva da se manji kružni tokovi grade uglavnom u perifernim delovima grada gde saobraćaj nije tako velikog intenziteta kao u centru grada.


Mali kružni tokovi na Limanima i Novom naselju

POLICAJAC - Prema navodima gradskih saobraćajaca, male kružne tokove treba prvenstveno očekivati na Novom naselju i Limanima, koji su tako građeni da je ostalo dovoljno prostora da se izvode dodatna proširenja saobraćajnica. U ostalim stambenim delovima grada gde će važiti „Zone 30”, grad će se osloniti na klasična rešenja u vidu ležećih policajaca.
www.24sata.rs/novi-sad/vesti/vest/grade-...u-voznju/34320.phtml
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Pinki

Izgradnja raskrsnica u gradu 28 mar 2012 23:45 #147

  • NShronika
  • NShronika's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 161
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Male kruzne raskrsnice



Najava novi mali kruzni tok u kampusu univerziteta, verovatno pored nove zgrade departmana za gradjevinarstvo :)

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Izgradnja raskrsnica u gradu 29 mar 2012 05:49 #148

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Decko pred kraj sa fotoaparatom u ruci je clan naseg foruma :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 29 mar 2012 18:17 #149

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
slikao sam tu glupost... za sada koliko sam video u tozinom sokaku dve raskrsnice zaokruzuju



NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, Pripadnik, mrnjavi, sandman, Pinki, TurboMaximus

Izgradnja raskrsnica u gradu 29 mar 2012 19:25 #150

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Ova vlast će biti zapamćena po kružnim tokovima, definitivno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 29 mar 2012 19:45 #151

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1791
Bolje nego po behatonu... ako je neka uteha.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 30 mar 2012 06:42 #152

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ne znam, zaista, čemu odbojan stav prema ovim mini kružnim tokovima.
Oni su svrsishodniji nego neki od ovih većih. Drugo, iako se po evropi mogu čuti ozbiljnije zamerke o tome kako izazivaju više problema nego koristi, mislim da su kod nas u ovim uslovima apsolutno dobro rešenje.
Moje lično iskustvo mi govori da je to jako dobra stvar...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 30 mar 2012 07:36 #153

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
meni je to totalno nepotrebno. Taj Tozin sokak je baš sokak uličica gde ne možeš da razviješ veću brzinu od 30km/h. I ne znam kad je tu bilo čukanje.
Ali nema veze staviliu su ga. U stvari još ga stavljaju evo pet dana 5 radnika radi na ovoj velikoj građevini.
Da su meni rekli evo ovo uradi sa tri radnika za jedan dan ja bi im reko ne treba mi tri radnika dovoljno je dva.

slika pre po sata


Prilozi:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 30 mar 2012 07:39 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 30 mar 2012 08:14 #154

  • pera
  • pera's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Brzina preko 30 se jako lako razvije, nije problem na toj raskrsnici cukanje koliko je problem sto je veliki promet pesaka pa eto u tome recimo da mogu naci opravdanje za postavljanje kruznog toka... A promet u ulici je najmanje dupliran otkako je zabranjeno skretanje u levo iz Stojana Novakovica u Rase Radujkova
Poslednja izmena: 30 mar 2012 08:16 od pera.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 30 mar 2012 20:02 #155

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Ima tu složene geometrije pa su tri radnika inženjeri da proračunaju poluprečnike i prečnike a dvojica su izvršioci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 09 maj 2012 09:29 #156

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9111
Kruzni u Veterniku. Meni je ovo pomalo uznemirujuce, da ne kazem da me plasi. :dry:


Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck, limanac, ranko su ns, Pripadnik, Pinki, TurboMaximus

Izgradnja raskrsnica u gradu 09 maj 2012 10:59 #157

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
mrnjavi napisao/la:
Kruzni u Veterniku. Meni je ovo pomalo uznemirujuce, da ne kazem da me plasi. :dry:

Isti osećaj i kod mene. :lol:
Nadam se da će što pre neko ovo drvo prepoznati kao besplatan ogrev.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 09 maj 2012 11:20 #158

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Hahaha, koji trip :nuts:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 09 maj 2012 11:40 #159

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1791
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 09 maj 2012 13:30 #160

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9111
Vise me asocira na ovo:


Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru