Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Jovana Dučića

Bulevar Jovana Ducica 17 dec 2014 22:37 #41

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Nije sve tako naivno kako izgleda. Jesmo bili seoska mahala ali to ne znaci da sad treba da budemo happy sto cemo postati kao medjumesna autobuska stanica :). Busevi nikada nisu trebali da zalaze u stambenu zonu mimo bulevara, kao sto ne idu ni kroz jedan stambeni blok na naselju (vec iskljucuvo bulevarima). Za njih nije (niti treba da bude) projektovano nijedno stajaliste u bloku osim vec postojecih na bulevarima. Dakle busevi bi se protjerivali ovuda samo da bi se okretali, i sekundarnim pristupnnim saobracajnicama preko lezecih policajaca milice 5 frekventnih autobuskih linija sa oko 500 polazaka dnevno (2,8,9,7a,7b).

Sto se tice trajnosti resenja tu smo sa razlogom jos veci skeptici, posto se ovde vec 6 godina "privremeno" zivi u mraku i blatu. Neke od susednih parcela su u sudskom procesu jos od 2008 i nisu ni na pola puta do razresenja itd.

Dakle nije problem u urbanizovanju koje ovom bloku pripada, nego nametanju onog koji tu nikada nije projektovan. Kruzni tok koji se radi je umetnut 2013te. Prethodno je tu bila obicna blokovska raskrsnica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sladjana021

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 00:55 #42

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Apsolutno ne razumem tu pobunu zbog autobusa. Pa tu nece biti saobracaja osim tih autobusa, koji su vam eto bukvalno pred nosom. Uglavnom ce tu biti samo ti autobusi koji ce stajati. I to ce verovatno biti iskljucivo vozila GSPa i vozila stanara zgrade. Ima mnogo frekfentnijih mesta u gradu (cak i sto se tice autobusa). To je po meni sasvim dobar deal.

A inace to jeste produzetak bulevara Jovana Ducica, tako da koliko razumem ne zalaze uopste nigde gde ne bi trebali.
Poslednja izmena: 18 dec 2014 01:07 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 01:20 #43

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Slazem se SSJ5, bas kao sto si rekao tu nece biti aktivnog saobracaja, okretnica zato i sluzi da autobusi pricekaju pre nego sto krenu ponovo da voze u polazno vreme, znaci nema ni buke. Ja vidim prednost u tome sto ce stanari u tim zgradama moci odmah da sidju i ukrcaju se u bus jer ce polazno vreme vaziti za okretnicu na tom mestu, znaci nema sta da racunaju kad ce im busevi stici kao na drugim stanicama. Drugo, bice povezani sa prakticno svim delovima grada. Sta bih dao da meni staju busevi u blizini zgrade, pa da ne moram da strepim od kerova u kasne sate kad se vracam sedmisom iz grada jer ne mogu da udjem u ulicu od njih, o perverznjacima i narkomanima i da ne govorim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 10:45 #44

  • Sladjana021
  • Sladjana021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 40
SSJ5 i Novajlija, nije to baš tek tako. Ako uzmete u obzir da tu ima pet gradskih linija i da svaka od tih linija ima ko zna koliko polazaka na dan, to praktično znači da će nam skoro stalno oko zgrada kružiti autobusi, bukvalno ispod prozora. Da spomenem još i užasnu buku koju oni proizvode večitim turiranjem i "trubljenjem", pa bahatost i bezobrazluk dobrog dela vozača sa kojima se i sada susrećemo... Moj stan je ulično orijentisan i gleda tačno na sadašnju okretnicu.Leti kada držimo otvorena terasna vrata, buka od autobusa je toliko jaka da se zvuk sa televizora uopšte ne čuje ako ga dooooobro ne pojačamo. Verujte da ne preterujem.
ZoxInTheBox, sigurno će biti dosta nas kojima ovo nikako ne odgovara!
Ova slika ispod je slika okretnice od jutros, pa zamislite sve te autobuse kako skoro bez prestanka kruže oko zgrada, a zna da ih bude i više. Malo je bilo da se ovde okreću autobusi na linijama 2,8 i 9 pa su nam dodali i 7a i 7b. Izvinjavam se zbog lošeg kvaliteta slike.
Prilozi:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 11:35 #45

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Sladjana021 napisao/la:
SSJ5 i Novajlija, nije to baš tek tako. Ako uzmete u obzir da tu ima pet gradskih linija i da svaka od tih linija ima ko zna koliko polazaka na dan, to praktično znači da će nam skoro stalno oko zgrada kružiti autobusi, bukvalno ispod prozora. Da spomenem još i užasnu buku koju oni proizvode večitim turiranjem i "trubljenjem", pa bahatost i bezobrazluk dobrog dela vozača sa kojima se i sada susrećemo... Moj stan je ulično orijentisan i gleda tačno na sadašnju okretnicu.Leti kada držimo otvorena terasna vrata, buka od autobusa je toliko jaka da se zvuk sa televizora uopšte ne čuje ako ga dooooobro ne pojačamo. Verujte da ne preterujem.
ZoxInTheBox, sigurno će biti dosta nas kojima ovo nikako ne odgovara!
Ova slika ispod je slika okretnice od jutros, pa zamislite sve te autobuse kako skoro bez prestanka kruže oko zgrada, a zna da ih bude i više. Malo je bilo da se ovde okreću autobusi na linijama 2,8 i 9 pa su nam dodali i 7a i 7b. Izvinjavam se zbog lošeg kvaliteta slike.
Tu imate cetiri gradske linije. 7a i 7b su jedna linija (ali idu u dva razlicita pravca, pa se vode kao dve). Autobusi gradskog saobracaja moraju negde prolaziti. Znaci, to mora nekuda ici, a Vasa zgrada jeste na Bulevaru Jovana Ducica, kuda trebaju ici autobusi. Gde god se tu stavi okretnica, smetace nekome.

Razumem ja da je to glasno i da bruji, zivim na Bulevaru Evrope gde svakih 5 minuta prolaze kamioni i medjumesni autobusi (a sada i gradski), ali tesko se moze sve resiti na zadovoljstvo svakoga. Ja bih recimo pucao od srece da mi prolaze cetiri autobusa ovde na Bulevaru Evrope pred zgradom, pogotovo sedmica. Kao sto rece novajlija, te linije su super povezane sa drugim delovima grada.
Poslednja izmena: 18 dec 2014 11:36 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 11:52 #46

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Sladjana021 napisao/la:
SSJ5 i Novajlija, nije to baš tek tako. Ako uzmete u obzir da tu ima pet gradskih linija i da svaka od tih linija ima ko zna koliko polazaka na dan, to praktično znači da će nam skoro stalno oko zgrada kružiti autobusi, bukvalno ispod prozora. Da spomenem još i užasnu buku koju oni proizvode večitim turiranjem i "trubljenjem", pa bahatost i bezobrazluk dobrog dela vozača sa kojima se i sada susrećemo... Moj stan je ulično orijentisan i gleda tačno na sadašnju okretnicu.Leti kada držimo otvorena terasna vrata, buka od autobusa je toliko jaka da se zvuk sa televizora uopšte ne čuje ako ga dooooobro ne pojačamo. Verujte da ne preterujem.
ZoxInTheBox, sigurno će biti dosta nas kojima ovo nikako ne odgovara!
Ova slika ispod je slika okretnice od jutros, pa zamislite sve te autobuse kako skoro bez prestanka kruže oko zgrada, a zna da ih bude i više. Malo je bilo da se ovde okreću autobusi na linijama 2,8 i 9 pa su nam dodali i 7a i 7b. Izvinjavam se zbog lošeg kvaliteta slike.
Mislim da ovu sliku pod prozorom niko objektivan ne moze da dozivljava kao prednost.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sladjana021

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 12:23 #47

  • Sladjana021
  • Sladjana021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 40
SSJ5, u pravu ste da su 7a i 7b jedna linija, ali kao što ste i sami rekli one idu svaka svojim pravcem pa, složićete se, nije uopše važno da li su to dve linije ili jedna linija sa DUPLO VIŠE POLAZAKA. Svodi se na isto. :)
Ne bih ništa rekla kada bi autobusi išli produžetkom samog bulevara, ali mi smeta što će koristiti sekundarne saobraćajnice i kružiti tim uzanim ulicama oko zgrada (ako sam dobro razumela). I to će znači samo kružiti, neće biti stajališta. Ako i bude stajališta, biće verovatno iza zgrada kod tog kružnog toka, a meni lično je skoro bliže da odem do sledeće stanice nego da se vraćam, jer živim u ulazu koji je na suprotnoj strani. Ne smem ni da pomislim kako će tek biti stanarima koji žive baš kod tog kružnog toka ako ovo prođe.
Ne znam kako će ostali stanari reagovati na ovu vest, videćemo još. Sve u svemu, ovo me uopšte ne raduje. Bila sam baš srećna kada su radovi konačno počeli. A ovo mi je došlo kao hladan tuš! :(
Poslednja izmena: 18 dec 2014 12:51 od Sladjana021. Razlog: Dopuna
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 12:25 #48

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
I ja se slažem sa devojkama. Ova slika stopira svaku dalju diskusiju. Ovaj buljuk autobusa treba da stoji odvojeno od zgrada. Bilo bi dobro da je okretnica izdvojena (bar) 100 - 200 m od zgrada kao na Limanu + neki zeleni pojas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox, Sladjana021

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 12:34 #49

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
7A i 7B jesu dve linije, to je kruzna linija u dva smera, broj njihovih pojedinacnih polazaka je jednak bilo kojoj drugoj.

1. Postojeca okretnica ne moze da opsluzi ni uvedenu izmenu linija 7a i 7b. Autobusi su svakodnevno parkirani po zelenim povrsinama. Kruzni tok koji se namerava koristiti kao okretnica NIJE OKRETNICA vec obican kruzni tog dva puta manji od postojece okretnice.
2. Taj kruzni tok se nalazi na manje od 20 metara od zgrade. Ako mislite da je tiho prosetajte do naselja ujutro.
3. Novoplanirana okretnica se nalazi unutar stambenog bloka, nije na bulevaru.
4. Blok kojim se nameravaju kretati autobusi NEMA nijedno stajaliste, niti ista od infrastrukture namenjene autobusima, jer njime nikada nije trebalo da se krece autobus, za prijem putnika koristice se vec postojeca stajalista na uglu sadasnje okretnice i Kneza Milosa. Jasno su ucrtana na mapi koju sam kacila na prethodnoj strani.
5. Vecina stanara koji su se doselili u ovaj blok (mislim na zgradu iznad kruznog toka) NIKADA ne bi investirali u stambenu jedinicu koja se nalazi iznad okretnice 5 autobuskih linija. Znam da ima prometnijih delova grada ali ovaj to nije, i stanari su opet izigrani u nedostatku volje za zdravim resenjem.

Ne postoji nijedan deo naselja koji bi ovakvo izmestanje progutao cutke.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sladjana021

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 12:39 #50

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Sladjana021 napisao/la:
Ne znam kako će ostali stanari reagovati na ovu vest, videćemo još. Sve u svemu, ovo me uopšte ne raduje. Bila sam baš srećna kada su radovi konačno počeli. A ovo mi je došlo kao hladan tuš! :(

Ostali su podivljali. Jos davno smo poslali upite na ovu temu nadleznim institucijama i jos niko nije odgovorio, sledeca tura ide od nedelje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sladjana021

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 13:10 #51

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Nisam razumeo da ce tu biti kruzni tok koji ce se koristiti kao okretnica. Mislio sam da ce se napraviti okretnica u produzetku Bulevara Jovana Ducica, a ne u okviru stambenog bloka (sto mi se cini cudno, ko bi to tako projektovao i zasto?). Ako je zaista tako onda vidim u cemu je problem. Sad, pitanje je zasto je to tako.

Inace, znam da je sada vec demagogija, ali 7 jeste jedna linija sa redovnim brojem polazaka. Primeticete na sajtu GSPa da sve linije imaju po dva reda polazaka, a 7a i 7b samo po jedan, sto znaci, ako ne propustam nesto ozbiljno da imaju isti broj polazaka kao i redovna linija koja ide u dva smera.

Ja sam razumeo da ce to ovako da izgleda?



Ukoliko gresim, molim Vas da me ispravite.
Poslednja izmena: 18 dec 2014 13:11 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 13:12 #52

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
a sve to na par metara od njihove matične garaže/servisa i sl.
ogromnog betoniranog prostora koji skoro ničemu ne služi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 13:13 #53

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Ziveo sam u Mise Dimitrijevica i na Bulevaru cara Lazara, znate li kakva je frekvencija saobracaja u tim ulicama? Nikad mi nije bio problem da zaspim ili da ucim za ispite niti se secam da se iko zalio iz komsiluka na buku. Ne moze niko da me ubedi da busevi na okretnici prave takvu buku. Verujem da ih cujete kako se parkiraju ili krecu, ali da to ometa vase aktivnosti u stanovima je besmisleno. Sta ce tek biti kad se izgradi ceo bulevar do Veternika pa kad budete culi pravi saobracaj uz trube i sirene?

Stanari nisu izigrani, to sto nisu znali da ce taj kraj da se gradi i sto nisu bili svesni potencijala grada i njegovog razvoja je njihova greska i propust. Neko probija bulevar na kojem ste toliko insistirali, a sad se dodatno bunite....mozda je bolje da je ostalo sve na starom. Nemam dalje komentar zaista :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 13:15 #54

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
@ SSJ

po mapi koja je postavljena, kružni tok, a ne okretnica će biti u donjem desnom uglu postojećih zgrada, tj. donji levi grasa.

i ja sam prvo pomislio da je kao tvoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 13:24 #55

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
novajlija napisao/la:
Ziveo sam u Mise Dimitrijevica i na Bulevaru cara Lazara, znate li kakva je frekvencija saobracaja u tim ulicama? Nikad mi nije bio problem da zaspim ili da ucim za ispite niti se secam da se iko zalio iz komsiluka na buku. Ne moze niko da me ubedi da busevi na okretnici prave takvu buku. Verujem da ih cujete kako se parkiraju ili krecu, ali da to ometa vase aktivnosti u stanovima je besmisleno. Sta ce tek biti kad se izgradi ceo bulevar do Veternika pa kad budete culi pravi saobracaj uz trube i sirene?

Stanari nisu izigrani, to sto nisu znali da ce taj kraj da se gradi i sto nisu bili svesni potencijala grada i njegovog razvoja je njihova greska i propust. Neko probija bulevar na kojem ste toliko insistirali, a sad se dodatno bunite....mozda je bolje da je ostalo sve na starom. Nemam dalje komentar zaista :facepalm:
Nacelno moram da se slozim sa boldovanim. Znalo se da ce tu biti i Bulevar i okretnica (koja je vec bila tu), i da ce se tu jos svasta graditi. Ali kao sto rekoh ne razumem zasto se gradi kruzni tok u okviru stambenog bloka, kad moze da se gradi nize niz bulevar.
tonyk napisao/la:
@ SSJ

po mapi koja je postavljena, kružni tok, a ne okretnica će biti u donjem desnom uglu postojećih zgrada, tj. donji levi grasa.

i ja sam prvo pomislio da je kao tvoje.
Stvarno cudno resenje. Ne znam zasto su tako uradili. Mozda se tu planira neki spoj sa GSP garazom? Mozda zato sto se planira produzetak kroz Veternik? (mada je to malo veorvatno za sad)

Da li se zna zasigurno da je to okretnica?
Poslednja izmena: 18 dec 2014 13:41 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 13:26 #56

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Ja smatram kao i ti stanari sto zive da je daleko od prednosti da su autobusi odmah ispod zgrade. Kad vozaci sa te nove okretnice vide na semoforu zeleno i treba da krenu od te stanice ka drugoj bice stiskanje papucice samo tako, nasi autobusi poprilicno vriste.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 13:44 #57

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
@SSJ



@novajlija

Okretnica nikada nije trebalo da bude tu. Ovo je mapa urbanistickog plana koja je vazila do 2013. Kruzni tok nije trebalo da bude tu. Autobusi je trebalo da idu bulevarom do veternika, i tamo je trebalo da se izmesti okretnica (ne znam tacno gde). Vazeci plan je promenjen pre 2 godine kada je docrtan ovaj kruzni tok.

Poslednja izmena: 18 dec 2014 13:55 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 13:59 #58

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Vec sam rekao da je to verovatno samo privremeno i da ne ocajavas :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 14:00 #59

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Poenta je da kod nas privremene stvari potraju. I sama je Zox rekla da je 6 godina trebalo da se izbore za ovo. Mi ko da zivimo 200 godina u ovoj zemlji kada imamo strpljenja za sve. Dajemo diletantima da nas vode na vlasti jer imamo vremena.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox

Bulevar Jovana Ducica 18 dec 2014 14:04 #60

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ok, to je definitivno problem. Autobus bi isao bukvalno oko zgrade i to dosta blizu iste.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, ZoxInTheBox, Sladjana021
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru