Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Jovana Dučića

Bulevar Jovana Ducica 17 jun 2020 10:56 #321

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Cestitamo! Sada cete se buniti na povecan saobracaj za Veternik :))
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Bulevar Jovana Ducica 17 jun 2020 11:50 #322

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
kasko napisao/la:
Cestitamo! Sada cete se buniti na povecan saobracaj za Veternik :))

Ne znam zasto nas tako percipirate tako.
Mi jesmo blok koji se u proslim godinama svim administrativnim sredstvima bunio i borio za ono sto svakog normalnog gradjanina sleduje - za asfalt, rasvetu, mobilijar, postovanje urbanistickog plana i zdravog razuma kod primene adhoc "pritrajnih" resenja (onih kao privremenih sto ostanu 20g na snazi). Ne volim ni da se setim kakvih smo sve problema valjali preko.ledja. I ne vidim nista lose u tome. Kamo srece da se svi ostali istim zarom bore za sebe.
Poslednja izmena: 17 jun 2020 11:53 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bulevar Jovana Dučića 17 jun 2020 12:30 #323

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ma šalim se na račun dežurnih kritičara.
Svaka vama čast!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 03 jul 2020 17:09 #324

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
nsuzivo.rs/novi-sad/jgsp-nova-okretnica-na-novom-naselju
JGSP: Nova okretnica na Novom naselju

Autobusi na linijama 2, 7A, 7B, 8, 9, 18A i 18B, čije trase završavaju na Novom naselju, počeli su da saobraćaju do novoizgrađene, kružne raskrsnice na Bulevaru Jovana Dučića.

Кao poslednje dolazno autobusko stajalište koristi se novo, obeleženo stajalište pre kružne raskrsnice, posle koga autobusi izdržavaju vreme do narednog polaska (pre kružne raskrsnice na Bulevaru Jovana Dučića).

Posle okretanja na kružnoj raskrsnici, koristi se novoizgrađeno stajalište kao novo polazno stajalište.

Autor: nsuzivo.rs

Jos ranije smo pominjali kako pitanje cekanja polaska nije reseno, i da zbog obostrano izgradjenog parkinga duz cele deonice produzetka bulevara to mesto fakticki ne postoji, pogotovo ne za i do 10 autobusa u spicevima. Obratite paznju na to "novo, obeleženo stajalište pre kružne raskrsnice", iscrtano je danas.



Dakle, dodje bus, stane na to zadnje "autobusko stajaliste" ispred nekoliko parkiranih automobila, istovari putnike na gepek nekog od njih, "posle koga autobusi izdržavaju vreme do narednog polaska (pre kružne raskrsnice na Bulevaru Jovana Dučića).". Ako su vec 2 autobusa na cekanju ... onda *bes ga ... :rock: .
O da, kad putnici nadju nacin i da izadju iz autobusa, onda ce odatle biciklistickom stazom na odrediste (jer pesacka nije bas projektovana sa te strane) :bash: :dunno:
Moze li mi neko pomoci da razumem ovaj 21 vek ...
Poslednja izmena: 03 jul 2020 17:12 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, kasko, Duja, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, Hamilton, nsns

Bulevar Jovana Ducica 03 jul 2020 17:11 #325

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Britanci bi nam pozavideli na hortikulturalnom uredjenju javnih povrsina
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Bulevar Jovana Ducica 03 jul 2020 18:10 #326

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
A umesto dela parkinga su mogle cak 2 trake za autobuse, pa da se bez problema zaustave 4 zglobna na primer. Ali za to treba planiranje i razmisljanje, a zna se sta je "drzavni posao"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Bulevar Jovana Ducica 03 jul 2020 19:42 #327

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Pa realno, u nedostatku planiranja, bilo bi logicnije da se jednostavno nije izgradila ta strana parkinga na novom kraku, kao sto je pre 5g uradjeno i pri izgradnji prve deonice produzetka, i da se onda cela desna traka, kao sto je bio slucaj do sada, koristi za stajanje. Pa jednom nekad, kad se neko cudo desi, i pitanje okretnice bude dobilo smisleno resenje, uradi se nedostajuci parking.

Ne znam, stvarno bih bila zahvalna na prosvetljenju, kakav plan ima GSP, kakav plan imaju u glavi, i kako ovo u praksi treba da funkcionise.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Bulevar Jovana Ducica 03 jul 2020 21:09 #328

  • SlanaBara
  • SlanaBara's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 379
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije (nekadašnji ZIG) je investitor. Oni daju projektni zadatak po kojem se pravi projekat tako da su oni krivi. Ako tražim da mi se napravi kuća sa dve spavaće sobe, ne mogu posle da se žalim što nema četiri spavaće sobe.
GSP formalno nema ništa sa izgradnjom, ali je trebalo ipak da daju predloge. Mada, opet formalno, za gradski prevoz (linije, stajališta, zone itd.) je nadležna Gradska uprava za saobraćaj i puteve, GSP je samo prevoznik. Kako god bilo, svi se finansiraju iz istog budžeta i svi su omanuli.

Inače, prošao sam pre neki dan biciklom. Haos krivine su napravili na severnoj strani bulevara, na ukrštanju sa Ulicom Momčila Tapavice. Vidi se i na gornjoj slici.
Poslednja izmena: 03 jul 2020 21:13 od SlanaBara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 03 jul 2020 22:14 #329

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Ne znam da li uopste postoji makar idejno resenje okretnice i njene pratece infrastrukture. Nikad nismo uspeli da iskopamo tu informaciju. U urbanistickim planovima i PDRovima je nema. Deluje mi da se samo improvizuje iz godine u godinu. Svojevremeno smo slali i upite, ali smo dobili diplomatski (ne)odgovor.
Ali obzirom na broj linija, vozila i frekventnost polazaka, potrebna je malo ozbiljnija infrastrukture od montazne otpravnicke kucice i toi toija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Bulevar Jovana Ducica 04 jul 2020 09:51 #330

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Nažalost, situacija je takva sa javnim prevozom da je poslednja prava okretnica, a ne daj Bože terminal, izgrađena na Klisi (zatvor) kada je otvoren poslednji deo bulevara Evrope. Većina linija ima nejasno definisane okretnice i najčešće se dešava da se improvizuje okretanjem kroz nekoliko ulica (Detelinara, Univerzitet, Telep, Adice, Sajlovo...) ili "privremeno" na kružnim tokovima i nekorišćenim delovima puta (Novo Naselje, Liman IV, Temerinski put). Pravih okretnica, a kamo li terminala, u gradu gotovo i da nema.

Da je malo više pameti, na Novom Naselju bi bio izgrađen terminal po ugledu na onaj u Šafarikovoj (btw. izgrađen kao privremeni) gde bi putnici bezbedno i lako ulazili i izlazili iz autobusa, gde autobusi ne bi nikome smetali (na Novom Naselju su od vajkada smetali stanarima, sada će i prolaznom saobraćaju) i gde bi mogao biti izgrađen parking za P+R opciju. Iz mog ugla, jugoistočno od kružnog toka (Bulevar Jovana Dučića i Somborska rampa) je idealna lokacija za to i zahteva minimalna ulaganja (premostiti kanal i malo raskrčiti šumu). Prikaz putanje autobusa je obeležen crvenom slikom, a na peronima bi istovremeno bio i ulaz i izlaz putnika.



Kad krene jesenji red vožnje sa više vozila i jačim taktom, tek će se videti koliki je ovo promašaj. Do tada, pitanje za razmišljanje: kako da osobe sa invalidskim kolicima izađu iz autobusa na novoj "okretnici"?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, kasko, Duja, Brane, ZoxInTheBox, Gari, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, Bojan, nsns

Bulevar Jovana Ducica 04 jul 2020 11:14 #331

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Na njemu ce biti izazov izaci i pesaka ako je parkiran auto (a bice, jer se vec sad puni zbog blizine sarengrada), o decijim kolicima da ne govorimo.

Sa druge strane, vec sada treci autobus koji pristigne ne moze ni da napusti stajaliste, jer nema gde.

Ja ocekujem da ce doci do eksalacije od strane stanovnika sarengrada zbog nepropisnog parkiranja autobusa + dok se ne naviknu na mio zvuk 5-6+ buseva koji po pravilu za vreme cekanja (cak i kad je u pitanju 20-30min) ne gase autobuse ni danju ni nocu.
Poslednja izmena: 04 jul 2020 11:17 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bulevar Jovana Dučića 04 jul 2020 11:38 #332

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
I na kraju moj sarkazam u vezi pobunne zbog saobraćaja neće biti ni daleko od istine. :)

Na žalost, živimo u zemlji poluresenja, privremenih a za ceo život, seci uši krpi...
Sve se jako sporo i sa velikom mukom pokreće napred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 04 jul 2020 11:43 #333

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
ZoxInTheBox napisao/la:
Ja ocekujem da ce doci do eksalacije od strane stanovnika sarengrada zbog nepropisnog parkiranja autobusa + dok se ne naviknu na mio zvuk 5-6+ buseva koji po pravilu za vreme cekanja (cak i kad je u pitanju 20-30min) ne gase autobuse ni danju ni nocu.

Nažalost, prelomiće se na vozačima koji će morati da trpe tu eskalaciju stanovnika i kojima će posle verovatno narediti da izvode kojekakve vratolomije samo da bi zadovoljili zahteve. Mada, ako su godinama stajali parkirani ispred zgrada na Jovana Dučića bez problema, sad će na poljani stajati do mile volje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 04 jul 2020 14:16 #334

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Nije bilo bez problema. Verujte da ljudi nisu mogli da otvore prozor ni danju ni nocu, ne cujes sam sebe od buke kad je njih samo pet na cekanju.
Nema adrese na koju se nisu obracali nebrojeno puta moleci barem da vozaci ugase autobus kad stoje, molili da se buka izmeri jer je van svih propisa za lokaciju ... i dobili jedno veliko nista uz standardne kritike javnosti "idite na selo ako vam je buka" ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 04 jul 2020 14:29 #335

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Organizacija i blokada ulice. Jedino što prolazi u Srbiji na žalost ako želite nešto da rešite.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Yokai, Duja, RM77, Djordje Cvarkov, neobuscitta

Bulevar Jovana Ducica 04 jul 2020 20:13 #336

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
ZoxInTheBox napisao/la:
Nije bilo bez problema. Verujte da ljudi nisu mogli da otvore prozor ni danju ni nocu, ne cujes sam sebe od buke kad je njih samo pet na cekanju.
Nema adrese na koju se nisu obracali nebrojeno puta moleci barem da vozaci ugase autobus kad stoje, molili da se buka izmeri jer je van svih propisa za lokaciju

Nisam na to mislio kad sam rekao da "nije bilo problema" već baš na ovo.
ZoxInTheBox napisao/la:
i dobili jedno veliko nista uz standardne kritike javnosti "idite na selo ako vam je buka" ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox, Eldarion

Re:Bulevar Jovana Dučića 05 jul 2020 12:33 #337

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Potvrda i slikom

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, kasko, sasar, Blavak, valjan, Eldarion

Bulevar Jovana Ducica 03 avg 2020 22:14 #338

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Danas izlazim iz Šarengrada i vidim idu vozila Bulevarov J Dučića (nastavak). Ajd i ja skrenem desno pa na kružni tok koji je "ušao" u Veternik pa na Bulevar.
Lepo su ga skockali. Sve lepo izgleda. Kružni tok baš veliki. Ne idem u detalje, samo sam prošao sa mašinom prvi put i meni je super to što su produžili bulevar i oslobodili one zgrade od zagušljivih autobusa koji stoje a rade im motori.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru