Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Trotoari i ulični parkinzi

Trotoari i ulični parkinzi 11 avg 2013 17:05 #1

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Zašto popločavati, kad je lakše prosuti cement
Lasla Gala


Danila Kiša



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 06 sep 2013 10:37 #2

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Trotoari rizični za prolaznike

Pešaci na ulicama Novog Sada retko kad smeju da odvoje pogled od puta. Razlog tome su rupe na trotoaru. Najviše oštećenja ima u Šumadijskoj, Futoškoj, Ulici Miše Dimitrijevića, Narodnog fronta, na naseljima Klisa i Podbara, ali ni centar grada nije pošteđen.

Upala sam u rupu jednom nogom i izvrnula zglob u samom centru grada. Sreća je da sam išla sa sinom, koji me je pridržao kad sam pala, inače bi bilo većih posledica – objašnjava Dubravka Sarić i dodaje da bi i jedan prolaznik nastradao da ga ona nije upozorila.
Kod lekara nije imala vremena da ode, a oštećenje na trotoaru na Trgu slobode zbog kojeg je pala malo je ali i dalje nesanirano. Sličnu sudbinu, ali s manjim posledicama, doživela je Sonja Sič, studentkinja iz Novog Sada.
- Prekjuče sam pala u Ulici Papa Pavla zbog rupe na trotoaru. Pukom srećom se nisam ozledila ozbiljnije nego imam samo par masnica – kaže Sičova.

Oštećenja na trotoaru su na svakom koraku poput onih u Ulice Novosadskog sajma i Ignjata Pavlaša. Sugrađanka Maja Gajinov dodaje da je potrebno pažljivo koračati i na Bulevaru Mihajla Pupina, gde su ulegnuća i ispučenja vidljiva za svakoga. Pored pomenutih lokacija, prolaz Srđana Aleksića je, pored neadekvatnog osvetljenja, prepun raznih ispupčenja i udubljenja koja samo čekaju žrtvu.
- Najviše oštećenja na trotoaru sam video oko Riblje pijace. Nisam bio svedok neke veće nesreće, ali bez obzira na to, potrebno je da se oštećenja poprave kako ne bi došlo do ozbiljnijih posledica po prolaznike – kaže Ivan Ivanić.
S tim stavom se slaže i Jan Bođanski iz Novog Sada jer „rupa i ulegnuća ima po celom gradu“ i dodaje da je preko puta Spensa trotoar u užasnom stanju, kao i na Bulevaru cara Lazara. Ni posle nedelju danja čekanja na pitanja o trošnim trotoarima iz ZIG-a nije stigao odgovor.

„Na Bulevaru kralja Aleksandra propao sam kroz zatvoren šaht smrskao levu potkolenicu. Najgore od svega je što i pored tužbe i moje povrede to mesto još nije sanirano“, kaže Novosađanin Boris Mikelić.
novinenovosadske.rs/trotoari-rizicni-za-prolaznike/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 03 okt 2013 15:37 #3

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Počinje obnova saobraćajnica i drvoreda u Fruškogorskoj

Rekonstrukcija drvoreda na parnoj strani Fruškogorske ulice na Limanu 2 počeće u ponedeljak 7. oktobra i izvodiće se u nekoliko faza.



S obzirom na činjenicu da je korenov sistem stabala sibirskog bresta na brojnim mestima na potezu od ulice Narodnog fronta do Bulevara Despota Stefana oštetio parking, trotoare, biciklističku stazu i kolovoz, pre sanacije sanaciju saobraćajnih površina potrebno je oboriti 55 stabala sibirskog bresta, saopšteno je iz "Zelenila".

Projektom je predviđeno da posle obnove parkinga, biciklističke staze, trotoara i saobraćajnice, na tom prostoru budu posađena 72 nova stabla sa mnogo dubljim korenovim sistemom – od toga 29 koprivića u otvorima na parkingu i 43 likvidambara na zelenim površinama.

U okviru ovih radova, "Parking servis" će sanirati parking u Fruškogorskoj ulici, od Narodnog fronta do Bulevara Despota Stefana.

Iz "Parking servisa" i "Zelenila" apeluju na vozače da od ponedeljka 7. oktobra, kada počinju radovi, ne parkiraju automobile na parnoj strani Fruškogorske – od ulice Narodnog fronta do Bulevara Despota Stefana. Građanima su na raspolaganju besplatni parkinzi kod Štranda i na Bulevaru Despota Stefana.
www.021.rs/Novi-Sad/Servisne-informacije...u-Fruskogorskoj.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 03 okt 2013 21:05 #4

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Likvidambar :rock:

Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Pripadnik, kasko, Yokai, TurboMaximus, Brane, SkullRules

Trotoari i ulični parkinzi 03 okt 2013 22:20 #5

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Baš je lepo to drvo. Nešto mi se čini da ga nema u Novom Sadu? Ili se varam?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 03 okt 2013 23:09 #6

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7912
Ima ga, ali ne znam da ima u drvoredima.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 05 nov 2013 13:04 #7

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ostali bez drvoreda, sada i bez parkinga

Stanari Fruškogorske ulice u kojoj je u toku seča stabala žale se da zbog toga nemaju gde da se parkiraju i da nastaje haos svaki dan. Radovi nisu ni pri kraju, a stanari su najviše ogorčeni na radnike „Parking servisa“ jer im, kako kažu, više od mesec dana uzurpiraju parking.



Zatvorili su nam parking na potezu od Narodnog fronta do Resavske ulice, što je nekih pedesetak mesta i sve to je bukvalno uzurpiramo više od mesec dana. Ako nešto rade, neka onda rade kako treba, a ne tako aljkavo, čime samo izazivaju revolt kod građana - kaže Petar Pejić, koji živi u ovoj ulici.

I drugi stanari su ogorčeni zbog tempa rada „Parking servisa“.
- Dođu dva, tri radnika, od kojih je jedan poslovođa, pa rade od 9 do 14 sati. Pa, molim vas, šta mogu njih dvojica jer ovaj treći samo nadgleda, da urade za to vreme. Zato za rezultat imamo da nam je parking zatvoren mesec dana - kaže Vojislav Milutinović, stanar u Fruškogorskoj ulici.

Stanari navode da, zbog zatvorenog parkinga, većina vozača automobile parkira u dvorištu zgrada, ispred garaža.

- Onda od tih automobila mi ne možemo da otvorimo garažu, bukvalno smo zarobljeni, pa čekamo dok se vozač ne vrati. Opet, razumem i te vozače koji ovde ostave auto jer nemaju drugi izbor - kaže Jasmina Tucić.

Stanari, međutim, naglašavaju da im je najmanji problem to što moraju sto metara dalje da parkiraju ili da odlaze u susedne ulice, te da su najviše izrevoltirani nonšalantnim ponašanjem „Parking servisa“.

- Niko od nas nije razmaženi vozač, koji mora da parkira baš ispred stana, nego nas iritira njihov tempo rada. Pa, kako mogu da pošalju samo dva radnika da postavljaju ivičnjake i sređuju parking? Pratio sam dinamiku njihovog rada, oni postave 100 metara ivičnjaka, od ujutro do dva popodne. Naravno da ćemo zbog toga da budemo bez parkinga mesecima - kaže Petar Pejić.

U “Parking servisu” juče nismo uspeli da dobijemo odgovor kada će radovi biti završeni i zbog čega je tempo toliko spor.

www.24sata.rs/novi-sad/vesti/vest/ostali...arkinga/112439.phtml
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 05 nov 2013 14:40 #8

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Bole Parking Servis bas ... Bahacenje na sve strane. Gledao sam kako u Americi sekciju mosta zamene za 18 sati, a ovi nasi ne mogu parking da srede za neko dogledno vreme. Stoka.
Poslednja izmena: 05 nov 2013 14:41 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 17 dec 2013 18:46 #9

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Nije trotoar, ali je pešački prolaz i to Jozefa Staljina!!! Jel ovo neka zajebancija?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 18 dec 2013 02:19 #10

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ma da to je neko uhakovao
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 07 feb 2014 15:17 #11

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Uređenje parkinga i trotoara na uglu ulica Janka Čmelika i Janka Veselinovića


Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon

Trotoari i ulični parkinzi 07 feb 2014 15:19 #12

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, SkullRules

Trotoari i ulični parkinzi 23 maj 2014 19:05 #13

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
koliko li samo ima ovakvih rupa po našem gradu. Ova je na Podbari.





neverovatan stepen javašluka i neodgovornosti.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 23 maj 2014 23:24 #14

  • Direktor
  • Direktor's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 242
Ukrali crnci za staro gvozdje. Meni su maknuli iz ulaza metalnu resetku koja je sluzila kao otirac i koju niko nije pipno 25 godina sve do sad.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 23 maj 2014 23:44 #15

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
jedini video snimak krađe tih rešetki je napravljen na Novom naselju i na njemu se vidi da to nisu crnci i bome voze neka dobra kola. Može da se nađe na YT ili u bazi sajta 021.rs
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 24 maj 2014 00:21 #16

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Video sam svojevremeno kod Rodića dvojicu nebledolikih, u osnovi nebitno, kako pomoću tronožne mini dizalice mažnjavaju šaht.
Poslednja izmena: 24 maj 2014 00:23 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 24 maj 2014 07:08 #17

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
evo belci kradu šaht

KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 24 maj 2014 12:19 #18

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Kradu lopovi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski

Trotoari i ulični parkinzi 25 maj 2014 15:34 #19

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
trebalo im je za rostilj garant
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Trotoari i ulični parkinzi 27 maj 2014 21:05 #20

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Na uglu ulica Veselina Masleše i Koste Racina u toku su radovi na uređenju trotoara i parkinga behaton pločama,posle će
navesti i svežu zemlju i zasaditi koje drvo gospoda iz Zelenila


Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, das ivon
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru