Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rekonstrukcije ulica

Rekonstrukcije ulica 05 avg 2011 18:35 #41

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
kako lazu nije ni mesec dana raskopana, mozda ukupno 20 dana svaki dan sam tamo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 06 avg 2011 08:48 #42

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Takodje
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 06 avg 2011 21:24 #43

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Vesti • 14:19 > 14:36 • 05. 08. 2011. | Radio 021

FOTO: Proširuje se Sentandrejski put

Danas su počeli radovi na izgradnji saobraćajnih površina i na Sentandrejskom putu. Na deonici od Ulice Teodora Mandića do prilaznih rampi na mostu preko Kanala DTD biće proširen kolovoz za dve saobraćajne trake, a izgradiće se i nove pešačke i biciklističke staze.






www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/FOTO-Prosiruje...ntandrejski-put.html

:cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 07 avg 2011 06:33 #44

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1788
^^^ Čini mi se da je neko na Onom Drugom Forumu iz naftalina izvukao vest kako, otprilike, "ovog leta počinje proširenje Međunarodnog puta." Otad je prošlo jedno 25 godina...
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 08 avg 2011 08:37 #45

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
radio 021
Krpe puteve na sve strane

Gradske vlasti intenziviraće popravke puteva po gradskim ulicama do kraja građevinske sezone.

Pre rebalansa gradskog budžeta za Javno komunalno preduzeće "Put" bilo je opredeljeno 550 miliona dinara, od čega je nešto manje od trećine bilo namenjeno sanaciji oštećenih kolovoza, ali ni jedan dinar za sređivanje raskrsnica. Sada je za održavanje puteva izdvojeno dodatnih 400 miliona dinara, kaže za Radio 021 pomoćnica direktora Zavoda za izgradnju grada, Zorica Ninić Stupar.

"Upravo sada se izvode radovi na totalnoj rekonstrukciji Ulice Dimitrija Tucovića. Nedavno smo otvorili radove na pojačanom održavanju kružne raskrsnice u Veternku, uveliko su radovi u toku u Ulici Slobodana Bajića, a krećemo i radove u delu Marodićeve, Mileševske i ulice Zaharija Orfelina, kako bi ceo taj blok bio gotov", kaže Ninić Stupar.

Pomoćnica direktora ZIG-a dodaje da je u toku rekonstrukcija Kosovske ulice, da se radi na pešačkim i biciklističkim stazama, te izgradnji parkinga na Bulevaru Mihajla Pupina, ali i da se planira sređivanje puteva na Novom naselju, Limanima i Petrovaradinu: "Bićemo aktivni u celom gradu, s obzirom da je rebalansom programa opredeljeno još 400 miliona za održavanje objekata putne privrede i nadam se da će saobraćajnice u gradu dobiti sasvim novi izgled".

A da je novi izgled gradskih saobraćajnicama više nego potreban, slaže se većina Novosađana s kojima smo razgovarali.

"Nismo zadovoljni. Rupe stoje od zimus, slabo se održavaju, kako ulice u gradu, tako i prilazi gradu. Konkreno, živim u Ulici Alekse Šantića, kaldrmisana ulica, puna je ulegnuća i kada padne kiša, to su čitave bare".

"Rupa ima na sve strane".

"Uglavnom sam zadovoljna. Dobro, malo se sliva na jednu stranu voda, pa vozila prskaju prolaznike kad padne kiša. Jedino to".

"Ja živim u Ulici Danila Kiša i ekstra je".

"Pa ima par ulica bez rupa. Kod mene je dobro, jer stanujem u Zmaj Jovinoj, ali sve ostalo je katastrofa".

"Ja sam blizu Futoške pijace i zadovoljna sam".

"U mojoj ulici je nikako. Od kako su Ovi došli na vlast, ni dinar nije uložen u Futog".

Dodajmo da je osim za održavanje puteva, Grad izdvojio novac i za nastavak izgradnje Somborskog i Buelvara Evrope, te za totalnu rekonstrukciju Mažuranićeve ulice u Petrovaradinu, Ulice Branka Bajića, te deonice Sentandrejskog puta. (D.S.)
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 22 avg 2011 14:31 #46

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Obrisi kružnog toka

Buduća kružna raskrsnica u Veterniku dobija jasnije obrise posle bezmalo mesec dana od kada traju radovi.

Rušenjem zgrade stare železničke stanice stvoren je prostor za izgradnju kružnog toka koji će u spoljnom prečniku imati 60 metara sa dve saobraćajne strake. Prema najavama iz Zavoda za izgradnju grada vrednost radova je oko 60 miliona dinara.Rok za zvaršetak trebalo bi da bude do kraja oktobra. Dobra vest za vozače je da dok budu trajali radovi neće biti prekida saobraćaja.



enovisad.rs/content/view/6660/520/lang,serbian/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 24 avg 2011 09:22 #47

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Novi asfalt na Novom naselju

Danas je počelo asflatiranje koje će se u narednom periodu obaviti na više lokacija na Novom naselju.

Radovi se odvijaju na bulevaru Jovana Dučića, bulevaru Slobodana Jovanovića, u ulicama Seljačih buna, Branislava Borote, Braće Dronjak, ali i na drugim lokacijama.



Novi asfalt biće postavljen na ukupno 16 hiljada metara kvadratnih, sa kojih su prethodnih nedelja uklonjeni površinski slojevi starog asfalta.



Žitelji Novog naselja sa kojima smo razgovarali sa različitim raspoloženjem dočekuju radove.

"Nije bilo neophodno, ali je trebalo to uraditi."

"Ovo se sad sve zbog izbora radi."

"Kada se nešto radi, neka se dobro uradi, a ne ovako. Prošle godine su menjali asfalt, sada ga opet menjaju. To mnogo košta."

"Otvaraju nam neki park tu bezveze, rade ovo što je već urađeno."

"Bilo je na nekoliko mesta kritično i dobro je što će se to rešiti, vidim da se radi i to je dobro."

"Moja ulica nije morala da se radi, nisam video da tu nešto fali. Za ovo ostalo ne znam, nisam primetio."



Radove izvodi JKP "Put" i oni su deo šire akcije blokovskog uređivanja saobraćajnica, koja posle Novog naselja treba da se nastavi u drugim delovima grada. Iz, "Puta" je najavljeno da su sledeći u planu za rekonstrukciju Salajka, Petrovaradin i Limani.

www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/FOTO-Novi-asfa...a-Novom-Naselju.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 24 avg 2011 16:31 #48

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Evo kako napreduje Kosovska



Postavljaju se ivičnjaci



Stigao je i behaton, naravno MN Loznica. Ceo grad će biti u tome. :dry:




Inače, već nedelju dana je zatvoren i Trg Marije Trandafil, videćemo šta će do kraja biti urađeno.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 24 avg 2011 16:33 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Rekonstrukcije ulica 24 avg 2011 19:15 #49

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
misllim da bi trebalo da napisemo pesmu o behatonu :side:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Rekonstrukcije ulica 24 avg 2011 23:36 #50

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Evo smislio sam pesmu ;)

PESMA BEHATONU

Sto da vlast trosi lovu, kad moze sve u Behatonu
Behaton dobro lezi, i nimalo ne zulja,
ali preko njega neko nesto mulja
Jeftin je i dobar, bar na neko vreme,
za dve tri godine stvarace probleme
pa opet masine bageri i valjci
i ajmo jovo nanovo, platice sve Azerbejdzanci
il gradjni sami, svejedno je njima
samo za nove Skode da se ima :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman

Rekonstrukcije ulica 29 avg 2011 18:54 #51

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Kosovska od malopre,

nikako da je zavrse, izgleda da vise nece biti parkinga sa desne strane, gledajuci od Zmaj Jovine bar mi tako lici na ovo pocetnom delu. Svidja mi se kako izgleda, ma da me nervira sto je ceo grad u behatonu.









Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, Buck

Rekonstrukcije ulica 29 avg 2011 19:17 #52

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Moroni, mogli su šahtu da naprave u ravni sa trotoarom.... Jooooooooj, dokle više fušeraja?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 30 avg 2011 09:23 #53

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Buck napisao/la:
Moroni, mogli su šahtu da naprave u ravni sa trotoarom.... Jooooooooj, dokle više fušeraja?

Bice fuseraja dok mi to prihvatamo... Kada grad bude odbio da plati za ovakve radove, sve ovakve situacije ce biti ispravljene preko noci
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 30 avg 2011 10:06 #54

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
^^ Upravo!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 02 sep 2011 23:53 #55

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
evo jos malo kosovkse










NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac, sandman

Rekonstrukcije ulica 03 sep 2011 04:30 #56

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
mukyz napisao/la:

Bice fuseraja dok mi to prihvatamo... Kada grad bude odbio da plati za ovakve radove, sve ovakve situacije ce biti ispravljene preko noci

+1
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 03 sep 2011 10:41 #57

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 04 sep 2011 11:41 #58

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Lol Nixi hahaha pesmica je do jaja :)
Inace ja svaki dan prolazim tim mostom kuca-poso :) , kad se vracam pogotovo guzva je nenormalna ,treba mi min. 15min da dodjem do semafora,mada mi nije jasno posto su nove 2 trake za jedno 10tak cm vislje od postojeceg puta?!?!
Inace koliko ja znam to se sve radi zbog BigCee-a.
Sto se tice Kosovske ,bilo kako bilo meni se svidja kako ce izgledati ,tj boje koje su odabrali, bice prava urbana gradska ulica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 05 sep 2011 10:16 #59

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Menja se trotoar duz Sekspirove uz park
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 05 sep 2011 10:41 #60

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Mogli bi da promene i duž Narodnog fronta, nemožeš dečija kolica gurati, a da ti dete ne poludi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru