Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Fruškogorski koridor

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 12:31 #881

  • NDJ
  • NDJ's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 24
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Ne znam da li je Luftika lepo izračunala ali po meni je trebalo da košta bar 150 miliona manje. Evo "grube" računice a uzeo sam cene objekata u našoj zemlji koji su uporedivi i skoro izgrađenji i još sam "podebljao"
Most na Dunavu 170 miliona evra (Toliko je koštao Pupinov most na Dunavu a Dunav je na tom mestu čak i šiti)
Tunel 73 miliona evra (Tunel Manajle 1804m , 36,25 milona evra, do sada najteži. Ako je ovaj iste težine a duplo duži onda je cena doplo veća. )
43 km trase brzog puta kroz ravnicu 215 milona evra (1km approx. 5 mil evra.). Istocni krak koridor 10 je kostao u proseku 5,58mil/km (prosek, uracinati su tuneli vijadukti itd). S obzirom da su ovo 4 trake a posebno sam izdvojio mostove i tunele, 5mil /km je vise nego dovoljeno za put kroz njive.
170+73+215 = 458 mil evra.
606 -458 = 148 ~ 150mil evra.

I ptianje za razmišljanje, kako to da Novi Žeževljev most košta samo 54 milona evra dok su drugi mostovi bar tri puta skuplji? Novi Žeželjev most (možda pravilnije Bojovićev most ) jeste kraći i uži (mogle bi 4 trake) ali je pravljen za veće terete (voz) dok ovaj novi nije jeasno da li je za 4 trake ili 6 ali je svakko duži i pravljen za manje terete (autombili kamioni). Nije li možda bolje napraviti 2 mosta na Dunavu (jedan kod NS drugi možda kod B.Palanke) po 4 trake tipa Novog Žeželjevog mosta ili praviti novi od 170mil evra?

Molim Vaše mišljenje?
Poslednja izmena: 12 okt 2020 12:42 od NDJ. Razlog: typo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 13:20 #882

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Pa kada računas u odnosu na nešto sto je građeno ovde onda se dobije tih 150 miliona evra. Ali ovde je u odnosu na to koliko košta kilometar u Australiji i poredili sa Norveskim projektom.
Naravno da ce se ovde pričati za neobrazovanu populaciju kako je to najduži tunel mozda ce reci i u Evropi , pa će verovatno zbog toga biti najteže gradilište u Evropi itd...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 13:21 #883

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
NDJ napisao/la:
. . Molim Vaše mišljenje?
Moje mišljenje da ne postoji nekakav "Novi Žeževljev most" i da ovde nije tema o mostovima, već o Fruškogorskom koridoru.

Drobnjak je danas dao ovu izjavu, ali to nije za mene mnogo relevantno :
"Projekti za Fruškogorski koridor su skoro završeni, a izgradnja bi verovatno mogla da počne već na proleće, rekao je direktor JP "Putevi Srbije" Zoran Drobnjak."
www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=20...dd=12&nav_id=1746761
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 12 okt 2020 13:51 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 14:26 #884

  • Mikins
  • Mikins's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 153
  • Primljenih Zahvalnica: 508
021

Drobnjak: Projekti za Fruškogorski koridor gotovi, izgradnja na proleće

Projekti za Fruškogorski koridor su skoro završeni, a izgradnja bi verovatno mogla da počne već na proleće, rekao je danas direktor JP "Putevi Srbije" Zoran Drobnjak.

Drobnjak: Projekti za Fruškogorski koridor gotovi, izgradnja na proleće.
Drobnjak je za TV Pink rekao da taj koridor podrazumeva izgradnju mosta preko Dunava, kao i tunela od 3,5 kilometara ispod Fruške gore i podsetio da cena za 48 kilometara iznosi 606 miliona evra.

On je podsetio i da se na deonici autoputa "Miloš Veliki", od Čačka do Požege, rade dva tunela od po tri kilometara, što je ukupno 12 kilometara tunela u četiri cevi, a da radove izvodi kineska firma CBRC.

Kod Čačka na Zapadnoj Moravi predstoji izgradnja mosta koji će spojiti Preljinu, dokle je sada stigao autoput, sa deonicom ka Požegi. Drobnjak kaže da je to vrlo značajno da bi se smanjilo opterećenje, jer oko tog grada prosečno dnevno prođe 18.000 vozila.

Drobnjak je rekao da je i tunel kod Železnika na obilaznici oko Beograda, koji je izgrađen pre 10 godina, počeo malo da propušta vodu i da se radi nova izolacija kako bi se to saniralo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 14:58 #885

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
"verovazno mogla" duplo pontecijalno vreme. Mislim da je moguce da bi verovatno mogla mozda... bilo bi jos bolje.

Dok je ministarka a ne alkoholicar rekla - krajem sledece godine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 15:30 #886

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
kasko napisao/la:
Dok je ministarka a ne alkoholicar rekla - krajem sledece godine.
Pa, bio je prilično trezan jer je izjavu dao u jutarnjem programu. Ali i kada je mamuran on nije pouzdan izvor informacija.

Kinezi sada rade "Izvođački projekat" sa gomilom raznih detalja i kada ga budu završili počeće izgradnja.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 18:29 #887

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
NDJ napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Zapisite negde ovo : 15.03.2024.

Evo dodaj na ovu listu od New Horizont-a

Da se malo podsetimo izjava dotične vezano za ovu temu:
- (17.04.2014.) Izgradnja Fruškogorskog koridora počeće krajem 2015.
- (23.05.2015.) Mihajlović: Fruškogorski koridor vratili smo u prioritete
- (05.06.2015.) Mihajlović: Dosta priče, gradićemo Fruškogorski koridor
- (20.07.2015.) Gradnja autoputa Novi Sad-Ruma od juna 2016.
- (30.07.2015.) Mihajlović: Radovi na Fruškogorskom koridoru sredinom 2016.
- (21.03.2016.) Mihajlović: Izgradnja fruškogorskog koridora počinje do kraja godine
- (03.01.2017.) Mirović: Uskoro otkup zemlje za Fruškogorski koridor
- (29.09.2017.) Mihajlović: U pripremi izgradnja brze saobraćajnice na Fruškogorskom koridoru
- (04.06.2018.) Sa kineskom CRBC počeli razgovori o gradnji Fruškogorskog koridora
- (14.09.2018.) USKORO IZGRADNJA NAJDUŽEG TUNELA U SRBIJI Kineski CRBC izvodiće radove na Fruškogorskom koridoru
- (20.05.2019.) Radovi na Fruškogorskom koridoru počinju na jesen
- (11.06.2019.) NA POMOLU I FRUŠKOGORSKI KORIDOR Ključni objekat najduži tunel u Srbiji
- (20.08.2019.) NOVI TUNEL OD 3,5 KILOMETARA BIĆE NAJDUŽI U SRBIJI Ugovor o gradnji do proleća 2020
- (17.09.2019.) Ugovor za Fruškogorski koridor NAJKASNIJE DO DECEMBRA
- (05.10.2019.) DOGODINE IZGRADNJA FRUŠKOGORSKOG KORIDORA Radi se procena vrednosti ugovora
- (12.11.2019.) IZGRADNJA BRZE SAOBRAĆAJNICE NOVI SAD - RUMA SVE BLIŽA Mihajlović: "Uskoro komercijalni ugovor za Fruškogorski koridor"
06.10.2020 Rok izgradnje 15. Mart 2024.

Mada mislim da će malo da se pomera i ovaj rok. Onako iz iskustva na prethodnim koridorima, ima Fruška Gora da promeni geologiju za ove 4 godine pa da se pojavi podzemno jezero ili tako nesto. :dry:

Javio se i VD Puteva Srbije

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 18:45 #888

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
I jos je rekao "Verovatno"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 18:59 #889

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Javio se i VD Puteva Srbije . .
Da, javio se i to smo već komentarisali u predhodnim postovima, pa nema razloga da se treći put postavlja isti članak sa tom njegovom izjavom.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 12 okt 2020 19:00 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 19:27 #890

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Fruškogorac™ napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Javio se i VD Puteva Srbije . .
Da, javio se i to smo već komentarisali u predhodnim postovima, pa nema razloga da se treći put postavlja isti članak sa tom njegovom izjavom.

Mozda. A mozda je to i dalje novost za neke jer nisu bili ceo dan za internetom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 19:28 #891

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Fruškogorac™ napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Javio se i VD Puteva Srbije . .
Da, javio se i to smo već komentarisali u predhodnim postovima, pa nema razloga da se treći put postavlja isti članak sa tom njegovom izjavom.

Ustvari, ja sada bas gledam te prosle postove i ne vidim u cemu je problem i sa kim ti imas problem?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 19:31 #892

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Mozda. A mozda je to i dalje novost za neke jer nisu bili ceo dan za internetom
Možda bi trebalo pročitati predhodnih par postova pre pisanja na temi.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 19:36 #893

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Procitao, i ? Quotovao sam post od ranije, i prilozio sam vest kao sliku, i konstatovao sam Drobnjaka. Sta je sad tu problem?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 12 okt 2020 20:01 #894

  • NDJ
  • NDJ's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 24
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Fruškogorac™ napisao/la:
NDJ napisao/la:
. . Molim Vaše mišljenje?
Moje mišljenje da ne postoji nekakav "Novi Žeževljev most" i da ovde nije tema o mostovima, već o Fruškogorskom koridoru.

Drobnjak je danas dao ovu izjavu, ali to nije za mene mnogo relevantno :
"Projekti za Fruškogorski koridor su skoro završeni, a izgradnja bi verovatno mogla da počne već na proleće, rekao je direktor JP "Putevi Srbije" Zoran Drobnjak."
www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=20...dd=12&nav_id=1746761

Au bre Draganče al' si maliciozan. Ukupno 3 puta sam pomenuo Žeželjev most, 2 puta napisao korektno i jednom permutovao slova i od celog konteksta ti si to primetio i kako nije tema o mostovima a suština mog posta je bila cena. I to ne cena negde u instranstvu (gde je razlika mnogo veća) nego cena objekata u našoj zemlji. I pored svega je veća nego do sada.
Shavtio sam da svi misle da je pretplaćeno, pa me je interesovalo koje su vaše procene koštanja.
Poslednja izmena: 12 okt 2020 20:04 od NDJ.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman

Fruškogorski koridor 13 okt 2020 09:07 #895

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
nek stoji, ne škodi
NDJ napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Zapisite negde ovo : 15.03.2024.
Evo dodaj na ovu listu od New Horizont-a

Da se malo podsetimo izjava dotične vezano za ovu temu:
- (17.04.2014.) Izgradnja Fruškogorskog koridora počeće krajem 2015.
- (23.05.2015.) Mihajlović: Fruškogorski koridor vratili smo u prioritete
- (05.06.2015.) Mihajlović: Dosta priče, gradićemo Fruškogorski koridor
- (20.07.2015.) Gradnja autoputa Novi Sad-Ruma od juna 2016.
- (30.07.2015.) Mihajlović: Radovi na Fruškogorskom koridoru sredinom 2016.
- (21.03.2016.) Mihajlović: Izgradnja fruškogorskog koridora počinje do kraja godine
- (03.01.2017.) Mirović: Uskoro otkup zemlje za Fruškogorski koridor
- (29.09.2017.) Mihajlović: U pripremi izgradnja brze saobraćajnice na Fruškogorskom koridoru
- (04.06.2018.) Sa kineskom CRBC počeli razgovori o gradnji Fruškogorskog koridora
- (14.09.2018.) USKORO IZGRADNJA NAJDUŽEG TUNELA U SRBIJI Kineski CRBC izvodiće radove na Fruškogorskom koridoru
- (20.05.2019.) Radovi na Fruškogorskom koridoru počinju na jesen
- (11.06.2019.) NA POMOLU I FRUŠKOGORSKI KORIDOR Ključni objekat najduži tunel u Srbiji
- (20.08.2019.) NOVI TUNEL OD 3,5 KILOMETARA BIĆE NAJDUŽI U SRBIJI Ugovor o gradnji do proleća 2020
- (17.09.2019.) Ugovor za Fruškogorski koridor NAJKASNIJE DO DECEMBRA
- (05.10.2019.) DOGODINE IZGRADNJA FRUŠKOGORSKOG KORIDORA Radi se procena vrednosti ugovora
- (12.11.2019.) IZGRADNJA BRZE SAOBRAĆAJNICE NOVI SAD - RUMA SVE BLIŽA Mihajlović: "Uskoro komercijalni ugovor za Fruškogorski koridor"
06.10.2020 Rok izgradnje 15. Mart 2024.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 13 okt 2020 09:08 #896

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
NDJ napisao/la:
. . Novi Žeželjev most (možda pravilnije Bojovićev most ) . .
Moja opaska se odnosila na ime mosta koji nije projektovao Žeželj, a most nije ni rekonstrukcija ili kopija starog mosta, pa to ime ne može nikako da ide sa ovim novim mostom. Zato bi trebalo da se povede Inicijativa za ime mosta, nap. Novi novosadski most ili Veliki most.

Cena za FK mi izgleda velika, ali ne znam kalkulaciju i šta sve ulazi u takvu cenu. Meni je sve skupo, ali važno je da se najzad potpisao Komercijalni ugovor o izgradnji.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 13 okt 2020 09:13 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bata_

Fruškogorski koridor 13 okt 2020 12:18 #897

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Cena mosta Zemun-Borča sa pristupnim saobraćajnicama je bila 260 miliona dolara.
Most preko Petrovaradinskog rita bi imao sličan profil, niže stubove i veću dužinu za oko 15%.

Preljina-Požega, sa dva velika tunela je na 30km naplaćena 450 miliona dolara.

Cene auto-puta po km' variraju od zemlje do zemlje a naš prosek je bio 5,5 mil. eur po km sa pratećom infrastrukturom i manjim mostovima. (u Bugarskoj nešto preko 3 miliona, u Rumuniji nešto preko 6)

Cene tunela su od 15 do 30 miliona EUR po km u zavisnosti od zemljišta.


Ako u cenu uđu dve petlje (zrenjaninski put i auto-put) sa bačke strane, most, tri petlje pre tunela (Petrovaradin, Mišeluk i Kamenica), tunel i tri petlje južno od Fruške Gore (Irig, Ruma i BG-ZR) ima tu i dosta posla za te novce i red veličine jeste takav, s tim da treba računati da su političari ostavili prostor za "ugrađivanje". To je neupitno, pitanje je samo koliki, i to ne za nas.

O rokovima se ne bih izjašnjavao.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 13 okt 2020 12:19 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 14 okt 2020 07:01 #898

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Dukelander napisao/la:
. . treba računati da su političari ostavili prostor za "ugrađivanje". .
"Mašta može svašta" : možda je cena 600mil€, a onih 6 su podelili sa kinezima, nap. AV dobija 2, ministarka ZM 1, ambasadirka Čen Bo 2 i direktor firme 1 milion evra.

Kineskoj strani bi to bio mali problem, jer je za mito i korupciju preko 500.000$ predvidjena "Smrtna kazna koja može da se zameni doživotnom robijom bez mogućnosti uslovnog puštanja u zavisnosti od težine slučaja. Osobe koje su znale za takvo krivično delo, a nisu reagovale biće kažnjene na isti način."
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 14 okt 2020 07:48 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 14 okt 2020 08:14 #899

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Nije to mašta Fruškogorac, na žalost, već realno stanje na građevinskim poslovima sa državom.
Ali nije tema, pomenuto je da je skupo, pa sam se zamislio koliko je stvarno skupo i red veličine mi deluje korektno, tj. u skladu sa već rađenim poslovima.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 14 okt 2020 08:15 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 14 okt 2020 08:28 #900

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Dukelander napisao/la:
. . realno stanje na građevinskim poslovima sa državom. . .
Da, ali uglavnom na opštinskom nivou kod tendera i sl.

Što se tiče cene, mnogo bolje smo prošli nego Crnogorci.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 14 okt 2020 08:37 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru