Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Obilaznica Novi Sad

Obilaznica Novi Sad 16 dec 2015 12:40 #361

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
kasko napisao/la:
Moram da pitam, J*B*TE PA DA LI SU OVI KOJI NAS VODE NORMALNI?!

M Twain:
Katkad se pitam vode li ovaj svet (drzavu, grad) vrlo pametni ljudi koji nas zezaju, ili hrpa kretena koji misle ozbiljno

Twain je prevideo mogucnost hrpe kretena koji nas zezaju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Obilaznica Novi Sad 28 dec 2015 14:59 #362

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Dal neko zna zasto se saobracaj obavlja ovim donjim putem?

www.google.rs/maps/@45.3056194,19.8415957,432m/data=!3m1!1e3
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Obilaznica Novi Sad 28 dec 2015 16:53 #363

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35919
kasko napisao/la:
Dal neko zna zasto se saobracaj obavlja ovim donjim putem?

www.google.rs/maps/@45.3056194,19.8415957,432m/data=!3m1!1e3
Rehabilitacija kolovoza. Mislim da smo imali post o tome ranije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Subotica naplatna stanica 22 jan 2016 09:30 #364

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Nemamo temu za Y krak kod Subotice, a verovatno nam nije ni neophodna. Kako smo spominjali naplatnu rampu na ovim stranicama, evo vesti od 2014 sta se to planira:
Naplatna rampa kod Kanjiže na autoputu biće premeštena iza Y-kraka
Postavljeno: 15.09.2014 u 09:50h Izvor: Agencija "Tanjug"
Državni sekretar Ministarstva za saobraćaj i infrastrukturu Imre Kern najavio je da će, u skladu sa molbom gradonačelnika Subotice i Kanjiže, naplatna rampa na auto-putu Horgoš-Beograd biti premeštena 15 kilometara južno.
Naplatna rampa kod Kanjiže na autoputu biće premeštena iza Y-kraka

Prema ovom rešenju, putarina se neće naplaćivati od granice na Horgošu sve do trase obilaznice oko Subotice u izgradnji, takozvanog „Y-kraka”.

“Na ovaj način će nastati mogućnost da teretni saobraćaj zaista obiđe Suboticu i okolna sela. Ako bi naplatna rampa ostala na prvobitnom mestu, desilo bi se da kamioni i autobusi umesto autoputa izaberu stari put, sa oznakom E5, kako bi izbegli plaćanje putarine na ovoj kratkoj deonici” – rekao je Kern za “Mađar so”.

Preduzeće „Putevi Srbije”, prema njegovim rečima, dalo je obećanje da će naplatnu rampu postaviti na odlučenu lokaciju, a da je gradnja na sadašnjoj lokaciji počela greškom.

„Ovaj korak je veoma važan kako za meštane tako i za teretni saobraćaj” – rekao je Kern.

On je u vezi „Y-kraka” naglasio da se ugovor sa ranijim izvođačem radova “mora smatrati završenim”.

„U budžetu za sledeću godinu ćemo osigurati potrebna novčana sredsta za završenje planske dokumentacije. Raskrsnice će zameniti kružni tokovi, a planovi za ove kružne tokove još nisu pripremljeni no na zimu će se i taj posao završiti. Nadamo se da će već na proleće biti raspisan tender i da će se sa gradnjom moći započeti već u drugoj polovini sledeće godine”, rekao je Kern.

On je dodao da će zbog problema budžeta projekat verovatno biti finansiran tokom dve godine.

Prema planovima, kako piše Mađar so, obilaznica „Y-krak” će biti građena od autoputa do somborskog puta i to sledeće godine, a tek 2016. godine će biti završen deo od somborskog puta do državne granice.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 22 jan 2016 09:50 #365

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Blavak napisao/la:
kasko napisao/la:
Dal neko zna zasto se saobracaj obavlja ovim donjim putem?

www.google.rs/maps/@45.3056194,19.8415957,432m/data=!3m1!1e3
Rehabilitacija kolovoza. Mislim da smo imali post o tome ranije.

Gde je taj post?
Ova devijacija je i dalje misterija za mene, kakva crna rehabilitacija.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 22 jan 2016 10:45 #366

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
bila je vest, kad su poslednji put "radili" partizansku, pa su počeli i tamo, čisto oba pravca da zakrče.
partizanska je trebalo nedelju dana po planu, a ne sećam se roka za AP/obilaznicu

edit: partizanska je bila oko svetog nikole, išao sam u ZR tad, srećom i majstori slavili, pa nije bilo zastoja.

čisto da se zna datum, ako će neko kopati taj post.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 22 jan 2016 10:52 #367

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
post #353 na prethodnoj strani

ipak to nije to što si pitao.


put u stvari ni ne postoji, iako ga google drži ravno :D
valjda da ona kućica ima bolji pristup ;)


i street view tu preskače, jel moguće da u julu '14 nije postojala ni devijacija?
taj deo nikad nisam koristio, pa nemam pojma
Poslednja izmena: 22 jan 2016 10:57 od tonyk.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 22 jan 2016 10:54 #368

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Devijacija nema veze sa Partizanskom ulicom niti sa rehabilitacijom AP kod Novog Sada koja nikako da se uradi.

Ne znam, meni se čini kao da su hteli tu da naprave neku pumpu ili odmaralište pa se od toga za sada odustalo. Vidi se uostalom po očišćenom terenu odmah uz devijaciju koji ima odgovarajući oblik za pumpu ili parking ili nešto slično.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 22 jan 2016 11:08 #369

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
naravno da nema veze sa partizanskom direktno.
samo sam se setio da su vesti bile istovremeno.

nečiji plac jeste, sad šta će biti videćemo,
pravom linijom ima oko 680m, a devijacijom 730, prosto je nebitno.
ali jeste misterija, za sad
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 22 jan 2016 11:26 #370

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35919
mrnjavi napisao/la:
Blavak napisao/la:
kasko napisao/la:
Dal neko zna zasto se saobracaj obavlja ovim donjim putem?

www.google.rs/maps/@45.3056194,19.8415957,432m/data=!3m1!1e3
Rehabilitacija kolovoza. Mislim da smo imali post o tome ranije.

Gde je taj post?
Ova devijacija je i dalje misterija za mene, kakva crna rehabilitacija.
Ne mogu da ga nađem (post). Negde sam pročitao da taj deo treba da se rekonstruiše.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 22 jan 2016 12:01 #371

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ja sam rekao da treba da se rekonstruiše AP u rejonu od jednih do drugih naplatnih rampi u smeru ka BG ali ovo nema veze sa tim. Ta rekonstrukcija je u sklopu rehabilitacija puteva koje treba da se izvrše u periodu od četiri godine počevši od 2015. uz pomoć kredita EBRD. Međutim za sada to ide jako sporo i koliko mi je poznato rehabilitovana je samo jedna deonica od 9KM negde kod Topole, od preko 20 deonica koje su planirane. Tu deonicu je naravno pompezno otvorio Vučić.

EDIT: Evo i linka na vest:
www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%...82%D0%B0%D1%80%D0%B0

EDIT 2: Evo i grafičkog prikaza. Očigledno da smo debelo u kašnjenju:

Poslednja izmena: 22 jan 2016 12:29 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Obilaznica Novi Sad 18 feb 2016 10:52 #372

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
O ovome sam pricao:
Izvor: mojnovisad.com / Fotografija: Srđan Srđanov/mojnovisad.com

APSURD I PLJAČKA SA PUTARINAMA: Do Horgoša 100, do Kovilja 60 dinara! APSURD I PLJAČKA SA PUTARINAMA: Do Horgoša 100, do Kovilja 60 dinara!
Kraljevstvo apsurda i delatnost štetna po državu Srbiju i njene građane – ovako bi mogao biti opisan zatvoreni sistem naplate putarine na auto-putu Beograd – Subotica koji se primenjuje odnedavno, a na koji se čakalo veoma dugo. Sistem koji svuda u svetu ravnopravno i objektivno „globi“ korisnike auto- puta po pruženoj usluzi, odnosno pređenom kilometru, u Srbiji izgleda da ne radi posao. Zašto, pa to bi valjda najbolje znali da odgovore iz „Puteva Srbije“ ... Ako ne novinarima, onda bar resornoj ministarki, premijeru Vučiću, možda državnom tužiocu ...

Dakle, činjenice su sledeće: Ukoliko ste do pred kraj prošle godine putovali iz Novog Sada do Subotice ili graničnog prelaska Horgoš, ili u obrnutom smeru, ovo korišćenje preko 100 kilometara auto-puta koštalo vas je 330 dinara, za putnički automobil. Po novom sistemu, koji je u upotrebi od sredine novembra, plaća se samo deonica od tridesetak kilometara od Novog Sada do Siriga (ili obrnuto) i korišćenje auto-puta košta svega 100 dinara. Istovremeno, za korišćenje oko 90 kilometara auto-puta od Novog Sada do Beograda plaća se 190 dinara, a žitelji Kovilja, koji su, uzgred budi rečeno, građani Novog Sada, da bi stigli do svog grada korišćenje auto-puta u dužini od desetak kilometara plaćaju 60 dinara.

Ukratko sve ovo znači da sve vozače, domaće i strane, kao i autobuske prevoznike, kamione i špeditere, Srbija u ovom momentu časti sa besplatnim korišćenjem oko 70 kilometara auto-puta na deonici Sirig - Horgoš. To verovatno nigde drugde ne postoji, ali – ima se – može se! Kako je samo lako biti galantan sa tuđim novcem. A šta bi sve pametno država mogla sa tim parama? Možda da ne uzima solidarnih 10 odsto od penzionera, ili da izgradi ili popravi koji kilometar auto-puta, ali to nije tema ovog teksta. Mada, sa druge strane, moglo bi se reći da ovo ima smisla, jer Koviljčani, na primer, habaju sasvim nov auto-put, dok je put na potezu ka Horgošu, posebno u smeru Horgoš – Novi Sad, uglavnom tako propao da bi zaista bilo sramota naplaćivati putarinu. Međutim, ovaj argument pada u vodu kada se uzme u obir da „Putevima Srbije“ ne pada teško da naplaćuju korišćenje drugih deonica auto-puta sa izraženim kolotrazima i vrlo osetnim neravninama. Ali, i to bi mogla biti tema drugog teksta, ili serije tekstova.







Dakle, čini nam se da je trenutno je u toku velika pljačka budžeta Srbije, posredno i građana, za orgomne iznose. I traje od polovine novembra prošle godine. Ako se na svakom autmobilu gubi približno dva evra, na kamionima i autobusima i znatno više, a broj prolazaka meri se dnevno, verovatno, u desetinama hiljada, uz malo matematike nije teško doći do iznosa. Ili mi možda grešimo. A da li će „Putevi Srbije“ i rukovodstvo ovog javnog preduzeća odgovarati, ako se dokaže ovo što je, smatramo, lako dokazivo? Naravno da hoće, pa ozbiljna je ovo država, u kojoj je zakon jednak za sve. Zar ne?



„SLUČAJ“ KOVILJ: I dok se gradonačelnik (SNS) i odbornici demokrata (DS) svađaju ko će pomoći žiteljima Kovilja i Budisave, računajući valjda da će onda oni uzvratiti ovo dušebrižništvo davanjem glasa na izborima koji slede, žitelji Kovilja i Budisave već tri meseca svakodnevno iz džepa vade 120 dinara za plaćanje putarine za put do Novog Sada i nazad. Podsetimo, gradski parlament nedavno je odbio predlog Demokratske stranke da se stanovnicima Kovilja omogući da besplatno koriste deonicu auto - puta E75 tako što bi dobili posebne karte plaćene iz budžeta grada, po uzoru na druge gradove. Demokrate su tada objasnile da su još 16. novembra tražile da se tada uspostavljen sistem naplate putarine na autoputu E75 izmeni na deonici od Kovilja do Novog Sada. S druge strane, gradonačelnik Miloš Vučević je 18. januara pokrenuo inicijativu za oslobađanje od plaćanja putarine za stanovnike Mesne zajednice Kovilj, koji deonicu autoputa E75 od Kovilja do Novog Sada prvenstveno koriste radi dolaska i odlaska na posao. Kako je tada saopšteno, postoji nekoliko modaliteta za rešavanje oslobađanja od plaćanja za korišćenje dela autoputa E75 koji Kovilj spaja sa Novim Sadom, a za koji stanovnici te mesne zajednice sada, u jednom pravcu, plaćaju 60 dinara. Gradonačelnik je tada objasnio da će inicirati HITAN sastanak sa Ministarstvom građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Republike Srbije i JP "Putevi Srbije", kako bi se pronašlo najbolje rešenje. Od tada je prošlo mesec dana, ali to HITNO rešenje još nije nađeno.
www.mojnovisad.com/vesti/apsurd-i-pljack...100-do-kovilja-60-di
nara-id7933.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Billy

Obilaznica Novi Sad 26 maj 2017 13:58 #373

  • buldožer
  • buldožer's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Goxy napisao/la:
Mislim da ta obilaznica prema Rumenki nece ici bas tako. Ima na sajtu urbanizma kako ce ici. Jedino sigurno znam da se placevi masovno prodaju i kupuju na lokaciji gde ce proci put. Neko ocigledno ima prave informacije.
Jel se zna prava putanja te obilaznice, nisam mogao da je nađem na sajtu urbanizma?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 30 maj 2017 14:36 #374

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
novi portal, sklonili su ona dva stara
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, kasko, Duja, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan

Obilaznica Novi Sad 01 sep 2017 22:02 #375

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Khm.

Ova makina već par dana postavlja šipove u prostor između traka auto-puta, tačno na mestu gde je nekad prolazio stari kaćki put.





Ne zvao se ja Lorimer a i ne zovem se tako, mislim da ćemo videti izgradnju nadputnjaka i povezivanje Kaća i Šangaja.
Da ne bude lažna uzbuna bilo bi se dobro raspitati, ali tamo su sigurno šipovi i armaturni koševi za stubove...

Mda, praštajte ako je već bilo nekih informacija o ovome, ja sam malo u gomili nekih gužvi i ne čitam baš vesti ako ne moram, a i na forumu često propustim nešto.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 01 sep 2017 22:04 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, kasko, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, sasar, dsjanta, Blavak, Billy, Djordje Cvarkov, valjan

Obilaznica Novi Sad 02 sep 2017 14:36 #376

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Nadvoznjak.
Ja nisam bio u prilici da slikam, al sam pitao tetu na naplatnoj rampi.

PS. Kazu anonimni ali provereni izvori da je razlog izgradnje kukanje zbog zatvaranja kackog nadvoznjaka. Sada ce moci svake godine da ga rekonstruisu detaljno, bez guzvi



E da, radi se i rasveta na severnoj servisnoj saobracajnici
Poslednja izmena: 02 sep 2017 14:43 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, kasko, mrnjavi, Duja, Blavak

Re:Obilaznica Novi Sad 02 sep 2017 21:55 #377

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
:D
Dosta je bilo navratnanos rekonstrukcija kaćkog nadvožnjaka!

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Billy

Re:Obilaznica Novi Sad 15 sep 2017 18:50 #378

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Asfaltiranje desne trake AP ka BG

Nadvožnjak starog kaćkog puta u povoju

Stope za stubove rasvete na delu gde je nije bilo


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, kasko, Novajlija, sasar, Blavak, Bogdus, Mikins, valjan

Re:Obilaznica Novi Sad 11 okt 2017 18:25 #379

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Napredak je evidentan :cheers:

‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, kasko, mrnjavi, TurboMaximus, Novajlija, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan

Re:Obilaznica Novi Sad 11 okt 2017 18:43 #380

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Kakav je plan za ovo? Koliko će traka biti, hoće biti proširenja puta sa kaćke strane i hoće li biti nekog uređenja raskrsnice za Šangaj?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru