Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Obilaznica Novi Sad

Obilaznica Novi Sad 05 sep 2013 22:32 #301

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Au, zla. Isto s*anje drugo pakovanje!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 11 sep 2013 22:19 #302

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
išao sam danas za SU i nazad.
Sviđa mi se što su sve uradili kao da postoji ulaz u NS sever (Bulevar Evrope). Čak su i table postavili samo što su ih precrtali trakama kao da nije u funkciji. Retko vidim da se nešto unapred uradi kako treba.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kimi

Obilaznica Novi Sad 12 okt 2013 13:46 #303

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Izgleda da ćemo ovom Skadru ipak videti kraj. :)
Čak je postavljena i ograda za zvučnu izolaciju na petlji kod Rodića





Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 12 okt 2013 13:47 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Nicisy1, solimns, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, hfusion, Pripadnik, TurboMaximus, Brane, SkullRules

Obilaznica Novi Sad 12 okt 2013 13:54 #304

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
s obzirom na lokaciju i težinu fotkanja ovakvih slika, a i na važnost same vesti kliknuo sam na '+' mislim sasvim opravdano.

Prvi put čujem da i mi imamo u planu te zvučne zidove kao i sav normalan svet
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 15 okt 2013 13:02 #305

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Nije kraj dok se ne izgradi petlja Sever i postavi naplata putarine na ulazu odnosno izlazu. To bi prakticno trebalo da znaci da cemo u buduce manje placati autoput do Beograda, jer ima oko 15 kilometara manje nego do Siriga. Zivi bili pa videli...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 28 okt 2013 08:52 #306

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Kreće asfaltiranje stare Beške :)
Vojput Subotica dobio posao :(
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 28 okt 2013 09:51 #307

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
vest?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 28 okt 2013 09:54 #308

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Video rođenim očima.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, kasko

Obilaznica Novi Sad 28 okt 2013 10:05 #309

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
samo svojim ocima verujem ;)

thx
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 28 okt 2013 10:23 #310

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Vojput Subotički je najkvalitetnija firma za puteve u Srbiji (najbolja mehanizacija i stručnost) ali nikad nisu pobedili na tenderu, jer su uvek zadnjih dve decenije nekim čudom pobeđivale firme tipa Borovica, Difens od Ljubiše Buhe Čumeta i slične. Direktor mi je x puta pričao o tome da sa koliko god dobrom ponudom izlazio na tender nije imao šanse. Vojput nije mogao da dobije poslove na autoputu čak ni oko Subotice. Inače Vojput je AD gde su zaposleni ujedno i vlasnici firme. Najviše akcija ima direktor (koliko znam)
Ovo je prvi put da jedna prava i ozbiljna firma pobedi na tenderu
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 28 okt 2013 10:37 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 28 okt 2013 13:47 #311

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Sasvim logicno Ranko ,kako bi se inace pojedinci ugradili..
Ja znam npr kad sam isao u SU ,putevi koji su krpljeni zaista igledaju drugacije od ovih u NS , deluje mnogo kvalitetnije uradjeno.
Sad ne znam dal to ima ikakve veze sa Vojput Subotica tj dal oni rade te radove u Subotici ,ali mi stvarno deluje kao da se tamo uopsteno te stvari kvalitetnije rade.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 28 okt 2013 16:18 #312

  • nani021
  • nani021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 89
  • Primljenih Zahvalnica: 39
@ Ranko

pa mozda treba i da zahvali nekom Drazic, nije dobijao tendere... a cini mi se i da jedini nije propao :clapping:
mozda to i nije slucajno, sad mu se mozda sve to sto je pretrpeo i isplati!?

gomila firmi u jednom momentu ima protekciju, navlacenje, pa prodje ekipa koja navlaci, izvuce im se tepih ispod nogu i pljussssss... nema leba na duge staze bez strucnosti i posvecenosti, posebno u gradjevini

Eto Beska, pa kome drugom da je daju da asfaltira? Ko je jos ostao a da nisu Azerbedzanci, Kinezi i slicni... sve smo razjebali sto je vredelo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 28 okt 2013 16:49 #313

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7912
ranko su ns napisao/la:
Vojput Subotički je najkvalitetnija firma za puteve u Srbiji (najbolja mehanizacija i stručnost) ali nikad nisu pobedili na tenderu, jer su uvek zadnjih dve decenije nekim čudom pobeđivale firme tipa Borovica, Difens od Ljubiše Buhe Čumeta i slične. Direktor mi je x puta pričao o tome da sa koliko god dobrom ponudom izlazio na tender nije imao šanse. Vojput nije mogao da dobije poslove na autoputu čak ni oko Subotice. Inače Vojput je AD gde su zaposleni ujedno i vlasnici firme. Najviše akcija ima direktor (koliko znam)
Ovo je prvi put da jedna prava i ozbiljna firma pobedi na tenderu

Vojput je radio asfaltiranje na BIG-u, i to je recimo dobro urađeno, ali mogu ti reći da su bolje odrađene saobraćajnice na izlazu iz centra koje je radio Put-Invest. To je samo ono što sam video.

Što se tiče priče o ovim kriminalnim putarskim firmama, verujem da Vojput nije imao nikakve šanse pored njih...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 28 okt 2013 16:49 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 28 okt 2013 16:49 #314

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
I Dražić i ostali zaposleni su decenijama u firmi. Dražić je oko 3 decenije direktor. Sećam se jednom im je na jednom gradilištu crkla boš pumpa na velikom dozeru. Svi radnici su ceo dan bili ko pokisli. Kažu ta pumpa vredi čini mi se da su rekli 3000 maraka i da će morati oni da je kupe. Imali su solidne plate ali nisu potkradali sami sebe. Tako da im je mehanizacija uvek ispravna i uvek zanavljana najnovijim mašinama. Pre dvadeset godina su imali grejdere sa laserskim nivelisanjemn noža i time su se svi hvalili. A inače su dobijali manje poslove za koje nisu odlučivali u Republici (lokalni i regionalni putevi a zimi održavanje tih puteva po severu Bačke).
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 28 okt 2013 16:55 #315

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Dukelander napisao/la:

Vojput je radio asfaltiranje na BIG-u, i to je recimo dobro urađeno, ali mogu ti reći da su bolje odrađene saobraćajnice na izlazu iz centra koje je radio Put-Invest. To je samo ono što sam video.

Pa parking je fenomenalno urađen. Bez obzira ko je radio. Parking BIG-a je vrh. I sad prvi put čujem da je tu radio Vojput. A to za puteve 'na izlazu iz centra' nemam pojma na koje puteve misliš i na koji centar. :dunno:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 28 okt 2013 18:37 #316

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7912
Mislim na BIG centar.
Parking je izvodio Vojput, a petlju Put-Invest.
Projekte je radio neko treći i četvrti. Ja sam dok se radilo video dosta razlike u ta dva asfalta/puta.
Oba su nova i oba pristojna, ali recimo da mi je Put-Invest ostavio utisak urednijeg i bržeg izvođača.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 29 okt 2013 15:14 #317

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Pa nije otvoren vec jedno godinu dana...
Stari most kod Beške zatvoren do 31. oktobra

Stari most preko Dunava kod Beške od danas do 31. oktobra biće zatvoren za saobraćaja zbog radova, saopštili su Putevi Srbije.
most_beska
Most se zatvara zbog radova na prilaznim saobraćajnicama sa južne - beogradske strane, a saobraćaj će se odvijati dvosmerno preko novog mosta.
Službeni prolaz će biti zatvoren tako da u tom periodu neće biti u funkciji OMV pumpa u smeru Novi Sad-Beograd, a otvara se službeni prolaz, neposredno pre petlje Beška.
Putevi Srbije pozivaju vozače da povedu računa o bezbednosti radnika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 29 okt 2013 20:21 #318

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Moguće da grešim, ali mi se čini da je Vojput radio neke deonice autoputa kao podizvođač i da su ti delovi i najgori.
Takođe, sećam se sa SSC-a, da ni sami Subotičani nisu bili najsrećniji sa Vojputem i njegovim rezultatima u gradu.
Doduše, oni su nesrećni po difoltu.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 31 okt 2013 17:23 #319

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
:|
Na autoputu kod Novog Sada ukradeno 20 km zaštitne ograde!

Krađe na ovoj dionici su svakodnevne, pa bez traga nestaju i stubovi, saobraćajni znaci, poklopci za šahtove, oprema trafostanica.

Procijenjena šteta je velika, a saobraćajni stručnjaci upozoravaju i na ogroman bezbjedonosni rizik zbog ovakvog vandalizma. U “Putevima Srbije” kažu da vandali već dugo odnose saobraćajnu signalizaciju i opremu.

Da lopovi ne prezaju ni od čega svjedoči i to da je odnesena zaštitna ograda koliko iznosi dužina puta od Novog Sada do Sremskih Karlovaca.

Lopovi uglavnom kradu dijelove s unutrašnje strane ograde. To im je olakšano jer mogu da legnu u kanal i da, krijući se, skidaju zaštitnu ogradu, koja u slučaju isklizavanja treba da spasi vozača i saputnike.

Mnogima djeluje nestvarno, ali tako je odneseno 30 stubova sa zaštitne ograde na mostu, 20 znakova i putokaznih tabli na autoputu, Zrenjaninskoj i Temerinskoj petlji, 62 šaht poklopaca na Zrenjaninskoj petlji.

U “Putevima Srbije” kažu da se poslednja drska krađa dogodila prošle nedelje kada je, po drugi put, ukradena oprema iz trafostanice na budućoj naplatnoj stanici “Jug“, a odnete su i demolirane i tri velike putokazne table kod Zrenjaninske petlje. Da su krađe veoma česte, pokazuje podatak da je noć kasnije nestalo 200 metara odbojne ograde i još jedna putokazna tabla na tek završenoj servisnoj saobraćajnici između Zrenjaninske i Temerinske petlje.

Pokradenoj opremi i saobraćajnoj signalizaciji teško se ulazi u trag, jer je lopovi odmah prodaju kao sekundarne sirovine. S druge strane, zbog krađa je oštećen budžet “Puteva Srbije” za oko 10 miliona dinara.

Stručnjaci upozoravaju da svaki znak, tabla, ili dio ograde na putu ima svoju funkciju. Rizično je ako neki znak nedostaje, ili ako nema ograde da ublaži izlijetanje vozila sa puta.

portalanalitika.me/region-svijet/srbija/...0-km-zatitne-ograde-
Poslednja izmena: 31 okt 2013 17:23 od Nicisy1.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Obilaznica Novi Sad 31 okt 2013 17:33 #320

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Jos malo pa nestalo drzave. Poslednji delovi se kradu, a posle sta cemo... koga briga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru