Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Obilaznica Novi Sad

Odg: Obilaznica Novi Sad 06 jan 2012 08:46 #141

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ja sam se, od kada je sve ovo gotovo, nekih 10-tak puta isključio za NS i sada mi je sve to rutinski. Mada, primetio sam da dosta ljudi naglo usporava i kreće se brzinom od 80 - 100 km/h u delu između Minut pumpe i isključenja. Kretanje tom brzinom na autoputu može biti vrlo opasno, naročito u levoj traci.

Sve u svemu, drago mi je što je gotovo, moglo je mnogo bolje, ali šta je tu je. Mislim da osvetljenje tog dela rešava stvar i olakšava isključenje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 06 jan 2012 10:45 #142

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Juce bio u Budimpesti, sto se tice madjarske i njihovog autoputa ljudi su na vrhuncu zadatka.
Ekipe koje dezuraju na autoputu non stop zuje i gledaju gde ima problema, jedno 20tak patrola sa kamionima, kombijima, pikapovima prolaze duz njihovog autoputa i saniiraju eventualne probleme.
Nažalost znam taj osećaj, mi se oduševljavamo nečim što je potpuno normalno. I ja sam prolazio nedavno (sad za božić opet bio u Beču opet) kroz Mađarsku i zaista su lepi putevi, zemlja premrežena autoputevima, patrole, održavanje ma sve ok. Međutim to su ipak autoputevi našeg ranga odnosno tako će izgledati kod nas jednog dana ali "evropski" putevi su bolji i što se tiče kvaliteta i što se tiče signalizacije i što se tiče bezbednosti i zaštite. To je ono što meni smeta i naravno nezavršena obilaznica oko Budimpešte!Slični smo na neki način, kao da i oni imaju svog Mrku... ne mogu da završe tu obilaznicu 100 godina... Sve u svemu i ovako Mađarska daleko ispred nas po ovom pitanju.
Kod nas tuga, nigde zive duse, sto se tice servisne sluzbe.
Aj da je samo servisna služba...
Ideja koja je odlicna, jeftina i lako primenljiva i kod nas je ziva ograda ili neko siblje nisam skontao, izmedju dve kolovozne trake.
Kad sam isao preko dana nisam skontao njihovu svrhu osim ciste estetike, medjutim kad je pao mrak dobija i prakticnu funkciju.
Vozila koja dolaze iz suprotnog smera sa dugim svetlima uopste ne ometaju vasu voznju jer to siblje iako na sebi nema ni jednog lista upija svo svetlo.
Postoji ta ideja i koda nas na nekim delovima od NS do BG a i BG do NI... Ja imam problem sa dugim svetlima iz suprotnog pravca i to mi je večna tema :D

Što se tiče odvajanja kod NS, tu nemam komentara... Jedva čekam da se završi pa da počnemo da koristimo put kako dolikuje. Zna li neko da li su stavljene signalizacije na one stubove?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 06 jan 2012 11:24 #143

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Pripadnik napisao/la:
Zna li neko da li su stavljene signalizacije na one stubove?

Stavljena je signalizacija na autoputu, pre isključenja za servisnu saobraćajnicu, a na servisnoj saobraćajnici još uvek stoje samo stubovi. Tako je bilo sinoć.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Odg: Obilaznica Novi Sad 06 jan 2012 11:50 #144

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Korisna informacija... i kako ti se čini? Ima li dovoljno vremena za odvajanje :lol: ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 06 jan 2012 12:03 #145

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Sinoć sam se vratio iz BG i kod isključenja ima dva portala i bar 4 bočne table za isključenje, znači ima dovoljno obaveštenja, s tim da možda neki ljudi ne znaju da je to jedino isključenje za NS. Table su malo neravnomerno raspoređene, tipa na 500 m pa na 450 pa na 300.

Međutim, i dalje najveći zbun pravi isključenje sa servisne za NS. Pred skretanje za Zrenjanin na dva mesta piše samo desno Zrenjanin (žuta tabla) i iznad toga pravo Subotica (zelena tabla). A gde je tu NS? Trebalo bi da stoji na žutoj tabli pravo za NS. I tu su table nabacane neravnomerno i neplanski. Recimo odmah nakon izlaza za ZR na ćošku stoji neki stub (valjda bandera), a iza nje jedna pa druga tabla za izlaz za NS (tipa za 200 i za 150 m) tako da se jedva razaznaje je l' to tabla pokazuje izlaz za ZR ili za NS.

Žao mi je što nisam snimio, to ću neki drugi put po danu.

@Goxy
Postoji alternativno iskljucenje kod Sangaja :naughty:, iako stoji znak da je ulica jednosmerna, ako se tu na bezobrazluk iskljucite posle 100tinak metara pojavljuje se znak da je taj put dvosmeran tako da ako se zeznete slucajno imate neku alternativu.
Jako opasno isključenje, neosvetljeno i pod oštrim uglom u odnosu na autoput, ali video sam po tragovima da ga puno vozila koristi. Da ne govorimo o džombastom asfaltu i rupama u nastavku ka rafineriji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 06 jan 2012 12:14 #146

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Definitivno nema dovoljno vremena za odvajanje. :) Ja sam se već navikao, ali dosta ljudi koji prvi put dolaze u grad će se zeznuti i produžiti dalje... Malo je preglednije od kada su postavili signalizaciju iznad puta, ali ipak su sve to morali bolje uraditi. Kao da su pretpostavili da će svi, kada vide prvi znak za isključenje, smanjiti na 80 km/h, što realno niko ne radi, a bezbedno je isključiti se samo tom brzinom. Mislim da je bezbednije isključiti se na većinu benzinskih pumpi na autoputu između NS-a i BG-a. Takođe, veliki je propust što taj deo nije osvetljen, a takođe zameram i blizinu naplatne rampe posle isključenja.
Poslednja izmena: 06 jan 2012 12:15 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 06 jan 2012 12:29 #147

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Evo da se pohvalim da sam i ja promasio skretanje na temerinsku petlju na servisnoj :-)))) :D

Tolalno mi je nejasno kojoj dileji je palo na pamet da obelezi Zrenjanin i Temerin ali ne i Novi Sad Sever (Detelinara) / Centar (Klisa) / Jug (Petrovaradin)...


Inace mi se samo skretanje sa AP na servisnu cini ok, sem sto AP i Sever nije zavrsen, pa sve jos deluje haoticno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 06 jan 2012 12:33 #148

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ajd još jednom da kažem.... trebalo je posebna traka za odvajanje, horizontalna signalizacija, pojačana vertikalna signalizacija! Sve je lepo čak i nacrtao neko na prethodnim stranama...
Ovo će sada biti "aj dobro je, novo je, navići ćemo!" ukoliko se nešto drastično ne promeni...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 06 jan 2012 12:39 #149

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Ne znam što te izlaze s autoputa ne obeleže lepo ovako:

Pećinci 1/1
Ruma 1/2

...
Ruma 2/2

i onda lepo stave:

Novi Sad 1/1
Zrenjanin 1/1
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 06 jan 2012 12:41 od Duja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 07 jan 2012 23:05 #150

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
FUTOG napisao/la:
mrnjavi napisao/la:
Stubovi koje je pomenuo Pripadnik. I meni se cini da su preblizu jedan do drugog, jebote, ko da nema mesta... :rant:

www.nsbuild.rs/media/kunena/attachments/...ografija0239Copy.jpg

Jbt, zar nisu mogli ovaj stub da stave na razdelno ostrvo, između dve ograde!? :gaah: Da ne pričam koliko ovo nije bezbedno...
Nisu mogli, sad nešto gledam, pa u sredini je odvod/slivnik za atmosferske vode betonski...
Ajde nešto i da im oprostimo opravdano :naughty:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 07 jan 2012 23:29 #151

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Da, baš nerešiv problem. :whistle:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 07 jan 2012 23:31 #152

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Atomska kibernetika :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 07 jan 2012 23:39 #153

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Zamisli da su imali zadatak da sagrade kuću. Oformili bi komisiju. :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 20 jan 2012 09:31 #154

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Dakle, situacija je trenutno ovakva
Isključenje sa auto puta na servisnu







Servisna saobracajnica, zrenjaninska petlja, šuma putokaza




Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 20 jan 2012 09:38 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Pinki, TurboMaximus

Odg: Obilaznica Novi Sad 20 jan 2012 09:33 #155

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Zaboravih da dodam da rasveta na prilaznim rampama ni na jednoj petlji još uvek nije uključena :rant:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 20 jan 2012 09:42 #156

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Jel postoji neko pravilo za postavljanje imena na tabli? Izgleda kao da je redosled od najblizeg do najdaljeg od dole prema gore.

Novi Sad - Istok. Bas me zanima da li bi iko ko ne poznaje NS pogodio kuda taj put vodi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 20 jan 2012 10:44 #157

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
I ja sam prošao juče, i sad je zaista dobro obeleženo. Može da promaši samo slepac... i onaj ko se nada da postoji još jedan izlaz za Novi Sad, kao što je oduvek postojao. Ja sam imao goste iz Srbije na slavi pre desetak dana, i dva vozača su promašila, po tom rezonu, pa pravila prekršaje oko Rodića, a trećeg sam srećom nazvao da mu skrenem pažnju. :gaah:

Zaista, putniku namerniku koji dolazi iz Bg ništa ne ukazuje da ne postoji još jedan izlaz (Novi sad - sever, valjda) i kako se do njega stiže. Dok svi ne nauče, imaćemo efekat inercije, odnosno "moći navike" što spomenu Pinki u vezi s raskrsnicom Somborskog i Subotičke.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 20 jan 2012 11:26 #158

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Koja je korist od toga što i ćirilicom i latinicom piše Novi Sad - istok? Zar ne bi bilo bolje da piše:

Нови Сад
-исток

Novi Sad
-east

Ako je samo ime grada na tabli, onda je ok. Ali, ako nešto piše ispod imena grada, trebalo bi da bude prepoznatljivo svima. Jer, ko razume šta je исток, razume i latinično istok.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 20 jan 2012 11:46 #159

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Sramotno urađena signalizacija... :ohno:

Da ne citiram, Nicisy1 je na petoj strani lepo nacrtao sve, da li je to tako teško!!! Pogledajte

A ovako izgleda to u nekim uređenim državama

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 20 jan 2012 12:02 #160

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Pa tacno. Novi Sad - istok bi trebalo da bude iznad trake koja vodi na izlaz i trebalo bi majku mu da bolje opisuje gde covek izlazi. Pisao sam Ranije da bi tacnije bilo Novi Sad Klisa ili Centar, Jug Petrovaradin, Sever Detelinara...

ako obratite paznju, Novi Sad istok nije oznacen pri samom izlazu iza mosta sto bi morao biti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru