Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Obilaznica Novi Sad

Odg: Obilaznica Novi Sad 18 dec 2011 16:51 #121

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4855
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Drugari, ja sam danas malo išao u patrolu ;)

Elem, evo stanja na današnji dan, koje se ne razlikuje puno od onoga pre 2 godine koje je slikao Pripadnik (čini mi se).

Slikano sa Sentandrejskog nadvožnjaka:



Skelet nikad završenog tržnog centra


Ono nezavršeno



Sa "gradilišta" prema sentandrejskom nadvožnjaku


Prema petlji sever


Na petlji





Stovarište granulata


Rupeška na sred mosta, mesto na kom prolazi strujni vod, još nerešeno



Prelep dan, građevinska operativa otišla na pecanje ili na trajni odmor, ko zna.


Drugi deo petlje


Ovde se već vidi koliko blizu je nastavak punog profila puta.


Nadvožnjak na Marsu


Pruga


E sad, ovo je stari put i u pozadini novi. Očigledno je da će kad se otvori novi nadvožnjak ovaj na starom putu morati da se ruši i proširuje jer sem pruge tu mora da prođe i Somborski bulevar. Znači, još puno posla a po ovako lepom danu niko ništa ne radi.



Na starom putu




Opšti utisak, ako ne računam lepotu dana je:
Da bi se završilo nadvožnjak na novom putu, potrebno je na dva mesta oko 200-300m kompletnih radova na autoputu (nije urađen ni jedan sloj) + rešavanje one rupe gde prolazi dalekovod. Procena - 1-1,5 meseci intenzivnih radova.
Da bi se završila "petlja Sever", potrebno je još dodatno rušiti nadvožnjak na starom putu i praviti takav koji će moći da propusti i Subotički bulevar. Procena - dva meseca čekanja da se završi petlja na novom putu, pa rušenje nadvožnjaka, pa dva meseca da se izgradi novi nadvožnjak. Procene su optimističke.
Saobraćaj na Subotičkom će se verovatno sa prugom ukrštati u nivou, što će biti jako zabavno.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 18 dec 2011 16:53 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Nicisy1, solimns, Cookie, Buck, peps, limanac, Pripadnik, mrnjavi, inactive_account, milansel, Pinki, TurboMaximus

Odg: Obilaznica Novi Sad 18 dec 2011 17:03 #122

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Odlično :cheers:

Sa jedne strane raduje me što se vide, konačno, neki pomaci na tom delu a tužno je što to i dalje nije ni blizu kraja...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 18 dec 2011 17:16 #123

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4855
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Ma tamo nema apsolutno nikoga. Nema kera da zalaje.
Na BIG-ovom gradilištu danas neka smotra, poređane građevinske mašine, 30-40 ljudi se mota unaokolo... vidi se da se nešto radi. Kad radi privatni investitor, radi se i nedeljom.
Kad radi država, radi se samo radnim danom, nipošto po mraku, ili sitnoj kiši, na crveno slovo u crkvenom kalendaru, kad je žena šefa gradilišta u PMS-u, na državne praznike u Mozambiku... smorili su više sa tim. Tamo nije ostalo ni 2,5km da se završi.

Ali ajde... ni ja nisam znao dokle je stiglo :)
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 18 dec 2011 18:36 #124

  • milansel
  • milansel's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 24
  • Primljenih Zahvalnica: 19
Sjajna reportaža, nigde na netu nema slika sa ovog dela obilaznice. Ja sam bio ubeđenja da je to blizu kraja, al ovo :suicide:
Kako se Mrka zajebava i olako daje obećanja, pa ovo ako bude do majskih izbora završeno biće premija :bash:
Jedino da se nadamo da će ih baš izbori poterati da to završe konačno...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 18 dec 2011 19:48 #125

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 898
  • Primljenih Zahvalnica: 1774
Ja sam maločas došao iz Bg, prvi put novim izlazom. Izlazak sa autoputa nije najbolje obeležen, ali dobra vest je da se pravi portalni znak preko puta, što će popraviti stvar. Međutim, napravili su teško sranje na izlasku sa servisne saobraćajnice: pored izlaza za Zrenjanin, stoji tabla da je Subotica pravo a Novi Sad desno (!). Ako ne znaš pa skreneš, videćeš -- kasno -- da ispod toga sitnim slovima, skriveno iza stuba, stoji ... "150 m". :bash:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 18 dec 2011 23:02 #126

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Duja napisao/la:
Ja sam maločas došao iz Bg, prvi put novim izlazom. Izlazak sa autoputa nije najbolje obeležen, ali dobra vest je da se pravi portalni znak preko puta, što će popraviti stvar. Međutim, napravili su teško sranje na izlasku sa servisne saobraćajnice: pored izlaza za Zrenjanin, stoji tabla da je Subotica pravo a Novi Sad desno (!). Ako ne znaš pa skreneš, videćeš -- kasno -- da ispod toga sitnim slovima, skriveno iza stuba, stoji ... "150 m". :bash:
Da, da... i onda je naravno jedino logično rešenje da kad se popneš na Temerinski put napraviš jedan leeeep polukružni ili da skreneš levo ka Sentandrejskom putu (što se ne sme, ali... uspeo :D )

@Duke
Stvarno si bre nerazuman. Kako ne shvataš da su ljudi danas spremali krkanluk za sutra :lol:
Ovi iz BigCee mora da su zaposlili sve same katolike i protestante :idea: :rock:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 08:01 #127

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 898
  • Primljenih Zahvalnica: 1774
Pinki napisao/la:
Duja napisao/la:
Ja sam maločas došao iz Bg, prvi put novim izlazom. Izlazak sa autoputa nije najbolje obeležen, ali dobra vest je da se pravi portalni znak preko puta, što će popraviti stvar. Međutim, napravili su teško sranje na izlasku sa servisne saobraćajnice: pored izlaza za Zrenjanin, stoji tabla da je Subotica pravo a Novi Sad desno (!). Ako ne znaš pa skreneš, videćeš -- kasno -- da ispod toga sitnim slovima, skriveno iza stuba, stoji ... "150 m". :bash:
Da, da... i onda je naravno jedino logično rešenje da kad se popneš na Temerinski put napraviš jedan leeeep polukružni ili da skreneš levo ka Sentandrejskom putu (što se ne sme, ali... uspeo :D )

Ja govorim o Kaćkoj petlji, a ti o Temerinskoj. Ali svejedno, ne bi me čudilo i da su isto to napravili tamo. :gaah:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 08:33 #128

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Duja napisao/la:
Ja govorim o Kaćkoj petlji, a ti o Temerinskoj. Ali svejedno, ne bi me čudilo i da su isto to napravili tamo. :gaah:
U pravu si skroz, sorry :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 08:58 #129

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Svejedno, slažemo se da je saobraćajna signalizacija katastrofalna :lol:

Sada bez šale, užas jedan kako je loša saobraćajna signalizacija generalno duže celog AP a pogotovo od granice na ovamo. Još kad se uzmu u obzir flajeri koji se dele na granici da te jeza prođe, kao da ulaz u zonu sumraka...
Poslednja izmena: 19 dec 2011 08:58 od Pripadnik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 09:41 #130

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Ja od cele te ujdurme sa flajerima najviše zagledam one što te flajere dele B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 09:48 #131

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
:lol: Ma i ja ali u poslednje vreme sede u kućicama pa ne dobiješ ni osmeh nego samo ruku kroz prozor...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 10:34 #132

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Stubovi koje je pomenuo Pripadnik. I meni se cini da su preblizu jedan do drugog, jebote, ko da nema mesta... :rant:






Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, TurboMaximus

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 10:39 #133

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
mrnjavi napisao/la:
Stubovi koje je pomenuo Pripadnik. I meni se cini da su preblizu jedan do drugog, jebote, ko da nema mesta... :rant:

www.nsbuild.rs/media/kunena/attachments/...ografija0239Copy.jpg

Jbt, zar nisu mogli ovaj stub da stave na razdelno ostrvo, između dve ograde!? :gaah: Da ne pričam koliko ovo nije bezbedno...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 10:54 #134

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 898
  • Primljenih Zahvalnica: 1774
FUTOG napisao/la:
Jbt, zar nisu mogli ovaj stub da stave na razdelno ostrvo, između dve ograde!? :gaah: Da ne pričam koliko ovo nije bezbedno...

Eee, ja to znam iz ličnog iskustva...

Pre desetak godina vozio sam se po mećavi iz Niša ka Bg, i u jednoj nezgodnoj situaciji umesto da čuknem čoveka otpozadi, neiskusno zakočim do daske, i otkližem ulevo uz ogradu. Nije to bila preterana brzina, sedamdesetak. I sve bi se na izgrebanom boku i razbijenom žmigavcu završilo, da ne beše temelja od tog portala... prednjim točkom ga i prođem, ali zadnji levi otkinem, tj. iščupam celu torzionu i ostanem okrenut pod 90 na putu. Srećom me nije pokupio niko iza, nego sam uspeo upaliti kola i nekako se dovući do zaustavne trake. :storm:

Kakav maler, od tolikog autoputa naleteti na temeljče od 10 cm...
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 10:56 #135

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
FUTOG napisao/la:
mrnjavi napisao/la:
Stubovi koje je pomenuo Pripadnik. I meni se cini da su preblizu jedan do drugog, jebote, ko da nema mesta... :rant:

www.nsbuild.rs/media/kunena/attachments/...ografija0239Copy.jpg

Jbt, zar nisu mogli ovaj stub da stave na razdelno ostrvo, između dve ograde!? :gaah: Da ne pričam koliko ovo nije bezbedno...

To tek sad vidim, mislim ... :ohno: Ova nasa nesrecna obilaznica je postala prava zbirka nebuloza, budalastina i svinjarija svake vrste.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 11:20 #136

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
dukelander je napravio fantastičan presek stanja obilaznice.
Jednom rečju dno dna. Samo me interesuje jel to namerno neko tako radi ili čista nesposobnost države i građevinaca da naprave to kako valja.

Bio sam juče u Segedinu i ovako je stanje:
- mađarski putevi i signalizacija bez ijedne primedbe. Sve tačno sve precizno sve po meri, onako kako treba.
naš deo autoputa:
- prave još jednu naplatnu rampu između Horgoša i Subotice
- autoput nije završen. Fali mali deo kod Vrbasa i normalno naša zaobilaznica kod krivine.
- ograda negde ima negde nema a gde ima negde je počupana i razvaljena (video na 3 mesta). Neka bagra i to prodaje valjda.
- na nekim znakovima ima natpis "do sledećeg parkinga 5km" ili "do sledeće benzinske pumpe 25km". Moja primedba je da je to lepo ali bi trebalo možda i na engleskom, jer je ipak to međunarodni autoput gde ide tranzit.
- znakovi i izlaz za NS - prava katastrofa, žuta tabla Zrenjanin, plava tabla Novi Sad, nepregledno malo. Na jednoj tabli za NS kukasti krst. Izžvrljano. Sam izlaz isključenje za NS odvratno. Bolji izlaz je za Kisač ili Vrbas.

Opet se pitam jel to namerno neko je*e. Jer je nemoguće da ne znamo da napravimo normalan izlaz sa auto puta.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 19 dec 2011 11:22 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 11:26 #137

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
ranko su ns napisao/la:
Opet se pitam jel to namerno neko je*e. Jer je nemoguće da ne znamo da napravimo normalan izlaz sa auto puta.

Trudim se da gledam pozitivno, ali ne mogu da ne mislim da se sve to planski radi kako bi se NS unazadio... Malo jeste bezveze, ali količina gluposti i nelogičnosti je ogromna. :ohno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 12:06 #138

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Za nas koji se manje vozikamo konkretne informacije su praktične informacije, zato, samo nastavite!
Poslednja izmena: 19 dec 2011 12:06 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 19 dec 2011 13:02 #139

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 898
  • Primljenih Zahvalnica: 1774
Dobro de, nije sve tako crno...
ranko su ns napisao/la:
dukelander je napravio fantastičan presek stanja obilaznice.
Jednom rečju dno dna. Samo me interesuje jel to namerno neko tako radi ili čista nesposobnost države i građevinaca da naprave to kako valja.
- prave još jednu naplatnu rampu između Horgoša i Subotice

To je u redu, jer će ta biti i jedina, a ova kod Vrbasa će da se sklanja. Ideja je da se ima neprekinuta vožnja od Subotice do Beograda, a naplatne rampe da stoje samo na izlazimaa
Opet se pitam jel to namerno neko je*e. Jer je nemoguće da ne znamo da napravimo normalan izlaz sa auto puta.

De, de, popraviće se... Mora se uzeti lova i za aneks ugovora... :troll:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 06 jan 2012 08:11 #140

  • Goxy
  • Goxy's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Nikad ne raspravljaj sa frizerom o politici.
  • Poruka: 219
  • Primljenih Zahvalnica: 47
Juce bio u Budimpesti, sto se tice madjarske i njihovog autoputa ljudi su na vrhuncu zadatka. :okay:
Ekipe koje dezuraju na autoputu non stop zuje i gledaju gde ima problema, jedno 20tak patrola sa kamionima, kombijima, pikapovima prolaze duz njihovog autoputa i saniiraju eventualne probleme.
Kod nas tuga, nigde zive duse, sto se tice servisne sluzbe. :ohno:
Ideja koja je odlicna, jeftina i lako primenljiva i kod nas je ziva ograda ili neko siblje nisam skontao, izmedju dve kolovozne trake.
Kad sam isao preko dana nisam skontao njihovu svrhu osim ciste estetike, medjutim kad je pao mrak dobija i prakticnu funkciju.
Vozila koja dolaze iz suprotnog smera sa dugim svetlima uopste ne ometaju vasu voznju jer to siblje iako na sebi nema ni jednog lista upija svo svetlo. :yes:
Inace da se pohvalim pri povratku iz Madjarske promasio sam iskljucenje kod NS (kao da ne pratim forum :suicide: ), tj. nisam se iskljucio na vreme jer sam kontao da ima jos jedno iskljucenje kod Kaca, medjutim prvo sledece iskljucenje je Kovilj.
Tabla za iskljucenje je tesko uocljiva, ostavlja coveka u nedoumici da li tu treba da se iskljuci, a pri brzini od otprilike 80km/h imate jako malo vremena za odluke. :dunno:
Postoji alternativno iskljucenje kod Sangaja :naughty: , iako stoji znak da je ulica jednosmerna, ako se tu na bezobrazluk iskljucite posle 100tinak metara pojavljuje se znak da je taj put dvosmeran tako da ako se zeznete slucajno imate neku alternativu.
PS:Obavezno zastanite pa smeknite da nema organa reda i mira jer umeju da se sakriju.
Poslednja izmena: 06 jan 2012 08:13 od Goxy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru