Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Obilaznica Novi Sad

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 10:24 #101

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Mr.Dipling napisao/la:
Pre svega da pozdravim sve jer sam nov i da pohvalim kreatore ovog sajta. Vrlo profesionalno i korisno.

Što se tiče obilaznice nije mi jasna ova cifra, 44 miliona eura je malo puno za par kilometara puta i jedan nadvoznjak. Zar ne? Koliko se ja sećam uvek je bila priča, kilometar autoputa-milion eura.

Možda i jeste puno, ali tu ima više od jednog nadvožnjaka:

1. Dupla širina puta (zapravo 1,5x jer staru traku nisu renovirali) + trostruki odbojnici u dužini od 10km
2. Tri petlje, Sever, Temerinska i Kaćka (koja je morala da se ruši, pa ima i cena rušenja)
3. Nadvožnjak na Sentandrejskom putu, koji je takođe prvo morao da se ruši
4. Mostovi pored Kaćke petlje prema BG-u
5. Izmeštanje gasovoda
6. Naplatne rampe


+ Dobrodošli na nsbuild! :)
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 25 nov 2011 10:25 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 10:27 #102

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Dobrodosao!

"par kilometara puta i jedan nadvoznjak", kako da ne.

"Koliko se ja sećam uvek je bila priča, kilometar autoputa-milion eura.", jeste, ako se secas od pre 20 godina ;).

Mislim da je cena sasvim normalna za 7km magistralnog puta sa dve strane autoputa + novi most + nove rampe na svim petljama + izmestanje magistralnog gasovoda + ulasci i izlasci sa autoputa + sredjivanje postojece trase AP (sto jos nije zavrseno)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 10:40 #103

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Wow... zapravo, Mr.Dipling je bliže da bude u pravu od nas dvojice.
Tj. očito je čitao članak na naslovnoj.
Celokupan posao rekonstrukcije Kaćke petlje građane je koštao oko 43 miliona evra.

Ako ovo nije novinarska greška, onda je u pitanju gadno pranje para. Za još malo novca se mogao napraviti most preko Dunava.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 25 nov 2011 10:40 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 11:05 #104

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
"Vrednost radova na obilaznici oko Novog Sada iznosi oko 40 miliona evra i finansira se iz kredita Evropske investicione banke. "
Petlja je deo obilaznice.

www.naslovi.net/2010-12-08/b92/otvorena-...o-novog-sada/2174626
Poslednja izmena: 25 nov 2011 11:05 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 11:08 #105

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
:okay:
Dobro je, ipak se radi o novinarima. Ne mogu da držim u glavi sve te informacije, a ne bih se začudio da se kod nas nešto i preplati.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 11:14 #106

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Kreditiranje.....jel se i Most Slobode kreditirao ? Jel se Varadinski Most kreditirao ? Zeleznicki ? Stari i Buduci ?

Prvo cemo da vam osakatimo drzavu 75 dana pa cemo da vam damo pare , ali uz kamatu.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 11:32 #107

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ako se ja dobro sećam u projektu je bilo 15 tak mostova!
A bilo ih je toliko... a tu se računaju i oni mali nevidljivi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 11:37 #108

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ljudi, mozemo da se slazemo ili ne ali politici i trolovanju nije mesto ovde.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 12:02 #109

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Niko ne troluje ovde i to nije lepo da se kaze na ovako kulturnom forumu.
Trolovanje je onaj koji se glupira , mi to ne radimo.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 12:14 #110

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Otis Driftwood napisao/la:
Prvo cemo da vam osakatimo drzavu 75 dana pa cemo da vam damo pare , ali uz kamatu.

+1
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 13:52 #111

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Dakle, iz prve ruke od sinoć, stanje na terenu!

Apelujem, pazi podvlačim, apelujem da vozači obrate pažnju, otvore "četvoro očiju", šta god prilikom isključivanja sa autoputa kod novog sada.
Sinoć oko 8 sati uveče prilikom mog povratka iz Beograda bio sam svedok bar dva promašaja izlaza sa autoputa.

Lično sam zadovoljan izvedenim odnosno planiranim ali i celom idejom, međutim definitivno se nije smelo dozvoliti da put bude otvoren bez odgovarajuće signalizacije.
AKo se ne varam, prva tabla je na 700m i upućuje na odvajanje za NS, druge dve table su (verovali ili ne) na 500 i 450m znači jedna iza druge. U pitanju su table sa odvajanjem za Zrenjanin, Novi Sad i pravo Subotica. Ja, s obzirom da pratim radove već eto koliko godina nisam bio sasvim siguran pri izlasku!?
A najsmešnija stvar definitivno je žuta strelica tabla Novi Sad na samo uglu skretanja "zapažena", privezana za stub na samom skretanju!?! Ista ona tabla koja je stojala na privremenom skretanju kod Rodića.

Osnovne zamerke i sugestije:
Neosvetljeni putevi, odvajanja. Loša signalizacija, kratak period za prestorojavanje.Obavezno ostvetljavanje kompletne deonice autoputa od jedne do druge naplatne rampe kao i servisnih saobraćajnica. Obavezno postavljanje (ozbiljne, ovo sada je sve samo ne to) i vertikalne i horizontalne signalizacije i to ne samo na ulazu na servisne saobraćajnice nego i na samim odvajanjima sa istih. I tamo su table na 50 metara i za Zrenjenin i za NS istok,...

Slike su lošeg kvaliteta, bio sam sam u kolima...


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Nixivoje, limanac, Pinki

Odg: Obilaznica Novi Sad 25 nov 2011 15:29 #112

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Ja se nadam da je ovo samo privremeno :S
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 28 nov 2011 16:55 #113

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Signalizacija katastrofalna. :gaah: Nadam se samo da se niko neće zakucati u postolja za buduće naplatne kućice. Ni jedno jedino trepćuće žuto svetlo, prekratka dužina za usporenje i izdvajanje na servisnu saobraćajnicu. Neshvatljivo da se 200m iza kućica put sužava na 3 trake, a da pri tom nema ni jednog znaka upozorenja. Praktično je nemoguće voziti bez dugih svetala. Tri automobila koja voze u rikverc na zaustavnoj traci jer IDIOTI nisu obeležili skretanje kako valja. Da imamo normalnog ministra i stručne ljude tamo bi otkazi leteli samo tako. Izuzetno nebezbedno.

Vrhunac svega je obeležavanje kaćke petlje i pristupna rampa. Rekonstruisana je petlja, a rampa je ostala ista, sa premalim radijusom krivine i brzinom od 40km/h, koja je zaista i maksimalna brzina kojom se može bezbedno voziti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Most kod Beške 28 nov 2011 17:32 #114

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Pa, recimo da most kod Beške spada u obilaznicu... ili da otvaramo novu temu za autoput?! :?

http://www.021.rs/Info/Srbija/Zatvoren-stari-most-kod-Beske.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 28 nov 2011 19:05 #115

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Pripadnik napisao/la:
Dakle, iz prve ruke od sinoć, stanje na terenu!

Apelujem, pazi podvlačim, apelujem da vozači obrate pažnju, otvore "četvoro očiju", šta god prilikom isključivanja sa autoputa kod novog sada.
Sinoć oko 8 sati uveče prilikom mog povratka iz Beograda bio sam svedok bar dva promašaja izlaza sa autoputa.

Lično sam zadovoljan izvedenim odnosno planiranim ali i celom idejom, međutim definitivno se nije smelo dozvoliti da put bude otvoren bez odgovarajuće signalizacije.
AKo se ne varam, prva tabla je na 700m i upućuje na odvajanje za NS, druge dve table su (verovali ili ne) na 500 i 450m znači jedna iza druge. U pitanju su table sa odvajanjem za Zrenjanin, Novi Sad i pravo Subotica. Ja, s obzirom da pratim radove već eto koliko godina nisam bio sasvim siguran pri izlasku!?
A najsmešnija stvar definitivno je žuta strelica tabla Novi Sad na samo uglu skretanja "zapažena", privezana za stub na samom skretanju!?! Ista ona tabla koja je stojala na privremenom skretanju kod Rodića.

Osnovne zamerke i sugestije:
Neosvetljeni putevi, odvajanja. Loša signalizacija, kratak period za prestorojavanje.Obavezno ostvetljavanje kompletne deonice autoputa od jedne do druge naplatne rampe kao i servisnih saobraćajnica. Obavezno postavljanje (ozbiljne, ovo sada je sve samo ne to) i vertikalne i horizontalne signalizacije i to ne samo na ulazu na servisne saobraćajnice nego i na samim odvajanjima sa istih. I tamo su table na 50 metara i za Zrenjenin i za NS istok,...

Slike su lošeg kvaliteta, bio sam sam u kolima...

+1 Kao da čitam svoje misli. U petak uveče sam se vraćao autom u NS i stvarno je bilo teško gledati onoliko lošu signalizaciju. Najgore od svega je to što su već "otvorili i završili" sve, tako da ne verujem da će se neko setiti da menja nešto sada, kada je kao završeno. :bash:

Dodao bih i zamerku na blizinu naplatne rampe od isključenja. Vrlo je moguće da se, tokom gužve, stvori kolona koja će delom izlaziti na auto-put. Zar je bilo teško predvideti tako nešto i pomeriti je bar 1km napred!?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 28 nov 2011 19:24 #116

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
FUTOG napisao/la:

+1 Kao da čitam svoje misli. U petak uveče sam se vraćao autom u NS i stvarno je bilo teško gledati onoliko lošu signalizaciju. Najgore od svega je to što su već "otvorili i završili" sve, tako da ne verujem da će se neko setiti da menja nešto sada, kada je kao završeno. :bash:

Dodao bih i zamerku na blizinu naplatne rampe od isključenja. Vrlo je moguće da se, tokom gužve, stvori kolona koja će delom izlaziti na auto-put. Zar je bilo teško predvideti tako nešto i pomeriti je bar 1km napred!?

Ja se nešto nadam 2 stvari.

1. pošto "mimoilaznica" nije još završena u potpunosti, tj. radi se petlja Sever, ima vremena da se progura i neko sređivanje/završavanje izgradnje signalizacije, pa se nadam da za sad samo "nisu završili".

2. nadam se da su prostor ispred naplatne rampe projektovali saobraćajni inženjeri tako da naprave neke procene gustine saobraćaja/brzine naplate u budućnosti i za kritične periode pa da neće doći do tog zagušenja.

Ponavljam, nadam se :dry:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 28 nov 2011 19:25 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 28 nov 2011 19:47 #117

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Dukelander napisao/la:
2. nadam se da su prostor ispred naplatne rampe projektovali saobraćajni inženjeri tako da naprave neke procene gustine saobraćaja/brzine naplate u budućnosti i za kritične periode pa da neće doći do tog zagušenja.

Ponavljam, nadam se :dry:

Kada sam ohladio glavu posle prolaska rampe po magli :angry:, pomislio sam da su je možda blizu postavili da vozači ne bi razvili veću brzinu, pa onda opet usporavali... :dunno: Verujem i ja da nisu laici za saobraćaj određivali koliko će biti udaljena, ali opet mislim da je trebala biti bar 1-1,5 km dalje...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 28 nov 2011 22:41 #118

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
FUTOG napisao/la:

Kada sam ohladio glavu posle prolaska rampe po magli :angry:, pomislio sam da su je možda blizu postavili da vozači ne bi razvili veću brzinu, pa onda opet usporavali... :dunno: Verujem i ja da nisu laici za saobraćaj određivali koliko će biti udaljena, ali opet mislim da je trebala biti bar 1-1,5 km dalje...

Nisu ni stručnjaci. Ko god ima malo mozga vidi da je ono jako površno projektovano. Nikako ne mogu da shvatim da im je svejedno da li će neko poginuti zbog nekoliko sijalica koje treba da stoje dok se čitavo odvajanje ne osvetli. Kako ti ljudi nemaju savest, ako već nemamo zakon?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 29 nov 2011 12:28 #119

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Veternikk napisao/la:
Nisu ni stručnjaci. Ko god ima malo mozga vidi da je ono jako površno projektovano. Nikako ne mogu da shvatim da im je svejedno da li će neko poginuti zbog nekoliko sijalica koje treba da stoje dok se čitavo odvajanje ne osvetli. Kako ti ljudi nemaju savest, ako već nemamo zakon?

S - T - R - A - N - K - A
kako ti ljudi čudno pišu reč "savest"....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Obilaznica Novi Sad 15 dec 2011 18:23 #120

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Eto pošto sam ja započeo delom ovu priču oko signalizacije red je i da vas obavestim da su postavljeni stubovi za nosače saobraćajne signalizacije. Na izlaznom pravcu, servisnoj, iz pravca NS prema BG kao i na samom autoputu iz pravca BG kod odvajanja za NS.
Eto lepe vesti ali ne sviđa mi se opet jer mi se čini da su i dalje preblizu, ali ajde da vidimo kako će to ispasti...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru