Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Magistralni i lokalni putevi

Re:Magistralni i lokalni putevi 20 avg 2019 19:17 #401

• kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4030
  • Primljenih Zahvalnica: 8318
Manimo se politike... Pričamo realno.

U normalnim zemljama se urade studije isplativostj koje uključe sve parametre, studije uticaja na životnu sredinu i slično. Kod nas kažemo: ovde ce proći autoput Vožd Karađorđe i kraj priče.

Ovo je realnost. Znači, AP ce se graditi tamo gde baš ta politika kaže. Pa vidi ovaj besmisao sa AP za Kuzmin umesto da su Turci odradili RU - Loznica i rešili naše povezivanje i povezivanjem u pravcu BL/SA.

Ono što je u poslednje vreme najavljeno:
- proširenje puta NS Rumenka
- proširenje do Kaća
- obilaznica Vrbasa i dalje ka SO
- NS ZR BG (čisto sumnjam)

NS RU mudro ćute...
NS BP sa obilaznicama Veternika i Futoga je odavno u planovima grada i to bi zaista bilo izuzetno korisno.

Ja nemam problem da sve ovo bude lepa, široka magistrala kao madjarska. Tamo vozim 110 i pretičem bez straha. Na tim udaljenostima razlika u vremenu je manja id 5 minuta a pritom se štedi gorivo, ne plaća putarina...

Onog dana kada budemo razmišljali na način da sve ima cenu a novac je naš i ograničen, tj.kao o svom novčaniku nećemo se razbacivati autoputevima, jer ćemo shvatiti da ce nas dotacije godisnje koštati kao par jačih kliničkih centara sa modernom opremom, xy vrtica i škola, lečenje bolesnih umesto SMS-ovima, moderni javni saobraćaj gradova koji smanjuje zagadjenje i buku...

Sve te pare od AP se mogu koristiti na sve ove i druge strane. Tu svest treba da stvaramo.... Samo se to neće desiti još dugo ..

Jednog dana ću biti mator i bolestan i bitnije mi je u tom trenutku zdravlje i nega a ne AP pored svakog sela koji ce jesti pare od infuzije koja mi je potrebna...

Proveo sam prošle nedelje 5 dana u bolnici,pa sam još pod utiskom...tuge, deprimiranosti stanjem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Duja, Brane, valjan, Eldarion

Magistralni i lokalni putevi 20 avg 2019 19:23 #402

• TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2240
  • Primljenih Zahvalnica: 2179
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Cekajte - znaci kada je Vojvodina u sastavu Srbije onda putevi nisu bitni jer nisu isplativi a ako bi Vojvodina bila zasebna drzava onda bi imali autoputeve?

Samostalna Vojvodina ne bi imala auto-puteve jer ne bi imala Aleksandra Vučića. Nerešivo.
Zahvalnici: Duja, valjan, Otis.Driftwood.Ressurected

Magistralni i lokalni putevi 20 avg 2019 19:38 #403

• SlanaBara
  • SlanaBara's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 37
  • Primljenih Zahvalnica: 171
Billy napisao/la:
Da li "isplativo" znaci samo broj vozila x putarina?
Ima li drugih ekonomskih koristi? Demografskih? Ekoloskih? Bezbednosnih?
Da li siromašn čovek živi sam u stanu od 100 kvadrata?

Može i magistrala ili moto-put doprineti ekonomiji, demografiji, ekologiji i bezbednosti. Gomila opština između Beograda i Niša decenijama ima auto-put pa ne vidim da su nešto ekonomski jaki ili da imaju dobre demografske pokazatelje. Kako je u Vršcu 30% veća plata nego u Jagodini (imaju sličan broj stanovnika)? Kako to Niš nije jači ekonomski i demografski od Novog Sada? Niš ima auto-put od 1985, a NS tek od 2011.
Ne znam koliko povećana potrošnja goriva doprinosi ekologiji. Jedino je bezbednost dobar argument, ali treba imati i vidu da saobraćajne nesreće na auto-putu imaju teže posledice.

Insistiranje na auto-putu po svaku cenu je neracionalno. Imamo toliko para (ne mislim bukvalno) da bismo napravili auto-put do Sombora i Zrenjanina, ali bi se raspadala magistrala do Bačke Palanke, Bečeja i od Zrenjanina do Kikinde. Zar nije bolje da se smanji megalomanija i da za isti novac poboljšamo magistrale i napravimo pojedine deonice moto-puta do više gradova?
Zahvalnici: Brane, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru