Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Magistralni i lokalni putevi

Magistralni i lokalni putevi 24 nov 2017 21:18 #181

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Evo par nocnih slika. Slikano je iz pravca Zablja, do ulaska u kruzni tok.
Na jednoj od slika se vidi mesto gde lezi voda (tu je bio prevrnut kamion), koja uvek lezi tu nakon kise. Nesto cime bi nadzor trebao da se pozabavi, jer je to nedopustivo.


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, kasko, mrnjavi, Blavak, Light, Djordje Cvarkov, valjan, neobuscitta

Re:Magistralni i lokalni putevi 25 nov 2017 00:04 #182

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Ne bi se taj prevrnuo da su okolnosti normalne, nego nazidaju te stranice 4m uvis, 50 tona repe i kamioni pre hrista, nije ni čudo da se prevrnuo.
Ali slažem se da treba da se pozabave tim zadržavanjem vode na tom mestu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Magistralni i lokalni putevi 27 nov 2017 11:31 #183

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35881
Nađoh članak, gde kažu da je završena rekonstrukcija puta IB reda 12, preciznije dela puta između ZR i NS.

Završena rekonstrukcija dela puta Zrenjanin - Novi Sad

Završena je rekonstrukcija dela puta Zrenjanin - Novi Sad, u dužini od 24 kilometra.
Kako piše "Politika", još ima posla za putare na pojedinim skretanjima, ali je cela deonica puštena u saobraćaj i više nema potrebe da vozači skreću s puta i prolaze kroz Žabalj. Očekuje se nastavak radova na obilaznici pored Zrenjanina, kao i na deonici prema Borči, kako je najavljeno u februaru kada je počela rekonstrukcija upravo završene deonice.

Kada su u pitanju radovi koji su još u toku, poput onih na kružnoj raskrsnici kod Aradca, oni neće znatno remetiti saobraćaj. Dovršava se o saobraćajna signalizacija i oprema. Zbog tih radova neće biti obustavljen saobraćaj, ali će se na pojedinim deonicama vozila naizmenično propuštati.

Inače, projekat, pored izgradnje kružne raskrsnice kod Žablja previđa i izgradnju proširenja, odnosno autobuskog stajališta blizu raskrsnice. Još se radi na prepravljenoj raskrsnici kod skretanja za Žabalj, bliže Zrenjaninu i kod mosta preko Tise. Tu se skreće za Aradački put i izletište, a na ovim mestima se put proširuje kako bi se povećala preglednost i bezbednost.
Autor: Politika

Vidi se ko je autor, a izvor je www.021.rs/story/Info/Vojvodina/176659/Z...njanin-Novi-Sad.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Magistralni i lokalni putevi 09 dec 2017 18:15 #184

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35881
Put IIA reda 112 u Bač. Petrovcu. Most preko Begeja je završen (što me je jako iznenadilo-prijatno). Proveriću sutra da li ovo znači i da saobraćaj sad normalno funkcioniše kroz mesto.


Fotka preuzeta sa fb stranice www.facebook.com/kulpin.net/?hc_ref=ARRr...TmTEzeBaGKGK5WiHRMzg
autor fotografije je Radomir Zotović.
Poslednja izmena: 09 dec 2017 18:19 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, mrnjavi, Ljube, valjan

Re:Magistralni i lokalni putevi 12 dec 2017 16:39 #185

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Mala ispravka, reka Begej teče kroz Banat.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Magistralni i lokalni putevi 12 dec 2017 17:12 #186

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
oni imaju kanal u B. Petrovcu
i mene je zbunilo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Magistralni i lokalni putevi 12 dec 2017 17:14 #187

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35881
srdjanyo napisao/la:
Mala ispravka, reka Begej teče kroz Banat.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

To znam, baš sam prolazio pored nje pre nekih sat vremena, od ušća u Tisu pa do Perleza. Pročitaj na mapi naziv vodotoka (kanala) koji ide kroz mesto.
www.google.rs/maps/@45.3572422,19.592846...,2.25t/data=!3m1!1e3

EDIT.
Put još uvek nije pušten u saobraćaj (barem nije bio u nedelju uveče).
Poslednja izmena: 12 dec 2017 17:54 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube

Magistralni i lokalni putevi 22 dec 2017 15:51 #188

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35881
Put IIA reda br. 111 u Bač. Petrovcu je otvoren.
www.backipetrovac.rs/vesti/zavrseni-rado...tu-iia-reda-broj-111
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, kasko, mrnjavi, das ivon, Light, valjan

Re:Magistralni i lokalni putevi 25 dec 2017 14:36 #189

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35881
Uvek ostane nešto da se završava nakon otvaranja. Put IIA reda br. 111 u Bač. Petrovcu i u zoni raskrsnice kod Maglića.









Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Light, valjan

Re:RE: Re:Magistralni i lokalni putevi 25 dec 2017 14:38 #190

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35881
Blavak napisao/la:
Uvek ostane nešto da se završava nakon otvaranja. Put IIA reda br. 111 u Bač. Petrovcu i u zoni raskrsnice kod Maglića.









Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока


Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, sasar, Light, valjan

Magistralni i lokalni putevi 28 mar 2018 10:07 #191

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35881
Počela je rekonstrukcija opštinskog puta br. 2 Bač. Petrovac-Kulpin





Izvor vesti i fotki
www.kulpin.net/22-aktuality/aktuality/10...esty-petrovec-kulpin

www.facebook.com/kulpin.net/photos/pcb.1...7402/?type=3&theater
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, limanac, kasko, Light, valjan

Re:Magistralni i lokalni putevi 28 mar 2018 10:16 #192

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Da je pameti i novca, pa da se proširi za bicikliste...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light, Eldarion

Re:Magistralni i lokalni putevi 28 mar 2018 10:52 #193

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Bolje da su popravljali rumenka-petrovac put, mnogo je opterećeniji a stanje mu je takvo da je maltene neupotrebljiv.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Magistralni i lokalni putevi 28 mar 2018 11:26 #194

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35881
kasko napisao/la:
Da je pameti i novca, pa da se proširi za bicikliste...

Već postoji, neko vreme (možda i više od 10 godina) pored puta osvetljena bici staza i trotoar u jednom.



goo.gl/maps/g2aK1ZkSBnS2
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Duja, Light

Re:Magistralni i lokalni putevi 28 mar 2018 14:28 #195

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2331
Ja sam do pre nekih 12 godina otprilike svaki drugi vikend išao u Kulpin, poslednji put sam bio pre nešto manje od 11 godina (moji prodali dedinu & babinu kuću pa nisam imao potrebe tamo više da odlazim) i tada ta staza još nije postojala... Mislim da je ipak malo manje od 10, koliko se sećam nekih vesti koje sam čitao po netu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Magistralni i lokalni putevi 04 apr 2018 16:32 #196

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35881
ChobbyNS napisao/la:
Bolje da su popravljali rumenka-petrovac put, mnogo je opterećeniji a stanje mu je takvo da je maltene neupotrebljiv.

Put je sasvim upotrebljiv. Treba prilagoditi brzinu kretanja vozila uslovima puta (neki deolovi mogu i sa 120 km/h da se voze, samo da je dozvoljeno) i nije neki problem. Da treba da se uradi makar krpljenje puta, tu se potpuno slažem. Ima oštećenja na kolovozu puta IIA reda br. 111 i posle Petrovca sve do Ratkova, al to bi jedno pojačano krpljenje rešilo.
U međuvremenu radovi na opštinskom putu br. 2 u Kulpinu napreduju.





izvor i još koja fotka www.facebook.com/pg/kulpin.net/photos/?ref=page_internal
a tu možete i naći raspored radova u narednim danima, ako se uputite na tu stranu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, sasar, valjan

Re:Magistralni i lokalni putevi 04 apr 2018 17:48 #197

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Ubedljivo najlošije puteve u Vojvodini ima opština Vrbas. Silom prilika moram tamo da prolazim, ali ono je užas. Kako meštani to trpe nije mi jasno.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Magistralni i lokalni putevi 04 apr 2018 18:42 #198

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Blavak napisao/la:
ChobbyNS napisao/la:
Bolje da su popravljali rumenka-petrovac put, mnogo je opterećeniji a stanje mu je takvo da je maltene neupotrebljiv.

Put je sasvim upotrebljiv. Treba prilagoditi brzinu kretanja vozila uslovima puta (neki deolovi mogu i sa 120 km/h da se voze, samo da je dozvoljeno) i nije neki problem. Da treba da se uradi makar krpljenje puta, tu se potpuno slažem. Ima oštećenja na kolovozu puta IIA reda br. 111 i posle Petrovca sve do Ratkova, al to bi jedno pojačano krpljenje rešilo.
U međuvremenu radovi na opštinskom putu br. 2 u Kulpinu napreduju.





izvor i još koja fotka www.facebook.com/pg/kulpin.net/photos/?ref=page_internal
a tu možete i naći raspored radova u narednim danima, ako se uputite na tu stranu.
Nadam se da se šališ ali deo od instituta do Petrovca se bukvalno raspada i ima 1000 zakrpa jedna preko druge. Može da se vozi i 300kmh ako ti nije zao auta i sebe da pogineš.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Magistralni i lokalni putevi 04 apr 2018 22:19 #199

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35881
ChobbyNS napisao/la:
Nadam se da se šališ ali deo od instituta do Petrovca se bukvalno raspada i ima 1000 zakrpa jedna preko druge. Može da se vozi i 300kmh ako ti nije zao auta i sebe da pogineš.

Ni najmanje se ne šalim, a ti pažljivo, ali zaista pažljivo pročitaj šta sam napisao, nakon toga razmisli, sagledaj sve aspekte i napiši odgovor.
Sada ću obrazložiti. Prvo sam konstatovao da je put sasvim upotrebljiv, ne i sjajan, bajan fenomenalan, sa uslovima kao na stazi za trke, već baš to što sam naveo. Sad dolazimo do dela gde pišem da treba prilagoiti brzinu kretanja vozila uslovima puta. Deonica gde se može voziti brzinom i 120km/h je ona koja počinje od raskrsnice Irmovo/Futog prema Petrovcu, pa skoro sve do instituta.

goo.gl/maps/B6b4hogMdEH2
Tu brzinu naravno ne preporučujem, već samo navodim da je taj deo puta u takvom stanju da se može voziti i tom brzinom (kada bi bilo dozvoljeno), a što su na moje oči mnogi vozači, koji su me preticali, i pokušali da dostignu.
Stižemo do dela za koji pišeš da se raspada.

goo.gl/maps/6AR18ej23Xu
Tu se potpuno slažem, možda bih dodao da je taj deo u kriminalnom stanju. Tu ne preporučujem u dnevnim uslovima brže od 70 km/h, a u noćnim, još sporije (to je ono prilagođavanje). Put je u boljem stanju nakon Petrovca, a sanirali su ga (krajem prošle godine) u delu gde je bio u lošem stanju (u zoni raskrsnice kod Maglića). Dalje je put u sasvim korektnom stanju (do Ratkova, nisam išao dalje), sa oštećenjima kolovoza koji su od prethodne zime i verujem da će u skorije vreme biti popravljena (zakrpiće rupe). Inače ovim putem (sada IIA br. 111) često idem već nekih 25 godina unazad (do Bača i SO-poslovno i privatno) i mogu slobodno da napišem da je put (da ne ponavljam šta sam napisao, to ste razumeli) u odnosu na 1999. ili 2000. godinu, kada je na nekim deonicama bio sama jama, u vrlo zadovoljavajućem stanju.
Da poentiram, zašto nisu radili deonicu puta od instituta do Bač. Petrovca, veoma je jednostavno, nije pod ingerencijom opštine, već JP Putevi Srbije. Kad država bude odlučila da radi tu deonicu (kao što su radili i u samoj varošici), radiće je. Lokalna samouprava sređuje one puteve koji su pod ingerencijom lokalne samouprave, a kao partner može učestvovati i na konkursima za dobijanje sredstava za radove na državnim putevima (Petrovac dobio sredstva da se završi IIA br. 111 u samoj varošici) barem za onaj deo koji se nalazi u naseljenom mestu i koji je ulica ili deo ulice u kojoj žive i/ili rade građani te lok. samouprave koji tu i plaćaju porez.Deo gde je otvoren put, i gde svi građani ili pravna lica (vlasinici mot. vozila) plaćaju porez (porez na upotrebu mot. vozila) će ipak od tog poreza morati država (pokrajina) da održava, sređuje, gradi.
Poslednja izmena: 04 apr 2018 22:20 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Re:Magistralni i lokalni putevi 04 apr 2018 22:26 #200

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Sve si ti to lepo obrazložio ali što je za tebe korektno, za mene je katastrofa. Vozač sam kamiona pa mislim da mogu sebi dozvoliti da dam procenu kvaliteta nekog puta. Sad sam konkretno išao do banja luke koridorom i za 250 km kroz bosnu nisam naišao ni na sličnu deonicu kao što je ta od instituta do Petrovca.
Treba stvari nazvati pravim imenom a ne igrati se rečima, taj put je u katastrofa stanju i mislim da mi se svaki šraf na kamionu odvrne kad tuda prođem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru