Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: Arheološka nalazišta i njeni potencijali

Arheološka nalazišta i njeni potencijali 19 avg 2020 20:40 #21

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Ево и текст, нека остане овде.
– U tom smislu za ovu godinu smo planirali pozamašan projekat podeljen u šest delova, čija ukupna vrednost je 15.775.000 dinara – napominje Siniša Jokić. – Osim spomenika Svetozara Miletića, zacrtana je sanacija Spomen-groblja boraca NOR-a na Gradskom groblju, koja se procenjuje na više od 5,5 miliona dinara. Planiramo i obnovu nadgrobnih spomenika Feliksu Parčetiću na Rimokatoličkom groblju i Koste Jorgovića na Uspenskom. U planu je izrada replike nadgrobnog spomenika Anatolija Rozenšilda, učesnika Rusko-japanskog rata i člana svite cara Nikolaja Drugog, pripadnika viteške porodice tevtonskog reda, koji je kao ruski emigrant došao na naše prostore i sahranjen na Uspenskom groblju. Na popisu radova su i konzervatorsko-restauratorski zahvati na ostacima srednjovekovne crkve na lokalitetu „Klisa” u Starim Ledincima, iz 13. veka. Dobili smo novac za projektovanje i sada treba da napravimo konstrukciju kojom ćemo je zaštiti i pripremiti za dalja arheološka i konzervatorska istraživanja. To je jedinstven je spomenik iz 13. veka na teritoriji Novog Sada.

dunavtelevizija.rs/2020/07/30/svetozar-m...rukama-restauratora/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Otis.Driftwood.Ressurected

Arheološka nalazišta i njeni potencijali 19 avg 2020 20:59 #22

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
O hvala. Nisam znao za ovaj sajt.

Pokusacu da stupim u kontakt sa njima da vidim mozemo li da saradjujemo nekako.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arheološka nalazišta i njeni potencijali 19 avg 2020 22:07 #23

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Za one koji ne znaju, u pitanju je ovaj objekat

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Blavak, valjan

Arheološka nalazišta i njeni potencijali 19 avg 2020 22:16 #24

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
nikad čuo za dunav televiziju
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arheološka nalazišta i njeni potencijali 20 avg 2020 14:43 #25

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Danas sam imao razgovor sa gospodjom Slobodankom Babić koja radi u Zavodu za Zastitu Spomenika Kulture.

Razgovor je trajao oko pola sata pricali smo o Ledinackoj Kuli iskljucivo ali i o Novom Sadu i generalno stanju u gradu. Izuzetno prijatna zena,i bio sam iznenjadjen njenom energijom i voljom da objasni sve preko telefona nekom strancu.

Ono sto je interesatno je da je crkva, koju popularno zovemo Ledinacka Kula jedini srednjevekovni objekat na prostoru Novog Sada posto Ledinci spadaju pod opstinom Novi Sad.

Ja sam izrazio zelju da uradim digitalnu 3D rekonstrukciju misleci da imamo podatke kako je nekada izgledala crkva.

Na nasu zalost, nemamo sacuvane nikakve spise kako je crkva izgledala i sve sto mozemo sada da radimo je da predpostavljamo kako je izgledala na osnovu trenutnog stanja. Postoji opcija da se pretrazuju mnogu arhivi u nasom okruzenju (jer smo cesto menjali "vlasnike") ali to iziskuje puno vremena i istrazivanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Duja, valjan

Arheološka nalazišta i njeni potencijali 24 avg 2020 13:41 #26

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Danas sam imao razgovor sa gospodjom Slobodankom Babić koja radi u Zavodu za Zastitu Spomenika Kulture.

Postoji opcija da se pretrazuju mnogu arhivi u nasom okruzenju (jer smo cesto menjali "vlasnike") ali to iziskuje puno vremena i istrazivanja.

Hm... da bar imamo besposlene ljude po raznim zavodima trenutno.
Naprimer onaj zavod za debelu hladovinu pod zidinama, also known as Pokr. zavod za zaštitu spomenika kulture što jednom mesečno izdaju neku dozvolu da se neko autorsko delo prenese preko granice... šta znam, možda bi mogli da pročeprkaju nekad nešto po arhivama u pešti ili beču, gracu. Ima još tih zavoda dosta...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arheološka nalazišta i njeni potencijali 24 avg 2020 16:47 #27

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Jel znamo bar sta se desava sa onom idejom za arheoloski park? To je bila super ideja, ali izgleda nista. Evropska prestonica kulture, a ne moze da ulozi u arheoloski park. :gaah:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis.Driftwood.Ressurected

Arheološka nalazišta i njeni potencijali 24 avg 2020 17:33 #28

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Yokai napisao/la:
Jel znamo bar sta se desava sa onom idejom za arheoloski park? To je bila super ideja, ali izgleda nista. Evropska prestonica kulture, a ne moze da ulozi u arheoloski park. :gaah:

Nije se odustalo od toga, samo tu je veliki posao koji tek sledi a to je eksproprijacija zemljista jer ne znam da li si bio tamo i video kako izgleda taj prostor imas na mojim fotkama na ovoj temi

Ali da, jeste osetno sporo ali vidim da i dalje tamo rade na terenu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Arheološka nalazišta i njeni potencijali 31 dec 2021 09:17 #29

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Billy, valjan, Чиле
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru