Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Društveni centar

Društveni centar 21 dec 2011 21:36 #21

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Sva ta pitanja koja postavljate su već sami sebi postavili i spremili odgovore koji su morali biti obrazloženi. Kroz mejling listu je prošlo 25.000 mejlova... pa možete misliti o čemu se sve tamo priča.
Naravno da se priča i o održavanju, i o troškovima.

Pokrenuta je i peticija, poslato je ne znam koliko stotina mejlova raznim instancama, od vojske preko grada i pokrajine do države. Radi se dosta temeljno sve to.

Poslati su i predlozi održivosti i svašta nešto. Da sam imao vremena uključio bih se aktivno u celu priču, ali pošto imam 3 druge stvari koje sam odabrao da radim, prosto nemam vremena za to. Ovako sam posmatram. Ne stižem ni da ispratim kojom brzinom se to razvija.
Još nismo videli nikakvu reakciju grada. Meni se čini da se grad pouzda u to da će vojska + policija da odrade posao i skinu im muku s grbače.

Pošto sam i sam pre par godina slao dopise i pravio neku akciju, znam da je omiljeno sredstvo grada da ne odreaguje, ne odgovori i baš ništa ne uradi. Puste da prođe vreme i Dunav odnese svaku građansku inicijativu... baš zato bih i najviše voleo da ovo uspe.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 21 dec 2011 21:41 #22

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
kasko napisao/la:
Zao mi je sto cu biti crna ovca ali nemam problem sa tim da od kasarne nastane luksuzni hotel u postojecem obliku. Barem bi doneo pare gradu.

Nije ni tacno jasno cime bi se u stvari taj Drustveni centar bavio, sem generalnih crta koje je lako navesti, ali u svakom slucaju mislim da bi tako necemu i ako bi potreba postojala bilo mesto u onom zamisljenom kulturno-umetnickom kraju u kineskoj cetvrti.

Ovo sto je istaknuto je na neki nacin postojalo sa Radnickim univerzitetom koji na zalost vise ne postoji :( i ja bih se rado pridruzio akciji ozivljavanja i osposobljavanja te zgrade.

Zašto bi bio crna ovca? Imaš pravo na svoje mišljenje, i treba da ga izneseš :)
Treba da vodimo argumentovanu polemiku i lepo razmenimo stavove.

Što se hotela tiče... ja ne vidim kako bi bilo ko imao nešto od nekog hotela.
To što bi grad dobio pare, ne znači da bi te pare bile pametno iskorištene.
Društveni centar nije samo kulturno-umetnički centar, nego baš društveni centar. Mesto na kom možeš da igraš mali fudbal, košarku, pogledaš film, poslušaš koncert, napraviš žurku, organizuješ akciju popravljanja bicikala klincima. Nešto kao opšte dobro.
Teško je to zamisliti, ali sam siguran da korist od takvog mesta, pod uslovom da ono uspe u tom obimu i tom kvalitetu koji sam naveo, je daleko veća od nekog luksuznog hotela u koji nećeš moći ni da uđeš.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 21 dec 2011 21:48 #23

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Pare od hotela dolaze stalno kroz poreze, zakupe, turiste, takse...

Toliko od mene i mog misljenja za sada. Laku noc :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 21 dec 2011 21:49 #24

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
ja se slazem sa kaskom, i mislim da ta utopisticka pricica ne stoji... i ck13 je zamisljen na taj nacin pa eto ja ne znam nikoga ko tamo svrati eto jer je to drustveni centar pa da pika fudbal ili kosarku ili ne znam ni ja sta a da nije u toj kao organizaciji...

Sad su neki ljudi pikirali tu zgradu iz nekog razloga i mesecima prave kampanju kako da je "okupiraju" i zaposednu bez da se placaju racuni za bilo sta sve pod izgovorom nekog drustvenog centra a koju ce zapravo koristiti jedan apsolutno zatvoreni krug ljudi...
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 21 dec 2011 22:00 #25

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ja sam bio skeptičan povodom ovog, jer mislim da stranke preko svojih omladina, a one preko svojih NGO, ostvaruju neke svoje interese.... I dalje to mislim :) i misliću, sve dok ne vidim nešto konkretno. Ako bude tako kako se predstavlja - onda ok, a ako ne bude onda će to biti očekivano...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 21 dec 2011 22:04 #26

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Vidi Mukyz, i taj zatvoreni krug ljudi je sasvim moguć sled događaja.
Ali to ne znamo dok ne vidimo... ako bi se to desilo, lako bi bili isterani, mislim da i sami znaju.

Možda bude tako, možda ne.

Lopta je na strani Grada više nego Vojske, jer Grad nasleđuje taj prostor.
Ako dozvole da se desi, i DC ne uspe, sam DC više neće ni imati podršku, pa će tamo moći da se radi bilo šta... Ako ne dozvole da se desi, protiv njih se akomulira energija, i to pred izbore.
Ako dozvole da se desi, i DC uspe, svima će biti dobro :)
Ako Grad odigra pozitivno, lopta je na strani DC-a i moraće da opravdaju puno toga.

U svakom slučaju, zanimljiva utakmica se sprema :D

@Futog: ne znam čija bi to omladina bila... u stvari, od svega pomenutog jedino za to sam siguran da nije tačno. U sve ostalo i ja sumnjam, ali ja inače u sve živo volim da sumnjam :)

P.S. odoh i ja da spavam :) Sutra će nam se kasti sve.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 21 dec 2011 22:10 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 21 dec 2011 22:28 #27

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Duke, mislio sam na omladine stranaka, tj. same stranke koje preko svojih omladina osnivaju razne NGO, koje konkurišu kod raznih fondova za besmislene projekte, pa onda ne urade ništa i podele pare... U tom fazonu je 99% NGO u državi, time se bave i od toga žive.

Anarhista u meni se raduje ovakvim vestima :), a život, ova naša država + stvari koje gledam svaki dan, me teraju da budem skeptik...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 00:04 #28

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
kasko napisao/la:
Zao mi je sto cu biti crna ovca ali nemam problem sa tim da od kasarne nastane luksuzni hotel u postojecem obliku. Barem bi doneo pare gradu.



Vojna bolnica u Petrovaradinu je stvorena da bude luksuzni hotel, daleko je interesantnija ima onu kapiju, ulaz oko kog moze da prodje auto, fontanu, zaklonjena je malo, u podnozju trvrdjave, pored Dunava, ovo ono.... Ova kasarna je za neku javnu delatnost ili ustanovu ili bilo sta od drustvenog znacaja...
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 10:15 #29

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Duke "Ako dozvole da se desi, i DC uspe, svima će biti dobro"

Kako ce meni biti dobro? Tako sto ce 100 necijih kceri i sinova imati negde besplatan poslovni prostor a pritom i dotaciju grada za obavljanje nekog "drustvenog" rada?

Ja od toga cu imati samo minus, posto ce se to placati i novca koji ja uplacujem gradu kroz poreze.

Zao mi je. Potpuno nepotreban izdatak za obavljanje posla koji spominju. Potrebne su im 3 kancelariji eventualno, a neka smisle biznis model kako da ih izdrzavaju i dosta.

Mi smo prevelika sirotinja da bi smo najbolje lokacije u gradu olako poklanjali necemu sto nam ne donosi novac. Kad grad stane na noge sa zdravim prihodima moze da napravi palatu kulture sto se mene tice.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 10:37 #30

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
e bas odoh da vidim sta ce da bude... mozda okinem i koju slidzu :D
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 10:51 #31

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Molim te legitimisi ljude :P :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 11:52 #32

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
izvestaj sa lica mesta... Bilo je par stotina ljudi po mojoj slobodnoj proceni... Policije ni na vidiku... Zanimljivo neka baka mi prisla i govori "sine udjite unutra, ne dajte da prodaju" :troll:

na kraju upali su unitra... Razvalili zadnju kapiju i usli... Usao i ja i otisao pre nego panduri dodju... Ako dodju uopste.

Imam par snimaka... Okacicu kad dodjem kuci
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Društveni centar 22 dec 2011 12:03 #33

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
kasko napisao/la:
Kako ce meni biti dobro? Tako sto ce 100 necijih kceri i sinova imati negde besplatan poslovni prostor a pritom i dotaciju grada za obavljanje nekog "drustvenog" rada?

Mi smo prevelika sirotinja da bi smo najbolje lokacije u gradu olako poklanjali necemu sto nam ne donosi novac. Kad grad stane na noge sa zdravim prihodima moze da napravi palatu kulture sto se mene tice.

Pa i ti si nečiji sin :) Svako je nečiji sin. Ako misliš da su to deca nekih faca... jok, sve sam proletarijat :lol:
Ovo drugo je dosta opasno razmišljanje. Novac nam ne donosi ni stadion Karađorđe i livada pored, ali ja i dalje ne bih voleo tamo da vidim hotele i tržne centre. Npr. to je po istom obrascu. Čak bih mogao biti zloban pa reći da se na stadionu dešavaju rizična okupljanja...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 12:04 #34

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
"Razvalili zadnju kapiju i usli"

To je ta kultura koju zele da nam donesu. Sramota.

Ne, hvala!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 12:11 #35

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Duke, ne stavljaj u moja usta reci koje nisu moje. Ja nikada nisam rekao da treba da se - igde - izgradi neki hotel ili soping centar.
Ono sto sam rekao stoji crno na belo: ta lokacija treba da donosi novac, a on ce pre doci kroz namenu te zgrade i u tom obliku za hotel nego od nekih xyz koje cemo svi mi da dotiramo sa veoma upitnom koristi od toga.
Poslednja izmena: 22 dec 2011 12:16 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 12:30 #36

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
kasko napisao/la:
ta lokacija treba da donosi novac, a on ce pre doci kroz namenu te zgrade i u tom obliku za hotel nego od nekih xyz koje cemo svi mi da dotiramo sa veoma upitnom koristi od toga.

Mislim da ti je ovo vrlo pausalna ocena. Ne razmisljas koliko razlicitih ljudi bi takav objekat mogao da privuce i sta to donosi sa sobom. Po meni, verovatno vise od lux hotel i nekih budza biznismena i svaleracije. Ako ovo bude otvorenog tipa, dolazili bi i turisti, i mi, i umetnici sa raznih strana, i vec vidim dosta novih festivala koji bi se pokrenuli, gostovanja, bendove koji bi tu krenuli da vezbaju i nesto naprave, hostel sto da ne, itd.. Dakle, u nekom sirem shvatanju, mi kao grad i drustvo mozemo imati vise koristi od otvorene kasarne nego od hotela. Na kraju krajeva, i Exit je nastao kako je nastao, pa sta sad znaci za grad? :cheers:
Poslednja izmena: 22 dec 2011 12:31 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 12:32 #37

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
kasko napisao/la:
"Razvalili zadnju kapiju i usli"

To je ta kultura koju zele da nam donesu. Sramota.

Ne, hvala!



Ajde da ne dramimo u prazno. Nije bas kao da su podmetnuli bombu i razneli autobus pun dece iz Decijeg sela. Nesto se desava, nesto sto moze da izadje na dobro i to je bitno i to je za pozdraviti.
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 12:34 #38

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Eto a ja mislim isto tako da je pausalno sto ti pises "Po meni, verovatno...", pa ispada da je to kao neka cinjenica. Jeste, hoce Diznilend na mestu kasarne samo da je grad da besplatno na koriscenje ovima sto razvaljuju kapije...

Uostalom, kada se vec spominje Exit, cak ni njemu nije bila potrebna kasarna da postane ono sto jeste!

Sad kao jadni dobrotvori ne mogu da rade ako nemaju top objekat u centru grada. Meni je taj stav problem poremecenih vrednosti i pokazatelj kako smo kao ljudi naivni i kako nas je lako obmanuti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 12:38 #39

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Steve McQueen napisao/la:

Ajde da ne dramimo u prazno. Nije bas kao da su podmetnuli bombu i razneli autobus pun dece iz Decijeg sela. Nesto se desava, nesto sto moze da izadje na dobro i to je bitno i to je za pozdraviti.

Ja stvarno ne znam ali mi zivimo u realnom zivotu ili sta je ovo? To mi je ista prica kao ona da nije ubijeno 5000 ljudi nego samo 1000...

Kakva je drama to kada neko NEODOBRENO i NASILNO ulazi u TUDJ posed? Covece, pa to je stvar pre svega zakona a onda i reda. Sad pod 1) svima prekrsajne prijave, a onda da mi prodaju price o kulturi.

Toliko. A svi oni koji su u toj prici neka ih slobodno brane i lobiraju ali neka ne zaborave da sve sto se radi mora biti u skladu sa zakonom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Društveni centar 22 dec 2011 12:39 #40

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Hehehe :)

Kasko, nema potrebe za nervozom, samo pričamo.
Izvinjavam se ako si stekao takav utisak, da sam aludirao da su to tvoje reči... Ali, nebitno.

Znaš kako, pare gradu mogu da donesu razne stvari i na raznim mestima. Zato sam i pomenuo stadion Karađorđe, jer postoje ideje i da se on izmešta i na njegovom mestu napravi nešto od čega ima materijalne koristi... To može da se uradi i na prostoru vojnog restorana na keju, na prostoru npr. Češkog magacina... ali i ne mora. Grad može da ima alternativne prostore, javne prostore... i treba ako želi da bude veliki grad.

Što se finansiranja tiče, ja sam protiv toga da njima grad nešto plaća. Neka nađu model samofinansiranja. A objekat bih za probu dozvolio da se koristi. Moguć je niz nijansnih međurešenja.
Uostalom, znam ko su ljudi, i sam sam vrlo kritičan po pitanju potencijala njih samih, ali cela priča je mnogo potentnija i nadilazi pojedince i tih 40 organizacija :)
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru